|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Epiziotomija
8.1.2011 9:58:44   
mejvis
IZVORNA PORUKA: bojanica7

ja nisam imala epiziotomiju, a prvorotka sam! user posted image

e sad, da li je igralo ulogu to sto sam tretirala medjicu (ne redovno, ali jesam), radila kegelove vezbe non-stop, ili to sto sam super saradjivala s babicom (kad kaze gurni - guram, stani - stanem i iz tri napona izletela gala)... nemam pojma. ali sam presrecna. i ja sam dojila galu posle dva dana u turskom sedu. imam samo koncic koji mi viri od sivenja vagine (jel ima te teme?), ali mi on ne smeta uopste.

eto, ima nade i za prvorotke... user posted image a ja se bas pripremila, sve nabavila za tretiranje epiziotomije. i psihicki se pripremila.

I mene isto nisu sekli!!!!user posted image  Tretirala sam medjicu, radila kegelove vežbe, sada da li je zbog toga...
A on je bio veće beba- 3700g i imao je veliki obim glave- 36.A ja uska....i još sam imala epidural.
Malo sam popucala- 2 šava spolja i iznutra su me šili a ti konci su mi ispadali i mesec dana nakon porodjaja. Razlika je velika, mogla sam normalno da sedim odmah sutradan!!!user posted image
Koliko sam ja ukapirala dosta zavisi od babice, ona procenjuje da li treba ili ne...ima tu i sreće!

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Epiziotomija
8.1.2011 11:48:35   
Snelle
Ja sam tretirala međicu, ali su mi ipak radili epiziotomiju, a beba mi je bila sitna - 3.030gr, a ja sam u kukovima baš široka.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Epiziotomija
8.1.2011 17:54:38   
bojanica7
mejvis, a jel su ti sili i grlic i vaginu? meni pise ruptura vagine na optusnoj listi. a nista me ne boli? ce me boleti mozda prilikom pregleda ili seksa? zanima me tvoje iskustvo

snelle, pa ja mislim da najvise zavisi od babice. jer, da mi je uradila epiziotomiju, ne bismo ni znali da li je moglo bez nje. al izgleda da je ona procenila da moze i bas se potrudila, masirala i pomogla bebi da lepo izadje

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Epiziotomija
8.1.2011 18:13:11   
Snelle
Bojanice, definitivno zavisi od babice, slažem se sa tobom. Mada, meni se grlić nije lepo otvorio pa su mi i njega sekli, ali je dr sve to tako profesionalno odradio, da sam se posle samo 9 dana od porodjaja osećala kao nova!

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Epiziotomija
8.1.2011 18:24:26   
Maryna1
Meni je beba bila 2850, i sve jedno su sekli, ja mislim nisu hteli da se sebe opterecuju!!!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Epiziotomija
8.1.2011 19:25:32   
mejvis
IZVORNA PORUKA: bojanica7

mejvis, a jel su ti sili i grlic i vaginu? meni pise ruptura vagine na optusnoj listi. a nista me ne boli? ce me boleti mozda prilikom pregleda ili seksa? zanima me tvoje iskustvo

snelle, pa ja mislim da najvise zavisi od babice. jer, da mi je uradila epiziotomiju, ne bismo ni znali da li je moglo bez nje. al izgleda da je ona procenila da moze i bas se potrudila, masirala i pomogla bebi da lepo izadje

Da, rupurtura vagine, tako i meni piše! Ne brini ništa nije bolelo prilikom seksa....user posted image  Jedini problem je što sam suva kao barutuser posted image  Kažu od dojenja....

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Epiziotomija
8.1.2011 19:32:24   
isidora88
posle koliko vremena ste koristili kupku za kupanje one dole regije posle epiziotomije?user posted image


_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Epiziotomija
8.1.2011 19:38:34   
bojanica7
mejvis, e bas ti hvala user posted image

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Epiziotomija
8.1.2011 20:41:45   
mejvis
user posted image

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Epiziotomija
9.1.2011 12:02:14   
isidora88

IZVORNA PORUKA: isidora88

posle koliko vremena ste koristili kupku za kupanje one dole regije posle epiziotomije?user posted image



helpuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Epiziotomija
9.1.2011 12:22:00   
Lilly*
Najbolje kada ti rana sasvim zaceli i kada je na dodir više ne osećaš da je kupka ne bi ojela user posted image Dotle samo hipermanganom ili čajem od kamilice ili šta si već do sada koristila

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Epiziotomija
9.1.2011 12:36:34   
Maryna1
Ja sam ot pocetka koristila decij sapun, tako oko mesec dana

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Epiziotomija
9.1.2011 12:47:38   
Diabla
Ja sam vec davno pisala. Od prvog dana sam koristila djeciji sapun, a tek sad shvatam da je to bila greska jer mi je rana zarasla tek nakon 37 dana. Ali kako sam imala unurtasnje konce, i kada su poceli da se raspadaju, to je smrdilo kao na lesuser posted image user posted image Zato sam toliko i koristila sapun. Medjutim, postoji jos bolja fora a to je da usmjeris tus mlake vode direkt doljeuser posted image Tako da je rijesen problem. Jer cesto koriscenje sapuna(u mom slucaju  3 puta dnevno, ubio me gospod), doprinosi sporijem zarastanju rane.


