|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
6.9.2012 16:27:07   
bojanica7
viking, e bas to user posted image zelim da zelim to dete (a eto nisam ga pozelela pet meseci ranije jer nisam bila spremna, a svi uslovi su istii bili kao i sad)

micinamamo, hihiihhi, tm se zrtvovao i razmisljao umesto tebeuser posted image

bratz, da, i ja mislim da sve dodje na svoje kad se deca voje (kao rimuje se)user posted image

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
6.9.2012 18:28:41   
vukosava
Meni je tetka iz Crvenke naisla tako da se nisam jos odlucila user posted image

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
7.9.2012 10:33:29   
tanjica85

IZVORNA PORUKA: viking RR

Činjenica je da će svako odlučiti za sebe i proceniti svoje mogućnosti, ali i svoje želje koje se razlikuju od porodice do porodice. Jasno je da niko ovde neće umreti od gladi i žeđi, za to će uvek biti i u tom kontekstu jeste tačno "gde ima za jedno ima i za drugo", ali razlika je u tome što neki roditelji smatraju da je dovoljno da deci obezbede krov nad glavom, hranu i garderobu, dok drugi žele da osim toga deci pruže više - putovanja (ne samo more), sportske aktivnosti, kurseve jezika u inostranstvu, žele više vremena sa svojom decom (činjenica je da što više dece imaš, manje vremena svakom pojedinačno možeš da posvetiš) i slično. I nema ničeg lošeg u tome. Uostalom, nisu ni nama naši roditelji sve isto dali. Neko je dobio više, neko manje, neko je i to malo lepo iskoristio a neko je mnogo proćerdao.

I kad sam već tu, da kažem da lično ne mislim da je bitan broj dece. I ne razumem rađanje zbog bele kuge, religije i sličnih stvari. Mislim da treba roditi (i prvo i peto podjednako) samo ako u srcu osećaš da to silno želiš i ni zbog čega više.



user posted image slazem se. medjutim ne slazem se s ovim sto sam podebljala u tvom postu. bar u nasem slucaju nije tako. ako je dobra organizacija, ima dovoljno paznje i posvete za sve.

samo bih dodala da smatram da smo deci do sad omogucili ono sto smo mogli,a to je (ne racunajuci osnovne stvari i letovanje i zimovanje,vikend putovanja): skolica engleskog, deciji hor, od druge godine idu na plivanje, kcerkica je nastavila, sin trenira fudbal, a uskoro ce na kosarku (to ga vise zanima, a jos nije za timski sport poput kosarke). kcerkica planira da pocne da svira neki isnstrument. i smatram da i trecem detetu mozemo isto da pruzimo. e za cetvrto vec ne bih bila sigurna user posted image user posted image


_____________________________

"...jer sve što ljubimo - stvorili smo sami "
Jovan Dučić

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
7.9.2012 10:42:21   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: viking RR

Činjenica je da će svako odlučiti za sebe i proceniti svoje mogućnosti, ali i svoje želje koje se razlikuju od porodice do porodice. Jasno je da niko ovde neće umreti od gladi i žeđi, za to će uvek biti i u tom kontekstu jeste tačno "gde ima za jedno ima i za drugo", ali razlika je u tome što neki roditelji smatraju da je dovoljno da deci obezbede krov nad glavom, hranu i garderobu, dok drugi žele da osim toga deci pruže više - putovanja (ne samo more), sportske aktivnosti, kurseve jezika u inostranstvu, žele više vremena sa svojom decom (činjenica je da što više dece imaš, manje vremena svakom pojedinačno možeš da posvetiš) i slično. I nema ničeg lošeg u tome. Uostalom, nisu ni nama naši roditelji sve isto dali. Neko je dobio više, neko manje, neko je i to malo lepo iskoristio a neko je mnogo proćerdao.





user posted image

(odgovor članu viking)
  Direktna veza do poruke: 179
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
7.9.2012 10:48:18   
madre
zene, ja vec danima pokusavam da shvatim, ali mi ne ide od rukeuser posted image
je l se ovde radi o tome da se dete pravi onda kada postoje mogucnosti da mu se isplate sve rate skolarine za fakultet, letovanja i zimovanja sa skolom i izlasci sa drustvomuser posted image
ono kao za palene cu nekako skupiti, ali sta cu kad mi sa 23 godine bude trazio pare za apsolventsku ekskurziju?


< Poruku je uredio madre -- 7.9.2012 10:49:30 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
7.9.2012 10:54:49   
*Alexx*
Mi ćemo da pravimo drugo dete onda kada nađem stabilan posao u firmi u kojoj ne kasni plata 3-4 meseca i kada se stambeno proširimo (ovo drugo podrazumeva da se ono prvo ispuni).
A i sve to može da bude, ne mora da znači.

