|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  57 58 [59] 60 61   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Azoospermija
27.6.2022 10:14:38   
Marinkovicm
Nismo na paralelnu jer se sve desilo iznenada bas smo brzo sve organizovali i otisli.. Upravo sam bila kod Sulejmana srecom ponela sam sve sto sam do sad radila sve je super, radio mi je ultrazvuk kaze da je sve savrseno.. Dogovorili smo se u septembru da dodjemo na stimulaciju i vadjenje jajnih celija, a transfer posle dva meseca . Kaze da sam jako mlada i da mi verovatno nece bas prijati terapija tako da je najbolje da za transfer sacekamo da se sve to malo smiri.. stvarno smo presrecni nadamo se da ce sve biti super

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1451
   RE: Azoospermija
27.6.2022 12:23:00   
Bicesuper
Odlicnooo.
Na ovoj mladosti ti poprilicno zavidim... Imate vremena bitno je da materijala ne manjka.
Nema veze sto niste paralelno... Sad ti mozes da budes tamo celu stimulaciju ili da krenes ovde pa da ides u nekom momentu tamo, sve je stvar dogovora.
Sto se tice transfera ja nisam bila za transfer odmah.
Znam neke kohjima je uspelo, ali iskreno posle tolikih hormona, oticanja, hiperstimulacije,... mozda je bolje sacekati, a i statistika ide u prilog tome.
Taman da vise puta idete u carobni Istanbul.
Javljaj sve, svu srecu zelim


(odgovor članu Marinkovicm)
Direktna veza do poruke: 1452
   RE: Azoospermija
27.6.2022 15:20:16   
Marinkovicm
Imam sada samo jednu dilemu eto totalno sam zaboravila to da pitam doktora.. da li posle taj transfer kada dodjemo spada u tu cenu od 2500 i koliko je da se zalede embrioni

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1453
   RE: Azoospermija
27.6.2022 15:43:41   
Prolecee
Zdravo. Mi idemo sledeceg petka kod Emrea.
Marinkovic, koliko je vama naplatio microtese?Nama je rekao da je cena 1500e i smrzavanje sperme 250.A da  je ukupna cena VTO procesa sa ukljucenim lekovima 3000e.
Mogu eto jos samo da kazem da su nama napomenuli da im je u julu praznik, ali da ce biti dostupni danima kada budemo trebali da idemo na kliniku, takav je dogovor ostao.

(odgovor članu Marinkovicm)
Direktna veza do poruke: 1454
   RE: Azoospermija
27.6.2022 15:48:05   
Marinkovicm


IZVORNA PORUKA: Prolecee

Zdravo. Mi idemo sledeceg petka kod Emrea.
Marinkovic, koliko je vama naplatio microtese?Nama je rekao da je cena 1500e i smrzavanje sperme 250.A da  je ukupna cena VTO procesa sa ukljucenim lekovima 3000e.
Mogu eto jos samo da kazem da su nama napomenuli da im je u julu praznik, ali da ce biti dostupni danima kada budemo trebali da idemo na kliniku, takav je dogovor ostao.



Tako je cena mikrotese je 1500e i to nam je naplatio dan pre operacije kada smo bili kod njega u tu cenu su uracunati i nalazi krvi koji su potrebni za operaciju.. zamrzavanje je rekao da je 300e ali su nam i bolnici naplatili 270. Stvarno imamo lepo iskustvo sa doktorom jako je prijatan.. Nadam se da ce i vama biti uspesno

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1455
   RE: Azoospermija
27.6.2022 15:52:28   
Prolecee


IZVORNA PORUKA: Marinkovicm



IZVORNA PORUKA: Prolecee

Zdravo. Mi idemo sledeceg petka kod Emrea.
Marinkovic, koliko je vama naplatio microtese?Nama je rekao da je cena 1500e i smrzavanje sperme 250.A da  je ukupna cena VTO procesa sa ukljucenim lekovima 3000e.
Mogu eto jos samo da kazem da su nama napomenuli da im je u julu praznik, ali da ce biti dostupni danima kada budemo trebali da idemo na kliniku, takav je dogovor ostao.



