|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
7.3.2012 21:32:35   
jabukica
Ja sam uspela hemoglobin dici sa 111 na 117, tako sto sam ferum lek pila uz sumece gvozdje (multivita koje je sa vitaminom c i vitaminom B12, a oni doprinose apsorpciji gvozdja), i jos sam uz obrok sa mesom pila jos jednu sumecu tabletu gvozdja - trudnicama preporucuju 1-2.

_____________________________

Sve što raste htelo bi da raste, neka raste i treba da raste... Duško Radović

(odgovor članu Biserce)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
16.3.2012 20:48:25   
serendipity
Juce sam vadile krv da proverim Fe posle mesec dana terapije, i gvozdje je 53 (prethodni put je bilo ispod 10), sa ref. vrednostima do 35. Posto nisam napravila pauzu sa terapijom, prethodni dan sam popodne popila tabletu, da li je ovo moguce da je samo vrednost same tablete (tako su mi objasnili u lab). Doktor mi je nedostupan do ponedeljka. Ima neko neki savet?

(odgovor članu jabukica)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
4.4.2012 11:21:21   
Jole84
Ineteresuje me kako se najbrže vrće gvožđe? user posted image
Ja kusam svako jutro koprivu i med (seme koprive) i jedem cveklu i kupus,kolko mogu.
Nešto u zadnje vreme imam vrtoglavice i to baš jake (ponadala sam se da je user posted image ali nije...) pa se setih da je možda zbog anemije,moraću da proverim opet ovih dana,al najpre da se aktiviram..

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu serendipity)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
4.4.2012 11:44:28   
serendipity
Ja sam posle svoje brige i visokog gvozdja ponovo vadila krv, posle 2 nedelje bez lekova i gvozdje mi je 17 sto je bilo i na pocetku trudnoce... posle samo mesec dana pijanja leka/ Pila sam heferol i nije mi stvarao nikakve probleme...
Mozda nekom pomogne...

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
4.4.2012 11:58:25   
Anoniman
Pa pazi za brzo podizanje gvozdja su po meni najbolje ampule totheme, uz C vitamin i za nedelju dana osecas boljitak, ja sam to pila u trudnoci :) A kada sam spala na gvozdje 0.6, ali mi je bio dobar hemoglobin npr. verovali ili ne, pila sam heferol! Ali taj osecaj u telu, glavi, vrtoglavice, mene su kukovi otkidali, zglobovi, mnogo zeznuto ... proveri prvo KS :)

(odgovor članu serendipity)
  Direktna veza do poruke: 205
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
4.4.2012 12:02:22   
Jole84
Hvala vam user posted image
mislila sam da pokušam na prirodan način,bez lekova,ali izgleda ću ipak morati,baš se loše osećam.
Meni je Fe 1.
Izvini,a šta je KS? user posted image

< Poruku je uredio Jole84 -- 4.4.2012 12:03:45 >


_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
4.4.2012 12:20:56   
Anoniman
user posted image krvna slika ... sa takvim FE ti moras da pijes nesto, hrana tu ne moze mnogo, ali je takodje dobrodosla

(odgovor članu Jole84)
  Direktna veza do poruke: 207
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
4.4.2012 17:47:50   
Jole84
Hvala Ženetino,baš ću da idem da ponovo radim i rešim to.
Imala sam puno drugih prečih zdravstvenih tegoba pa sam zanemarila anemiju kao najmanje bitnu al sad ću morati.. user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
4.4.2012 22:35:19   
Anoniman
ma nema na cemu user posted image bitno da ti se to sredi user posted image

(odgovor članu Jole84)
  Direktna veza do poruke: 209
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
6.4.2012 19:44:41   
JAmy
Napravila sam fenomenalan uspjeh u regulaciji manjka gvozdja i hemoglobina za samo mjesec danauser posted image ! Hgb je sa 92g/l dosao na 106 g/l,i to sve zahvaljujuci Tot'hemi. Jako sam zadovoljna ovim preparatom,jer to je za ovo vrijeme bio jedini izvor gvozdja koji sam unosila,nakon sto mi se smucilo od svega i batalila sve prirodne derivate kojima sam se dugo bez uspjeha kljukala.Cak nisam ni pila vitamin C,samo sam svakodnevno jela 1-2 pomorandze, 2 kivija,i 1 do 2 jabuke...tot'hema 2x1amp,ujutru i uvece.I to je to.Mislila sam nema sanse da bar malo popravim ks na taj nacin,jer mi cak ni transfuzija nije Bog zna kako pomogla.

_____________________________

"Ako odustanete od pobjede, a da nikada ranije niste pobjedjivali, ostacete ono sto ste i ranije bili- gubitnik. - Skot Pek"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
16.5.2012 11:39:31   
Zemunka85
Sad dodjoh od lekara, kaze da je KS ok. Ja pogledah, cini minse da ima nekih odstupanja.
Gvozdje je 14,7, normala je 7-28,
ali HGB je 116, normala je 138-175,
a crvena krvna zrnca 3,69, normala je 4,34-5,72.
Cak pise da sam i anemicna?

Nisam nikada imala problema sa anemijom, pa ne znam da li su ovo mala odstupanja, te mi zbog toga nista nije rekao.
Da li je vreme da uzmem neki preparat i kako da znam sta smem, kada vec pijem PREGNACARE, koji u sebi vec ima dnevnu dozu svega, u nekom procentu?

Hvala

(odgovor članu JAmy)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
16.5.2012 13:07:37   
Sanchy
Zemunka to bas i nije sjajan rezultat,ja pijem Tot hemu sutra ponovo vadim krv pa cemo videti da li se ista popravilo...inace mi je gvozdje bilo 5,hemoglobin 89,a eritrociti 3.36 cini mi se...uzas...na pocetku trudnoce mi je bila sjajna krvna slika a sad sve mi je malisa pokupiouser posted image -..

