|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Isto ubiti novorodjence i izvrsiti abort?
2.3.2012 17:48:34   
Olga75
malo smo se rasplinule i otisle i u abortus i u eutanaziju
ovo je samo eticka dilema , surovo postavljena ( kao i sve dileme )
jer se radi o tek rodjenom detetu koje po njihovim premisama ili kako se vec to kaze , tek treba da postane individua
pa nas to vodi u dilemu da li je dete kad se rodi tabula rasa
pa dilema da li je fetus umro ili uginuo
i tako unedogled
stavicu linkove : ABORTUS
EUTANAZIJA

< Poruku je uredio Olga RR -- 2.3.2012 17:49:24 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Isto ubiti novorodjence i izvrsiti abort?
2.3.2012 17:54:09   
Lilla
Draga Vuko, slazem se sa tobom ali teza je da su fetus i novorodjence "potencijalne osobe" i mogu se tretirati na isti nacin... mozda u buducnosti skontaju i da je dijete do pete godine zivota "potencijalna osoba". I prve teze o eutanaziji su izazvale burne reakcije, pa sad imamo legaliziranu eutanaziju u Holandiji! Bojim se da ovo nije samo jos jedna epizoda u "naucnom istrazivanju", vec da je zacetak novog poimanja "etike" sa zastrasujucim posljedicama, bas kao sto je i eutanazija postala vrsta "samilosti".

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Isto ubiti novorodjence i izvrsiti abort?
2.3.2012 18:09:13   
vukosava

IZVORNA PORUKA: Lilla

Draga Vuko, slazem se sa tobom ali teza je da su fetus i novorodjence "potencijalne osobe" i mogu se tretirati na isti nacin... mozda u buducnosti skontaju i da je dijete do pete godine zivota "potencijalna osoba". I prve teze o eutanaziji su izazvale burne reakcije, pa sad imamo legaliziranu eutanaziju u Holandiji! Bojim se da ovo nije samo jos jedna epizoda u "naucnom istrazivanju", vec da je zacetak novog poimanja "etike" sa zastrasujucim posljedicama, bas kao sto je i eutanazija postala vrsta "samilosti".


Pa i lici tako. Na neki novi svetski poredak gde ce pravo na zivot biti sve manji komoditet. Abortus "ciscenje" a ovo drugo sto ne smem ni da napisem, po odluci roditelja kao glavnog dzelata. JA sam ti dala zivot, ja cu da ti i presudim... Prava moja kao roditelja su jaca od tvojih... Jezivo...Sve zasnovano na funkcionalistickoj teoriji shvatanja sveta oko sebe: "Ko zna zasto je to dobro". Tj. sve moze da postoji ako nekome treba. A sad to, da li je to eticki, moralno ili ne, nek se time neko drugi bavi.

(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Isto ubiti novorodjence i izvrsiti abort?
2.3.2012 18:20:52   
Sanchy
To je uvodjenje novog nacina razmisljanja na mala vrata...napisala sam vec gore,resursi su sve manji a broj stanovnika na Zemlji sve veci to nikome ne odgovara,prevashodno mislim na vrhove vlada najjacih zemalja sveta...ne znam da li ste citali za onu bolest "kvocanja"u Africkim zemljama a medju decom koja se eto misteriozno pojavila nakon serija vakcinacija svetskih dusebriznika ,pa GMO proizvodi koji su kao stvoreni da bi se siromasni prehranili a izmedju ostalog izazivaju sterilitet i tako dalje da ne razvijam "teoriju zavere"ovaj clanak u svojoj celini samo pokusava da izjednaci tek zaceto dete sa rodjenim detetom u pogledu abortusa i to na filozofskoj ravni ali kada se deo teksta izvuce iz konteksta onda dobijamo scenarijo koji upucuje na strasne strasne stvari koje ce se primiti u buducnosti jer je ovaj svet po meni nacisto propao..

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Isto ubiti novorodjence i izvrsiti abort?
2.3.2012 22:08:35   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: vukosava




IZVORNA PORUKA: Tash

Fetus starosti par nedelja i rođena beba po meni nisu isto, i ne mogu biti isto kakvom god metodom da ih porediš / tretiraš!
Iznervirah se.



Nisu isto. Ali oboje su ziva bica sa jednakim pravima na zivot. A samo trudnica ima moc da presudi hoce li to dete doziveti da se rodi.


