|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Abortus
31.1.2012 16:17:07   
vukosava
IZVORNA PORUKA: minavb

JAZAS, i još neke organizacije se upravo svim ovim već bave. Idu i u škole, drže predavanja, imaju kampanje, plakate, brošure, automate... pa eto i pored svega toga imamo problem kakav imamo. Vuko, ako već imaš toliko predloga, što ih ne spakuješ u mail ministru zdravlja? Ovako razabacani po ringeraju ne mogu biti nnaročito korisni. Mi sa rr ćemo ih pročitati, ali mi uglavnom znamo kako da se zaštitimo.


Mina, nasla sam, ima jedna NVO koja se bas ovim pitanjem bavi: Udruženje za reproduktivno zdravlje klikni

Kampanja “Vodim ljubav, vodim računa” i Udruženje za reproduktivno zdravlje priključuju se državnoj strategiji za podsticaj rađanja, u cilju povećavanja nataliteta i smanjenja broja abortusa. Kampanju je i ove godine podržalo Ministarstvo zdravlja Srbije. klikni
Podaci iz novijih istraćivanja pokazuju da se čak 90 odsto žena koje su u braku radije odlučuje za abortus, nego za preventivnu zaštitu.

Kao sto rekoh, svaki put kad se spreci nezenjena trudnoca, zena ne dolazi u situaciju da postoji sansa da ugrozi svoje reproduktivno zdravlje. Na ovom forumu one koje pokusavaju da zatrudne sigurno nece raditi abortus, a one koje su vec radjale i da urade, ako imaju vec dece, nije mozda tolika steta ako ne mogu posle ponovo da zatrudne ako bi to nekad zelele jel su vec majke. Ali najveca je steta za one najmladje, koji zelene bez informacija ulaze u odnose bez zastite i onda idu kod drzavne babe sa ofingerom.

< Poruku je uredio vukosava -- 31.1.2012 16:19:21 >

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 726
   RE: Abortus
31.1.2012 16:40:51   
vukosava
Evo par filmova na temu (baba sa ofingerom):

- Kad bi ovi zidovi mogli da govore - sa Demi Mur i Ser (If These Walls Could Talk) klikni za film na youtube-u, za opis filma klikni
- 4 meseca 3 nedelje i 2 dana klikni za film na youtube-u, za opis filma klikni

a koji govore da debata "Da li abortus treba da postoji ili ne?" ima samo jedan odgovor. Nek postoji legalno ali nek se trudimo da ne dodje do toga uopste.

- a evo nesto o drzavnoj varijanti ruskog resavanja problema nezeljenih trudnoca klikni

< Poruku je uredio vukosava -- 31.1.2012 16:46:24 >

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 727
   RE: Abortus
31.1.2012 19:14:22   
Anoniman
Vukosava, nemoj da se ljutis, ali preterujes sa tim linkovima i stvaras kontraefekat, to jest, cinjenicu da ce sa tolikim KLIKOVIMA neko samo nonsalantno preskociti tvoj post. Znam da mislis najbolje, ali znamo svi da koristimo Google. Veruj mi da coveku taj link nista ne znaci ukoliko on sam ne apeluje na svoju psihu. A kad apeluje, on ce sam potraziti informacije. Ono sto neko cesto ne moze da procita jeste neko iskustvo, sopstveno ili tudje, a to je upravo sto covek ponekad trazi, jer ne zeli tovar na grbaci zivota. E to ne moze Google da kaze, ali mozes ti ili ja ili neko treci, jer nas zivotu ne uci Google, vec sopstvena i tudja iskustva. Ostavi statistiku statisticarima, a ti prosto reci DA ili Ne i zasto je jedno, a zasto drugo. To je bitno onima koji citaju, a ne metode kontracepcije u Rusijiuser posted image

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 728
   RE: Abortus
31.1.2012 20:33:13   
vukosava
OK. Iza Rusije smo prvi na listi po broju uradjenih abortusa pa ih zato pominjem jer lice puno na nas po tome.