Definitivno nisam stava - ja ću da rodim, zažmurim i možda će se neke stvari rešiti same od sebe.

< Poruku je uredio *Alexx* -- 7.9.2012 10:56:59 >


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
7.9.2012 10:57:49   
Jeca*
Meni je to tako suludo. Pa ne znamo ni sta nosi sutra, a kamoli tolike godine. A sta ako za 20 godina budem milijarder jer sam dobila na lotou, a onda necu moci da rodim drugo dete jer cu imati 50 i nesto godina..ne mozemo toliko daleko planirati.
Meni je glupa ona gde ima za jedno ima za dvoje jer to nije istina, i tuzno mi je kad vidim jako siromasne sa gomilom dece. Za drugo se treba odlučiti isključivo osećanjima i željom za istim..i da ne ponavljam reči viking, odlično je sročila post

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
7.9.2012 10:59:43   
tanjica85
kada sam prvi i drugi put ostala u drugom stanju nisam ni razmisljala kako ce biti, kao sto ti kazes za 23 god user posted image . nisam zelela da posle tri godine rodim jos jedno dete jer smo se selili, nismo bili vezani ni za jednu zemlju (za ovo je bio kriv posao mm), cerkica je bila mala. prosto se desilo. U tom trenutku sam se mucila prvenstveno ja, razmisljajuci ne da li cu mu obezbediti skolovanje, nego gde cu mu obezbediti skolovanje, gde ce sutra da se probudi. Svako se snalazi onako kako zna i ume i kako zeli.

Razlicita shvatanja, razlicito odrastanje i sazrevanje, razliciti mentaliteti, razlicite navike i mogucnosti. I svako radi po sopsvenom osecaju, zeljama i mogucnostima

_____________________________

"...jer sve što ljubimo - stvorili smo sami "
Jovan Dučić

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
7.9.2012 11:01:09   
Anoniman
Madre, naravno d ane treba sad da imaš sve, ali sama pomisao na stabilna radna mesta, koliko mogu da budu stabilna u Našoj zemlji, i recimo rešeno stambeno pitanje, ulivaju neku sigurnost, zar ne? Ako imate dve normalne plate, nekako je logično da ćete za 18 god moći da platite faks deci, i da će, makar z pomoć kredita, moći da imaju pristojno detinjstvo. Ono što ja pričam sve vreme, a ja uvek pričam o sebi iako to ne napomenem, je da je meni suludo ne razmišljati o proširenju porodice nego se samo prepustiti, a muž ti radi slabo plaćen posao, imate dete kom trebaju nove patike svaka 4 meseca, a ti, tj ja nemam nikakav posao, pritom ste podstanari. E sad. Kad bih neplanirano zatrudnela, iako šanse skoro ne postoje, snašli bi se nekako. Samo ja ne želim da se snalazim nekako, već da ne razmišljam o nekim osnovnim stvarima. Nadam se da sam ti pojasnila, makar moje viđenje svega ovogauser posted image

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 184
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
7.9.2012 11:04:16   
Jeca*
Nedjo, apsolutno ti je svaka na mestu
Znaci pristojan i trenutno stabilan posao i reseno stambeno pitanje je isto meni jedini minimalan preduslov i za jedno, a kamoli za dvoje. Naravno da nije sve uvek idealno, ali i ja tako razmisljam

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
7.9.2012 11:10:36   
madre
ali ovde se najmanje pisalo o poslu i stanu, to su stvari koje se ne dovode u pitanjeuser posted image
ako je tako, onda mi je sve jasnouser posted image mozda samo ja nisam dobro razumela...

< Poruku je uredio madre -- 7.9.2012 11:12:07 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
7.9.2012 11:14:24   
tijatija
Samo mi nije jasno sta se podrazumeva pod stabilnim poslom. Koliko stabilnih i jakih fimi koje su radile pre 10-20-30 god su bile stabilne i preko noci je sve puklo... Ja mislim da se tek sad u ovo vreme nemoze nista racunati na duge staze, mozes sutra poci na posao i dobriti otkaz kao iz sale, ili da se ugasi firma i ako je do juce bila super i na velikom glasu. Mi licno kad sam ostala prvi put trudna bili smo podstanari a ja sam dobila otkaz, mm je radio vec 6 godina u dosta dobroj firmi koja sad posle 4 godine nepostoji. Znaci mogu slobodno reci da nam je bilo gore nego sad, sto nekazem da sutra opet nemoze da krene nesto nizbrdo...

