|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
11.7.2013 10:47:33   
teodora14
I ja kupujem kakao u kesici iz supermarketa.


Mama treci put ja sam bas gore pomenula da sam jela konjsko meso i da je mnogo dobro za gvozdje,koristim ga u jelima umesto junetine ili govedine,doduse jedem ga jednom,dvaput nedeljno,al jedem i junetinu i dalje.
Sigurna sam da mi je to konjsko meso u kombinaciji sa kakao kafom podiglo hemoglobin.

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
11.7.2013 11:04:24   
Sanja90
evo sta je meni dr.preporucio da jedem i pijem u trudnoci,dakle:zelenisi,crveno meso,konjsko meso(za mene je to skupo),sok od cvekle,borovnicu i najbolje kupinovo vino ne vise od jedne case dnevno da se ne bi navukleuser posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu teodora14)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
11.7.2013 11:14:02   
cvećka
Ja sam jela konjsko meso jedno vreme, okozis se dok ga spremis, 100 godina treba onim sniclama da omeksaju user posted image a ukus bas da je divan... meni je izmedju junetine i dzigerice, a dzigericu jedem samo zatvorenog nosa kad moram user posted image

Inace, moram da vam se pohvalim: nakon 5 meseci kontinuiranog pada hemoglobina, u poslednjih mesec dana uspela sam da ga popnem sa 101 na 118, kao i eritrocite sa 3,1 na 3,7 ((((: odavno pijem Tothemu sa vitaminom C i Folan, kao i neke Pregnacare vitamine, a hranim se uglavnom zitarice-voce-povrce-malo mesa-malo slatkisa-ponekad pecivo, sto ocigledno i nije bas najbolje... Pa mi je dr, koji mi ne vodi trudnocu, vec je neki po familijarnoj liniji, rekao da se ozbiljno pozabavim proteinima, koji su mi takodje bili ispod granice, jer je dzabe meni sto mi je gvozdje uz terapiju visoko, kad samo protrci kroz organizam, valjda su mu neophodni proteini da bi se vezalo za hgb... mozda sam sad nesto lupila, ali sustina je u tome i zadatak mi je bio da jedem minimum 300g mesa, 1L mleka i 1/2L jogurta dnevno, pa pored toga ako mogu i sir, jaja, bilo bi super.. ocigledno je da je urodilo plodom i mnooogo sam zahvalna doci na ovom savetu! (: a koliko ja ne volim meso, to je druga prica, ali neka, vredelo je, natera se covek nekako na sve!

(odgovor članu teodora14)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
11.7.2013 13:55:11   
Anoniman
cvecka, bravo! user posted image
ja ne bih mogla toliko mesa dnevno, ma nema sanse.. a mlecne proizvode mogu, ali sam za njih cula da bas ometaju apsorpciju. user posted image
npr. kada god smo K vodili kod hematologa zbog hgb uvek je govorio sto manje mleka, sto vise mesa i iznutrica! i stvarno deca koja piju jako mleka su po pravilu anemicna..
sto se dzigerice tice, kazu da ne treba jesti iznutrice u trudnoci. znam sada ces da poludis, pa kao sta uopste sme.. user posted image ja sam je jela mozda 1x, inace je ne volim, ali sad razmisljam da je mozda cesce spremam..
svracala sam danas do travara da ga pitam o upotrebi koprive u trudnoci, preporucio mi je seme od koprive u medu i neku cajnu mesavinu. rekla sam da ne bih seme u medu zbog secera, ali caj moze. medjutim kada sam cula da nije samo kopriva nego neka mesavina, nisam htela da kupim, ne bih da rizikujem. mada se on kune da je to sasvim bezbedno i bas pozeljno da se pije u trudnoci..

(odgovor članu cvećka)
  Direktna veza do poruke: 254
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
11.7.2013 13:57:52   
Anoniman
ee zaboravih sto se tice konjskog mesa.. nisam ga nikada jela, ali sam ga u merkatoru gledala jos prosle godine, mislila sam da kupim detetu, ali odustadoh. nekako mi se cinilo prejako za malo dete. prodavali su ga vakumiranog, onako u komadu i sad ja pojma nemam sta bih sa njim.. user posted image
citala sam ranije na jednom forumu da je jedna clanica pravila od konjskog mesa snicle i pekla ih u rerni na pek papiru. mozda vredi probati...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 255
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
11.7.2013 14:17:41   
Sanjica26 RR
Ne slazem se sa tvrdnjom da deca koja piju jako puno mleka su anemicna. Kao mala sam pila puno mleka, pa nisam bila anemicna. Teodora od uvek pije puno mleka pa joj je krvna slika odlicna. Nema tu pravila.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
11.7.2013 14:22:45   
Olga75
pa kalcijum nesto ometa resprpciju Fe pa treba da se postuje neki vremenski razmak izmedju mesa i mleka i tako
a ja nikad nisam bila anemicna a ni zver nikad nije bila anemicna
ustvari dok je samo sisala imala je HB 101 a dr Jovanovic ( u penziji je i tako ali je on pedijatrijski biohemicar mi rece da je patoloska granica tek negde na oko 95 i po njemu nije anemicna
i kad je pocela da jede sve i HB je dosao u taj neki referentni opseg

