|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Toplomer
7.8.2012 15:49:02   
liliana
Meni je naš pedijatar rekao da nikako ne mogu da se pouzdam u taj toplomer za čelo, jer su totalno neprecizni. Ja imam živin, kojim sam za 2,5 god samo jednom uspela da izmerim Tini temperaturu (moje dete ima buve u gaćama!!!user posted image ), pa sam kupila digitalni i prezadovoljna sam.

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Toplomer
7.8.2012 15:56:28   
anajid
Lili meni opet taj digitalni neki nepouzdan,sad ovako,sad onako.Ipak mi je najsigurniji ovaj zivin,koji je uzgred budi receno povucen iz prodaje sada.Imam samo jedan u rezervi.

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Toplomer
7.8.2012 16:02:38   
MicinaMama
Ja imam laserski ceoni toplomer,neverovatno je precizan.treba se znati pravilno koristiti i to je to.

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Toplomer
12.8.2012 13:44:59   
Figaro88
Mi imamo digitalni(bauer valjda) a sve zivine smo slomili.U upustvu tog digitalnog pise da se u ustima i rektalno meri dok ne zapisti a ispod pazuha se drzi minimum 5 min kao i onaj zivin.Andrea je naucila da meri u ustima pa bude brzo gotovo.Inace mislim da su zivini najpouzdaniji,bar meni....

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Toplomer
12.8.2012 14:20:17   
lanajelena
Niko nije probao toplomer sa Galijumom user posted image

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Toplomer
12.8.2012 14:32:58   
anajid
lanajelena kakav je taj,prvi put cujem?

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Toplomer
12.8.2012 16:02:07   
lanajelena
Izgleda potpuno isto kao zivin,samo nije punjen zivom nego Galijumom koji je plave boje,mi smo to videli u Apoteci u Cg i bio je oko 4evra,htela sam prvo da se raspitam pa da ga uzmem

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Toplomer
14.9.2012 20:49:37   
Anoniman
Danas sam kupila ovaj KLIK. Za sad mi se baš baš dopada. Brzo meri, lako se koristi, mislim da je jako precizan.

(odgovor članu lanajelena)
  Direktna veza do poruke: 133
   RE: Toplomer
26.9.2012 12:23:11   
cani
Boze Gae,ja sam tvoja stalkerka user posted image   Gde ste kupili i koliko kosta? Mi imamo obican i neki digitalni,al taj digitalni ume da zezne ako se ne postavi bas dobro pod miskicu ,a ovaj moj se cesto koprca.

_____________________________

Once upon a time I could control myself...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Toplomer
26.9.2012 13:43:01   
Anoniman
I za ovaj treba da bude mirno dete ali jako kratko jer bas brzo meri pri tom dete ne dodirujes pa je trauma mnogo manja. Žaba vrišti kad ga vidi ali ja prvo izmerim sebi i mm-u par puta kad vidi da nema ništa smiri se i čeka da joj lepo izmerim. Kupila sam ga u apoteci na početku Kumodraške, ne znam kako se zove apoteka, ali ako te zanima mogu da proverim pa da ti javim. Poručila kod njih, zvali me isto popodne ili sutradan ujutru da dođem po njega, jako sam zadovoljna, košta 4500, ima i Medisanin po nekim apotekama isti fazon samo oko 5300 košta, za Medisanu ne znam gde se pravi, ovaj se pravi u Švajcarskoj a ja to još uvek doživljavam kao neku garanciju kvaliteta.

(odgovor članu cani)
  Direktna veza do poruke: 135
   RE: Toplomer
26.9.2012 13:51:23   
mihi
Gae a kako se meri? Uperiš ga u čelo ili ima ona sonda za uvo?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Toplomer
26.9.2012 14:10:29   
jance
izgleda da nisam jedina koja se zali na digitalni toplomer. mi sinoc kupili jer imamo od svekrve pozajmljen zivin a meni treba da imam stalno, a i majstor je bio na dodir vruc. izmerili smo kod zaove, imao je 37.1 ona kaze da ona na taj digitalni uvek dodaje +0.4 jer su tako uporedili sa zivinim. dosli kuci, uzeo mm da proveri, ista T na zivinom kao na digitalnom. od jutros merim Ogiju T, na digitalnom najvislja 37.1 sto znaci da nema temperaturu, na zivinom (jedva izmereno dok je spavao ) je bila tada 37.7!

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Toplomer
26.9.2012 14:18:42   
Anoniman
Mihi samo se uperi u sredinu čela sa rastojanja ne većeg od 5cm, ima plavo svetlo pa lako nacentriraš bitno je samo da na čelu ne bude kose, znoja ili neke nečistoće.

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 138
   RE: Toplomer
26.9.2012 14:20:36   
Jeca*
ju! jel to nesto zraci user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Toplomer
26.9.2012 14:30:55   
Anoniman
Toplomer radi po principu infracrvenih zraka.

