|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Namirnice koje treba da izbegavate u trudnoći
20.7.2009 23:15:37   
Anoniman
Iako se mnoge trudnice trude da jedu zdravo, nekada iz najbolje namere i zbog neznanja mogu da naprave problem. U ovom broju „Blica“ upoznaćemo vas sa namirnicama koje treba da izbegavate tokom trudnoće.

Mekani sirevi
Sirovo meso

Sirova jaja

Bakalar i tuna

Nezreo krompir

Džigerica

Detaljnije: KLIK
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
21.7.2009 0:05:30   
Ana RR
Da, za tunu mi je baš rekla doktorka da se nikako ne sme jesti u trudnoći.

< Poruku je uredio Ana RR -- 21.7.2009 0:06:07 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
21.7.2009 0:12:51   
nina83
Procitala sam danas ovaj clanak u Blicu i bas sam se smorilauser posted image  Mi bas volimo preko leta da jedemo laksu hranu, pa cesto pravim salatu od tunjevine iz konzerve i koristim dosta Fetu. Nisam imala pojma da to moze da skodi..user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
21.7.2009 7:37:54   
marince1
Zivo me interesuje zasto tuna.Ako neko zna,neka me prosvetli user posted image

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
21.7.2009 8:25:29   
guppy RR
Tuna je jedna od riba koja sadrži štetnu količinu žive (Hg) i drugih teških metala.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
21.7.2009 8:30:56   
Anoniman
Nisam ja imala pojma ni za sireve ni za tunu. Ovako čitajući članke... sve mi je manje jasno kako sam uopšte iznela trudnoću (i to bez ikakvih problema). user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
21.7.2009 8:33:40   
Anoniman
A dzigerica? Ja je jedem svake nedelje jednom... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
21.7.2009 8:34:30   
Anoniman
Ne znam zaista, ja ne volim ni da je vidim. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
21.7.2009 8:47:18   
Rina
Ne sme da se jede sveža tunjevina jer sadrzi velike kolicine žive (Hg).
Tunjevina iz konzerve sme da se jede bez problema jer je napravljena od mlade ribe koja sadrzi neznatne kolicine žive.

Od riba ne sme jos i skusa...a bakalar ne znam sta je na holandskom user posted image


Dzigerica ne sme jer sadrzi velike kolicine vitamina A sto moze biti stetno za bebu.

Ziva jaja NE jer moze da sadrze salmonelu ili listeriju.

Mekani sirevi DA ako su napravljeni od pasterizovanog mleka ili kuvanog a ako su od zivog mleka NE zbog listerije.

Eto toliko znam ja o tome user posted image




(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
21.7.2009 8:48:49   
Anoniman
user posted image  Bravo Rina!

(odgovor članu Rina)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
21.7.2009 8:57:31   
Rina
user posted image

E da od riba ne sme jos i sabljarka i ajkula user posted image



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
21.7.2009 11:09:01   
nina83
Cini mi se da pileca dzigerica sme 1x nedeljno, a da je svinjska opasna..

(odgovor članu Rina)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
21.7.2009 11:15:49   
Rivana
Ja sam jela sve, nisam ni znala sta smem a sta ne ali eto trudnoca mi je prosla bez problema user posted image najvise mi se jelo slatko user posted image

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
21.7.2009 14:08:51   
Modessty
a šta je sa sokovima?
negde ovde na forumu mislim da sam pročitala da se recimo ne pije Šveps biter jer sadrži kinin koji koliko sam razumela može da izazove kontrakcije.

Znam da se gazirani sokovi i inače ne preporučuju zbog mnogo šećera i ostalih štetnih sastojaka.

Onda recimo jagode. To sam već praktično saznala zašto. Moja koleginica se ubila od povraćanja nakon popijenog soka od jagoda. Dr joj rekao da su jagode izuzetno teške i da ih treba izbegavati.

