|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: pumpica za izmlazanje
13.10.2009 15:29:42   
Natana
Ja kupila pumpu po savetu patronazne sestre (uvucene bradavice) probala, nije mi islo... I odustala. Sada Ana ima osam meseci i doji jos uvek, a ja se nisam nikada izlazavala. Prva dva meseca pakao, sada obozavamo da dojimo user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: pumpica za izmlazanje
27.10.2009 13:34:56   
marince1
Ja imam aventovu,rucnu i prezadovoljna sam.

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Natana)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: pumpica za izmlazanje
1.12.2009 12:33:18   
lelaigor
A šta mislite o NUK-ovoj pumpici? Slična je AVENT-ovoj...

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: pumpica za izmlazanje
1.2.2010 16:07:35   
Sunny
ja sam kupila Avent-ovu i mislim da nema bolje stvarcice na trzistu.
jos u porodilistu sam cula da zene nisu zadovoljne Kiko-vom i da je ne preporucuju...ja sa njom nemam nikakvih iskustava.


(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: pumpica za izmlazanje
1.2.2010 17:44:10   
Anoniman
je l nema potrebe da kupujem pumpicu unapred?
da li postoji sansa da mi nece trebati ?

i ja sam cula da je Aventova najbolja!

(odgovor članu Sunny)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: pumpica za izmlazanje
1.2.2010 17:47:56   
marince1
Kupi,trebace ti sigurno.
Meni je Avent bila odlicna

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: pumpica za izmlazanje
1.2.2010 18:15:09   
Anoniman
 a je l glupo pozajmiti je?
je l to bez veze?

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: pumpica za izmlazanje
1.2.2010 18:16:06   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: OTI

a je l glupo pozajmiti je?
je l to bez veze?



Ma jok, ona se ionako steriliše.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: pumpica za izmlazanje
1.2.2010 18:19:31   
marince1
Slazem se.
Ja cu pozajmiti svojoj drugarici koja ce uskoro da se porodi

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: pumpica za izmlazanje
1.2.2010 18:21:20   
Anoniman
a koliko dana ti je potrebna pumpica?

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: pumpica za izmlazanje
1.2.2010 18:22:28   
marince1
Ja sam je korističla dok sam dojila,sto nije bilo mnogo u mom slucaju,oko 2 meseca.


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: pumpica za izmlazanje
1.2.2010 18:25:42   
Anoniman
marince, ja sam cula (ne znam vise ni gde ni od koga) da ti to treba neke dve nedelje dok se  ne uspostavi to nesto (dojenje, sta vec) i da ti onda ne treba...
zato pitam da li mogu da je pozajmim. da ne placam 3700dinara za toliko...
ali...ako mi treba vise vremena..onda da kupim...



(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: pumpica za izmlazanje
1.2.2010 18:29:54   
*Alexx*
Treba ti prvih mesec dana u proseku, dok se ne uspostavi dojenje. Posle po potrebi. Dešavaće se da ti treba da ideš negde, pa se izmlazaš da beban ima šta da klopa dok ti nisi tu.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: pumpica za izmlazanje
1.2.2010 18:36:09   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Treba ti prvih mesec dana u proseku, dok se ne uspostavi dojenje. Posle po potrebi. Dešavaće se da ti treba da ideš negde, pa se izmlazaš da beban ima šta da klopa dok ti nisi tu.


Oti,moj ti je savet da je pozajmis kad vec imas od koga.Jeste,trebace ti mesec-dva a posle ako bas zatreba uvek mozes rucno.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: pumpica za izmlazanje
1.2.2010 20:06:33   
Verus
OTI ja pozajmljujem od drugarice, naravno, kupujem samo nove nastavke, cevi i boce i ono sto ide na grudi a pumpa sama, naravno nije bitno sto je koriscena. Ja cu poceti da pumpam jedno nedelju dana pre povratka na posao, da beba jednom na dan jede na bocu da se nauci, jer ce tako kada nisam kuci, a naravno dojicu pre posle i cim se vratim pa sve do sutra dan....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: pumpica za izmlazanje
1.2.2010 20:08:31   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gagana83

IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Treba ti prvih mesec dana u proseku, dok se ne uspostavi dojenje. Posle po potrebi. Dešavaće se da ti treba da ideš negde, pa se izmlazaš da beban ima šta da klopa dok ti nisi tu.


