|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Double test
2.7.2009 12:40:59   
Verus
user posted image

(odgovor članu Anastazija)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Double test
2.7.2009 12:48:37   
Jacaca
Verus draga pa ti si moderator. Svaka cast.

(odgovor članu Anastazija)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Double test
2.7.2009 18:46:45   
Verus
Hvala draga! I will do my bestuser posted image

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Double test
4.7.2009 9:44:12   
magnolija
Uradila pre neki dan. Na uz sve bilo sjajno, videli smo bebce prvi put i nekako smo tek tada postali svesni trudnoce. I rezultati krvi su ok, osim sto imam malo nizi beta hcg, 30 ng/ml, al doktorka kaze da nije nista strasno.


(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Double test
9.7.2009 23:38:16   
Nanica1
Prosle nedelje sam radila dabl test, sve je u redu da ne nabrajam- rizik je 1:10 000 ali su mi snizeni hormoni: Beta je 0.59 a PAPP 0.69 pa me je moja dr zbog toga poslala kod geneticarke. Sta da ocekujem? Da li ce mi vaditi zbog toga plodovu vodu ili nece?

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Double test
10.7.2009 0:27:13   
*iva*
Ko zna, sve zavisi kako procene lekari ali nemoj se plasiti! Ja sam prosla i amnio, nije nista strasno, stvarno!

(odgovor članu Nanica1)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Double test
10.7.2009 10:05:12   
basso
Za Nanicu:Najnizi rizik za double je 1:10000 a on se odredjuje na osnovu bete i pappa,pa posto je tvoj rezultat taj kako moze da te salje kod geneticara?Trazi misljenje drugog lekara

(odgovor članu *iva*)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Double test
10.7.2009 14:48:53   
Nanica1
Cula sam vec za vise takvih slucajeva, kao oni gledaju ne samo celokupni rezultat nego i sve parametre odvojeno pa ako im je nesto sumnjivo salju kod geneticara. E, sad meni to izgleda zaista da me(nas) samo bezveze cimaju... Ne znam...

(odgovor članu basso)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Double test
20.7.2009 12:22:54   
Anastazija
Stigli rezultati Double testa:

biochem.risk + NT 1:327
double test  1:396
age risk 1:514
trisomy 18 + NT <1:10000

na granici sam.. cini se..


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Nanica1)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Double test
20.7.2009 12:44:14   
basso
Uradi triple test,radi se od 16-17 nedelje.Meni je double bio 1:600,a radjam na svoj 37 rodjendan .Triple za downa je bio 1:2500 a druga 2 rizika 1:10000.Hoce da pogrese u gestacijskoj nedelji,jer meni su double  racunali po zadnjoj menstuaciji i da mi ciklus traje 28 dana.Kod mene ciklus je od 22-25 dana a i po uz plod je bio stariji 6 dana nego sto su oni uzeli po zadnjoj pms.Cak ni NT nisu uzeli u obzir koji je bio 1.02mm.Za triple sam promenila labaratoriju,sa prethodnom je moj dr saradjivao nikad dotle nisam ni cula za nju,i vratila se tamo gde sam uvek radila analize i u prvoj trudnoci,i naravno da su gestacijsku nedelju racunali po uz i rezultat je hvala bogu bio odlican.Proveri svoj nalaz ,i jos nesto, rizik je ispd 1:250 tako da si iznad i u svakom slucaju odradi triple.Srecno

(odgovor članu Anastazija)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Double test
20.7.2009 12:47:00   
Modessty
pitam se i ja da nije sve to samo maltretiranje?
Ja sam radila double test u prvoj trudnoći i to mi ništa nije značilo. Jer dosta sam krvarila i niko nije mogao da garantuje da je beba ok. A double test je samo statistika. Nikakva garancija!
Neznam da li bi radila to sada. user posted image Videću ako dr predloži šta ću.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anastazija)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Double test
20.7.2009 12:48:15   
Modessty

IZVORNA PORUKA: basso

Uradi triple test,radi se od 16-17 nedelje.Meni je double bio 1:600,a radjam na svoj 37 rodjendan .Triple za downa je bio 1:2500 a druga 2 rizika 1:10000.Hoce da pogrese u gestacijskoj nedelji,jer meni su double  racunali po zadnjoj menstuaciji i da mi ciklus traje 28 dana.Kod mene ciklus je od 22-25 dana a i po uz plod je bio stariji 6 dana nego sto su oni uzeli po zadnjoj pms.Cak ni NT nisu uzeli u obzir koji je bio 1.02mm.Za triple sam promenila labaratoriju,sa prethodnom je moj dr saradjivao nikad dotle nisam ni cula za nju,i vratila se tamo gde sam uvek radila analize i u prvoj trudnoci,i naravno da su gestacijsku nedelju racunali po uz i rezultat je hvala bogu bio odlican.Proveri svoj nalaz ,i jos nesto, rizik je ispd 1:250 tako da si iznad i u svakom slucaju odradi triple.Srecno


Svi rezultati ipak previše zavise od broja godina... tačnog izračunavanja nedelje trudnoće....

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu basso)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Double test
20.7.2009 12:53:57   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Modessty

pitam se i ja da nije sve to samo maltretiranje?
Ja sam radila double test u prvoj trudnoći i to mi ništa nije značilo. Jer dosta sam krvarila i niko nije mogao da garantuje da je beba ok. A double test je samo statistika. Nikakva garancija!
Neznam da li bi radila to sada. user posted image Videću ako dr predloži šta ću.


