|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: TV usporava razvoj govora
15.10.2010 11:51:54   
Trudnicica83
Meni je skoro ceo dan tv upaljen, jer sam ja sama po ceo dan sa Lanom i da ne bih poludela, gledam sta stignem. Ona hoce da gleda u tv, sta god da je na njemu, pustala sam joj par puta baby tv, mada ne mogu da vidim neku razliku izmedju toga i npr kada gleda  vesti. Ne dam joj puno, okrenem je na drugu stranu ili setam sa njom po kuci, ali sve sam vise u fazonu da pustim neki cd ili radio, da ne bi stalno bio ukljucen tv. Meni moji roditelji nisu nikada dali da imam tv u svojoj sobi i ogranicavali su i meni i sestri gledanje i mislim da je to ispravno, pogotovo kada malo porastu pa mogu samostalno da se igraju - uvek je bolje angazovati ih nekako da nesto uce i razvijaju, nego da samo bleje u tv i posle se samo presele za komp. Vala mi nece imati Facebook dok ne napuni 25! user posted image

_____________________________

Postala sam mama 4.8.2010! NEMA niceg lepseg od osmeha mog maceta...

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: TV usporava razvoj govora
15.10.2010 14:44:49   
Mivica
Boris je mnoge reči savladao baš zahvaljujući tv-u, tako da ovo kod nas ne važi. user posted image

_____________________________

"Zeko, zeko, zeko...
tape meke...gude usi...lep...
zeko, zeko, lep!" :)

(odgovor članu Trudnicica83)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: TV usporava razvoj govora
18.10.2010 8:41:09   
Anck Su Nmaun
Moja beba ce prvo da progovori engleski jer obozava Baby TV ... stvarno mi je nekad spas, jer ja sam s njom sama po ceo dan i lepo je stavim u njenu lezaljku ili ogradicu i ona gleda crtace! 

Ne biste verovali s kojom paznjom gleda, kad neko prodje il stane isperd TV sve se izmice il se nekad i buni... pa onda prica il se smeje crtacima!

(odgovor članu Mivica)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: TV usporava razvoj govora
31.10.2010 19:09:47   
aster
Kod nas je TV skoro uvek uključen. Miš mali je najčešće na podlozi koja je postavljena tako da može i tv da se gleda. E sad, on se najčešće igra i pokušava da puzi, a kad odmara baci pogled šta ima na televiziji user posted image voli da gleda fudbal, mislim da mu je lepa zelena boja trave. Trudim se da uvek bude naka emisija na srpskom, da prvo taj jezik nauči  user posted image najčešće gledamo studio b user posted image

_____________________________

Reči su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: TV usporava razvoj govora
2.11.2010 14:12:52   
Anck Su Nmaun
Moja beba se navukla na crtane user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image inace je neki dan spojila ma-ma... i vava...sta god da je to user posted image user posted image user posted image user posted image   a inace bas je brbljivica..

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: TV usporava razvoj govora
30.12.2010 13:10:48   
Anck Su Nmaun
Evo iz jednog clanka...misljenje....

Bez  televizije do druge godine Iznenađujuće je koliko roditelja postavlja svoju decu ispred televizora. Pedijatri širom sveta preporučuju da se deca ne izlažu bilo kakvim televizijskim emisijama ili slično pre druge godine. To uključuje i emisije koje su označene kao „edukativne“ za bebe i decu do 3 godine. Iako je za očekivanje da tate neće propustiti finalne utakmice a mame pojedine serije i slično, važno je napomenuti da je ovo mišljenje zasnovano na realnoj brizi. Bebama i maloj deci je potrebna pozitivna interakcija sa pravim, živim ljudskim bićima. Iako inače zauzetim roditeljima može biti zgodno, gledanje televizije za decu ispod dve godine je pasivno provođenje vremena.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: TV usporava razvoj govora
26.3.2011 10:33:17   
Sanjica26 RR
Primetila sam svaki put kad Teodoru hranim, ona glavu okrece prema Tv-u. I to je drzi dugo paznju. Sinoc sam ga iskljucila. Ona se samo okrenula prema meni i nastavila da jede.user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: TV usporava razvoj govora
26.3.2011 10:34:12   
indy_25
ja mislim da ubrzava a ne da usporava razvoj govora .

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: TV usporava razvoj govora
16.11.2011 9:22:31   
Anoniman
Da malo vaskrsnem ovu temu. Meni pre neki dan žena koja je neuropsihijatar i psihoterapeut rekla da Neveni puštam Baby tv. Kaže da sve te boje, pokreti, glasovi i pesmice stimulativno deluju na razvoj beba, naravno u umerenim dozama.

(odgovor članu indy_25)
  Direktna veza do poruke: 59
   RE: TV usporava razvoj govora
16.11.2011 9:33:20   
Anck Su Nmaun
E bas mi je drago jer mi obozavamo Baby TV i samo to i gledamo user posted image user posted image user posted image

I kad je hranjenje u pitanju naj bolje jede kad je ukljucen baby, jer inace joj sve odvlaci paznju pa je vijamo kasikom!


< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 16.11.2011 9:34:52 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: TV usporava razvoj govora
16.11.2011 9:36:50   
minavb
Uraaaa! I mi samo baby tv gledamo i samo uz to jedemo.user posted image Pesmice su toliko slatke da ih i ja pevušim a Vanja im se smeje, imitira, maše im, nešto čavrlja sa njima...