Tako je cena mikrotese je 1500e i to nam je naplatio dan pre operacije kada smo bili kod njega u tu cenu su uracunati i nalazi krvi koji su potrebni za operaciju.. zamrzavanje je rekao da je 300e ali su nam i bolnici naplatili 270. Stvarno imamo lepo iskustvo sa doktorom jako je prijatan.. Nadam se da ce i vama biti uspesno



Hvala ti, javicu se. Nadam ce da proci sve ok. Mi planiramo paralelno da radimo, pa cemo videti kako ce proci. Pozitivni smo, ali uvek ta strepnja.

(odgovor članu Marinkovicm)
Direktna veza do poruke: 1456
   RE: Azoospermija
27.6.2022 15:55:51   
Marinkovicm
I ja sam htela paralelno prosto nekako je jeftinije da sve zavrsis u jednom dolasku ali sam sad srecna sto nismo jer je ovo jako veliki stres, dok sam cekala supruga sa operacije mislila sam da cu se onesvestiti toliko mo je bilo lose ne daj Boze da ikad vise tako nesto oset_im.. zelim vam svu srecu

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1457
   RE: Azoospermija
27.6.2022 16:05:35   
Bicesuper
Mogu zamisliti kakav je osecaj čekati rezultate.Mi smo izbegli operaciju…Sto se tiče cena pitajte, kod njih to varira.Nama je bilo paralelno 2500 plus lekovi 500. Nisu nam naplatili zaledjivanje.Posle su transfer naplatili samo 300 a inače je skuplje.Tako da bolje precizirajte.Marinkovicm razmilsi o opciji da počneš sa stimulacijom u Srbiji a tamo odes pre kraj, neki su tako radili. Ja nisam jer su lekovi ovde dosta skuplji.Ti sas možda imaš opciju da ih uzmeš tamo. Konsultuj se sa njima kako vama više odgovara.

(odgovor članu Marinkovicm)
Direktna veza do poruke: 1458
   RE: Azoospermija
27.6.2022 16:10:35   
Marinkovicm
Pitala sam ga da stimulaciju zapocnem u Srbiji rekao je da moze ali da je bolje ako mogu da dodjem.. i kada sam pitala koji lekovi su mi potrebni za pocetak te stimulacije rekao je da mogu da trazim to od svoje doktorke svuda se daju isti lekovi malo me to zbunilo tako da misl da cu ipak sve raditi tamo jednostavno lakse mi je da me on prati od pocetkaa

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1459
   RE: Azoospermija
27.6.2022 18:57:14   
Prolecee
BiceSuper, htela sam da te pitam o PGT testiranju, da li se radi iskljucivo na nas zahtev, ili po preporuci ginekologa/embriologa i kakvo je tvoje misljenje o potrebi za radjenjem te vrste pregleda?
Nisam toliko upucena u to da li se savetuje samo ukoliko postoje neke nasledne bolesti ili i da bi se eventualno procentualno moglao potvrditi opstanak/razvitak embriona nakon transfera.