I treba da ima mogućnost da odluči.
Da se razumemo, ja koristim antibebi pilule, i trudim se da se zaštitim od trudnoće, jer trenutno uopšte ne želim više dece, ali da mi se dogodi, ne bih razmišljala, otišla bih na abortus. Kako bi mi bilo - znala bih samo ja.



IZVORNA PORUKA: Lilla

Draga Vuko, slazem se sa tobom ali teza je da su fetus i novorodjence "potencijalne osobe" i mogu se tretirati na isti nacin... mozda u buducnosti skontaju i da je dijete do pete godine zivota "potencijalna osoba". I prve teze o eutanaziji su izazvale burne reakcije, pa sad imamo legaliziranu eutanaziju u Holandiji! Bojim se da ovo nije samo jos jedna epizoda u "naucnom istrazivanju", vec da je zacetak novog poimanja "etike" sa zastrasujucim posljedicama, bas kao sto je i eutanazija postala vrsta "samilosti".


user posted image




(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Isto ubiti novorodjence i izvrsiti abort?
2.3.2012 22:18:21   
Suncicabg
Kao neko ko se bori da zatrudni, a ta borba je jako teska, ne mogu da zamislim da neko moze da radi ovakve stvari  user posted image

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Isto ubiti novorodjence i izvrsiti abort?
2.3.2012 22:38:22   
minavb

IZVORNA PORUKA: soni

Zivim u Norveskoj i ovde imas samo jedan UZ u toku trudnoce u 18. nedelji, ne postoje double, triple i ostali testovi...upravo zbog toga da zene ne bi abortirale ako nesto sa plodom nije u redu.. KOd njoh je do skoro abortus bio zabranjen, a i sada neki lekari nece da kazu ako nesto nije u redu

Apsolutno se sa tim ne slazem!!!

U Norveskoj ovako? Auuuu.



_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Isto ubiti novorodjence i izvrsiti abort?
2.3.2012 22:43:51   
jovicaa
kao bre isto??? svasta cu da cujem ovde...user posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Isto ubiti novorodjence i izvrsiti abort?
3.3.2012 1:08:02   
anuksunamun
Ja bih uvela zakon da deca mogu da traze eutanaziju za roditelje koje ne smatraju pozeljnim u svom zivotu...jos kad bi u prednatalnom periodu coveka,isti mogao da stupi u kontakt sa spoljasnjim svetom,navela bih u zakonu,da je dete od 12 nedelja starosti u majcinom stomaku dovoljno zrelo da odluci da li su njegovi roditelji pozeljni u njegovom zivotu,ili nakon porodjaja majku treba lisiti zivota...pa da vidimo...sve stvari na mala vrata ulaze kao prihvatljive u drustvo,Srbija pogotovo i zemlje slicne istorije,stvari prihvataju zdravo za gotovo...u Kanadi je ista situacija sa UZ ...nema ga uopste ili maximum tri puta u toku trudnoce (koja je rizicna),razlog da zene ne bi abortirale.pogotovo neke etnicke grupe,da ne nabrajam..ali mi je tuzno ,da smo mi Srbi ,nazalost ,skoro jednako primitivni,kao najprimitivnije civilizacije...tuga..za mene je abortus gori od ubistva,jer je dete u utrobi majke zaista neduzno za bilo sta,a odrastao covek ,pak ,ima vec gomilu gadosti koje je napraio u zivotu,da se razumemo i jedno i drugo je grozotauser posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Isto ubiti novorodjence i izvrsiti abort?
3.3.2012 1:31:21   
MicinaMama
U FR imaju tri ultra zvuka u toku trudnoce,ali koliko ja znam da je to tako zbog zracenja,jer UZ zraci i sto nije zdravo za bebu...ali ako imas nekakav problem odmah te salju na UZ,ali redovnim analizama krvi se prati i dete.Ovde kod ginrkologa u ordinaciji nema UZ nego dobijes uputnicu i ides u centar za radiologiju i tamo ti daju slicice bebe i opis na papiru i ti to nosis ginekologu...Ali ovde imaju veliko posmatranje beba u stomaku i ako slucajno nedaj Boze otkriju nesto savetuju ti da abortiras ali i za to ide na komisiju dosije da se utvrdi zasto je to tako i da li postoji sansa da dete opstane..Ovde su dobri sto se tice toga,abortusi su ovde besplatni ali ipak moras izaci na komisiju da obrazlozis zasto ta trudnoca nije moguca...