Ja još ni od koga nisam čula da nije radio Double. user posted image

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 138
   RE: Double test
20.7.2009 12:55:13   
Anastazija
Evo, jurcam po netu i istrazujem.. Jeste, to je statistika i da, slazesm se - nepotrebna sekiracija.. Ali, ne moze zena da se ne nervira kada je njena beba u pitanju.. Moji su rezultati u principu ok jer su iznad granicnih vrednosti.. ali me brine taj nesrecni NT koji je 2.39mm...

Mislim da cu potraziti i drugo misljenje.. Ne znam.. Trenutno nisam pametna..

I da.. meni je 34-ta godina, pa valjda i to utice...

user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Double test
20.7.2009 12:57:31   
Modessty
eto sad znaš mene user posted image
Mene su iz bolnice slali da to radim. Dr je gledala i merila bebu na UZ, a onda sam istog dana išla da dajem krv u jednoj privatnoj laboratoriji pošto bolnica naravno nije imala agense ili šta god! Onda se uporedjuju rezultati, koliko imaš godina, koja je nedelja trudnoće, medicinska statistika i dobiješ rezultat. Tj dobiješ koja je mogućnost da dete koje nosiš ima Daunov sindrom ili tako nešto. Sve u svemu, samo se smoriš dok čekaš rezultate!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Double test
20.7.2009 12:58:43   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Anastazija

Evo, jurcam po netu i istrazujem.. Jeste, to je statistika i da, slazesm se - nepotrebna sekiracija.. Ali, ne moze zena da se ne nervira kada je njena beba u pitanju.. Moji su rezultati u principu ok jer su iznad granicnih vrednosti.. ali me brine taj nesrecni NT koji je 2.39mm...

Mislim da cu potraziti i drugo misljenje.. Ne znam.. Trenutno nisam pametna..

I da.. meni je 34-ta godina, pa valjda i to utice...

user posted image


Tvoje godine itekako utiču na rezultat!

A sve smo takve!!!user posted image I mene sad sve brine! Čak i obična analiza krvi i mokraće!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anastazija)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Double test
20.7.2009 12:59:43   
Anastazija
IZVORNA PORUKA: Modessty
Sve u svemu, samo se smoriš dok čekaš rezultate!


ili kada ih dobijes... user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Double test
20.7.2009 13:00:39   
Anoniman
Ma i ja sam radila Double, znam kako to ide i šta se dobije na taj način. Svi koje poznajem su to radili. Nisam znala da je to stvar izbora, i kažeš dr "E, ja to neću da radim!", pri tom si već pregled odradila, i trebala još samo krv dati. Ne vidim problem u tome.

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 143
   RE: Double test
20.7.2009 13:02:54   
Anastazija
IZVORNA PORUKA: Modessty


Tvoje godine itekako utiču na rezultat!



budem li se jako zainatila , rodicu troje dece - u 35-toj,  37-moj i 39-toj godini... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Double test
20.7.2009 13:10:01   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Anastazija

IZVORNA PORUKA: Modessty


Tvoje godine itekako utiču na rezultat!



budem li se jako zainatila , rodicu troje dece - u 35-toj,  37-moj i 39-toj godini... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image I JA!user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anastazija)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Double test
20.7.2009 13:11:54   
Brand new mama
IZVORNA PORUKA: Anastazija

budem li se jako zainatila , rodicu troje dece - u 35-toj,  37-moj i 39-toj godini... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Zasto da ne-ja sam u komsiluku imala tri brata, najstarijeg je mama rodila sa 35, drugog sa 36 i treceg sa 38 i jos su sva trojica rodjena na isti danuser posted image  

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Anastazija)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Double test
20.7.2009 13:13:30   
Anastazija
user posted image user posted image user posted image user posted image

svle sam bliza ideji da odem do N.fronta gde sam svakako svojevremeno zakazala double test i gde sam prosle nedelje i otisla ali nisu mogli da mi izmere bebicu posto je ova (kao i ja) netrpeljiva prema drzavnim lekarima i nije htela da im se pokaze.. odlozili su me za jos nedelju dana.. i pretpostavljam da ce rezultati biti losi (raste NT)... ali bar cu imati jos jedno misljenje.. pa ako treba dalje na testiranje, idemo dalje.. sta sad... user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Double test
20.7.2009 13:15:13   
Anastazija
IZVORNA PORUKA: Brand new mama

Zasto da ne-ja sam u komsiluku imala tri brata, najstarijeg je mama rodila sa 35, drugog sa 36 i treceg sa 38 i jos su sva trojica rodjena na isti danuser posted image  


moja baka po majci svojevremeno je rodila tri devojcice - prvu sa 33, drugu sa 34 i trecu (moju mamu) sa 37.. bez testova, bez ultrazvukova... i sve su HVALA BOGU ok.. zive i zdrave.. rodile svoju decu..

bravo baba user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Double test
20.7.2009 13:19:30   
mihi
Anastazija draga rezultat je u redu cut off je na 1:250 prema tome sve je ok ti si ispod togauser posted image .

(odgovor članu Anastazija)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Double test
20.7.2009 13:23:25   
Anastazija
IZVORNA PORUKA: mihi

Anastazija draga rezultat je u redu cut off je na 1:250 prema tome sve je ok ti si ispod togauser posted image .


user posted image user posted image user posted image

ljubi te anastazija, poznata panicarka!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here