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 140
   RE: Toplomer
27.9.2012 9:38:40   
Anoniman
Moram kupiti neki dobar toplomer ovaj me cesto nervira , dakle za uho je najbolji koji i kako se koristi ?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 141
   RE: Toplomer
27.9.2012 9:56:20   
Anoniman
Meni naša dr reče da je za čelo bolji jer za uho zna da pokazuje pogrešnu vrednost ako ima puno cerumena u uhu. Zato sam kupila ovaj gore.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 142
   RE: Toplomer
27.9.2012 23:27:11   
Mariya
Ja imam ovaj http://www.microlife.com/WebTools/ProductDB/images/products/pro_ir100_f.jpg.
Pisala sam na prethodnoj strani da sam oduševljena i da ga preporučujem.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Toplomer
28.9.2012 13:18:50   
mihi

IZVORNA PORUKA: gae_gr

Meni naša dr reče da je za čelo bolji jer za uho zna da pokazuje pogrešnu vrednost ako ima puno cerumena u uhu. Zato sam kupila ovaj gore.


Joj Gae imala sam ja taj IC i to sam ga platila nesto preko 5000 eto pre tri godine umeo je da šara i greši. Npr uperim u čelo pokaže 36,5 a na slepoočnici 38,3 koliko je imao. Tako da sam ga vratila idodala još 5000 i kupila kišobran Chicco kolica Milošu bila na akciji nekoj.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Toplomer
4.11.2012 19:25:56   
Anoniman
uzela omron za uho , odmah je dobila T , nisam se snasla jer nisam procitala uputstvo a onda sam se odusevila user posted image meri T za sekund

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 145
   RE: Toplomer
16.1.2013 13:41:20   
Azra_
Digitalni toplomer, ću nakon ovog prvog iskustva baciti u đubre! Pet puta za redom meri, pet puta različita vrednost, a u odnosu na živin pogrešio samo 37,7 na 38,5! verujem živinom, ali malo je komplikovano zadržati dete 5minuta. Kupila bih ovaj za uho, nije mi žao para ako nešto vredi, ali drage mame, isčitah sve strane o toplomerima i nisam pametna.

Da li je merenje komplikovano? Spominjete neki ugao merenja, povlačenje uvca i sl?
Da li dete ima neku nelagodu dok se meri temperatura tim toplomerom?
I za koju marku se odlučiti? Šta mislite o ovom, to je jedino online što mogu da nađem, nemam vremena da lunjam gradom. http://apotekaonline.rs/gentletemp?manufacturer_id=24

Ko odgovori, dobije Nobelovu nagradu.user posted image

< Poruku je uredio Azra_ -- 16.1.2013 13:44:10 >


_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Toplomer
16.1.2013 13:51:14   
Sonreir
Mi imamo Medisanin toplomer, moze da se meri i na celu i u uhu, i super smo zadovoljni. Mi smo jedino sa tim toplomerom uspeli redovno da merimo temp. Merenje traje par sekundi, mozes meriti i detetu dok spava pa paziti cele noci da temp ne raste a pritom ne buditi dete, i sto je najvaznije, precizan je (uporedjivali smo ga sa zivinim). Ovakvi toplomeri su skuplji ali ako imate malu i nemirnu decu, jako se isplati user posted image

_____________________________

Mama, dokle ćeš više da citaš tu lingejaju? :-)

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Toplomer
16.1.2013 13:54:47   
cockic
a mi imamo najklasicni digitalni i ja sam mislila da gresi jyce je lena imala 39.3 i mi kod dr i posto sam sestrama rekla one kao evo izmerite joj tyry i tamo 39.3 jer nista nije moglo da joj spysti do cepica eferalgana on najbolje samo nekako dygo my treba nekih sat  i po pa tek onda spysti.

tako da sam ja sa ovim se iznenadila i sad my veryjem dok nekypim neki bolji i ja bi te yzimala jer treba imati dobar toplomer.

(odgovor članu Sonreir)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Toplomer
16.1.2013 13:57:29   
Mishica 77
Azra, mi imamo ovakav i prezadovoljna sam. Bukvalno 2 sekunde. Nema nelagode.
U kući imamo sve vrste toplomera(bukvalno) i više puta ga proveravam mereći joj živinim rektalno i uvek je apsolutno ista vrednost.
Dakle, pravi izbor. Što se mene tiče. Vredi svaku paru. user posted image

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Toplomer
16.1.2013 14:06:59   
Azra_
Hvala mame. Cokić, kad već pomenu čepiće, to staviš u guzu i nema vađenja? Da ne idem u off, ali usput, kad si već tu. Bebac ga ne izbaci? Obično imaju nagon da kake kad im je to u guzi. Ako nam deluje sirup, da li da dajem čepiće, možda će oni dugotrajnije eliminisati temperaturu. Možeš mi odgovoriti i na pp ako ti nije problem, da ne remetimo temu. Hvala puno svima...

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
Kupanje bebe - lep događaj za celu porodicu
Kupanje umiruje bebu, pravi joj ritual – beba vremenom nauči da posle kupanja treba duže da spava. Mnoga deca uživaju u ...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here