Oti,moj ti je savet da je pozajmis kad vec imas od koga.Jeste,trebace ti mesec-dva a posle ako bas zatreba uvek mozes rucno.



gagana, Verus , nisam sigurna da imam od koga da pozajmim...moram da pitam!
a znaci pumpa je jedno a svi oni nastavci mogu da se kupe novi???

sad ima da stavim oglas da mi je neko proda!!!
user posted image

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: pumpica za izmlazanje
1.2.2010 20:12:09   
JULIE
ja sam se izmlazala rucno,imala sam chiccovu ali mi nije pomagala.Imala sam bas mnogo mleka,pa sam morala stalno i da masiram grudi pa tek onda izmlazavanje,Sve vam je jasno kad vam kazem da sam posle podoja stavljala hladne obloge da mleko stane,a neposredno pre podoja istusiram grudi toplom vodom,bukvalno je curilo iz njih ko sa cesmeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: pumpica za izmlazanje
1.2.2010 20:13:11   
Verus
Mada, ja da sam stalno kuci stvarno ne bih ni uzimala pumpicu....sve ide ono na fazon kolko beba sisa toliko pravis, mada, neke zene prave bas puno mleka pa moraju da izmlazaju....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: pumpica za izmlazanje
1.2.2010 21:04:06   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: gagana83

IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Treba ti prvih mesec dana u proseku, dok se ne uspostavi dojenje. Posle po potrebi. Dešavaće se da ti treba da ideš negde, pa se izmlazaš da beban ima šta da klopa dok ti nisi tu.


Oti,moj ti je savet da je pozajmis kad vec imas od koga.Jeste,trebace ti mesec-dva a posle ako bas zatreba uvek mozes rucno.



gagana, Verus , nisam sigurna da imam od koga da pozajmim...moram da pitam!
a znaci pumpa je jedno a svi oni nastavci mogu da se kupe novi???

sad ima da stavim oglas da mi je neko proda!!!
user posted image



Možda u Americi, kod nas nemaju rezervni delovi da se kupe, koliko ja znam.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: pumpica za izmlazanje
1.2.2010 22:53:12   
Verus
OTI pa i ako koristis njene delove, mozes ih sterilisati, u vrucoj vodi-ili mozda potopiti u posudu sa vodom pa u mikrotalasnu?user posted image

Ovde prodaju sve rezervne delove, iz prostog razloga sto npr. kod mene na poslu, na trecem spratu gde je i porodiliste, imaju prostoriju za izmlazanje, sa tim velikim jakim pumpama, pa onda sve radne mame koje doje, mogu tu da dodju 2,3 puta tokom radnog vremena da izmuzu, tako da moras imati svoj pribor.  To se sve stavi u bocice koje se isto kupe uz pribor, pa u termos torbicu pa u frizider i onda nosis kuci-pa beba to jede sutra dan, tj. ko god je cuva moze da podgreje i da bebi....tuzno, ali bar neka opcija da se nastavi sa dojenjem....

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: pumpica za izmlazanje
1.2.2010 22:54:44   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Verus RR

OTI pa i ako koristis njene delove, mozes ih sterilisati, u vrucoj vodi-ili mozda potopiti u posudu sa vodom pa u mikrotalasnu?user posted image

Ovde prodaju sve rezervne delove, iz prostog razloga sto npr. kod mene na poslu, na trecem spratu gde je i porodiliste, imaju prostoriju za izmlazanje, sa tim velikim jakim pumpama, pa onda sve radne mame koje doje, mogu tu da dodju 2,3 puta tokom radnog vremena da izmuzu, tako da moras imati svoj pribor.  To se sve stavi u bocice koje se isto kupe uz pribor, pa u termos torbicu pa u frizider i onda nosis kuci-pa beba to jede sutra dan, tj. ko god je cuva moze da podgreje i da bebi....tuzno, ali bar neka opcija da se nastavi sa dojenjem....