_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu Maryna1)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Epiziotomija
9.1.2011 12:52:37   
Maryna1
ni sam znala da ne sme da se koristi sapun, i meni je rana dugo zarastala, mozda stvarno zbog toga?user posted image

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Epiziotomija
9.1.2011 12:55:26   
Olga75
Mlaz mleke vode direktno na gospodju su mi savetovali jos u porodilistu , vrlo brzo nakon porodjaja ( vec sutradan ) , ja sam se prskala octaniseptom bar dve - tri nedelje pa sam dodavala i bivacin sprej ( zlu ne trebalo) i pranje nakon svakog pipi i kaka a kupku za intimnu regiju sam pocela da koristim tek nakon sto je rana skroz zarasla

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Epiziotomija
9.1.2011 12:56:43   
Sanjica26 RR
Mada, koliko mi je poznato ginekolozi ne preporucuju sredstva za intimnu higijenu.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Epiziotomija
9.1.2011 13:01:54   
Diabla
Mene je zeznula babica- koja je mlada, neiskusna, mozda je tada imala 22 god, a i malo mi je njunjava bila. I ona mi je rekla da slobodno mogu da koristim kupku! Nikako, to je moj savjet, nista, nego mlaz vode direktno u gospodju, sto bi Olga reklauser posted image

I Enbecin sprej sam kasno pocela da koristim, mozda oko 32. dana, i tek tada mi je rana pocela da zarasta. joj kad se samo sjetim.... bas su sada da se vratim unazad na ovu temu, znam da sak kukala svaki dan. Znam da tacno 37 dana nisam mogla da sjedim...user posted image user posted image


_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Epiziotomija
2.2.2011 16:42:07   
Anoniman
Mene je mnogo bolela rana prvih par dana,rekose da moze da se pije febricet. Nije nesto velika,a i jedva da se vidi.Dok nisam skinula konce nisam mogla nikako da sednem,jela sam stojeci.Dr je u viziti rekla da moze da se pere sa decijim medicinskim sapunom-Merima.

(odgovor članu Diabla)
  Direktna veza do poruke: 293
   RE: Epiziotomija
2.2.2011 16:52:48   
Vika
Mene nisu sekli već me je babica "pesničila", ali je bilo bolje da jesu jer sam se rascvetala ko majska ruža, tako da sam posle revizije materice prošla i reviziju grlića ( boli ko i materica a traje oko 20 minuta) i sitan vez unutra i spolja. Na živouser posted image

savetovali me da ne koristim nikakva antiseptična sredstva osim ako ne počne da crveni jer isušuju konce tako da više urastaju i zatežu i stalno pranje, posle svakog odlaska u toalet. Koristila sam Chicco kupku za bebe, pošto je toga bilo da se kupi u bolnici i nisam imala nikakvih problema. Tušem po gospođi, a kap-dve kupke razredim u bokal i pljusnem po njoj, bez pipanja.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Epiziotomija
2.2.2011 16:57:24   
*Alexx*
Ja sam koristila bebi sredstvo za kupanje, Niveino. I to su mi i rekli u porodilištu. Isto tako, stavljala sam kantarionovo ulje, i jod. Majko mila, najgori su mi bili ti konci...


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Epiziotomija
2.2.2011 18:25:30   
New Mom
IZVORNA PORUKA: olga75

Mlaz mleke vode direktno na gospodju su mi savetovali jos u porodilistu , vrlo brzo nakon porodjaja ( vec sutradan ) , ja sam se prskala octaniseptom bar dve - tri nedelje pa sam dodavala i bivacin sprej ( zlu ne trebalo) i pranje nakon svakog pipi i kaka a kupku za intimnu regiju sam pocela da koristim tek nakon sto je rana skroz zarasla

Isto tako sam i ja odradila to.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: Epiziotomija
17.3.2011 14:26:06   
jabudic
Meni nisu radili epiziotomiju prvi put, nisam ni malo popucala, niti me je beba ogrebala. A na tome imam da zahvalim samo babicama, jer doktor nije bio na porodjaju, a on svaku prvo sjecne, pa haj''mo dalje...user posted image
E sad, moram priznati da me je najvise strah od toga, posto se poradjam u drugom gradu, ne znam kakva je procedura, ali planiram da im kazem da mi je ne rade, pa ako puknem-kud puklo da puklo...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Epiziotomija
17.3.2011 14:32:21   
New Mom
jabudic, to nije izmišljeno da pomaže dr već prevashodno trudnici i bebi. Između toga da te secnu i toga da ti puknu npr. creva, ja se ne dvoumim.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Epiziotomija
17.3.2011 14:35:13   
jabudic
Ma znam ja to... A zanima me, ako sam se prvi put porodila bez toga, kolike su sanse da ce sada biti neophodno? Zavisi od velicine bebe, ali ni prva nije bila bas mala 3500g. Bas mi je to, ufff... Radije bih se jos 5 puta porodila, nego to da mi rade...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Epiziotomija
17.3.2011 14:36:52   
New Mom
Nije samo veličina bebe presudna (pre svega obim glave) već i stanje mišića karlice (koliko su rigidni, tj. nisu), elastičnosti kože itd.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here