Opet nemozes ti protiv nekoga ko bas zeli da abortira,mozda je i tako bolje nego da ima majku koja nece biti zadovoljna svojim detetom i da dete onda pati celi zivot bez majcine prisnosti...

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Isto ubiti novorodjence i izvrsiti abort?
3.3.2012 1:37:18   
liliana

IZVORNA PORUKA: anuksunamun

Ja bih uvela zakon da deca mogu da traze eutanaziju za roditelje koje ne smatraju pozeljnim u svom zivotu...jos kad bi u prednatalnom periodu coveka,isti mogao da stupi u kontakt sa spoljasnjim svetom,navela bih u zakonu,da je dete od 12 nedelja starosti u majcinom stomaku dovoljno zrelo da odluci da li su njegovi roditelji pozeljni u njegovom zivotu,ili nakon porodjaja majku treba lisiti zivota...pa da vidimo...sve stvari na mala vrata ulaze kao prihvatljive u drustvo,Srbija pogotovo i zemlje slicne istorije,stvari prihvataju zdravo za gotovo...u Kanadi je ista situacija sa UZ ...nema ga uopste ili maximum tri puta u toku trudnoce (koja je rizicna),razlog da zene ne bi abortirale.pogotovo neke etnicke grupe,da ne nabrajam..ali mi je tuzno ,da smo mi Srbi ,nazalost ,skoro jednako primitivni,kao najprimitivnije civilizacije...tuga..za mene je abortus gori od ubistva,jer je dete u utrobi majke zaista neduzno za bilo sta,a odrastao covek ,pak ,ima vec gomilu gadosti koje je napraio u zivotu,da se razumemo i jedno i drugo je grozotauser posted image
user posted image


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Isto ubiti novorodjence i izvrsiti abort?
3.3.2012 2:21:15   
anuksunamun
Svako gresi,ne mogu da kazem...neko uradi abortus ,pokaje se....promeni se...mislim ne ulazim u to...ali to hladno odradjivanje abortusa ,bez dileme,i kasnije prihvatanja istog kao nacina kontracepcije,i kao neke vrste prava na odlucivanje ,to mi je zaista jezivo...zaista.....

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Isto ubiti novorodjence i izvrsiti abort?
3.3.2012 7:26:03   
Anoniman
Nekako mi se cini da smo mi uvek u fazoni, JA nikako, ja to ne bih mogla i sl. Ne po pitanju samo ove teme. A malo nas se nasl u situaciji da sebi mozda postavi tako pitanje. Ne znam stvarno ko moze tako iskljucivo da tvrdi da nesto bi ili nebi u situaciji u kojoj se nikad nije nasao (izuzimam abortus zbog nezadovoljstva polom deteta). Samo cu kao primer navesti da je mojoj bivsoj komsinici dete pogresno leceno od prehlade a imala je meningitis. Ta devojcica je od trece godine, potpuno sprzena. Nikad nije progovorila, ispustala (ne znam da li je jos uvek ziva, imala je skoro 30 g kad sam se odselila) je uzasne krike, moja soba je bila do njene, a porasla je fizicki u normalnu zenu sa sve menstruacijama. Nija mogla nikad da kontrolise pokrete, i fizioloske potrebe. Izvadjeni su joj svi zubi. JA ne znam kako su je hranili, ali znam da je stariji brat pomagao da se kupa i presvlaci. Ja ne znam da li jo ona svesna svoga postojanja i da li su ti krici pokusaj da se nesto kaze ili samo kad je nesto boli. Ona je zivela 25 godina u krevetu ostavsi na kraju samo staroj majci. Njen brat ima svoju porodicu i ne znak koliko pomaze. Sve skoro znate kao je sa bebom, e ona ja kao beba samo od 60 kg i 1.70 sa menstruacijom. I nju treba nahraniti, presvuci, okupati.... i tako do kraja njenog ili majcinog zivota. Da li ona ima slobodnu volju i svest uopste da odluci nesto. I da ima, sta mislite da bi odlucila. KAd se vec stavljate u situaciju roditelja, probajte da se stavite u situaciju nekoga ciji je zivot kao njen.

Ja ne znam sta bih uradila, ali bih svakako volela da imam mogucnost vise izbora. Ne zelim da razmisljam o tome, jer bez obzira na misllenje koje imam sada ne bih nikad mogla da garantujem da bih ili ne uradila odredjene stvari. Vec mi se u zivotu desilo da mi se sa promenom situacije promeni i perspektiva i shvatanje a da toga manje vise nisam bila svesna dok mi nije skrenuta paznja.

