|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Voda
4.3.2014 11:33:39   
ivaMark
Superm...cega svega? Voda je voda... a sa osam meseci ne znam koliko ti puta beba dnevno sisa i koliko joj dajes cvrstih obroka ali bi trebalo da pije vodu.

Moja nije htela da pije dok joj nisam uvela cvrstu hranu, nije znala na flasicu da povuce i kada smo pocele sa kasama jednostavno je krenula da pije....a sada imam utisak da se naliva...zna da popije i oko 100-150ml u cugu user posted image

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 651
   RE: Voda
4.3.2014 12:04:16   
Sanjica26 RR
Dijana dajem joj izmedju podoja. Probao je mm da joj da moje mleko na flasicu ali pola prospe. Tako da joj vodu dajem.na kasicicu. I bas se razmisljam oko flasice da necu mnogo da je forsiram. Kad krenemo sa cvrstom hranom dacu joj vodu na pisak.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 652
   RE: Voda
4.3.2014 12:38:15   
mati
Ni Mitar nece na flasicu, desi se da povuce pre sisanja, ali se davi...
Mene zanima kada ste pocele da bebama dajete kupovnu vodu? Ja jos uvek prokuvavam...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 653
   RE: Voda
4.3.2014 12:42:20   
dijana1*
Flasicu i dohranu namerno nisam kupovala da ne bi dosla u iskusenje da mu napravim AD mleko kada je bio skok u razvoju posto sam bila ubedjena da mi mleko nestaje. A posle je nisam ni kupovala. Dacu mu danas na kasicicu pa cu kupiti flasicu i probacu da li ide. Trebalo bi da bude sve ok. Dok smo bili u bolnici hranili su ga na flasicu.
Mati ja se nicega ne secam user posted image kao da mi je prvo dete a ne drugo user posted image

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 654
   RE: Voda
4.3.2014 12:47:18   
Sanjica26 RR
Mati ja Rosu ne prokuvavam. Prosto ne stignem to da odradim. Kad sam Teodori davala prokuvavala sam jako dugo, ali sada ne.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 655
   RE: Voda
4.3.2014 12:48:51   
mati
IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Mati ja se nicega ne secam user posted image kao da mi je prvo dete a ne drugo user posted image

Upravo tako, neverovatno koliko covek brzo zaboravi neke stvari. A to za skok u razvoju, i ja sam mislila da nemam mleka pa sam popila dva piva od straha, a ujutru grudi kao da nisu moje...user posted image
Sanjice i ja sam Mati, secam se jedino da svako jutro cim ustanem prokuvavam vodu, sad me bas smara, jer on ne popije ni par kapi... A zaboravila sam da pitam za kupovnu naseg pedijatra neurologa, jedino mi on daje dobre i ispravne savete...

< Poruku je uredio mati -- 4.3.2014 12:51:54 >


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 656
   RE: Voda
4.3.2014 12:49:19   
World
Ana je pocela da 'pije' vodu sa nekih mozda 5 mjeseci, ali i to je bilo samo na kasicicu.. I kad je pocela da pije iz flasice, to je bilo bas onako malo, mjesecima je pila po 10, 20 ml mozda.. Prokuvavala sam cesmovacu, a i rosu donekle.. Mislim da sam joj prvi put dala neprokuvanu vodu sa godinu dana... Rosu neprokuvanu mozda malo ranije, mjesec-dva...

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 657
   RE: Voda
4.3.2014 14:13:15   
superm
Evo, opet sam mu ponudila vodu, sve je pljunuo!

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 658
   RE: Voda
4.3.2014 14:21:47   
World
Pa dobro, ako nece, nemoj ga ni tjerati.. valjda ce uzeti ako bude zedan, mada se vjerovatno napije i od mlijeka...

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 659
   RE: Voda
4.3.2014 17:24:50   
Sanchy

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

ja moram da kazem da voda nikako ne skodi i ja sam se vodila time. Moj bratanac i dan danas nece da pije vodu i bojala sam se da nece hteti ni Dunja jer sisa tako da sam ja njoj vec prve nedelje dala vodeuser posted image . Evo je ima 13 meseci i pije vodu kao smuk, cak ponekad i svaki zalogaj zaliva vodom (sto me izludjuje jer nekad uzme i supu da zaliva).

Kada se M.rodio napolju je bilo 37 stepeni ,tako je bilo svakodnevno,tako da i ako je sisao ja sam mu davala vodu po par kasicica dnevno a posle i na flasicu..Obozava vodu,sokove uopste ne pije ali vodu,mislim da dnevno popije oko pola litre do 700ml i to evo sad zimi ,videcu kad dodje leto...


_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 660
   RE: Voda
4.3.2014 21:25:56   
bea83
Ja sam vodu davala od samog početka, iako je sisao neko vreme i pio moje mleko. Od početka je prihvatio flašicu i nije bilo problema, prvo je pio po 20,30ml dnevno pa je povećavao da bi sad sa dve godine pio oko litar zimi, a leti izmedju litar i po i dva (čini mi se da sam se baš na ovoj temi prošle godine isčuđavala i sabirala koliko tečnosti unosi dnevno user posted image )

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 661
   RE: Voda
15.5.2014 21:53:26   
Nimfa
Moja beba je stara dva i po meseca i pre nedelju dana sam pocela da joj dajem dohranu jer nemam mleka. Na pakovanju pise da se bebi obavezno mora davati voda jer moze doci do dehidratacije ali moja beba nikako nece vodu,kad god je oseti ona pljuje... Ne znam kako da je nateram da pije?