To sto svako zna da koristi GOOGLE uopste ne znaci da ce da dodje do svih ovih informacija koje bilo ko ostavlja na forumu. Ja o ova prva dva filmova nisam saznala preko Google-a nego sam ih gledala ranije, jedan na TV-u a drugi nam je pustala jedna Rumunka. A za treci sam cula od drugarice Ruskinje. Znaci da uopste znam sta da trazim naucilo me sopstveno iskustvo. A ako ste ranije gledale ili cule za ove filmove, ili ako im vam je GOOGLE izbacio, super onda vec znate sve. A za merodavnost tvrdje da ce svo znanje ovog sveta GOOGLE da izbaci - da nam nikakvo znanje ne treba, sve bi skole zatvorili a deci kupili kompjutere i naucili da surfuju.

Mene licno ne zanima procenat citanosti mojih postova, ako ih bar neko vidi i bar malo na nekog utice da se bolje zastiti, ja sam efekat koji sam nameravala postigla. A lako je i aktivirati opciju "Blokiraj" pa mozes i necije postove totalno da preskocis ako te smaraju.


< Poruku je uredio vukosava -- 31.1.2012 20:35:10 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 729
   RE: Abortus
31.1.2012 20:58:31   
Anoniman
OK. Iza Rusije smo prvi na listi po broju uradjenih abortusa pa ih zato pominjem jer lice puno na nas po tome.

Bar nemamo tripera u tolikoj meriuser posted image  

A za merodavnost tvrdje da ce svo znanje ovog sveta GOOGLE da izbaci - da nam nikakvo znanje ne treba, sve bi skole zatvorili a deci kupili kompjutere i naucili da surfuju.

Ne vidim gde sam ja izjavila ovako nestouser posted image  Tacnije, gde sam ja izjavila da Google obrazuje? Ne, ja sam samo rekla, da to sto si ti skinula sa Googla moze svako. U stvari, jos viseuser posted image

A lako je i aktivirati opciju "Blokiraj" pa mozes i necije postove totalno da preskocis ako te smaraju.

Ovo nisam znalauser posted image  Tacno. U tome je resenje problema. Hvalauser posted image

< Poruku je uredio andromeda -- 31.1.2012 20:59:11 >

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 730
   RE: Abortus
31.1.2012 21:24:54   
vukosava
andromeda, nisam nista ja skinula sa GOOGLE-a vec sam samo postavila linkove za filmove koje je neko postavio na jutjubu za informacije o filmovima koje se nalaze na Vikipediji. Ja samo tvrdim da se linkovi za ove filmove nece naci ako se ne zna da oni uopste postoje. A odkud znas da koristim bas GOOGLE a ne BING npr? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 731
   RE: Abortus
25.4.2012 17:08:13   
Anoniman
Hej bing user posted image
Danas sam pricala sa nekom devojkom koja je trudna i zeli da abortira i nece da kaze mami , uh user posted image
Sve ovo o cemu se ovde pisalo (valjda sam u pravoj temi) nije dovoljno za devojke u 20im da ne spominjem one mladje . Ova devojka ima punih 20 a ne koristi nikakvu zastitu i razmislja gde ce posle abortusa da prespava a da je ne `provali` mama , kad sam je pitala za decka kaze da joj to nije bio decko vec neki treci lik .. Bilo mi je i mucno i tuzno da joj drzim predavanje ( vuko bila bi ponosna ) ali nisam mogla da se suzdrzim , ispricala sam joj skolski kako se sta koristi , i da ako se oslanja na prekinut snosaj moze ponovo da dodje na isto mesto .. ona mi kaze bas ti hvala nisam o tome razmisljala , sad cu da pitam doktora , a da , drugarice su je uplasile kad su joj rekle da ce ostati citiram- sterilna kad abortira user posted image pomislih u jednom momentu da se mozda segeci sa mnom

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 732
   RE: Abortus
25.4.2012 17:10:41   
Olga75
i tako mi u skolama nemamo seksualno obrazovanje user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 733
   RE: Abortus
25.4.2012 17:12:51   
Anoniman
bas tako

