|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
14.5.2012 22:49:37   
minavb
Zelatin je uglavnom govedji, cisto da znate.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
14.5.2012 22:55:30   
Anoniman
Macaki, ja sam skeptik, i ne verujem proizvođaču da u kore stavlja samo to. user posted image Napravi meni sveki domaće kore, i pitu sa jabukama, bundevom, višnjama, blitvom, krompirom... Marko sve to jede.
Ali ja sam ustvari u potrazi za načinom da na rođendanima (koji nas čekaju sada celo leto), imam zamenu za rođendansku tortu, da mogu da ponesem, stavim mu na isti tanjir kakav dobiju ostala deca, pa da jede sa njima, jer vidim da to želi.
Zato ću sada neko vreme da experimentišem sa korama, filovima...

Želatin je goveđi (nisam imala pojma), koliko je to related sa žele bombonama?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 77
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
15.5.2012 0:11:40   
Yula

IZVORNA PORUKA: Tash

Svi inhalatorni alergeni su negativni! user posted image user posted image user posted image

user posted image


Kaže dr da je super što je negativno, jer kod ovako rane astme, ako se pojavi i alergija na npr grinje, onda je to baš haos.
Takođe kaže da, u vreme kada bude prerastao alergiju na kravlje mleko, pojaviće se neka alergija na polen koja će ostati doživotna. Ali ja na to kažem "Ma super!"



Bravo!!!!!!!! Hvala Bogu da je tu sve ok! I na kraju ce se ispostaviti da malac ima alergiju samo na kazein.
Sto se tice tvog plana za uvdojenje novih namirnica, licno mislim da nem apotrebe da svaku zitaricu uvodis posebno, jer ako si uvela gluten mislim da su sve te zitarice u kojima ima glutena za vas bezopasne, ali mozda gresim. Ja sam to uvela sve zajedno cim je griz prosao dobro, odmah posle sam mu dala kupovne 5 cerealija. To sam uradila jer sam videla da i ostale mame tako rade. Da sam od tih cerealija primetila onda bih sigurno trazila sta je krivac, ali sve je bilo ok.

Super ti je ideja da Maretu nosis kolacice koje i on moze da jede! I mislim da bi trebala, ako imas od dr zeleno svetlo, da mu sto pre uvedes i kakao! Tako ces zaista imati mnogo veci spektar kolaca koje mu mozes praviti, a o prasku za pecivo da i ne govorimo. Ovaj koac zaista zvuci super i ja bih mogla Lakiju da ga pravim kada krenemo sa slatkisima, za sada secer ne jede,a i sto bi, ne trazi ih user posted image

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
15.5.2012 0:16:41   
Yula

IZVORNA PORUKA: Macaki


IZVORNA PORUKA: Tash

A koji vam je dan jogurta?




ovako davala sam 4 dana samo jogurt, prvo po kasicicu, pa po 2,3, pa po nekliko gutljajcica. onda smo jedan dan preskocili, pa smo onda probali pavlaku. to smo klopali 2 dana, pa onda presli na kiselo mleko. nista joj nije bilo. ali sam primetila da joj se od svega najvise dopala pavlaka, valjda joj je ostalo ne dopada jer je kiselo. ona ima i dalje taj ekcem na bradi, jedan malecki ispod brade i malo oko usta (ispod oka vise nema). moguce da joj ta kiselina smeta, da je okida i da zato nece.. ili joj se jednostavno kiselo ne dopada.
zvala sam dr jutros.. ona kada je cuo i za najmanje crvenilo oko usta rece obustavljajte! ja rekoh mislim da je od kiseline iziritirala ekcem oko usta. kaze svejedno, nemojte da dajete do sledeceg testiranja. znaci, ni ja vise ne mogu da konzumiram mlecne proizvode.
bas sam se ubedacila. user posted image
nestle pahuljice koje jedemo pise da MOGU sadrzati mleko. pojma nemam sta bih sada, da li da joj dajem..
a mislila sam da ga pitam da li mozemo doci da je bocne samo na mleko, pa nisam... nista, cekacemo kontrolu.