(odgovor članu Marinkovicm)
Direktna veza do poruke: 1460
   RE: Azoospermija
27.6.2022 19:27:04   
Bicesuper
Naravno, kako ti proceniš, ja samo onako kao neku opciju ti napisala. Meni je isto bilo lakse da sam tamo, da mi oni sve rade, ne da mi ovde jedan lekar kaže jedno, oni drugo… i tako. Svakako sam uživala u boravaku tamo. Tako ćeš i ti pogotovo jer ćeš biti rasterecena…Prolecee sto se tiče testiranja ne znam šta bih ti rekla. Ja sam o tome čitala ranije i pre nego sam otišla tamo. Iskreno nije mi palo na pamet da to tražim tim pre jer mi niko nije ni ponudio…To je pre implementacioni testiranje.Ono sto sam ja shvatila je da ne znaci da je embrion koji se pokaže kao ok da je dobar niti znaci da se loš ne bi razvio.Sa druge strane iz primera miracleb smo videli da oni te koji ne valjaju uništavaju.Šta bih ja sad uradila da idem ispočetka možda bi bilo preterano da izmišljam jer bih svakako ponovo slušala sugestije i sve sto kažu dr.Ali da mene neko pita ja bih radila microtese svakako jer se dobija mnogo veća količina materijala pa je samim tim i veći izbor za kvalitetnije spermatozoide. Sa druge strane ja sam dobila od 12 jajnih celija 9 embriona vrlo dobrog kvaliteta. Ne verujem da bi skor bio bolji ni da smo radili microtese.Drugo možda bih radila pgt testiranje ali odmah dok se ne zalede.Ali ponovo to sad pričam tako.Ja se dvoumim sad oko testiranja i nisam sigurna da ću ga sada raditi.Treba verovati u proces. Jer i da se sve to odradi i da sve bude dobro nije garancija. Kao sto nije garancija ni ako se ne uradi da neće biti dobro. Naprotiv.Kada vi idete?

(odgovor članu Marinkovicm)
Direktna veza do poruke: 1461
   RE: Azoospermija
27.6.2022 19:36:31   
Prolecee


IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Naravno, kako ti proceniš, ja samo onako kao neku opciju ti napisala. Meni je isto bilo lakse da sam tamo, da mi oni sve rade, ne da mi ovde jedan lekar kaže jedno, oni drugo… i tako. Svakako sam uživala u boravaku tamo. Tako ćeš i ti pogotovo jer ćeš biti rasterecena…Prolecee sto se tiče testiranja ne znam šta bih ti rekla. Ja sam o tome čitala ranije i pre nego sam otišla tamo. Iskreno nije mi palo na pamet da to tražim tim pre jer mi niko nije ni ponudio…To je pre implementacioni testiranje.Ono sto sam ja shvatila je da ne znaci da je embrion koji se pokaže kao ok da je dobar niti znaci da se loš ne bi razvio.Sa druge strane iz primera miracleb smo videli da oni te koji ne valjaju uništavaju.Šta bih ja sad uradila da idem ispočetka možda bi bilo preterano da izmišljam jer bih svakako ponovo slušala sugestije i sve sto kažu dr.Ali da mene neko pita ja bih radila microtese svakako jer se dobija mnogo veća količina materijala pa je samim tim i veći izbor za kvalitetnije spermatozoide. Sa druge strane ja sam dobila od 12 jajnih celija 9 embriona vrlo dobrog kvaliteta. Ne verujem da bi skor bio bolji ni da smo radili microtese.Drugo možda bih radila pgt testiranje ali odmah dok se ne zalede.Ali ponovo to sad pričam tako.Ja se dvoumim sad oko testiranja i nisam sigurna da ću ga sada raditi.Treba verovati u proces. Jer i da se sve to odradi i da sve bude dobro nije garancija. Kao sto nije garancija ni ako se ne uradi da neće biti dobro. Naprotiv.Kada vi idete?




Sledeće nedelje, u petak 8. Idemo. Dogovorila sam se sa Sulejmanom da odemo neki dan ranije posto mi ciklus nije pouzdan i da drugog ili treceg dana odradimo analize i krenemo sa stimulacijom. Posle 13og imamo pregled kod Emrea, i onda svojim tokom. Sad se i ja razmisljam, ali pitacu svakako - ukoliko se spermatozoidi pronadju centrifugiranjem da li ipak da radimo microtese.

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1462
   RE: Azoospermija
28.6.2022 11:11:35   
Bicesuper
Posavetuj se.
Vide oni kakvi su spermatozoidi koji se nadju u ejakulatu. Desava se da nisu bas dobri pa da oni sami predloze microtesu.
Ja bih svakako njih poslusala.
Ne bih bas na svoju ruku insistirala, iako mislim da je iz microtese svakako veci izbor spermatozoida.
Samo pozitivno.
Koliko imate godina?