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 734
   RE: Abortus
25.4.2012 17:37:39   
minavb
Jbt ja sam sa 20 vrlo dobro znala sve o kontracepciji, mada to mozda ima veze sa skolom u koju sam isla. user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 735
   RE: Abortus
25.4.2012 21:25:35   
boba 11
Mis mo u srednjoj imali jedan cas negde u trecoj ili cetvrtoj godini i to je bilo sve-ne moram napomenuti da je tada vec bilo sexualno aktivnih pa bi se reklo da su zakasnili i tako moja drugarica se udala u cetvrtoj godiniuser posted image Ima otvorenih roditelja koji slobodno pricaju na ovu temu sa decom a ima i onih koji je nikad ne spominju.Moja mama mi je toliko ogadila abortus da se grozim toga sto ne znaci da ako moram ne bih odradila.Npr posle porodjaja isla sam na kiretazu nakon dve nedelje jer mi nije oticala krv zato sto se grlic toliko skupio da nije moglo.Sreca pa sam zbog carskog isla na uz gde je dr konstatovala da sam mogla dobiti sepsu i da idem hitno u betaniju.Mozete zamisliti kako sam preplakalauser posted image ona me je smirivala.Isla sam na totalnu i nista me nije bolelo jer je ipak to bila drugacija vrsta kiretaze od one kad skidaju ploduser posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 736
   RE: Abortus
25.4.2012 21:57:08   
vukosava

IZVORNA PORUKA: ribizla

Hej bing user posted image
Danas sam pricala sa nekom devojkom koja je trudna i zeli da abortira i nece da kaze mami , uh user posted image
Sve ovo o cemu se ovde pisalo (valjda sam u pravoj temi) nije dovoljno za devojke u 20im da ne spominjem one mladje . Ova devojka ima punih 20 a ne koristi nikakvu zastitu i razmislja gde ce posle abortusa da prespava a da je ne `provali` mama , kad sam je pitala za decka kaze da joj to nije bio decko vec neki treci lik .. Bilo mi je i mucno i tuzno da joj drzim predavanje ( vuko bila bi ponosna ) ali nisam mogla da se suzdrzim , ispricala sam joj skolski kako se sta koristi , i da ako se oslanja na prekinut snosaj moze ponovo da dodje na isto mesto .. ona mi kaze bas ti hvala nisam o tome razmisljala , sad cu da pitam doktora , a da , drugarice su je uplasile kad su joj rekle da ce ostati citiram- sterilna kad abortira user posted image pomislih u jednom momentu da se mozda segeci sa mnom


Ma kod nas ti je stav prema abortusu stvarno kod mnogih maltene - idem da vadim zub to dete nije zivo pre 12. nedelje. I ja sam maltene mislila tako dok nisam odgledala onaj film na jutjubetu - tihi krik. I onda sam se zabezeknula. Ali ipak posto se bojim svih tih intervencija, igala, metalnih uredjaja - uvek sam se plasila nezeljene trudnoce... A sve se stvarno svodi na informisanje i nedostatak seksualne edukacije. Evo ja sad prvi put u svojih 37 godina pijem pilule i kontam sto to nisam ranije radila. Sad radim zbog ciste ali stvarno je sasvim ok metoda. Meni je mama dala knjigu u kojoj je bilo opisano kako se stvarno radi abortus. Urezalo mi se u mozak. Ja mislim da nema razloga da u 21. veku i dalje stvarno smo toliko zaostala zemlja sto se zastite tice. Stvarno gre'ota i sramota...

Plus kod nas u Srbiji kad si trudan u 20-toj svi ti se cude i podsmevaju. Kao jao pa sve ces propustiti od ludila i zivota... A da ne govorim praistorijski stav prema samohranim majkama. Ja se majke mi divim svim zenama koje u takvoj situaciji odluce da same gaje decu. Svaka im cast. I bas me zanima kako one prolaze kroz sve ove stvari o kojima mi ringerajisemo evo vec danima i mesecima... Koliku li imaju podrsku od porodice i prijatelja?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 737
   RE: Abortus
26.4.2012 2:29:29   
mihi
E to kad čujem nije oživela beba još ja odlepim ( kad oživi kad progovori prvu rečuser posted image ), pa kad se već registruje srčana radnja 6-7 nedelja. neverovatno koliki primitivizam vlada na ovim našim prostorima nezavisno od statusa, obrazovanja.....