Macaki, zao mi je. user posted image Pisem ti sutra, moji spavaju pa ne smem da vesticarim.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
15.5.2012 9:46:11   
Olga75

IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: Olga RR

ja se sad tako petljam , sorry user posted image ali sta ti je rekla za tresnje ( visnje jedete ? ) one stizu a stizu i maline


Slobodno se petljaj, ne zameram. user posted image

Nisam je pitala jer nisam stigla da izvadim spisak. user posted image
Maline, kupine, jagode ja ne bih davala.
Marko sve jede u kompotu, dr ne da sveže, pa ne znam ni šta bih sa ovim voćkama. Jel se to kuva? Znam da postoji slatko od toga, ali nemam pojma kako se slatko sprema. user posted image
ne sećam se šta mi je rekla prošle godine zašto trešnje ne. Da li je tada bio premalen pa se bojala da će mu biti teške, ili je nešto drugo bilo u pitanju - ne znam.


ja od tresanja pravim kompot , isto kao i visnje samo manje secera i treba ih duze kuvati

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
15.5.2012 9:47:14   
Anoniman
Verovatno ću probati. Kao i lubenice, i dinje (njih ću davati sveže. 

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 81
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
15.5.2012 9:47:51   
minavb
Ja od trešanja volim kompot, pa ću doći kod tebe da ga jedemuser posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
15.5.2012 9:48:31   
Anoniman
licno mislim da nem apotrebe da svaku zitaricu uvodis posebno, jer ako si uvela gluten mislim da su sve te zitarice u kojima ima glutena za vas bezopasne, ali mozda gresim. Ja sam to uvela sve zajedno cim je griz prosao dobro, odmah posle sam mu dala kupovne 5 cerealija.


MINA, po čemu se razlikuju žitarice? Jel ovo tačno? Nema potrebe da uvodim posebno?

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 83
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
15.5.2012 9:51:30   
minavb
Da, ne vidim zašto bi posebno uvodila.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
15.5.2012 9:53:18   
Olga75
moze , ja pravim svake godine od par kila tresanja i onda ga ne pojedemo user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
15.5.2012 9:55:16   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minavb

Da, ne vidim zašto bi posebno uvodila.


Pa, zato što nemam pojma o tome. user posted image Nikada u životu nisam zobala.

Luka je prvi put pojeo ovsenu kašu u privatnom vrtiću ovog septembra. Kao i palentu, čak ni to mu nisam pravila.

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 86
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
15.5.2012 9:59:03   
minavb
Auuuuuser posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
15.5.2012 15:25:16   
Yula

IZVORNA PORUKA: Macaki

yula, moguce da mu je bilo previse mleka, sto rece tash. pokusaj da malo smanjis kolicinu, pa vidi kako ce reagovati.
ja K odaaaavno vise ne dizem da podrigne, ima jedno 5 meseci minimum. ona je ustavljuje sisajuci, ja se onda samo iskradem.
inace, sinoc nam je pala sa kreveta. user posted image zaspala je u nasem krevetu, ja je zagradila sa jedne strane, a sa druge samo jednim jastukom, i otisla do dnevne da donesem jos jastuka. onda sam zastala da vidim sta mm radi na kompu i posle 2,3 min cujemo mi samo bup i plac. mi trk u sobu, ona lezi licem na tepihu, ja je podignem, ona se zaceni od plakanja. posle meni nije bilo dobro, srce me drmalo i ruka pocela da trni, usta da plave.. mislila sam slogiracu se.


Macaki, zeno, izvini, ali moram malo da te izgrdim. user posted image Da li si ti svesna da ce tvoje dete tek da pada, da se udara, povredjuje i da ti, sve i da si non-stop pored nje, to neces moci uvek da sprecis? Ja ne znam ni jednu bebu koja nije bar jednom ljosnula sa kreveta, a mislim da ne znam ni jednu koja nije ispala cak iz kreveca! Jos pala na tepih, plakala odmah, znaci da je sve ok. Razumem da se uplasis, ali toliko da pocne ruka da ti trne?! Opet moram da ti kazem da ti tom detetu trebas i sutra, i preksutra i za godinu dana i za 20 godina! Moras da cuvas svoje zdravlje, ako ne zbog sebe, a ono zbog tog deteta. Da si moja sestra, ili moje dete, dobila par vaspitnih po dupetu da se pusis, a ti se ljuti slobodno.