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
7.9.2012 11:14:47   
Anoniman
Naravno da se dovode, jer, realno, zašto bi iko i dovodio u pitanje rađanje drugog deteta ako ima želju, svoj stan i dve redovne plate, recimo? Mislim, ja tako bar razmišljam. Čim se dvoumiš, znači da nečeg manjka, pa sad da li je to želja, novac ili nerešeno stambeno pitanje, potpuno neizvesna sutrašnjica, prevelik umor a nikoga da pripomogne...po meni, svaki razlog treba razmotriti, pa tek onda odlučiti. Meni je jedino što se ne dovodi u pitanje da smo sve ovde zato što volimo decu, to je nešto što nema smisla spominjati, ili ih imamo, ili želimo, ili oba. To ne znači da svako treba da želi ili ima dvoje ili petoro, jednostavno, svi smo različiti, imamo drukčije prioritete i očekivanja od života, i treba i to imati na umuuser posted image

Jecouser posted image Meni se čini da ćemo opet imati vršnjakeuser posted image

Tijatija, ništa u ovom svetu nije sigurno, ali veće su ti šanse da dobiješ cirozu jetre ako si alkoholičar nego ako nisi (malo morbidan primer, ali plastično je). Tak su ti isto i veće šanse da zadržiš i imaš posao, ako ga nađeš.

< Poruku je uredio Nedja RR -- 7.9.2012 11:17:03 >

(odgovor članu madre)
  Direktna veza do poruke: 188
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
7.9.2012 11:20:58   
Jeca*
Pod "trenutno stabilan" sam mislila da radis u firmi za koju znas da nije pred raspadom i da znas da ti ne istice ugovor za dva meseca ili slicno

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
7.9.2012 11:25:05   
lanajelena
Dok smo bili sami nas troje imali smo dovoljno samo za jedno dete,kada sam ostala drugi put trudna,poceli smo da menjamo stvari sto je znacilo da je mm posao na procenat zamenio sigurnom platom(nekad imamo vise nekad manje nego pre ali solidno guramo)ne odricemo se nicega,deci nista ne fali,kako ce nam kasnije biti ne znam ali mislim da i dalje samo napredujemo ne idemo unazad user posted image (valjda ste me razumeleuser posted image )

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
7.9.2012 11:27:00   
madre

IZVORNA PORUKA: Nedja RR

Naravno da se dovode,

mislila sam da se ne dovodi u pitanje, znaci to je stvar koju treba zavrsiti pa onda delatiuser posted image o drugim stvarima treba razmisljati da li ili ne, a to je nesto sto se podrazumevauser posted image nadam se da sam sad jasnijauser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
7.9.2012 11:34:03   
jovicaa
meni se cini da se mnogo vise dvoume ljudi koji "imaju" nego ti koji "nemaju", ne samo na forumu, nego i ovako u zivotu...
ali za svakog nesto drugo znaci da ima. na pr meni je dovoljno da imamo pristojan stan, pristojnu hranu, pristojnu garderobbu(znaci nista markirano, ali da je ok), da mogu detetu da kupim povremeno neku lepu igracku, da mozemo da otputujemo barem jednom godisnje negde(a da posle ne postimo sest meseci) i da imamo neko prevozno vozilo koje je nase i mozda tako ponekad da mozemo sebe da pocastimo vec necim, ne bitno sad tacno cime, nekim sitnicama.
dok neke zene pod imanjem smatraju mnogo vise, raznorazne tretmane kod kozmeticara, frizera, nose samo markiranu odecu, jedu po restoranima, imaju spremacice, dadilje i td... za mene ove stvri predstavljaju luksuz, ne kazem da nije lepo da mozes sebi to da priustis i volela bih da imam i te mogucnosti, ali to mi nisu neophodne ili osnovne stavke u zivotu.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
7.9.2012 11:36:01   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: jovicaa

meni se cini da se mnogo vise dvoume ljudi koji "imaju" nego ti koji "nemaju", ne samo na forumu, nego i ovako u zivotu...
ali za svakog nesto drugo znaci da ima. na pr meni je dovoljno da imamo pristojan stan, pristojnu hranu, pristojnu garderobbu(znaci nista markirano, ali da je ok), da mogu detetu da kupim povremeno neku lepu igracku, da mozemo da otputujemo barem jednom godisnje negde(a da posle ne postimo sest meseci) i da imamo neko prevozno vozilo koje je nase i mozda tako ponekad da mozemo sebe da pocastimo vec necim, ne bitno sad tacno cime, nekim sitnicama.
dok neke zene pod imanjem smatraju mnogo vise, raznorazne tretmane kod kozmeticara, frizera, nose samo markiranu odecu, jedu po restoranima, imaju spremacice, dadilje i td... za mene ove stvri predstavljaju luksuz, ne kazem da nije lepo da mozes sebi to da priustis i volela bih da imam i te mogucnosti, ali to mi nisu neophodne ili osnovne stavke u zivotu.


user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
7.9.2012 11:39:57   
viking
ovo jeste tačno... i s razlogom je tačno. to je kao sa znanjem, što više znaš, više želiš da znaš, što si gluplji, više misliš da već imaš sve znanje ovog sveta i da ti ništa više ne treba. pod ovim nikako ne mislim da su oni koji imaju malo glupi i obrnuto, zaista to ne mislim, nego samo kažem da ima još stvari za koje važi pravilo "štro više imaš, više hoćeš", i da to tako ide po prirodi stvari...