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 662
   RE: Voda
15.5.2014 23:30:07   
anci kv
probaj na kaščicu ili flašicu

_____________________________

"Osmehneš li se deci, ona uzvrate osmehom. Osmehneš li se odraslima, oni se pitaju: “Zašto se ovaj smeje?”Momo Kapor

(odgovor članu Nimfa)
Direktna veza do poruke: 663
   RE: Voda
16.5.2014 8:14:13   
vikiveki
Moja deca dok su bila mala uopšte nisu hteli da piju vodu dok su samo sisali, kada su počeli da jedu i drugu hranu onda su polako počeli i da piju vodu....ja mislim da ona deca koja imaju potrebu piju vodu,a oni koji dobijaju vodu dovoljno kroz majčino mleko ne piju vodu ni kad im se daje

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 664
   RE: Voda
16.5.2014 20:41:16   
Nimfa
Problem je sto ona vise ne sisa,samo dohrana. Probala sam sa flasicom odbija,nece da guta cak pocinje i da se davi sto me izludjuje jer ne pusta flasicu a nece ni da gutauser posted image ,videcu sa kasicicom kako ce da bude user posted image

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 665
   RE: Voda
15.7.2014 11:22:35   
dunja RR
I, jel prokuvavate vodu?

Koliko često malim bebama dajete vodu? Moj Sava neće vodu za sada, par puta je uzeo ..

IZVORNA PORUKA: mamy2

Tasha to ti je više elektroliti-so!user posted image
Prokuhavanjem voda gubi elektrolite,minerale i so.
To ti je kao da si popio ništa,odnosno sve ono što taži žeđ se gubi prokuhavanjem.
!



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mamy2)
Direktna veza do poruke: 666
   RE: Voda
15.7.2014 11:32:29   
ivaMark
Dunja, moja J nije htela vodu dok je cokala. Cim sam uvela dohranu pocela je i vodu da pije.

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 667
   RE: Voda
15.7.2014 11:32:58   
New Mom
Dunja bebama koje sisaju ne treba davati vodu. Majcino mleko cini 90% vode tako da je oni dobijaju kroz podoje. Ako je beba zedna samo joj cesce daj da sisa.
Njihov zeludac je velicine kokosijeg jajeta pa ako se napuni vodom malo ostane za sisanje pa se time i remeti koliko sisa a time i koliko ce se mleka stvarati u dojkama.
Voda se uvodi kad se krene sa cvrstom hranom.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 668
   RE: Voda
15.7.2014 12:06:52   
dunja RR
Jasno, hvala vam. Ali ja kombinujem dojenje i dohranu, da li onda ima potrebe za vodom?
I ako dajem vodu, da li da koristim čašu na pisak umesto flašice?


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 669
   RE: Voda
15.7.2014 12:13:03   
Maslacak15
Ja nisam davala Dunja sa starijim sinom ( njega sam dohranjivala). Tek sam pocela vodu da mu dajem posle cetvrtog meseca.
i dohrana je u principu 90 posto voda. Mozda je manje fizioloski idealno nego majcino mleko ali nema potrebe za dodatnom vodom. Eto ako ste bas negde napolju i uzasna je vrucina ( ja nisam imala taj problem, ovde nikad nije toliko vruce haha) mozes da ponudis gutljaj dva ako hoce eventualno ali ja bih vodu izbegavala jos neko vreme.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 670
   RE: Voda
15.7.2014 12:21:08   
New Mom
Ne treba mu.
A ako budes vec davala uvek najbolje na kasikicu ili casu.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 671
   RE: Voda
15.7.2014 13:26:03   
Torbica
Slazem se, nisam davala vodu do punih 6 meseci, a i onda su mrljavili sa njom. Svo troje sikili i iako su dve bebe bile letnje, jedna maj druga jun, ni tad nije bilo potrebe za vodom. user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 672
   RE: Voda
15.7.2014 13:40:54   
dunja RR
Hvala vam drage moje user posted image

Zaboravila sam da napišem da je tih par puta kada je srkuno vodu (juče recimo je malo više popio, kada smo se vratili sa kontrole, a bilo je vruće), kakio punoooo. Juče smo se šokirali koliko je bila puna pelena, a inače ima normalnu, redovnu stolicu.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 673
   RE: Voda
15.7.2014 13:46:38   
doktorkakristal
DUNJA moja D nije htela vodu do nekih 4 ili 5 meseci,davala sam joj ali bi progutala bas malo,kasnije je pila ali to povezujem sa uvodjenjem cvrste hrane,inace nisam prokuvavala vodu koristila sam rosu i za pravljenje mleka,u pocetku je pila samo mlaku vodu user posted image tek se skoro navikla na hladnu tj da nije ugrejana

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 674
   RE: Voda
15.7.2014 13:51:27   
dunja RR
Doco tnx, a baš sam to htela da pitam - da li uvek dajete toplu vodu ili je ok i hladnija sada kada su vrućine?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 675
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here