ovako davala sam 4 dana samo jogurt, prvo po kasicicu, pa po 2,3, pa po nekliko gutljajcica. onda smo jedan dan preskocili, pa smo onda probali pavlaku. to smo klopali 2 dana, pa onda presli na kiselo mleko. nista joj nije bilo. ali sam primetila da joj se od svega najvise dopala pavlaka, valjda joj je ostalo ne dopada jer je kiselo. ona ima i dalje taj ekcem na bradi, jedan malecki ispod brade i malo oko usta (ispod oka vise nema). moguce da joj ta kiselina smeta, da je okida i da zato nece.. ili joj se jednostavno kiselo ne dopada.
zvala sam dr jutros.. ona kada je cuo i za najmanje crvenilo oko usta rece obustavljajte! ja rekoh mislim da je od kiseline iziritirala ekcem oko usta. kaze svejedno, nemojte da dajete do sledeceg testiranja. znaci, ni ja vise ne mogu da konzumiram mlecne proizvode.
bas sam se ubedacila. user posted image
nestle pahuljice koje jedemo pise da MOGU sadrzati mleko. pojma nemam sta bih sada, da li da joj dajem..
a mislila sam da ga pitam da li mozemo doci da je bocne samo na mleko, pa nisam... nista, cekacemo kontrolu.


Ako se dobro secam, njoj se ekcem bio potpuno povukao, zar ne? Ako se povukao i vratio od kada jede mlecno, onda mislim da i sama znas odgovor. Ne verujem da je jogurt toliko kisao da bi izazvao ekcem od kiselosti. Secam se da smo se na moru kada izgorimo mazali kiseli mlekom i ono bi smirivalo upaljenu kozu, a ono je kiselo, pa ne verujem da jogurt moze da iziritira ekcem. Meni je posebno bilo sumnjivo podrigivanje posle jogurta. Da li se to desavalo i kada bi jela pavlaku? Kako god, ako i dalje ima alergiju na pkm, ne sekiraj se, polako, prerasce je, vidis da ionako nije jaka reakcija, nije povracala, nema prolive i slicno.

Puno sam razmisljala o vama i vasem problemu oko alergija i malokrvnosti. I moj L. je bio bled kao krpa dok je samo sisao i sada je bledunjav, takav nam je svima ten, ali ipak je to normalnije. Nije malokrvan sada, a za ranije ne znam. I ja sam cula da su cesto dojene bebe malokrvne i opet se vracam na isto DOJENJE posle 4. meseca ili FORMULA? Ranije sam savete SZO uzimala zdravo za gotovo, od kada imam bebu respitujem se na sve strane, uporedjujem iskustva svoje i svojih drugarica sto iz reala sto sa neta i kapiram da cela ta njihova prica ima mnogo rupa. Npr. bila sam ubedjena da su dojene bebe vitke a na formuli gojazne, sto uopste nije istina, moja beba i bebe mojih drugarica su sve od reda bile bucmaste dok su dojile, a na formuli su srazmernije napredovale. Mozda je to zato sto dok dojimo mnogo nam se trazi slatko, pa secer koji mi jedemo prelazi u mleko? user posted image Planiram sledecu bebu da dojim do 4. meseca ali da budem na dijeti bez trunke mlecnih proizvoda, a jednu flasicu dnevno da mu dajem ad mleko i to neki hidrolizat kazeina, pa bih posle 4. meseca polako u moju ishranu uvodila mlecno i ako ne bude reakcije preci cu na neku laganu formulu. Bar za sada tako paniram, videcu da li ce se sta do tada promeniti.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
15.5.2012 15:56:06   
ishler
Dobar dan,evo i mi da se javnemo.
Citamo vas,ali smo u haosu stalno.
Beka strika kao kica i hoda uz namesstaj,pa je ne ispustam iz vida.
Macaki
padanje je sastavni deo odrastanja,moja beka ume da udari u radijator i ponekada kada puzi krene nesto da vuce sto ne moze da pomeri pa izgubi ravotezu i padne pa vristi,i ja precrknem.
Ali mene vise plase sitne stvari da ne proguta,posto samo ide i snjuva pa je pre neki dan nisam gledala minut uspela je da skine sa stolice mali gumeni deo velicine dugmeta i da stavi u usta,srecom provalim da nesto radi pa sam joj izuklauser posted image
Ne smeju sami na sekund.
Sto se tice teorije da su bebe koje doje mrsavije,mislim da je istina ja sve bebe koje znam na ad mleku su krupne,a dojene mrsavije.Primer i moja manekenka,super jede ali je vitka.
Mislim da je u pitanju i genetika.
Mi smo uveli papriku i cveklu,pa cemo videti sta daljeuser posted image
Macaki sto se tice mleka pa prerasce,bez sekiracijeuser posted image
Yulauser posted image

