|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
22.7.2009 9:34:37   
Lilly*
Suhomesnati proizvodi se ne bi trebali jesti zbog soli i ogromne količine aditiva, što ste već i napisale, ja ih svakako jako retko jedem, tako da mi nije bio problem da se toga pridržavam user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
22.7.2009 10:18:43   
nina83
IZVORNA PORUKA: prolece

IZVORNA PORUKA: nina83

Kikiriki ne bi valjda trebao zbog masnoce i soli, zbog vode u organizmu i pritiska..
Meni je gineko. na pocetku odmah rekla da treba izbegavati propolis, uvin caj i brusnicu. A i ja se suzdrzavam od Svepsa koji obozavam, zbog kinina..
zašto uvin čaj i brusnicu?user posted image ja sam se time nalivala u prvojuser posted image , kao i čajem od peršuna jer sam muku mušila sa bakterijama.


Doktorka mi je objasnila da po nekim istrazivanjima brusnica i uvin caj mogu da izazovu spontani.. Kao desava se da svake god. "promene spisak", ali da je njena duznost da me obavestiuser posted image  Ja ionako ne konzumiram te namirnice, tako da mi je svejedno..

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
22.7.2009 13:39:10   
Modessty
Meni je moj dr samo rekao da ne pijem gazirano i veštačke sokove.
"Najbolji vitamin je pijaca! Sveže voće i povrće. Drugo ti i ne treba!"
Kaže ako je krvna slika dobra i beba se razvija kako treba ne trebaju mi nikakvi veštački vitamini.


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
22.7.2009 13:43:53   
Anoniman
Ni meni moja dr nije htela da da ništa, ali sam ja bila puna pitanja, pa mi je za Prenatal rekla "Pa ako baš želiš, ti ga pij!"

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
22.7.2009 13:53:41   
gagana83
Ja sam  u pocetku trudnoce pila Mamavit vitamine i to na svoju ruku,jer od mucnina nisam imala apetit. Kad sam pocela naglo da se gojim prestala sam da ih pijem. I meni je doktor rekao da nema potrebe za vestackim vitaminima.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
22.7.2009 13:56:26   
Anoniman
Vitamini, folna kiselina KLIK

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
22.7.2009 14:02:47   
lelic
cao moje drage dugo me nije bilo ja sam u 10 nedelji trudnoce imam bakteriju eseri coli tako nekako pomagajte meni je rekla doktorica da samo pijem uvin caj i brusnicu jeli koja imala slican problem

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
22.7.2009 14:04:54   
Anoniman
Imaš temu o ešerihiji koli. Kucaj gore u google search u vrhu stranice i izbaciće ti.

(odgovor članu lelic)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
22.7.2009 14:06:42   
lelic
sad sam nesto citala al nisam vidila da pise cime bi je mogla izbacit to me muci

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
22.7.2009 14:30:11   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: Modessty

a šta je sa sokovima?
negde ovde na forumu mislim da sam pročitala da se recimo ne pije Šveps biter jer sadrži kinin koji koliko sam razumela može da izazove kontrakcije.

Znam da se gazirani sokovi i inače ne preporučuju zbog mnogo šećera i ostalih štetnih sastojaka.

Više njih mi je reklo da ne pijem ni gaziranu mineralnu vodu. Zašto?!


ja sam verovatno pisala to o kininu. Izbegavajte biter lemon...čak mislim da ga i grejp ima u sebi...kinin izaziva kontrakcije. Tako su meni rekli lekari!!!
a ja ti takodje savetujem da izbegava gazirano pored svih ovih razloga i zbog toga sto se telo u trudnoci toliko menja...da ces, pored svega sto te je snaslo, kad se porodis verovatno biti zgranuta i kolicinom celulita...a znamo koliko je gazirano stetno za telo i koliko stvara celulit! Bolje ga zaobilazi u sirokom luku. Voda je najzdravija!!! user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
22.7.2009 14:34:51   
Modessty
ma ja ne volim gazirane sokove uopšte. Jedino sam umela da popijem Biter lemon kad mi je mnogo vruće i kad sam žedna. Sad mi ni to ne prija.
Ali bi volela da mogu bar neki od negaziranih sokova da pijem. user posted image A ja ne mogu ni to!
Popijem cedjenu narandžu limun i malo grejpa po nekad. I to naravno bez šećera. Ali mi nekad ni to ne prija. A ranije se baš dosta pila sokove (najviše borovnicu, brusnicu i one sa šargarepom)

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
22.7.2009 22:20:47   
nina83
Mod, to ti je skroz normalno. I meni je tako bilo do 3-4 meseca. Htela sam da poludim od mucnina.. Sve mi je smrdelo, svi ukusi su mi bili drugaciji, a nisam mogla da povracamuser posted image
Pila sam samo vodu, jer mi je cedjena izazivala kiselinu.. Sad vec mogu sve, cak mi se jede i pije ono sto ne bih bas smela, ali izguracu, jos malouser posted image
Sve za malo user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
23.7.2009 2:49:46   
Delijagirl
Pih po ovome cu ja biti jedna gladna trudnica kad mogu tunjevinu samo jednom nedeljno. A nacula sam i ja o nekim zacinima da mogu mnogo da utice na zatrudivanje i trudnocu. Nesecam se gde ali cula sam da prevelike kolicine cimeta preozrokuju sterilitet tj da teze zatrudnis a ja se gusim u njemu. Moracu to da preverim kod ginekologa pa da idem na odvajanje od cimeta. user posted image Jaoooo :) 

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
23.7.2009 22:46:04   
sneza24
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Nisam ja imala pojma ni za sireve ni za tunu. Ovako čitajući članke... sve mi je manje jasno kako sam uopšte iznela trudnoću (i to bez ikakvih problema). user posted image