Više njih mi je reklo da ne pijem ni gaziranu mineralnu vodu. Zašto?!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
21.7.2009 23:00:12   
gagana83
Onda recimo jagode. To sam već praktično saznala zašto. Moja koleginica se ubila od povraćanja nakon popijenog soka od jagoda. Dr joj rekao da su jagode izuzetno teške i da ih treba izbegavati.
                                                               i ja sam cula za jagode al to me nije sprecilo da ih jedem u neogranicenim kolicinama dok im je bila sezona. meni ne samo da su odgovarale vec su mi puno pomogle,dok sam njih jela nisam imala zatvor. Cula sam i da kikiriki ne valja

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
21.7.2009 23:09:29   
Lilly*
Gazirana, i uopšte mineralna voda se ne preporučuje više od jedne čaše dnevno zbog visokog sadržaja minerala, opterećuju se bubrezi, a u trudnoći su oni već dodatno opterećeni jer vrše funkciju umesto bebinih bubrega za njen organizam.
Kikiriki često izaziva alergije, pa možda zato, ali ako inače nismo alergični na njega, ne vidim zašto se ne bi trebao jesti user posted image
Meni je dr odmah na početku trudnoće rekao da ne smem jesti konzerviranu hranu, suhomesnate proizvode, kobasice i to što se samo dimi, tipa šunki.., da izbegavam mleveno meso.. ne mogu se više svega setiti user posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
21.7.2009 23:19:39   
nina83
Kikiriki ne bi valjda trebao zbog masnoce i soli, zbog vode u organizmu i pritiska..
Meni je gineko. na pocetku odmah rekla da treba izbegavati propolis, uvin caj i brusnicu. A i ja se suzdrzavam od Svepsa koji obozavam, zbog kinina..

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
22.7.2009 8:03:57   
guppy RR
Ja sam za jagode čula u kontekstu da su jako alergene, pa da se ne opterećuje telo trudnice i time. 

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
22.7.2009 8:43:28   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lilly.79

suhomesnate proizvode,


Ovo je i dr meni rekla, a ja sam joj odgovorila da će me u tom slučaju nositi na duši jer ću umreti od gladi, pošto je to jedino što ja jedem. Pitala sam zašto to ne treba, dala mi je neki glup odgovor, tipa "Mnogo goji!" ili "Slano je pa zadržava vodu u organizmu", uglavnom, nije argument bio dovoljno jak da bih je poslušala.

(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
22.7.2009 8:49:12   
Anoniman
čuj suhomesnate ... pa ja ako išta volim onda je to visočka sudžuka i suho meso mmmmmmmm njami njamiiii

recimo meni je ljekar striktno zabranio CEDEVITU - navodno kancerogena

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
22.7.2009 8:54:33   
prolece
IZVORNA PORUKA: nina83

Kikiriki ne bi valjda trebao zbog masnoce i soli, zbog vode u organizmu i pritiska..
Meni je gineko. na pocetku odmah rekla da treba izbegavati propolis, uvin caj i brusnicu. A i ja se suzdrzavam od Svepsa koji obozavam, zbog kinina..
zašto uvin čaj i brusnicu?user posted image ja sam se time nalivala u prvojuser posted image , kao i čajem od peršuna jer sam muku mušila sa bakterijama.

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
22.7.2009 8:59:27   
prolece
suhomesnati proizvodi bi trebalo da se izbegavaju zbog aditiva kako su meni rekli. ja sam ih naravno jela, ali sam kupovne zamenila finom domaćom suvom slaninom, pečenicom... i jela sam i sir i kajmak i sad sve to jedem i suuuppeeer mi jeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
22.7.2009 9:00:47   
Anoniman
2006-te, kada sam ja bila trudna, trudnice su pile uvin čaj, brusnica je bila strogo zabranjena. Sada je obrnuto. Misala sam o tome u temi o brusnici... ne znam dal se zove Čaj od brusnice, ili samo Brusnica... googlaj.

(odgovor članu prolece)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
22.7.2009 9:21:44   
prolece
pa 2006. sam i ja bila trudna, porodila se marta 2007. kažem ti nalivala sam se uvinim šajem, a brusnicu (tj. čaj od iste) su mi preporučivali kao odličnu protiv bakterija, a i pila sam je par puta. stvarno mi nije jasno ništa mi nije falilo. sad, hvala Bogu, nema potrebe za tim.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
22.7.2009 9:26:19   
Anoniman
Stvarno ne znam, ja nisam pila ni jedno ni drugo. Drugarica moja je bila trudna 2006 i 2009, pa sam njeno iskustvo napisala u temi o Brusnici.

(odgovor članu prolece)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
D.L.: Moja porođajna priča
Doktor me prima na patologiju i kaze da ne mrdam, jer beba je po svim parametrima sitna i porođaj se može završiti elekt...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here