|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  64 65 [66] 67 68   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
5.4.2018 11:29:41   
Rosita
Imala sam + 13, u porodilištu je otišlo 7, sad +6, pre 5 dana sam se porodila. Nije puno otišlo s obzirom da je velika beba. Ali ja vala jedem lepo.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1626
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
5.4.2018 11:36:42   
Maslacak15
I kod mene bese +13, otislo je 9 za sada. Ali i imala sam ih dosta pre trudnoce tako da nije tako sjajno kao sto se cini. Ali polako ima vremena......

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1627
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
5.4.2018 12:59:23   
Maraj
Rosi , maslacak user posted image za samo +13.
Ja sam u 6.mesecu na +12user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1628
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
13.4.2018 14:29:57   
Rosita
Ostala jos 3 kg, malo koze na stomaku, to je to. Ulazim u mrsave pantalone od pre trudnoce.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1629
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
13.4.2018 16:38:19   
lesli
Da li je neka od vas smrsala u trudnoci?
U trudnocu sam usla na donjoj granici kilaze za moji visinu i sada imam oko 1-1.5kg manje u odnosu na pocetak. Od neke 6. - 10. nedelje sam imala intezivne mucnine, pa mi je ocekivano da sam izgubila na tezini. Ali sada vec nekoliko nedelja jedem normalno i malo malo sam gladna, a kilaza i dalje stagnira user posted image

Inace, 17. nedelja sam...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1630
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
13.4.2018 18:38:30   
vonavoj
Ugojices se,polako..uglavnom od 21.ve nedelje ide +..
Ja sam se za sada ugojila 10kg😁 33ca nedelja..ne opterecujem se..nestace kguser posted image ali usla sam i sa viskom..

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1631
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
13.4.2018 19:30:22   
IvanaSK RR
Lesli, i ja sam na početku smrsala zbog mucnina, posle sam dobila na kilazi.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1632
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
13.4.2018 19:51:34   
Ana RR
Lesli, moja koleginica je smršala 6kg u trudnoći tj za prva 4 meseca jer je stalno imala mučnine. Ali nije ništa smetalo bebi.

Ja sam na porođaj otišla sa +9 kg. Nisam se ugojila nigde sem u stomaku, ništa nije otišlo ni u ruke, ni noge, ni dupe. Neke 2 nedelje posle porođaja sam obukla svoje stare farmerke.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1633
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
13.4.2018 19:59:01   
lesli
Danas sam stala na vagu ocekujuci da sam dobila bar pola kg i skroz se izdeprimirila kad sam videla da je kilaza ista kao i pre 3 nedelje user posted image a meni se cini da sam pocela da jedem fino.
Recimo da mi se redovno desava da ukoliko ustanem u pola noci do wc-a, da ne mogu da se uspavam dok ne stepam neke bademe ili neku plazmu u usta user posted image Cak se desavalo da probudim muza i da me pita da li sam dobro, a ja odgovaram onako punih usta “jesam, jesam” user posted image .

Nadam se da ste u pravu i da ce kile uskoro krenuti na gore, pa makar i stidljivo...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1634
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
13.4.2018 20:34:05   
Maslacak15
Ja sam u sve tri trudnoce u 13 oj nedelji imala -3kg u odnosu na pocetak trudnoce, zbog intenzivnih mucnina i povracanja. Tek popsle 15 nedelje pocela sam da dobijam, ali stidljivo. Zurka kod mene krece od neke 20 nedelje i to i po kilo nedeljnouser posted image . Do kraja sam imala oko +13. Tako da to nije nista neobicno. Ima vremena za kilazu.
inace beba u 17 oj nedelji nema ni 200 grama tako da neznam odakle bi ti ocekivala kilogrameuser posted image user posted image

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1635
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
13.4.2018 21:08:06   
Maraj
Ja nemam mucnine u trudnocama tako da ja od samog starta dobijam kile. Sada u 25.nedelji sam na +14

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1636
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
13.4.2018 22:14:01   
mama Jo
U prvih mesec dana sam smrsala par kg...imala sam mucnine, nista nisam mogla da jedem. Posle sam dobijala kilograme lepo, iako sam tokom citave trudnoce muku mucila sa mucninama, a kasnije i sa gorusicom.
Samo se trudi da jedes sto zdravije i ne brini 😊

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1637
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
14.4.2018 11:27:54   
lesli
Maslacak, valjda sam ocekivala neki gram na bebu, plodovu vodu i posteljicu a valjda mi se povecala malo i kolicina krvi. Jos ako uzmem u obzir da gotovo od pocetka trudnoce samo lezim i da poslednjih recimo 6 nedelja mi je pored tog lezanja druga glavna aktivnost jelo, bila sam ubedjena da vaga to mora pokazati user posted image

Sad i kad me pitaju da li sam se merila ili slazem da nisam ili da sam nabacila pola kg. Ne mogu vise da slusam pridike kako sam premrsava user posted image