Veus,verovatno ne pricas o rucnim pumpicama za izmlazavanje?


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: pumpica za izmlazanje
1.2.2010 22:56:17   
cicko
Ja sam kupila onu obicnu rucnu Aventovu... Nadam se da ce posluziti.user posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: pumpica za izmlazanje
1.2.2010 22:58:07   
gagana83
IZVORNA PORUKA: cicko

Ja sam kupila onu obicnu rucnu Aventovu... Nadam se da ce posluziti.user posted image

Oce,veruj mi na rec!


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: pumpica za izmlazanje
1.2.2010 22:58:59   
Verus
Ne, ovo su one automatske...da ga ebem, zovu ih ovde "hospital grade"...svaka bolnica ih ima (bar veca), pa recimo, ako se beba rodi kao nedonosce, i mora da bude u bolnici mesec, dva, majka moze da izmuza i da joj onda to daju na cevcice....ili da zamrzne mleko pa da posle isto daje bebi...Kaze mi drugarica da ona ima dobru, automatsku koju je kupila polovnu, ali da recimo, ne moze da se poredi sa tom, u bolnici....kaze da je jaca, puno vise izmuze za krace vreme...ne znam, mene je samo strah da ce ona da odbija da sisa kad pocne i bocicu i sisu u isto vreme..ili da ja necu praviti dovoljno mleka kada pocnem da izmuzam tokom radnog vremena....Mada, ova ista drugarica je otisla da radi 6 nedelja nakon poroda, pa je prvih 6 meseci samo dojia, pa je onda pocela i one kasice, griz i ostalo uz dojenje...valjda ako imas mleka imas, kako god, a ako ne pravis dosta onda ne pravis....pojma nemam...Adaptirano mleko je skupo ko djavo, pa se nadam da cu praviti dosta, da ne moram i sa tim jos da se zezam...

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: pumpica za izmlazanje
7.2.2010 18:57:41   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: buhla

i ja sam se svrckala, ali sama... bila u aksi u immo centru... videh one pumice za izmazavanje.. gde bese o njima pisemo?
NUK je 3066 din
CHICCO 1735 din


IZVORNA PORUKA: lothroniell

Ju koja razlika!!! Sto bas tako?


IZVORNA PORUKA: buhla

IZVORNA PORUKA: lothroniell

Ju koja razlika!!! Sto bas tako?


ni meni nije jasno... iskreno nisam nesto ni htela da se udubljem, posto cu dobiti od drugarice... jedino ako nemaju jos neku dodatnu flasicu...
ja sam pocela da pravim spisak sta mi sve treba za bebu i porodiliste, ali cu tek za dve-tri nedelje da pocnem da kupujem. za pocetak za bebu ne treba mnogo jer ce mi drugarice sve dati.


IZVORNA PORUKA: OTI

meni muz juce posle druzenja sa RR napravio iznenadjenje : vecera na stolu, crvene salvete, hrana, vino...
danas smo bili da kupimo podlogu za presvlacenje...

Buhla, i ja sam gledala te pumpice..necu unapred da kupujem...
Aventova je 3600...

ne znam da li su ove druge dobre...svi se kunu u  Aventovu...



IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: OTI



ne znam da li su ove druge dobre...svi se kunu u  Aventovu...



Da, ali šta ako nema tih bezbednih flašica?  Mislite o tome, jer na AVENT pumpicu se navrću samo AVENT flašice. Verovatno isto tako i na Chicco-ve pumpice samo Chiccove flašice.

Evo teme: KLIK



(odgovor članu andrijana)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...
Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here