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
11.7.2013 14:43:15   
cvećka
IZVORNA PORUKA: Olga RR

pa kalcijum nesto ometa resprpciju Fe pa treba da se postuje neki vremenski razmak izmedju mesa i mleka i tako


To jeste, treba voditi racuna!

Eeee Macaki, i ja sam sve vikala nema sanse, ali nateras se nekako, da deci ne bi falilo, nisam imala drugog nacina... Ja sam konjske snicle dinstala, ono, trunka ulja, soljica vode, posolis, pa dolivas, na nekoj srednjoj vatri, pa dok ne omeksaju... i na kraju beli luk sitno i to je to, dok uvri sva voda i dobije boju. Nisu lose, kazem, ali mnogo traje za jedan obrok....
E bas, to za dzigericu, sve cu u top da vas stavim user posted image jedni vicu "jedi i to mnogo", a drugi "ne sme", ni to ni spanac, AAAAAAAAAAA....!!!
Inace, juce kad sam se cula sa tim docom sto mi je preporucio proteine, rekao mi je i da pijem puno caja zbog niskog pritiska, pa sam ga bas pitala koji sme, sme li od koprive, on kaze slobodno!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
11.7.2013 14:48:53   
Anoniman
e pa da, bas to.. sprecava ako se konzumira zajedno sa proizvodima koji imaju fe. zato se uz meso ne jedu. kao ono kad pijete preparate fe, pa morate napraviti razmak, da ga ne popijete uz recimo jogurt isl.. samo sam se lose izrazila.
sanjice, K pije jako puno mleka, tj. pije 2x 250 ml za uspavljivanje, znaci pola litra i popije jos 2 solje jogurta, ne racunam mlecne namaze, pudinge isl. ali znam da nam je hematolog uvek potencirao stooo vise mesa i iznutrica, zumance, zelenis.. pa ako je dobro za decu, onda valjda vazi i za nas. user posted image jos mi je rekao juneci bujon, znaci da se skuva junetina, ali sa koskom.
sto se tice tih pljeskavica od konjskog mesa, pokusacu da nadjem recept i da ga postavim. ali mi je nesto tuga to da jedem.. jos zdrebetinu, kad pomislim user posted image

< Poruku je uredio Macaki -- 11.7.2013 14:49:57 >

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 259
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
11.7.2013 14:55:13   
Anoniman
svecka, ako se resis da ubacis koprivu u ishranu, javi kakva su iskustva. da nas ne bi preselili u temu o cajevima user posted image samo da ti kazem da je mozes stavljati i u kapamu, pite.. moja kuma je nesto sa koprivom spremala, moram je pitati kako.. przi se slaninica, pa projno brasno i koprive, ali bude onako res.
a zasto spanac ne bi smeo, ja mislim da svi zelenisu smeju. samo se meni nesto gadi blitva. a spanac me mrziiii da perem. jako bezobrazna povrcka! kad ga kupis puna kesa, a kada se spremi nema za par kasika. zelje sam jela proletos kada ga je bilo...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 260
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
11.7.2013 15:00:51   
pahulja76

IZVORNA PORUKA: doktorkakristal

pijes li nesto pahuljo?Trebaju ti preparati FE


pila sam jedno vreme mamavit al od njega mi muka, bila danas kod dr rekla da pijem ogestan tablete 1 dnevno. a inace, rece mi komsinica koja je radila u lab. od hrane mogu jaja, meso (junece i konjsko), jogurt, sir, suve sljive...

