|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
27.3.2019 21:32:15   
Filadendronka
Ja se preslisavam tehnike disanja i faze porodjaja kao za ispit. Cak razmisljam da ponesem podset_nik na porodjaj kako i sta raditi. Ne bih bila ovako uplasena da nisu procenili bebu kao prilicno veliku. Pa onda mislim da sto vise kiseonika upumpavam,  da sto krace traje istiskivanje...Prosli put sam bas bila losa u praksi. 

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
27.3.2019 21:37:16   
vonavoj
Ja sam mog malog od 4300 iz treceg napona izbacila,sa dobrim udisajem i velikim izdisajem,ali laganim,ne odjednom,u tome je stos. Nisam ni secena,ni popucala.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
27.3.2019 21:43:29   
Filadendronka
Ja se ne secam tog finisa sa prvog porodjaja. Posto je epidural iscureo oni su me nakljukali nekim “koktelom” za umirenje od koga mi je bilo muka i nisam mogla oci da drzim otvorene. Onda su mi rekli da guram non-stop posto je beba bila i dalje visoko. Na kraju nalegli na stomak i izgurali malca koji je bio 3.650. Zato sam sad u panici posto je druga beba znatno veca, pa se plasim da necu znati da disem i guram kad treba. A mozda je greska i do medicinskog osoblja koje ipak treba malo vise da asistira.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
27.3.2019 22:09:15   
vonavoj
Ja nisam imala epidural,pa onda oset_im kad treba..prva je bila 3600,druga 3400 i sad 4300..prva dva puta popucala,sad nista..i nema otvorena usta i vristanja,haha.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
27.3.2019 22:43:44   
mama Jo
Milena, to se i meni desilo na drugom porodjaju, bukvalno sam zaboravila sta treba da radim i kako da disem, ali me je babica potsetila, i hvala joj na tome jer mi je stvarno olaksala... nisu me sekli, ali sam popucala, meni au obe bebe bile krupne, prva 4170, a druga 3900...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
27.3.2019 23:21:55   
jess021
Filadendronka, L je imala 3680, a M 4700g, veruj da nisam ni oset_ila razliku. Uvek je bolje kad je drugi put veca beba, tako da opusteno😊



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
28.3.2019 6:14:12   
Filadendronka


IZVORNA PORUKA: jess021

Filadendronka, L je imala 3680, a M 4700g, veruj da nisam ni oset__ila razliku. Uvek je bolje kad je drugi put veca beba, tako da opusteno😊





Svaka ti cas_t za prirodan porodjaj za bebu od 4.700gMoj bebac je pre neki dan izmeren na 4.320 i pritom znam da moze da pogrese i u plus i u minus. Pa se bas bavim ovim disanjem ne bih li, ako je ikako moguce, olaksala i obezbedila sto bolje uslove za bebu tokom porodjaja.Ostale devojke, hvala na podeljenim misljenjima.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
28.3.2019 7:56:06   
medamisko
Pa meni se cini da pomaze, sa prvim sam se iscimala i kakvo disanje, bas sam bila stegnuta.
a sa drugim sam isla na neka predavanja i mislim da ima uticaja sve to.
A da dissanje sam vezbala i mene je nekako smirivalo.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
28.3.2019 8:20:50   
pari
Meni je pomoglo oba puta. Ali sam primila i epidural,pa je i to prilicno pomoglo 🙂

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
28.3.2019 8:24:08   
medamisko
O da, svakako da je ta kombinacija pomogla.
Na mene je babica vikala sa sinom kad sam se poradjala disi zeno, disi.

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
28.3.2019 13:16:08   
vocicana
Meni je disanje znacilo, jer malo olaksa izmedju kontrakcija periode. Mada porodjaj kao porodjaj boleo me je kao ciklus svakog meseca sam isto tako jake bolove imala.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu medamisko)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
28.3.2019 13:34:12   
Olga75
Ja nisam reper jer sam se porodila sa tri bolne kontrakcije i iz tri napona ali mislim da pomaže to disanje. Ako ništa drugo koncentrišeš se na disanje a ne na bol pa predišeš.

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
28.3.2019 13:37:53   
vocicana
Joj Olga, ja se samo secam, ali stvarno nije bilo tako strasno, ja sam mislila da ko zna kako I koliko. Ali stvarno nije strasno.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
28.3.2019 13:56:41   
Misha i Ljisha
Pomaze. Ja disala i fuckala i prvi i drugi put. S tim sto mi je drugi put bilo mnogo teze


(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
28.3.2019 14:06:29   
Olga75
IZVORNA PORUKA: vocicana RR

Joj Olga, ja se samo secam, ali stvarno nije bilo tako strasno, ja sam mislila da ko zna kako I koliko. Ali stvarno nije strasno.

Ja sam se porodila prirodno i što reče "na suvo" ali eto samo dva i po sata sam rađala. Sreća u svakom slučaju. I sad kažem da sam znala da će biti tako rodila bih bar sedmoro. Al budimo realni boli. I što je najbolje zaboravi se jačina bola user posted image

< Poruku je uredio Olga75 -- 28.3.2019 14:07:27 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
28.3.2019 14:08:56   
Misha i Ljisha
Ko zaboravi? Ja vala nisam zaboravila😂 ce im do svoje smrti prepricavati kako ih je majka u muci rodila ahhah


(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
28.3.2019 14:16:00   
Olga75
Joj MILJ al si ti na kraj srca, zlopamtilo jedno user posted image
Naravno da se priča: " u suzama i krvi sam te rodila" a ti meni tako? Pa ja stvarno ne znam. Kad budeš imala svoje videćeš :šmrcamajkausuzamaiispodokapogledava:

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
28.3.2019 14:30:36   
mama Jo
IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Ko zaboravi? Ja vala nisam zaboravila😂 ce im do svoje smrti prepricavati kako ih je majka u muci rodila ahhah



Ljisho ti si car user posted image

< Poruku je uredio mama Jo -- 28.3.2019 14:31:46 >


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
28.3.2019 14:34:25   
Sanidej
Dabome da se ne zaboravlja, a da je vredno truda-jeste :)

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
28.3.2019 14:40:07   
Olga75
Ozbiljno se sećate jačine bola user posted image
Pa ja više nikad pod čoveka ne bih legla da se sećam user posted image
I ovim ne želim da plašim trudnjače pred porođajem. Zaboravićete koliko boli!

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
28.3.2019 14:42:26   
Sanidej
Pa ne morate POD coveka :) hehe

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
28.3.2019 14:49:15   
Olga75

IZVORNA PORUKA: Sanidej

Pa ne morate POD coveka :) hehe

naravno, mogu i na njega i ispred njega i iza njega user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
28.3.2019 14:50:54   
mama Jo
Kad sam se prvi put porodila duuuugo sam govorila da ce biti jedinica 😁 ali posle 1,5 dana opet trudna, planirano, zeljeno 😊
Neverovatno ali zaista se zaboravi, ili se mi mozda vise trudimo da potisnemo to secanje 😊


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
28.3.2019 19:19:18   
Misha i Ljisha
Ja nisam ni posle 5 godina zaboravila a evo ni posle 7 i jedva se odlucih na drugo eto tako da ne bude sama user posted image

a trece jedino ako sam luda. JA NISTA ali NISTA nisam zaboravilauser posted image

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
28.3.2019 20:57:04   
vocicana
Disale ne disale bolelo je mnogo sve, ali vidite kakve bubare imamo najsladje na svetu.user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here