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
15.5.2012 16:26:24   
Verus
Bili smo juce na 4 mesecnoj kontroli i nista za Olija od hrane do 7og meseca. Ja cu tek sa njegovih punih 6 meseci da uvedem 'nesto'..rekla je da nema veze da li cu zitarice ili mleko, ali naravno, samo 1 prvo pa ako je ok onda drugo i da za mleko ovaj put prvo ja nesto pojedem da vidimo dal i ce on reagovati indirektno preko mog mleka. A eto, Heleni smo dali da proba jogurt...za njega je to no no. Ja znam da me bas briga za mlecno. Ja cu da se najedem LEBAuser posted image

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
15.5.2012 18:09:20   
Yula
Hej Ishler, bas sam mislila na vas ovih dana! user posted image

Sta jede tvoja curica sve od namirnica? Jesi li joj uvela neki luk, on daje mnogo bolji ukus kasicama s mesom i povrcem.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
15.5.2012 18:10:51   
Yula
Verus, izdrzi, proci ce i to. Drzim vam palceve da sve prodje u najboljem mogucem redu. Znas li koje ces namirnice prvo uvoditi u svoju ishranu?

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
15.5.2012 19:02:58   
Verus
Joj yula ne znam...mozda parce belog hleba pa cu videti....mlecno necu jos duze, strah me je, pa cu posle hleba, jaje, a govedinu i soju necu uopste, bez toga svakako mogu...

Usput: jedem namirnice koje imaju sojino ulje i soja lecitin u sebi bez problema, iako je od same soje krvario, eto, moda pomogne nekomuser posted image

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
15.5.2012 22:23:07   
Yula
Ja ti ne bih ni jaja odmah preporucila, gledaj mozda neko voce i povrce, jaja znaju da budu bas gadna sto se alergija tice. I pametno ti to za mlecno, s obzirom da je on imao i ekceme ako se ne varam? Ja stalno mozgam i cini mi se da si bila u pravu kada si rekla da deca kojoj se pojavi sluz i krv u kaki ( kojoj se iritiraju creva ) od neke namirnice, da to vise lici na netoleranciju nego alergiju i da takva deca brzo izrastu iz tog problema, primer moje i tvoje dete. Moj Lazar nikada nije imao ekceme tada, pojavio mu se blag ekcemcic kasnije i to sam ga ja iziritirala sredstvima za kupanje. Odrzavala kozu pantenolom i proslo. Dok vidis Tashin Mare je imao bas velike ekceme i jos uvek kuburi sa alergijom.

Sta ti sada jedes? I nemoj da se brines, lepo ti Oli napreduje, mozda sada nije dodao mnogo na kilazi, ali sve u svemu deluje mi skladno. Veoma je moguce da ce naredni mesec da doda vise nego inace.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
16.5.2012 4:13:29   
Verus
Hvala draga Yulauser posted image pa vodim se tim da se pedijatrica nije previse brinula, kaze, bitno je da je duzina i obim glave na istoj krivulji od 75% (25% dece istog uzrasta je duze i "glavatije" od njega, znaci super), a tezina mu je u 25% sto znaci da je 75% dece teze od njega....Eto, mislim da je dobijao po kilu kao HElena u pocetku sad bi bio preko 7 kila, a opet, ona mi je sirota bila 7 kila u 7 mesecu, pa joj sad hvala Bogu nista ne fali...