(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1463
   RE: Azoospermija
28.6.2022 11:51:15   
Prolecee
Joj, jesmo pozitivni, ali strepnja i neizvesnost kontantno stoje i sad sto smo blizi postupku to su jace.Ja 31, on 32.

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1464
   RE: Azoospermija
28.6.2022 13:41:19   
Bicesuper
Super, imate vremena.
Za vise pokusaja.
Sad samo korak po korak.
Javljaj sve...
Drzim fige

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1465
   RE: Azoospermija
2.7.2022 19:57:56   
JacaIvan
Cao ..Napokon da odgovorim..Nismo radili PGT testiranje,malo je rizicno..To se radi pre zamrzavanja embriona..Mi smo u Turskoj ako neko stize uskoro nek se javi..😀

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1466
   RE: Azoospermija
13.7.2022 10:36:21   
Bicesuper
Mislim da nećemo ni mi… Videćemo još jednom šta kažu…Jesi ti radila neke analize - meni je dr Sulejman rekao da uradim i ja kariotip?Pa planiram sad tokom jula…Kako ide ostalima?Prolece, miracleb?Pozdrav

(odgovor članu JacaIvan)
Direktna veza do poruke: 1467
   RE: Azoospermija
13.7.2022 10:51:49   
JacaIvan
Reci ce vam verovatno isto sto i nama,tose radi pre zaledjivanja..Bas smo pitali i Emreta i Sulejmana..Ja sam vadila samo kks,Lh i T4..Sve mi je bilo u redu..Taj Lh je jako bitan..

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1468
   RE: Azoospermija
13.7.2022 11:39:39   
Bicesuper
Ja sam davno radila taj Lh. Mislim onda još kad smo saznali pa sam proveravala sve hormone.Nismo nešto detaljno pričali sa dr, samo sam javila Dr Sulejmanu šta se desilo.On kaže da uradim i taj kariotip.Svakako ću ja prekontrolisati sve pre nego odem ponovo. I papa i briseve i naravno sve hormone…Planiramo u septembru odlazak.U kojoj ste vi fazi, je l bio transfer?Držim fige

(odgovor članu JacaIvan)
Direktna veza do poruke: 1469
   RE: Azoospermija
13.7.2022 12:31:43   
Prolecee
Zdravo, evo ovde smo od petka, stigli smo ranije. Danas mi je prvi dan ciklusa, kasnio je ovog meseca, sutra bi trebalo da pocnem sa stimulacijom. Sutra suprug radi i spermogram. Emre je rekao da su sanse 65%, uzrok je verovatno kasno spustanje testisa pa se nesto nije uspelo razviti onako kako bi to inace trebalo da bude. Javljam se svakako.

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1470
   RE: Azoospermija
14.7.2022 17:55:27   
Prolecee
Hej, cao, evo da se javim. Danas sam krenula sa stimulacijom - gonal F 300 jedinica uvece cetiri dana, pa u ponedeljak na pregled. Ono sto mogu da kazem da je cena Gonal F duplo jeftinija nego kod nas, mozda nekome zatreba ova info.Druga stvar, dr Tosun mi je odmah danas nakon ultrazvuka rekao da ce transfer najverovatnije biti odlozen za naredni mesec ili kad vec budemo mogli da dodjemo, jer imam jedan folikul zbog koga mi je i kasnila menstruacija ovog meseca, pa da ne bismo rizikovali itd.
I treca stvar ali najbitnija, suprugu su danas u spermogramu pronadjeni spermatozoidi, doduse mali broj (3 pokretna), koja nisu zamrznuta jer je mali broj kako Emre kaze. U ponedeljak cemo ponoviti spermogram, pa ako bude veci broj smrznuce ih, a ako ne radićemo microtese. Sve u svemu rekao je da spermatozoida sigurno ima i da u tom smislu budemo bez brige.

