|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 8 [9]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
28.3.2019 21:11:37   
jance
Slusajte vi sve! Ja sam trece osam sati radjala, vala mislim da mi i Bog i majka priroda i svi zajedno ( osim muza) govore da mi je dosta bilo!

Akonto disanja, nikad ga nisam potrefila. Na kraju mi sad na zadnjem porodjaju objasni babica da ne disem ja zbog sebe i bolova nego zbog bebe, da ne ostane bez kiseonika. Meni to pomoglo. Disala ja i kad je bolelo i kad nije. Da mi nije rekla verovatno bih odustala kad prvi put ne pomogne...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
28.3.2019 21:33:02   
BubaBubica


Da umanji bol ne pomaže ali da se ne izgubi kontrola pomaže ako se trudi da se koncentriše na disanje. U fazi mešanja ne pomaže ništa 😂

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
29.3.2019 7:24:27   
Filadendronka
Ma to je samo skretanje misli sa bola, ali sam sigurna da je za bebu bolje da dobija kiseonik (nego da se stegnemo jos dodatno tokom kontrakcije i prekinemo dotok kiseonika). 


(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
29.3.2019 18:03:28   
Таня
Meni je disanje pomoglo. Od trenutka kada mi je pukao vodenjak do porođaja je prošlo oko 7 sati. Mnogo mi je značilo to što sam išla na vežbe u Dom zdravlja i što sam sve savete primenila. Ja sam imala i otežavajuću okolnost to što sam sve vreme provedeno u porođajnom boksu povraćala, tako da sam pored sebe držala činiju. Meni su baš koristile vežbe disanja. Sve preporuke za to. Kada bi prošla kontrakcija ulazila sam u fazu relaksacije u kojoj bih čak malo zadremala. U toku kontrakcija grči se materica, pa zbog toga traži dodatan kiseonik, a pored toga je potreban kiseonik i bebi. Zbog toga je važno da se opustimo i da pravilno dišemo, jer ako nam se pored toga neki mišić grči (npr. ako ukočimo ruke, noge i sl.) tada kiseonik ide u te mišice, a materica i beba ga ne dobijaju dovoljno. Bila sam prvorotka i nisam uzimala epidural. Beba je imala preko 4kg i ostala je visoko, pa kada sam se skroz otvorila, morala sam da je spustim, ali znala sam kako jer su nam i to pokazali na vežbama.

< Poruku je uredio Таня -- 29.3.2019 18:10:11 >

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
21.7.2019 19:23:17   
MimaKos
Pomaze, narocito kod kontrakcija, cini mi se da me manje bolelo kada sam pratila tehnike disanja.


(odgovor članu Таня)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
23.7.2019 6:40:26   
Duškić
Pomaze, ko se ne uplasi previse vec lepo dise.

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
23.7.2019 6:51:16   
MimaKos
Meni je kao puno znacilo drugi put, gledala sam i klipove na youtubu i stvarno ima logike da misice snabdes kiseonikom kako bi manje bolelo


(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 207
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 7 8 [9]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 8 [9]
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here