|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Voda
15.7.2014 22:43:31   
superm
Sto bi dete pilo toplu vodu?
Evo neceg zanimljivog... Moj sin ima 13 meseci, pije vrlo malo tecnosti. Vodu, cistu nikako, samo kada je pomesam sa sokom.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 676
   RE: Voda
15.7.2014 23:31:09   
Sanchy
Sobna temp.vode,nisam davala toplu vodu nikada,mislim da je grejem..od samog rodjenja je pio vodu i ako je sisao,nisam primetila da mu je skodilo u bilo kom smislu,cak je uvek rado prihvatao...

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 677
   RE: Voda
16.7.2014 7:43:33   
doktorkakristal
SUPERM zato sto hladnu nije htela,moje dete nece ni da jede ako nesto nije toplo,prosto je takva,eto odgovora na tvoje pitanje

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 678
   RE: Voda
16.7.2014 8:02:05   
New Mom

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Hvala vam drage moje user posted image

Zaboravila sam da napišem da je tih par puta kada je srkuno vodu (juče recimo je malo više popio, kada smo se vratili sa kontrole, a bilo je vruće), kakio punoooo. Juče smo se šokirali koliko je bila puna pelena, a inače ima normalnu, redovnu stolicu.

Davanje vode bebi moze da izazove dijareju i posledicno dehidrataciju. Bebini bubrezi pogotovo prva 3 meseca nisu prilagodjeni za to.

Dunja, kad je zedan, samo mu daj cesce da siki.


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 679
   RE: Voda
16.7.2014 10:52:54   
superm

IZVORNA PORUKA: doktorkakristal

SUPERM zato sto hladnu nije htela,moje dete nece ni da jede ako nesto nije toplo,prosto je takva,eto odgovora na tvoje pitanje

Hvala na odgovoru.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 680
   RE: Voda
16.7.2014 12:56:59   
doktorkakristal
user posted image

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 681
   RE: Voda
16.7.2014 14:04:03   
bubulence
nama je patronazna rekla da obavezno nudim vodu, sto je i meni logicno. npr nikada zedj ne mogu da ugasim mlekom. jedino sto je rekla da voda ne ide pola sata pre i posle obroka, verovatno zbog sikenja. mada oni u tom uzrastu popiju po 30-40ml vode za ceo dan. . nikada je nismo grejali nego kao sto neko kaze davali smo sobnu temperaturu.
a imam i ja pitanje, zbog cega bi deci davali vodu na kasicicu a ne iz flasice user posted image ?

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 682
   RE: Voda
16.7.2014 15:18:01   
New Mom
Sastav majcinog mleka i npr. kravljeg nije isti da bi moglo da se uporedjuje koliko gasi zedj. A majcino mleko je 90% voda i to je vise nego dovoljno za bebu. Samo joj dati cesce da sisa i to je to.
Sto se tice flasice, ako vec sisa a ne pije iz flasice sto bi je zbunjivali davanjem bilo koje druge tecnosti na flasicu? Uciti je na solju. Stoga je preporuka kasikica (jer ni ne mogu ko zna koliko te vode da popiju) ili casa.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 683
   RE: Voda
16.7.2014 20:29:58   
Misha i Ljisha
Moja D je samo sisala i nije kakila po 7 dana, preporucili su nam sto vise vode. No nije nam ni to pomagalo ali eto pije vodu od rodjenja i samo vodu uglavnom. Mislim da voda ne moze da skodi. Vodu sam nudila i na kasikicu i na flasicu ali na flasicu nikad nije naucila da pijeuser posted image .

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 684
   RE: Voda
16.7.2014 20:32:56   
superm
Voda je vrlo vazna ali postoje takozvani nezedni tipovi kojima ne treba mnogo vode u toku dana.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 685
   RE: Voda
16.7.2014 21:16:32   
doktorkakristal
treba dete ponuditi ako hoce ono ce piti,ako ne ne treba siliti,ja sam davala po malo ali kao sto sam pisala nije htela,kada joj je bila potrebna sama je pocela da pije u vecoj kolicini

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 686
   RE: Voda
16.7.2014 21:19:52   
bubulence
NM ok, ali eto, moje dete je od prvog dana pilo vodu i dan danas nju najvise pije. i od uvek je pila na flasicu koju je zamenila casom sa nekih 11 meseci sto je meni sasvim prihvatljivo...
isto su nam zbog tvrde stolice a i zbog toga sto nije kakila i po 8 dana preporucivali sto vise vode ali smo se toga resili tek kada smo presli na kravlje mleko sto je druga tema...

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 687
   RE: Voda
16.7.2014 21:19:55   
anci kv
dunda pije vodu od kad smo došli iz porodilišta. Počeli iz flašice, sa 6 meseci prešli na kljun a zadnjih mesec dana na šolju. Nikad se nije bunila,vodu obožava. Čak i kada se kupa gleda koju kapljicu da ulovi ustimauser posted image
Zavisi od deteta

_____________________________

"Osmehneš li se deci, ona uzvrate osmehom. Osmehneš li se odraslima, oni se pitaju: “Zašto se ovaj smeje?”Momo Kapor

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 688
   RE: Voda
16.7.2014 21:25:27   
bubulence
htela sam da kazem da majke treba da rade po svom instiktu, eto sva su nam deca ziva i zdrava a toliko razlicitih metoda primenjujemo...
nama su dolazile 2 patronazne i davale mi potpuno drugacije savete a ja radila po nekom trecem pravilu. i erto, ispalo je da je i moje ispravno...