Ja jedem dosta dobro u odnosu na ono kako je bilo u pocetku.  Od mesa jedem curece, pilece, jagnjetinu i ponekad svinjece snicle.  Nasla sam ovde jednu vrstu kobasica koja je cista svinjeca i to mogu da jedem-izdinstam malo luka, pa na to kobasicu, i pirinac i malo crnog pasulja.  Zacinim sve soli i sa malo bibera.  Ne stavljam nista drugo, tipa vegeta i sl, a ukus dajem i zacinskim biljem.

Od voca jedem jabuke, kruske.  Sad sam opet pojela bananu i za sada je sve ok.  Pre neki dan sam pojela 2 jagodeuser posted image   Pijem pirincano mleko, a za "slatkis" jedem pirinac u pirincanom mleku sa secerom i malo cimeta.  I jos se TAKO radujem sto sam nasla vocni sorbet (sorbetto), ne znam kako mi to zovemo?  Tako da to sada jedem kao sladoled, i tako mi je lepo da cu nastaviti da jedem i kad ne budem morala da pazim. 

Od povrca jedem manje vise sve, osim svezeg luka (refluks mu se pogorsa od toga), paprike, uvela sam malkice paradajz sosa u kuvanje...Hm to je to..

NE jedem nista sto ima:

-mlecno
-soju (sme se sojino ulje i sojin lecitin)
-govedinu
-jaja
-psenicu i sve zitarice-jedem jedino kukuruzno brasno
-citrusno voce
-orasaste plodove (nadam se da se tako kaze)...

Mislim da je to sve....

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
16.5.2012 10:09:35   
Anoniman
Macaki, zeno, izvini, ali moram malo da te izgrdim. user posted image Da li si ti svesna da ce tvoje dete tek da pada, da se udara, povredjuje i da ti, sve i da si non-stop pored nje, to neces moci uvek da sprecis? Ja ne znam ni jednu bebu koja nije bar jednom ljosnula sa kreveta, a mislim da ne znam ni jednu koja nije ispala cak iz kreveca! Jos pala na tepih, plakala odmah, znaci da je sve ok. Razumem da se uplasis, ali toliko da pocne ruka da ti trne?! Opet moram da ti kazem da ti tom detetu trebas i sutra, i preksutra i za godinu dana i za 20 godina! Moras da cuvas svoje zdravlje, ako ne zbog sebe, a ono zbog tog deteta. Da si moja sestra, ili moje dete, dobila par vaspitnih po dupetu da se pusis, a ti se ljuti slobodno.


Da, ovo nisam komentarisala.
Marko trenutno ima modru liniju na čelu (sagnuo se po cuclu a nije primetio ivicu stočića između cucle i svoje glave), pola levog obraza mu je modro (prokliznuo je u nekližućim čarapicama na pragu i overio o ragasto), ima oderan nos i ispod nosa (zaleteo kroz baricu, i pao licem u blato)...
Ne smeš da pokažeš da te plaše njihovi padovi (koliko god da ti srce zaigra svaki put). Deca mnogo češće plaču od straha nego zbog toga što ih zaista boli, a ako ti još kažeš "Hiiiiii" i dete vidi da si uplašena... onda nastaje haos! user posted image


Sto se tice teorije da su bebe koje doje mrsavije,mislim da je istina ja sve bebe koje znam na ad mleku su krupne,a dojene mrsavije.Primer i moja manekenka,super jede ali je vitka.


A ja mislim da je svejedno dal beba sisa ili jede formulu.

Naime, neke mame tvrde da njihovim bebama malo ono što piše na uputstvu za ad mleko, i daju mnogo više. A neke druge mame ture bebi sisu u usta svaki put kad kmekne...

Luka je sisao 3,5m, onda prešao na ad mleko, i sa godinu dana je imao 8,5kg. (rođen sa 2700gr, znači sa godinu treba da ima 8100gr)
Marko je sisao 5,5m, onda prešao na ad mleko, i sa godinu dana je imao 10kg. (rođen sa 3300gr, znači sa god dana treba da ima 9900gr)


Bili smo juce na 4 mesecnoj kontroli i nista za Olija od hrane do 7og meseca.


No briga slatka moja.
Marku smo počeli sa punih 6m, ali je taj prvi mesec bio kompletno neuspešan, dok nisam otkrila da je pirinač problem.
Tako da smo konkretno uvođenje (sa uspehom) počeli sa punih 7 meseci. user posted image
Bitno je da do tada središ svoje psihičko stanje, i da u to uđeš bez preteranog straha i sa puno optimizma. Veruj mi da je to mnogo bitno!