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1471
   RE: Azoospermija
14.7.2022 18:00:47   
Marinkovicm


IZVORNA PORUKA: Prolecee

Hej, cao, evo da se javim. Danas sam krenula sa stimulacijom - gonal F 300 jedinica uvece cetiri dana, pa u ponedeljak na pregled. Ono sto mogu da kazem da je cena Gonal F duplo jeftinija nego kod nas, mozda nekome zatreba ova info.Druga stvar, dr Tosun mi je odmah danas nakon ultrazvuka rekao da ce transfer najverovatnije biti odlozen za naredni mesec ili kad vec budemo mogli da dodjemo, jer imam jedan folikul zbog koga mi je i kasnila menstruacija ovog meseca, pa da ne bismo rizikovali itd.
I treca stvar ali najbitnija, suprugu su danas u spermogramu pronadjeni spermatozoidi, doduse mali broj (3 pokretna), koja nisu zamrznuta jer je mali broj kako Emre kaze. U ponedeljak cemo ponoviti spermogram, pa ako bude veci broj smrznuce ih, a ako ne radićemo microtese. Sve u svemu rekao je da spermatozoida sigurno ima i da u tom smislu budemo bez brige.



Jao to je super vest🙂 bas mi je drago sad mozete da se opustite i samo polako

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1472
   RE: Azoospermija
16.7.2022 13:55:03   
Bicesuper
Fantasticnoooooooooooooo…Kako god, znaci da ih ima…Sad samo opušteno, i ne mora transfer odmah.Sad obilazi Istanbul, uzivaj punim plućima.Posle aspiracije je meni bilo bolno za velike šetnje pa da imaš u vidu.Ja nisam znala za to, nisam obratila pažnju da su devojke to pisale…I bila sam dosta naduta…Ništa prestrasno ali da znaš, da se ne iznenadiš.

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1473
   RE: Azoospermija
16.7.2022 15:28:17   
lekić
Здраво живо. На мени је данас урађен захват микро тесе од стране доктор Емреа. Пронашао је нешто сперматозоида, е сад видећемо шта даље. Код мене је први спермограм показао присуство само 2 сперматозоида али су наредни били негативни па смо се одлучили за микро тесе. Контролни преглед ми је у понедељак па можда можемо и да се видимо? Жена је добила исту стимулацију-Гонал ф и Фемара, треба да крене са боцкањем вечерас. Иначе доктор Емре је рекао да ће ускоро одржати састанак преко зума тако да сви заинтересовани могу да му се јаве путем мејла, а он ће им онда послати линк. Жена је данас била мало одузета због мене па није запамтила датум. Биће присутан и преводилац за српски језик. 

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1474
   RE: Azoospermija
20.7.2022 20:24:03   
Kinderwunsch
Zdravo svima, ja dugo pratim ovaj forum i puno sam naucio zahvaljujucu njemu. Danas sam imao microTESE proceduru kod dr Emrea tokom koje su spermatozoidi pronadjeni i zatim zamrznuti za predstojeci postupak IVF.  Ceo postupak u bolnici je protekao potpuno bez bola. I u mom slucaju se radi o azoospermiji koja je najverovatnije posledica zakasnele operacije nespustenog testisa. Svi laboratorijski rezultati su bili dobri sem znacajno povisenog FSH i smanjenog Inhibin B hormona. Moje iskustvo sa dr Emreom je jako dobro. Dopunio bih prethodni post dodatnim informacijama o zoom sastanku na kome ce dr Emre odgovarati na pitanja: bice odrzan 30. jula u 17 casova, i zainteresovani mogu dobiti zoom pozivnicu ako se prijave na web stranici https://emrebakircioglu.com/sr/online-meeting .


(odgovor članu lekić)
Direktna veza do poruke: 1475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  57 58 [59] 60 61   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  57 58 [59] 60 61   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...
Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here