A promene koje ulaze na ova ili on a vrata su savim normalne, pa bile one dobre ili ne. Toga je bilo oduvek. Setite se sta je samo bilo moralno i eticki par decenija unazad, a ne par stotina ili vise godina. Pa same vi uzivate u stvarima za koje se nekad mislilo da su pogubne po ljuski rod, zivot, moral, etiku i sta vec ne. Progres nije uvek dobra stvar ali je neizbezan. PA sta ako i nestanemo. Nestali su mnogi i bolji od nas, citave civilizacije. Doci ce drugi.... ogladnelo mi dete!

(odgovor članu anuksunamun)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Isto ubiti novorodjence i izvrsiti abort?
3.3.2012 8:16:50   
minavb
Misonje nema pa nema, ali kad dodje, samo sipa mudrosti user posted image
Mnogo sam puta rekla, pa cu reci i sada, nikad nikog ne osudjujte dok ne hodate bar milju u njegovim cipelama. Ja licno ne volim abortus. Volela bih kad niko nikad ne bi morao da ga izvrsi, ali se vrsi i zelim da verujem da zene imaju opravdane razloge da se rese svog deteta, bilo da su oni medicinski, socijalni ili neki drugi.
Mnogo smo predavanja iz medicinske etike protracili na rasprave o abortusu, eutanaziji i alternativnoj medicini, da bi na kraju dosli tamo odakle smo i krenuli-ljudi su razliciti, pa i misljenja, i mogucnost izbora mora da postoji.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Isto ubiti novorodjence i izvrsiti abort?
3.3.2012 8:42:41   
Lilla
A to je neka sasvim druga prica. Abortusi, kao sto sam vec napisala su opet do nekle prihvatljivi iz vise razloga koliko god oni bili uzasni, i makar ja sa ovom temom nisam imala zza cilj da osudim one koje planiraju ili su izvrsile abort. Ovdje je rijec o necemu sasvim drugom. Rijec je o ubijanju rodjenih beba. Dakle, situacija majke se promjeni tokom trudnoce, ostane sama i nema uslova da gaji bebu (bilo emocionalnih ili ekonomskih) i ona jednostavno prema ovome treba da ima pravo da odluci da se ta beba ubije , jer je ona eto samo potencijani covjek i jos uvijek nije osoba.
Zar to ne zvuci grozno? Zar to nije za osudu? Dok god bjezimo od osudjivanja takvih stvari one ce se usadjivati u drustvo kao normalne, ako ne sad onda za 10-ak godina, a da li je to stvarno normalno? Hoce li ubistva postati najnormalnija stvar u skoroj buducnosti?

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Isto ubiti novorodjence i izvrsiti abort?
3.3.2012 8:50:39   
jance

IZVORNA PORUKA: anuksunamun

Ja bih uvela zakon da deca mogu da traze eutanaziju za roditelje koje ne smatraju pozeljnim u svom zivotu...jos kad bi u prednatalnom periodu coveka,isti mogao da stupi u kontakt sa spoljasnjim svetom,navela bih u zakonu,da je dete od 12 nedelja starosti u majcinom stomaku dovoljno zrelo da odluci da li su njegovi roditelji pozeljni u njegovom zivotu,ili nakon porodjaja majku treba lisiti zivota...pa da vidimo...sve stvari na mala vrata ulaze kao prihvatljive u drustvo,Srbija pogotovo i zemlje slicne istorije,stvari prihvataju zdravo za gotovo...u Kanadi je ista situacija sa UZ ...nema ga uopste ili maximum tri puta u toku trudnoce (koja je rizicna),razlog da zene ne bi abortirale.pogotovo neke etnicke grupe,da ne nabrajam..ali mi je tuzno ,da smo mi Srbi ,nazalost ,skoro jednako primitivni,kao najprimitivnije civilizacije...tuga..za mene je abortus gori od ubistva,jer je dete u utrobi majke zaista neduzno za bilo sta,a odrastao covek ,pak ,ima vec gomilu gadosti koje je napraio u zivotu,da se razumemo i jedno i drugo je grozotauser posted image


potpisujem!