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 689
   RE: Voda
16.7.2014 21:37:01   
Sanjica26 RR
Mi nismo davali vodu Sofiji jer sisa. Tek kad smo uveli cvrstu hranu krenuli smo sa vodom. Nismo koristili flasicu nego samo casu sa piskom.
Teodora nije dojena beba, pa stolicu nije imala po nedelju dana, a pila je vodu.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 690
   RE: Voda
16.7.2014 23:09:46   
branki*
koliko se sve razlikuje...svaki dr ima svoje misljenje i potkrepljenje zasto to tako mora,pa ti vidi sad kako ces i sta ces..evo npr institut za majku i dete,jedna ustanova,a misljenja podeljena od sprata do sprata..na neonatologiji ti govore da ne dajes bebama ni vodu,ni caj,a na hirurgiji daju opusteno i caj i vodu.ja sam sa bozom bila toliko prestravljena da sam mu vodu ponudila negde sa 3 meseca na kasikicu i ceo taj dan sam ga pratila da mozda ne bude neka reakcija..o,majko mojauser posted image davala sam prokuvanu rosu.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 691
   RE: Voda
26.7.2014 11:11:28   
pari
nama je sestra rekla da nema potrebe da mu dajemo vodu jer majčino mleko sadrži i vodu i sve što je potrebno...
ali verujem da ima milion mišljenja i da se sva razlikuju...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 692
   RE: Voda
5.8.2014 21:16:17   
viking
Da li znate koja je voda u Grčkoj najsličnija našoj Rosi? Ili da nosim Rosu odavde?

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 693
   RE: Voda
5.8.2014 21:21:13   
New Mom
Samaria.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 694
   RE: Voda
5.8.2014 21:24:28   
branki*
ja sam kad je bio mali ,nosila rosu,balone rose.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 695
   RE: Voda
26.9.2014 0:47:13   
dunja RR
Da li prokuvavate kupovnu vodu?

Stari post:

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Rosa ima najmnje kamenca kada se prokuva (prokuvavala sam zbog adapt. mleka, i probala sam razne vode).


Novi post

IZVORNA PORUKA: Klarita

Nema potrebe Dunjci, samo podgrejes.Ni za caj ne prokuvavaj ni za AD. 100% provereno. Kuvanjem jos istalozis i ono malo minerala sto ima Rosa, jer je stvarno pravljenja "po meri" beba user posted image





< Poruku je uredio dunja RR -- 26.9.2014 1:29:09 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 696
   RE: Voda
26.9.2014 1:23:15   
Klarita
Bas me cudi za slicnost Grcke vode i Rose. Ja sam uporedjivala i po tome ispalo da je Avria najslicnija Rosi. Kaze NM Samariauser posted image

Ima jedna anegdota sa mog casauser posted image Pricam ja o destilaciji deci i navodim neke primere, prebiramo tvrdocu vode i ja im kazem da za domaci urade test kod kuce tao sto ce u jednoj serpi sipati cesmusu u drugu Rosu i prokuvati, pa da vidimo razliku i poentu...Tek ce jedan ucenik (Djole, inace izuzetno dete) sa sve prekrstenim nogama ispod klupe i hemijskom u ustima zamisljen da pita: "Pa, profesorka kad cemo mi da skupimo toliku rosu pa jos da je kuvamo do sledece nedelje" user posted image Trideset i dvoje je palo u nesvest od smeha, a umalo i jauser posted image Objasnismo se posle, i evo sad su maturanti i jedva cekaju da im se vratim a, Boga mi i jauser posted image
Elem, poenta je da da Rosa prokuvavanjem istalozi sve minerale, elektrolite i soli, a ima ih taman koliko treba, te onda dete ne dobije nista. Rosa se ne kuva i zaista je za od prvog dana zivotauser posted image Nije sto sam s Vlasine, ali najbolja je voda za novorodjence, a i stariju decicu.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 697
   RE: Voda
26.9.2014 1:44:29   
Mala Elena
Trebalo je ovu temu pokrenuti ranije, da se zna sta i kako. Znaci od sutra nema kuvanja za pice , i uvek ima svezu vodu. user posted image
Ali za kuvanje voca -povrca to mora, bolje nego cesmovaca.

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 698
   RE: Voda
26.9.2014 1:51:46   
Klarita
pa, probaj da skuvas voce i povrce a, da ne kuvas vodu, pa mi molim te javi ujutru user posted image

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 699
   RE: Voda
26.9.2014 14:10:28   
ivaMark
I ni koristimo Rosu, nisam je nikad prokuvavala user posted image

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 700
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here