Ja ti ne bih ni jaja odmah preporucila, gledaj mozda neko voce i povrce, jaja znaju da budu bas gadna sto se alergija tice.


Apsolutno se slažem.
Moja dr tvrdi da se atopičarima jaje ne uvodi pre 3će godine, bez obzira na negativan test.


Ja stalno mozgam i cini mi se da si bila u pravu kada si rekla da deca kojoj se pojavi sluz i krv u kaki ( kojoj se iritiraju creva ) od neke namirnice, da to vise lici na netoleranciju nego alergiju i da takva deca brzo izrastu iz tog problema, primer moje i tvoje dete. Moj Lazar nikada nije imao ekceme tada, pojavio mu se blag ekcemcic kasnije i to sam ga ja iziritirala sredstvima za kupanje. Odrzavala kozu pantenolom i proslo. Dok vidis Tashin Mare je imao bas velike ekceme i jos uvek kuburi sa alergijom.


Kada sam to prvi put rekla, Snelle i bojkica me popljuvaše. Obe su mi zaista drage, i nisam htela da se prepirem, posebno što nemam medicinsko znanje da bih tako nešto pouzdano tvrdila. Onda kada je Verus rekla isto (da je H imala netoleranciju, a da O ima alergiju), to je samo potvrdilo moje razmišljanje.



(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 96
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
16.5.2012 11:56:42   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Tash



Želatin je goveđi (nisam imala pojma), koliko je to related sa žele bombonama?


Veoma related, on je jedan od sastojaka. A vrlo često se stavlja i svinjski želatin. Biljke takođe sadrže želirajuću materiju, a ona se zove pektin.

Što se udaraca i padova tiče, ja sam tu već oguglala. Neki dan su se moja dva starija dečaka uhvatila za ruke i vrteli u krug. To je bila cika vriska od sreće, sve dok ovaj mlađi nije naleteo na stub od terase, i udario čelom u ivicu stuba. Ja ne znam koje se tu čudo desilo, pa njemu nije pukla koža, a podliv se odmah pojavio i to veličine kajsije. To je bilo pre desetak dana i još uvek ima veliku čvorugu i modricu iznad levog oka, celom dužinom čela.

Što se tiče bebe P, danas sam mu dala jednu kašičicu tikvice. Sad spava, pa ću posle da vidim da li ima neke reakcije.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 97
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
16.5.2012 15:51:06   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Zille



Što se tiče bebe P, danas sam mu dala jednu kašičicu tikvice. Sad spava, pa ću posle da vidim da li ima neke reakcije.


Jao što sam uzbuđena, kao da sam ja dala svojoj bebi! user posted image

Držim fige jako jako jako!

A sada odoh kući, naradila sam se kao magarac danas, sutra idem za BG na sastanak, do sada sam pripremala sve što mi treba.
Al sam uspela da zbrišem u banku da predam papire za kredit. Sada čekamo... Držite fige! user posted image

Nama je danas 3ći dan praška za pecivo. Mare samo ide po kući i na smenu viče "Kifle, smoki, kolača!" user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 98
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
16.5.2012 15:53:42   
Verus
srce malo, samo nek klopa moz' misliti kako mu je super!  Drzim fige za kredit-stizu prozoriuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
16.5.2012 15:55:30   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Drzim fige za kredit-stizu prozoriuser posted image


user posted image Da nam više ne upada sneg kroz zatvorene prozore! user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne valja dete ljubiti po tabanima, neće ra...
Pored pravljenje od trudnoće i porođaja medincinskog problema, duboke rane i neadekvatne podrške, samo nam je falilo naš...
Kupanje bebe - lep događaj za celu porodicu
Kupanje umiruje bebu, pravi joj ritual – beba vremenom nauči da posle kupanja treba duže da spava. Mnoga deca uživaju u ...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Ime za malog šmekera
viking



Mane (6%)

Ognjen (27%)

Andrej (42%)

Miroslav (3%)

Relja (18%)

Nikita (3%)


Ukupan broj glasova: 184

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here