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: TV usporava razvoj govora
16.11.2011 9:39:54   
Anck Su Nmaun
Kod nas je uvek upaljen TV ali ona gleda samo kad je nesto interesuje , Kao na Baby TV voli pesmice i par crtanih posebno, tada ne trepce a kad to prodje ona se igra a u pozadini je Baby user posted image

Inace sad  su nam aktuelne decije pesmice tj. spotovi koje sam poskidala sa neta i cim dodje iz zabavista trazi pesmice

I da, naucila je znacenje reci goodbye,sa Baby-a and bye bye i onda mase

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 16.11.2011 9:48:29 >

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: TV usporava razvoj govora
16.11.2011 9:40:26   
Lu
Ne znam kako bi tv usporio razvoj govora, djeca sve što vide poslije prepričavaju, nauče boje, životinje, prirodu, strani jezik itd...
Sve što nije pretjerano meni je ok, pa tako i tvuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: TV usporava razvoj govora
16.11.2011 9:47:40   
bebać
Kod nas je po cio dan upaljen i tv i računar, i kad idem negdje ne gasim, mrsko mi posle palit..a i po cio dan 'svraćam' na net, a daljinski šaltamo...Sergej se igra pa se onda zagleda u tv)nešto mu bude interesantno), takodje gleda i crtiće na računaru ili na you tube...a imaju i tv u vrtićuuser posted image

ja na to gledam, kao na vid informisanja i edukacije, i dijete puno nauči upražnjavajući navedeno, ali narvno u granicama normaleuser posted image user posted image

Malo mi je sam naziv teme kontradiktoran sam sebiuser posted image

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: TV usporava razvoj govora
16.11.2011 9:56:25   
MASHKA
živeli Charlie, Oliver, Draco, Hippa hippa hay, Tulli, Pim & Pimba i ostali junaci sa BabyTv-a! user posted image

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: TV usporava razvoj govora
16.11.2011 10:08:34   
Anck Su Nmaun
user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image i ne zaboravo Do doa molim te iz Cudlies user posted image

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: TV usporava razvoj govora
16.11.2011 10:10:49   
Olga75
mislim da je jedini problem u tome sto dete ne odgovara nego samo slusa ali kad ga se stalno zapitkuje dok gleda tv pa nesto odgovara mislim da ne usporava user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: TV usporava razvoj govora
16.11.2011 10:14:47   
minavb
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image i ne zaboravo Do doa molim te iz Cudlies user posted image


Naš omiljeni crtać . Svi vičemo od sreće kad počne.
Ja mu naprimer prevodim ili prepričavam šta se dešava u crtaću.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: TV usporava razvoj govora
16.11.2011 10:27:47   
Anck Su Nmaun
Istooo , odmah vice Dooo Doooo user posted image

Pored tih crtaca sam joj skinula sa You Tuba Pocoyo , zato sto je slicna animacija ko Baby, al pricaju na Srpskom (Hrvatskom) (pa da razvija malo jezik)

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 16.11.2011 10:33:01 >

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: TV usporava razvoj govora
16.11.2011 10:31:09   
minavb
Pocoyo je tako slaaaadak a mislim da se pre 3 godine davao na Baby tv i na ultri.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: TV usporava razvoj govora
16.11.2011 10:37:01   
nela79

IZVORNA PORUKA: MASHKA

živeli Charlie, Oliver, Draco, Hippa hippa hay, Tulli, Pim & Pimba i ostali junaci sa BabyTv-a! user posted image


Sad je momcina "odrastao" pa mu interesantniji ultra i minimax, al uvece bez onih pjesmica za laku noc sa BabyTV nema sanse da zaspi. Na babytv je naucio i prvu rijec engleskog...mama vidi maki (monkey)user posted image . I do dana danasnjeg majkun je manki pa vi pricajte sta hocete user posted image

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: TV usporava razvoj govora
16.11.2011 10:43:05   
Anoniman
Mi na kablovskoj nemamo Baby TV, moja mama ima na satelitu, tako da mi uglavnom slušamo muziku i Nodija svaku epizodu znamo maltene napamet user posted image Mihajlo samo muziku voli da sluša-recimo D.Laković u našoj kući je kao podstanar user posted image , i Kolibri i Čarolija... Uglavnom sedimo pred računarom, TV je za mamu i tatu user posted image A Miša sve ponavlja što vidi ili čuje, čak je počeo da ponavlja brojeve uz pesmicu "Učimo da brojimo" user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 72
   RE: TV usporava razvoj govora
16.11.2011 10:46:32   
Sanjica26 RR
user posted image user posted image Mi obozavamo tu pesmicu. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: TV usporava razvoj govora
16.11.2011 11:44:34   
Ana RR
Kad pustim Marku Baby TV on se rasplače ali zato čim pustim VH1 počne da se smeje i da guče user posted image voli dete muziku user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: TV usporava razvoj govora
16.11.2011 12:22:46   
Olga75
Pocoyo se daje na atlasu ili ATV , nisam sigurna na kom user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dete koje skače je dete koje raste
Skakanje nije samo zabavno, već ima i višestruku korist za psihomotorni razvoj deteta. A najbolji deo što je to jednosta...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here