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 738
   RE: Abortus
11.5.2012 2:56:36   
Ljishka
Evo moje priče. Imam 20 godina (tačnije, punim 20 za manje od mesec dana), i imam sinčića od šest meseci. Ostala sam u drugom stanju negde sredinom četvrte godine, i saznala to 10-ak dana nakon raskida sa dečkom. Rešila sam da rodim bebu, jer sam smatrala da je to najispravnije. I slobodno mogu da kažem da to i jeste bila najispravnija odluka u mom životu. Ne smatram da sam, iako mlada, bilo šta izgubila, čak, naprotiv, dobila sam nešto najvrednije u životu. Ne mogu da kažem da sam se tog trenutka kada sam saznala za trudnoću osećala spremnom da budem samohrana majka, ali, mogu slobodno reći da sam se odlično snašla. Podrška mojih roditelja je maksimalna, ali ne u smislu da ću ja sada ostaviti dete sa babom i dedom i lutati, pre neka moralna podrška, da je tako nazovem, i naravno finansijska, za sada. Ove godine upisujem fakultet i imam mnogo veću želju i motivaciju da se školujem i da uradim nešto za sebe i svoje dete.  Njemu ništa ne fali, okružen je ljubavlju i pažnjom, volimo se, mazimo i pazimo, uživamo jedno u drugom. Veliki sam protivnik prekida normalne i zdrave trudnoće, jer smatram da ne postoji dovoljno dobar razlog da se tom malenom biću ne pruži šansa da živi. Mada, svako bira svoj put i valjda svako zna šta su mu prioriteti u životu, kako narod kaže, sto ljudi, sto ćudi. Ali, apelujem na sve koji se odluče na abortus da dobro razmisle koji su pravi razlozi za takav korak, i da li je vredno uništiti jedan život, samo zato što "možda" niste spremni da budete majka(drage moje, za to nikada ne možete biti dovoljno spremne, spremne ste onog trenutka kada donesete dete na svet i prihvatite svaku odgovornost za njega), ili vam je bitnija karijera, školovanje ili šta već, dete vam može biti samo još veća motivacija i pokretačka snaga, nikako smetnja. Pozdrav svima. user posted image


_____________________________

Ti si ucinio moj zivot savrsenim... V <3

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 739
   RE: Abortus
11.5.2012 8:20:26   
ilonap
Godinama vas proatim i citam na raznim temama, ali me je ovo Vukosavino histerisanje oko abortusa stvarno izbacilo iz takta. Ok, tebi je mama ogadila abortus, ti si gledala film o tome, ti bi dete rodila po svaku cenu, ALI NEKO DRUGI NIJE TI!
Sta ako je zena silovana? Nije krivo dete sto je zaceto. Sta ako je dete bolesno? Nije krivo sto je bolesno! Da li to znaci da ga po svaku cenu treba roditi?
90%zena koje su samohrane majke su nesrecne i nezadovoljne jer su uvek nekako marginalizovane u drustvu, a sve zato sto je postojala neka Vukosava koja ih je ubedila kako "treba detetu dati sansu". Ako nemate osnovna sredstva za zivot i ako niste planirali da postanete roditelj, a desilo se, bolje je da to i ne postajete.
Nije to vadjenje zuba, ali nije ni roditeljstvo nesto sto ide samo od sebe i u sta treba uci "po kazni" i po sistemu - "kad nisi pazila, sad nunaj" jer je abortus neko nekome ogadio.

(odgovor članu Ljishka)
Direktna veza do poruke: 740
   RE: Abortus
11.5.2012 8:55:28   
Anoniman
ilonap user posted image

Ljishka, a šta je tvoj bivši momak rekao kada te je video trudnu? Jel pitao dal je njegovo dete?

(odgovor članu ilonap)
  Direktna veza do poruke: 741
   RE: Abortus
11.5.2012 9:06:17   
minavb

IZVORNA PORUKA: ilonap

Godinama vas proatim i citam na raznim temama, ali me je ovo Vukosavino histerisanje oko abortusa stvarno izbacilo iz takta. Ok, tebi je mama ogadila abortus, ti si gledala film o tome, ti bi dete rodila po svaku cenu, ALI NEKO DRUGI NIJE TI!
Sta ako je zena silovana? Nije krivo dete sto je zaceto. Sta ako je dete bolesno? Nije krivo sto je bolesno! Da li to znaci da ga po svaku cenu treba roditi?
90%zena koje su samohrane majke su nesrecne i nezadovoljne jer su uvek nekako marginalizovane u drustvu, a sve zato sto je postojala neka Vukosava koja ih je ubedila kako "treba detetu dati sansu". Ako nemate osnovna sredstva za zivot i ako niste planirali da postanete roditelj, a desilo se, bolje je da to i ne postajete.
Nije to vadjenje zuba, ali nije ni roditeljstvo nesto sto ide samo od sebe i u sta treba uci "po kazni" i po sistemu - "kad nisi pazila, sad nunaj" jer je abortus neko nekome ogadio.