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1638
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
14.4.2018 11:47:57   
Maslacak15
to su isti ti koji ce posle prvi da te kritikuju sto si se ugojila i da te pitaju kad ces da smrsasuser posted image . Malo sale nije na odmet, ali mislim da nema razloga da se opterecujes. Mnogo je veci problem zasto lezis??? I to je neka srpska izmisljotina da u trudnocama valja lezati. Osim u slucajevima kad je strogo indikovano zbog odredjenih problema svakako je puno zdravije normalno se kretati i biti aktivan. Za cirkulaciju, posteljicu i generalno. Cak ni u slucajevima VTO trudnoca nema razloga za lezanje. A sto se ishrane tice vazno je hraniti se raznovrsno i zdravo a kilogrami su manje bitni. to je individualna stvar. Ja sam sve moje trudnoce iznela " na nogama" radila do 35. nedelje i nisam imala bas nikakvih problema (izuzev tih mucnina u pocetku) iako punim u avgustu 41. godinu. Da sam lezala, sumnjam da bih bila tako fit.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1639
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
14.4.2018 11:53:38   
IvanaSK RR
Lesli, nek prica ko sta hoce. Bitno je da se ti dobro osećas i da beba napreduje.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1640
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
14.4.2018 12:04:59   
lesli
Kritikuju me uglavnom clanovi porodice, tako da ce oni biti presrecni ako se ugojim. Ali mi je vise postalo muka da se raspravljam sa njima kako ja jedem i kako se osecam ok. Postavljaju stvari kao da namerno gladujem da se slucajno ne bih ugojila.
Inace mi je bmi 19 i mene samu iritira cinjenica da sam kost i koza i ja bih da se malo popravim, a oni samo dodatno otezavaju celu situaciju svojim komentarima... user posted image

Sto se lezanja tice, nazalost mislim da je trenutno neophodno. Radjen je vto, ali nisam lezala vec se normalno ponasala dok nisam prvi put prokrvarila. Onda sam nedeljama krvarila na svakih par dana pa sam zbog toga mirovala. To se sredilo i moja dr je dozvolila lagane aktivnosti cak i odnose, ali sam ja jedan dan nesto spremala po kuci i ocigledno preterala, jer sam dobila kontrakcije pa me je ponovo vratila na strogo mirovanje... Tako da sam od 16+ nedelja, nekih 9 krevetu.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1641
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
15.4.2018 13:05:39   
vocicana
Lesli uzivaj ti u trudnoci i radi sta ti se prohte. Nemoj da se nerviras oko okoline sta ce reci, samo polko, navjamoda se ugojis i da nam uzivas u ostatku trudnoce. Pa kako god!

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1642
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
15.4.2018 13:48:25   
lesli
Hvala puno svima.

Znam da ne bih trebala da obracam paznju na to sta pricaju, ali me valjda to pogadja em sto i ja sama vidim da sam premrsava em sto sam nakon svega istrosena pa me sve zivo nervira...

Nego, pade mi ja pamet da mi mozda i glukofaz blokira dobijanje kilograma?. Od kada je uveden pre godinu dana sam smrsala neka 3kg bez promena u nacinu ishrane i podizanju nivoa fizicke aktivnosti. I nikako nisam mogla da povratim te kilograme. Inace pijem 3x500, a imam baaaas blagu IR. Sada me polako skidaju sa njega, pa ce valjda i to doprineti da dobijem koje kilo.

< Poruku je uredio lesli -- 15.4.2018 13:52:00 >

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1643
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
16.4.2018 10:01:45   
pari
Ja sam trenutno 34.nedelja i otprilike sam +9.5kg. U prvoj trudnoći sam toliko imala na porođaju,sad malo više ali dobro...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1644
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
16.4.2018 12:23:00   
Rosita
Pari, cestitam! user posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1645
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
16.4.2018 12:24:15   
pari
Hvala! user posted image

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1646
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
17.4.2018 13:40:47   
milicicak
20-a nedelja +6, nesto mi mnogooo. Al ne krecem se uopste pa nije ni cudno user posted image

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1647
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
23.4.2018 22:27:00   
vonavoj
Morala sam da kupim vagu i da se merim..hahaha..
Po trudnickom kartonu ispadne da sam se ugojila 12kg..
Ali po mom pocetnom merenju ispadne 14kg..sto je sasvim ok..bilo bi ok da nisam imala visakuser posted image

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1648
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
23.4.2018 22:41:25   
mama Jo
To je skrroz ok...
Ja sam se isto ugojila u obe trudnoce, ali sam u prvoj izgledala mnoooogo deblje 😊

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1649
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
27.4.2018 22:48:31   
jagodp
Dodala 15 kg ali sam jako tesko skinula posle kilograme, ostalo mi viska osam i jos uvek idem jo jo, nikako da vratim staru kilažu.. :(

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1650
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  64 65 [66] 67 68   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  64 65 [66] 67 68   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here