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
16.5.2012 16:12:13   
Zemunka85
Ali pijes i neki kompleks vitamina? Svi oni sadrze neki procenat dnevne potrebe za GVOZDJEM, tako?
A citam da pored gvozdja zene piju i folnu, kadi boljeg vezivanja, ili votevr.
Da to nije previse svega?

Ja pijem Pregnacare, koji ima 200% dnevnih potreba folne.
Lekar mi je za gvozdje preporucio jos pre 3meseca FEROGLOBIN. Ali tada nije bilo potrebe da uzimam, bila je perfrktna svaka stavka, tako da neotvoren stoji kuci. Sad bih mogla poceti da pijem. On u sebi ima i folnu, b12, b6..kao i vecina tih preparata za gvozdje. ( http://www.google.com/search?hl=en&cp=5&gs_id=0&xhr=t&q=feroglobin&client=tablet-android-samsung&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&biw=1280&bih=800&ion=1&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=o7OzT6DuH5GWhQeosuyECQ).

Tako da - Pregnacare + Feroglobin - da nije to mnogo i gvozdja.. i folne?
Ili je bolje pokusati prirodno, a ostati samo na PREGNACARE?

< Poruku je uredio Zemunka85 -- 16.5.2012 16:16:00 >

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
16.5.2012 16:24:53   
Sanchy
Ne moze prirodno,veruj mi,suvise hrane bi ti trebalo da popunis depoe,tako mi je dr rekao a i slazem se,ja inace celu trudnocu se hranim vise nego zdravo i dzabe bebac sve uzeuser posted image isto mi je kks bila bas dobra...mora ti dr reci sta da oijes ja iskreno kad sam videla koliko mi je opala kks uopste nisam razmisljala da li je ili nije puno...ovako mi je licno on napisao pri tom je dr.koji je jedan od boljih bas za rizicne trudnoce sa Gaka...folna dva puta dnevno ,ona od 400 mikrograma,mamavit puta jedan i tot hema 2 puta jedna ampula...i da ponovim kks sto je sutra pa cemo videti..

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
16.5.2012 16:48:24   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Zemunka85

Sad dodjoh od lekara, kaze da je KS ok. Ja pogledah, cini minse da ima nekih odstupanja.
Gvozdje je 14,7, normala je 7-28,
ali HGB je 116, normala je 138-175,
a crvena krvna zrnca 3,69, normala je 4,34-5,72.
Cak pise da sam i anemicna?


Jeste malo odstupanje s obzirom da si trudna. Referetne vrednosti tada nisu 100% merodavne.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
14.8.2012 20:48:28   
nina26
Ja pijem gvozdje, ali zadnja 2 meseca mi se hemoglobin stalno ispod granice, ne puno ali jeste.

I danas uzmem rezultate, kad gvozde 17, a ref.vrednosto od 11 do 100user posted image

Ne znam da li utice sto popijem nekad kalcijum posle gvozdja ili preuser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
14.8.2012 20:56:51   
2002m
evo jos jedne sa niskim hemoglobinomuser posted image
mesec dana sam pila tothemu i nije mi pomogla,hemog. spao sa 109 na 104.Zadnjih mesec dana pijem sirup legofer i odmah izgrickam acerola vitamin C.Sutra idem u lab. pa cu videti kakvo je sad stanje.Ostali nalazi su ok sem hemoglobina.

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
14.8.2012 21:00:01   
nina26
pa ja sam pila legofer na pocetku i bilo mi je super, posle promenim dr on mi da drge tablete, kaze legofer je prevarauser posted image

aj bas javi kakvi su ti rezultati

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
14.8.2012 21:04:57   
2002m
meni je legofer preporucila farm. koja radi u apoteci,rekla je da je najbolji.A ja sam sama odlucila da menjam tothemu posto mi nije dala rez.
Obavezno posle uzimanja gvozdja uzmite vitamin c.
u cetvrtak kupim rezultate pre kontrole pa javljam kako sam prosla.

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
14.8.2012 21:07:05   
nink
ni meni tothema nije digla gvozdje,ama bas nista mi nije pomogla mada doktorka mi kaze da mora dugo da se pijea beba mi je sve veca i veca i vise uzima...

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
14.8.2012 21:22:40   
nina26
pa ja uz gvodzje popijem djus kao, ali sve mislim da me zezne kalcijum koji popijem ubrzo. a gvozdje uzimama 2 puta dnevno.

nink, i meni dr kaze da sto je beba veca vise uzima gvozdje ali bez obzira trebalo bi da nam bude ok ako uzimamo terapijuuser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu nink)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
14.8.2012 21:24:10   
2002m
Nina po koliko ml pijes sirupa,ja popijem 10ml

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
14.8.2012 21:24:39   
Zemunka85
Meni je isto, uvek, sve bilo ok sem hemoglobina. Blag pad. Nisu puno pridavali znacaj. Kako ko. Pila sam Feroglobin ampule, pa batalila. Evo zadnji nalaz - i to OK. Samo od sebe.

(odgovor članu nink)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
15.8.2012 16:34:42   
nina26

IZVORNA PORUKA: 2002m

Nina po koliko ml pijes sirupa,ja popijem 10ml



pa ne znam koliko ta mala bocica ima, pila sam jednu dnevno ali to na pocetku trudnoce, sad pijem neke druge tablete.

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
15.8.2012 18:26:21   
Anoniman
Aronija, cvekla, kupine...

(odgovor članu nina26)
  Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here