user posted image Vrlo lepo rečeno. Vuka je na odmoru pa očekujem da će ova tema biti vrlo aktivna u narednom periodu.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu ilonap)
Direktna veza do poruke: 742
   RE: Abortus
11.5.2012 11:15:54   
Lilla
Ilonap, dobrodosla. Nadam se da ces nam se pridruziti i na drugim temama user posted image Inace, dobro napisano. Nisam za abortus kao preventivno sredstvo, ali nekad se covjek nadje u takvoj situaciji da je prosto to najbolje rjesenje, kako god to sad zvucalo. Meni je nekako strasnija pomisao na to da mlada zena koja se osjeca potpuno nespremnom i nevoljnom da postane majka, i koja nema podrsku okoline i ekonomsku sigurnost, donese na svijet to malo bice i onda ga prepusti sudbini i vidi ga kao uzrok za sve probleme, sav teret i patnju koja se srucila na nju. Takva majka nije sposobna da pruzi djetetu ono sto mu treba za zdravo i sretno odrastanje pa samim tim zivot je pretvoren u kosmar i njoj i djetetu.

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 743
   RE: Abortus
11.5.2012 11:29:19   
Anoniman
Kod mene ce kroz koju godinu kondomi stajati u posudi na stolu umesto ljutih bombona user posted image
Moje skromno misljenje je da nam treba mnogo Vukosava samo na pravim mestima , gde bi deca naucila da je mnogo lakse koristiti kontracepciju nego onaj usisivac dece .. A inace nisam shvatila da Vukosava ovde bilo koga nagovara na rodjenje umesto abortusa , mislim ovo je porodicni portal gde su mahom sve tu u procesu zatrudnjivanja ili same trudnoce ..i kad se sve to svakoj od nas ostvari onda vrlo dobro znamo kako da se ponasamo dalje . a sta zna ona devojcica koja samo cekada proseta batak po splavu , sto mamu i tatu sretne samo ispred wc-a , gde niko ni sa kim vise ne prica , sto u skoli uci toliko koliko moze da stane napisano na saku user posted image izvor informacija danas je vrlo neobican naspram izvora koje smo mi crpeli kad je za to bilo vreme , bar je moj utisak takav . a mozda su i hormoni user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 744
   RE: Abortus
11.5.2012 11:29:36   
dunja RR
Svaka čast, svaka tvoja reč je toliko jaka da nemam reči. Toliko zrelo zvuči tvoj post, ne mislim samo na poruku, nego baš na svaku reč, da sam se par puta vratila da vidim da li zaista piše da imaš 20 godina.

Jedino što bih dodala, da je jako bitna stavka podrška roditelja, i sam odnos koji trudnica/majka ima sa svojim roditeljima kada se nađe u takvoj situaciji. Ne znam da li bi to nazvala srećom u tvom slučaju, kako god ... sve najbolje!
IZVORNA PORUKA: Ljishka