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
11.7.2013 15:02:27   
Olga75
Cvecka , ja dzigericu ne jedem , mi zveri je nesto ne dajem
ali to je moj stav
zna se sta je uloga jetre u organizmu i eto moja mama gaji pilice pa ja ne dajem dzigericu
rto to je moje misljenje ali fakt je da je ona korisna i tako da bi trebalo ali ja ne mogu , meni ona "prljava "

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
11.7.2013 15:27:37   
teodora14

IZVORNA PORUKA: Macaki

ee zaboravih sto se tice konjskog mesa.. nisam ga nikada jela, ali sam ga u merkatoru gledala jos prosle godine, mislila sam da kupim detetu, ali odustadoh. nekako mi se cinilo prejako za malo dete. prodavali su ga vakumiranog, onako u komadu i sad ja pojma nemam sta bih sa njim.. user posted image
citala sam ranije na jednom forumu da je jedna clanica pravila od konjskog mesa snicle i pekla ih u rerni na pek papiru. mozda vredi probati...


Od konjskog mesa pravim gulas(sat ipo traje priprema)pa pire krompir uz to kao prilog,zatim kad pravim boraniju ili grasak corbasto ubacim konjsko meso na kockice umesto junetine ili govedine(krcka se isto oko sat ipo),i kupujem mleveno konjsko meso pa pravim fasirane snicle ili cuftice(bude brzo gotovo).
Kupujem ga u mesari gde se prodaje samo konjsko meso na pijaci na Novom Beogradu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
11.7.2013 17:15:08   
doktorkakristal
PAHULJO ima i drugih preparata probaj heferol kapsule ili ferum drazeje,mamavit ti nece resiti problem sve i da ti odgovara

(odgovor članu teodora14)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
12.7.2013 9:02:54   
cvećka
Olga, ne pomazes ni malo user posted image meni se ona i ovako gadi, jedem je na silu, aaaaaaaaa..... sad cu je jos teze progutati!!

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
12.7.2013 10:57:32   
dada951
Jela sam zdrebetinu pre desetak godina u nekoj gulas corbi, naravno, neznajuci sta je I mnooogo mi se svidela. E sad da li je do mesa ili pripreme, ne znam. Mogla bih ga ponovo jesti, ali mi je sve to skupo. A nije fazon da ga jedem jednom mesecno, da mi se KS malo popravi pa onda opet pogorsa.

Moze li se jesti cvekla iz zimnice, mislim kisela iz tegle, jer jedino je tako mogu jesti?


(odgovor članu cvećka)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
12.7.2013 11:06:45   
Olga75

IZVORNA PORUKA: cvećka

Olga, ne pomazes ni malo user posted image meni se ona i ovako gadi, jedem je na silu, aaaaaaaaa..... sad cu je jos teze progutati!!

izvini user posted image
o ja ni konjetinu - zdrebetinu ne jedem
mislim , kako da pojedem konja user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu cvećka)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
12.7.2013 11:36:50   
cvećka
Ama sta ste svi zapeli toliko za konje, a telence ili jagnje mozete bez problema da pojedete... meni je kravica licno simpaticnija user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
12.7.2013 12:05:54   
Olga75
ja sam nekako izbirljiva sto se mesa tice jedem samo kokoske - piletine i od svinje tinejdzere user posted image
nije mi fino to mlado meso tipa prasetine user posted image
ali za konje sam vezana ( msm udata sam za jednog user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu cvećka)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
12.7.2013 14:59:37   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: dada951
Moze li se jesti cvekla iz zimnice, mislim kisela iz tegle, jer jedino je tako mogu jesti?



dado, naravno da moze salata od cvekle. a mozete i d acedite onaj sok cvekla,s argarepa i limun, ali ja ne mogu da ga pijem, smrdiiiii mi na zemlju user posted image

(odgovor članu dada951)
  Direktna veza do poruke: 270
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
13.7.2013 11:21:22   
Gocavg
evo da se prijavim i ja u anemicnu trudnicuuser posted image pocela sam da pije tothemu ali je posle pet minuta povratim,probala sa sokom,sa limunom ne pomaze neznam vise sta da pijem mislim da moj zeludac ne moze da je svari,sad cu da probam da pijem kakao umesto kafe i seme koprive sa medom a sto se tice pilece dzigerice meni je doktorka rekla da moze jednom nedeljno
pozdravuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
13.7.2013 11:50:44   
doktorkakristal
GOCO probaj Heferol ili Ferum nije Totema jedini preparat

(odgovor članu Gocavg)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
13.7.2013 11:53:00   
Gocavg
u apoteci mi rekli da izaziva zatvor i jedan i drugi pa sam odustala od njih jer inace imam problem i od ranije,pre trudnoce

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
13.7.2013 11:54:28   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: Olga RR


ali za konje sam vezana ( msm udata sam za jednog user posted image

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
13.7.2013 17:37:39   
doktorkakristal
GOCO svi preparati FE izazivaju zatvor,zato uz njih moras i nesto za stolicu ,mekinje ,vlakna lana ili laktulozu

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here