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Isto ubiti novorodjence i izvrsiti abort?
3.3.2012 8:51:20   
minavb
Pa to jeste grozno. Ogradjujem se, nisam citala tekst i ne cita mi se. I u tom slucaju zelim da verujem da ne postoji majka koja bi tek tako odlucila da ubije svoje zdravo novorodjeno dete. Ako postoje teski deformiteti, anomalije, to je vec nesto drugo. Ne kazem da je u redu, ali mislim da treba ostaviti izbor majkama takve dece.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Isto ubiti novorodjence i izvrsiti abort?
3.3.2012 9:41:29   
Anoniman
Lilla, ni ja nisam citala taj tekst, ne da mi se. Ali poverovacu u ovih par komentara da je rec o filozofskom tekstu. Naravno da nisam za to da se ubije novorodjence i ne verujem da je to iko predlozio

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: Isto ubiti novorodjence i izvrsiti abort?
3.3.2012 23:41:16   
jovicaa
jer bez obzira na misllenje koje imam sada ne bih nikad mogla da garantujem da bih ili ne uradila odredjene stvari. Vec mi se u zivotu desilo da mi se sa promenom situacije promeni i perspektiva i shvatanje a da toga manje vise nisam bila svesna dok mi nije skrenuta paznja.

potpisujem

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Isto ubiti novorodjence i izvrsiti abort?
4.3.2012 1:19:13   
vukosava
IZVORNA PORUKA: anuksunamun
Ja bih uvela zakon da deca mogu da traze eutanaziju za roditelje koje ne smatraju pozeljnim u svom zivotu..


Mislis na stari nas obicaj "lapot" (istocna Srbija, Crna Gora - kod Pjesivaca, zapadna BIH, Makedonija). Starce i starice su javno ubijali, clanovi porodice ili celo selo. Slicno kao u filmu "Lepota poroka" Zivka Nikolica gde su ubili zenu koju je glumila Mira Furlan - ubistvo iz casti.

Ako smete procitajte clanak o tome klikni

Koliko god nam ovo sad zvucalo suludo, do skora je bio nas obicaj...

********************************

Убијање су негде вршили њихови синовии блиски рођаци, а негде цело село, и то на разненачине: у Хомољу су практиковали да им одрубеглаву црталом од рала или плуга, у Тимоку ихнајчешће убијали мотком, у Македонији клали, уЦрној Гори их ударали секиром у потиљак, уБосни тровали. Верујући да их после смрти чекабољи живот на другом свету, старци су сепокоравали том древном обичају, па су својесинове–убице чак и благосиљали: „Сине мој, даси жив и здрав много година и да дочекашстарост, па и тебе син овако да испрати на онајсвет!“

У хомољском Крепољину и Сигама старељуде су убијали кад напуне 50 година. То су уиме села обављале старешине кућа, домаћини,који су водили рачуна кад на кога старца долази ред, изводили га чисто обучена насред села иубијали, а потом се разилазили кућама. Пред самоубијање стављали су му на главу хлеб од пројинабрашна и говорили: „Не убијамо те ми, него овајхлеб!“ Није искључено да је тако чињено и уТимоку, где се и сад може чути клетва: „Убио га углаву хлеб који једе!

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Isto ubiti novorodjence i izvrsiti abort?
24.3.2012 2:20:02   
vukosava
Nazalost postole dijabole koje izgleda rade i ovakve stvari http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/313664/Odlucila-da-ubije-bebe-ako-budu-devojcice

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Isto ubiti novorodjence i izvrsiti abort?
24.3.2012 14:06:07   
magnetic
Kako nije imala zdravstvanih problema,pa niko zdrav i normalan ni ne pomislja na ovakve stvari user posted image



_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Isto ubiti novorodjence i izvrsiti abort?
24.3.2012 21:32:37   
diximar
Naziv teme...uf...zgrozim se na samu pomisao da je neko u stanju na bilo sta od ta dva .... ja ne pravim razliku. ISTO JE!

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Isto ubiti novorodjence i izvrsiti abort?
24.3.2012 21:34:43   
indy_25
Procitala sam ovo danas i stvarno nemam komentar. Moj mozak ne moze ni da zamisli tako nesto i nikako ne mogu da povjerujem da je neko u stanju to da uradi. Grozno.

(odgovor članu diximar)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Isto ubiti novorodjence i izvrsiti abort?
24.3.2012 23:04:20   
vukosava
Ja ne mogu verujem da je zivot ove dve neduzne bebe vredan samo 15 godina...

A eto vam ga odgovor na temu - u Srbiji mozes da uradis 15 abortusa, nema nikakve konsenkvence. A evo za ovo montruzono iz clanka - dobijes 7.5 godina zatvora...

< Poruku je uredio vukosava -- 24.3.2012 23:05:33 >

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here