Evo moje priče. Imam 20 godina (tačnije, punim 20 za manje od mesec dana), i imam sinčića od šest meseci. Ostala sam u drugom stanju negde sredinom četvrte godine, i saznala to 10-ak dana nakon raskida sa dečkom. Rešila sam da rodim bebu, jer sam smatrala da je to najispravnije. I slobodno mogu da kažem da to i jeste bila najispravnija odluka u mom životu. Ne smatram da sam, iako mlada, bilo šta izgubila, čak, naprotiv, dobila sam nešto najvrednije u životu. Ne mogu da kažem da sam se tog trenutka kada sam saznala za trudnoću osećala spremnom da budem samohrana majka, ali, mogu slobodno reći da sam se odlično snašla. Podrška mojih roditelja je maksimalna, ali ne u smislu da ću ja sada ostaviti dete sa babom i dedom i lutati, pre neka moralna podrška, da je tako nazovem, i naravno finansijska, za sada. Ove godine upisujem fakultet i imam mnogo veću želju i motivaciju da se školujem i da uradim nešto za sebe i svoje dete.  Njemu ništa ne fali, okružen je ljubavlju i pažnjom, volimo se, mazimo i pazimo, uživamo jedno u drugom. Veliki sam protivnik prekida normalne i zdrave trudnoće, jer smatram da ne postoji dovoljno dobar razlog da se tom malenom biću ne pruži šansa da živi. Mada, svako bira svoj put i valjda svako zna šta su mu prioriteti u životu, kako narod kaže, sto ljudi, sto ćudi. Ali, apelujem na sve koji se odluče na abortus da dobro razmisle koji su pravi razlozi za takav korak, i da li je vredno uništiti jedan život, samo zato što "možda" niste spremni da budete majka(drage moje, za to nikada ne možete biti dovoljno spremne, spremne ste onog trenutka kada donesete dete na svet i prihvatite svaku odgovornost za njega), ili vam je bitnija karijera, školovanje ili šta već, dete vam može biti samo još veća motivacija i pokretačka snaga, nikako smetnja. Pozdrav svima. user posted image




_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ljishka)
Direktna veza do poruke: 745
   RE: Abortus
11.5.2012 11:34:06   
minavb
Vuka je na neki način za zabranu abortusa. Da budem precizna, Vuka je za zabranu abortusa kao vid kontracepcije, što je u stvari potpuna zabrana. Svi treba da imaju prava na izbor šta će sa svojim životom, a da se na edukaciji treba poraditi, treba.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 746
   RE: Abortus
11.5.2012 11:40:11   
Anoniman
Onda ja citam nesto drugo user posted image
dakle nikakve zabrane ne dolaze u obzir , vuka mora da olabavi malo onda user posted image
i ja bih abortirala da recimo zatrudnim preko spirale ili dok koristim pilule ili kondom i to nikom ne mora da se dopadne , mislila sam na sve one devojke i zene koje se aortusima iznova vracaju jer ne postuju ni novi zivot a ni svoje telo , a i ne znaju koliko je malo potrebno za to . e na tim relacijama bi vukosave dobro dosle user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 747
   RE: Abortus
11.5.2012 11:49:01   
minavb
Paaa, i vuka bi tim istim zabranila, ali to realno nije moguće. Recimo, zabranih "tim" ženama abortus i kako ćeš dokazati koja u tu grupu spada. Te "takve" mogu da tvrde da im je pukao kondom i slično, da su koristile zaštitu. Zato kažem da nije realno, i ne treba ga zabraniti, već poraditi na edukaciji i dostupnosti odgovarajućih sredstava i informacija.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 748
   RE: Abortus
11.5.2012 11:55:41   
Anoniman
Ne bih ja nikom nista zabranila , samo bih u svim sferama gledala da postavim mnogo Vukosava koje bi se trudile da objasne da postoje prednosti ne dolazenja u nezeljeno trudno stanje user posted image

Naravno da bi odvajanje bilo koga od zena koje dodju na abortus po tome kako je u koju uslo seme bilo skroz besmisleno i cak uvredljivo , to su licne stvari svake od tih zena , za koje verujem da ipak ne uzivaju , ne bih ni ja uzivala ali bih pod gore pomenutim okolnostima ipak to uradila .

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 749
   RE: Abortus
11.5.2012 12:04:52   
jelena038
ma drzava je kriva, svakom je u prirodi zelja za potomstvom (ako i nije pre trudnoce, hormoni se pobrinu za to tokom trudnoce), ja sam misljenja da kad bi samohrane majke dobijale deciji dodatak u visini neke skromne plate, nbroj abortusa bi bio najmanje prepolovljen, manijaci koji ga istresu, pa posle nece mucenicu da odvedu ni do bolnice, a kamoli nesto vise, izumrli bi od straha da ce ih vlastita deca nalaziti po ulicama i mlatiti od batina sto su ispali dzukci prema njihovim majkama, a i babetine koje olajavaju raspustenice i samohrane majke bi pocele da kukaju nad svojim usedelicama za koje niko nije bio dobar, a ne nad zenama koje su, ako vec nisu imale srece da naidju na pravog muskarca, odlucile da sebi makar rode pravo dete. dakle, drzavo, spali se!

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 750
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here