I meni je sve manje jasno kako sam uopste dogurala dovde.Jela sam sve sto mi se jelo.I nisam imala nikakvih problema sem tih kontrakcija ali nisam pila sveps.Negde sam procitala da ne valja ni jetrena pasteta da se jede a ja sam samo to jela jedno vreme jer mi je to jedino odgovaralo.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
24.7.2009 11:05:43   
Modessty
Nekako mi se čini da organizam sam najbolje zna šta mu treba a šta ne.
Ja sireve volim i jedem ih. Gazirano nisam volela ni pre trudnoće, sem tog Švepsa.
Samo kda bi naučila da pijem više vode!!!!
Neko je napisao i da se ne jede melveno meso. A ja ga jedem - musaka, ćuftice...
Uostalom, kad bi poštovale spisak svega što je "štetno" šta bi nam ostalo za jelo? Trava i lišće?!
Ja tako ne mogu!user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
24.7.2009 11:13:20   
Anoniman
Nemoj se navlačiti na vodu!
Negde (mislim da je bio 7-mi mesec), dr mi je rekla da iz ishrane izbacim so (ne mora skroz, ali da maximalno smanjim) i da pijem što manje vode, da se ne bih naduvala (natekla). I zasta nisam bila natečena.

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
24.7.2009 11:15:32   
Modessty
Ja Tasho ne jedem slanu hranu. Mm se uvek žali da je ručak neslanuser posted image
Ali sam žedna non-stop. I onda odem popijem gutljaj - dva vode i to je to. Posle pola sata sam opet žedna ali mi se voda uopšte ne pije user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
24.7.2009 11:18:19   
Lilly*
Mod, ja sam napisala za mleveno meso, u njemu se najlakše razviju bakterije, pogotovo ako dugo stoji u mesari user posted image  Možeš , u suštini jesti ml meso, ali ga dobro termički obraditi. To za ne jedenje ml. m se više odnosi na one kupovne pljeskavice i ćevape koje ne znaš da li su baš dobro ispečeni

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
24.7.2009 11:25:43   
Modessty
ma kapiram ja to. Nego mi se sve čini da je previše zabrana.
Ja i onako ne mogu sve da jedem. Čak i kad poželim pecivo na primer, pola sata razmišljam u pekari šta ću. Mrštim se na sve živo!user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
26.2.2010 19:46:38   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Jeca RR


negde ovde na forumu mislim da sam pročitala da se recimo ne pije Šveps biter jer sadrži kinin koji koliko sam razumela može da izazove kontrakcije.



ja sam verovatno pisala to o kininu. Izbegavajte biter lemon...čak mislim da ga i grejp ima u sebi...kinin izaziva kontrakcije. Tako su meni rekli lekari!!!



Kinin je ekstrakt kore drveta Cinchona pubences, čiji se gorak okus često upotrebljava za aromatiziranje napitaka poput tonika i limunada. Njemački institut za ocjenjivanje rizika naglasio je da konzumacija velike količine napitaka koji sadrže kinin može biti štetna, osobito za trudnice. Pokazalo se da je novorođenčad majki koje su u vrijeme trudnoće pile više od jedne litre tonika dnevno 24 sata nakon poroda imala drhtavicu. U njihovu urinu je pretragama pronađen kinin. Trudnicama se inače savjetuje da piju napitke s kininom jer on pomaže u smanjenju noćnih grčeva u mišićima, kao i kod jutarnjih mučnina, ali ipak treba biti na oprezu i ne pretjerivati u količini.


(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 45
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
26.2.2010 19:48:58   
Anoniman
Nisam baš najbolje citirala ali se bar lepo vidi ...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 46
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
27.2.2010 7:21:23   
micketta
mene su plasili tim kininom tako da sam bezala od njega ko djavo od krsta.
ipak, tokom cele trudnoce, popila sam samo jedan bitter lemon, kad mi je bas krenula vodica na usta. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
27.2.2010 10:03:56   
Anoniman
Ja sam se prva tri meseca tripovala na sve... svi su skakali oko mene shta smem jesti i piti...a shta ne.... al sad jedem sve shto mi se jede.... popijem i colu kad mi se pije, jedem i meso i salamu, i jogurte i sireve...svo votje... ma....ono shto mi se jede....jedem....

Vodim se onim da nichega ne valja u velikim kolichinama.... pa se tako zadovoljim jednom chasom cole.... a ne da pijem 4 litre dnevno.... jedino se josh nisam usudila da uzmem gutljaj guarane....da me zelja mine user posted image

(odgovor članu micketta)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
27.2.2010 10:31:07   
aster
Sad sam pročitala prethodne postove, pa sam htela da dodam ono što sam ja čula. Kikiriki bi trebalo izbegavati jer je veliki alergent, nema veze ako trudnica nije alergična na njega, može da izazove osetljivost kod bebe.  Ali..... i mleko i mlečni proizvodi spadaju u grupu čestih izazivača alergija, a sad šta bi bilo da to sve izbegavamo?!!!!user posted image user posted image user posted image
Jagode i drugo bobičasto crveno voće bi trebalo izbegavati u periodu laktacije, isto izazivaju alergije kod beba.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
27.2.2010 10:55:54   
Anoniman
Pa sve bi trebalo izbegavati... a ja bash chekam vishnje , kupine i maline.... uf....user posted image

(odgovor članu aster)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







VIDEO: Beba spava u vodenjaku, doktori je ...
Neverovatan video bebe rođene u plodovoj vrećici, dok je lekari bude pre dolaska na svet.
D.L.: Moja porođajna priča
Doktor me prima na patologiju i kaze da ne mrdam, jer beba je po svim parametrima sitna i porođaj se može završiti elekt...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here