IZVORNA PORUKA: jovicaa

meni se cini da se mnogo vise dvoume ljudi koji "imaju" nego ti koji "nemaju", ne samo na forumu, nego i ovako u zivotu...


< Poruku je uredio viking RR -- 7.9.2012 11:47:34 >


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
7.9.2012 11:42:12   
jovicaa
i ja se iskreno nadam da cemo i imati to sto sam gore navela, kada se ja zaposlim, i do sada smo imali, samo sto kako udara ova kriza imamo sve manje, ali svima je tesko... standard je jako opao. ja cu boze zdravlja da diplomiram za dve godine i odmah cu traziti posao. a s obzirom da je i mm fakultetski obrazovan i da je stan nas, ne vidim zasto bih brinula. krizu cemo pregurati. a ako dve osobe sa fakultetima i sredjenim stambenim pitanjem ne mogu da izdrzavaju dvoje dece i da obezbede sebi pristojan zivot, onda odoh odmah da se bacim sa terase i da ne razmisljam viseuser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
7.9.2012 11:52:28   
lanajelena
Sve u svemu tek kad sam dobila drugo dete sam osetila da smo kompletni sto nije bio slucaj dok nas je bilo troje user posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
7.9.2012 12:08:33   
jovicaa
uf viking.... ne bih se slozila. bas zato sto hocu vise i zato sto sam ambiciozna i zelim drugo dete i stvoricu mu to vise, u tome i jeste cela poenta. isto kao sto studiram da bih zavrsila fakultet i zelim da upisem i master, zato sto hocu i zelim vise.
a ljubav prema luksuzu i posmatranje istog se razlikuje od osobe do osobe, ja jednostavno ne patim od takvih stvari, nisam tipicna zenkauser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
7.9.2012 16:00:42   
jovicaa
bas mi je naisao neki momenat za lupetanje, pa da krenem.
razmisljam ja o svemu sto smo ovde pisale.. i preispitam sve... i onda skontam da ja nikako ali nikako nisam planirala da osnujem porodicu, ovako rano.. mislila sam mozda jednog dana, ali verovatno ne.... znaci uopste nisam tip osobe od koga bi se tako nesto ocekivalo, totalno sam bila drugacija. i iskreno mi je bilo cudno kada cujem da je neko rodio dete sa dvadeset__ i nesto godina, cak sam pomalo i zalila te zene... mislila jadne, sta ih je snaslo... mucenice.
i onda mi se odjednom na drugoj godina studija desilo da sam se jako zaljubila i posle vrlo kratke veze pocela da zivim sa deckom, znaci iz neba pa u rebra... ali dobro mislila sam ok, probacemo, pa uvek mogu da zdimimuser posted image znala sam ga jako kratko, a kada smo se upoznavali nisam znala ni gde radi, ni kolika mu je plata, ni da li ima stan ili kucu, niti sam razmisljala o tome, to mi apsolutno nije bilo bitno! bile su mi bitne samo emocije koje su se stvarale izmedju nas. i onda lepo ja zatrudnim! prvi put u zivotu.. i to mesec kada sam trebala da pocnem da pijem kontraceptivne pilule.. znaci bas se desilo, ni sad nismo bas sigurni kako! bez sale, ali ja sam rekla jednom mi se desilo da zatrudnim i to se vise nece desiti, samo jednom moze da se desi.
i sta sam ja onda trebala da uradim, da ocistim svoje dete, zato sto nije bio momenat? da ostavim svog decka zato sto nema hiljadu evra platu, besna kola i veliki stan? neeeee, ja nikako nisam zelela da abortiram, mislim da to nikada ne bih ni mogla! vodila sam se svojim emocijama prema njemu, kao i on svojim emocijama prema meni... sve sto nama treba to ljuuuuubav je.....
i sada imam predivnog muza(koji nema nista besno ni kola, ni platu, ni stan, ni mobilni)(ovo ne znaci da nema posao, i sl, samo da je to sve u nekim granicama normale, nista preterano, nista o cemu ovde zene pricaju) kog volim do neba i nadam se da i on mene isto tako voli! i predivnog sina, kog obozavam i koji je postao smisao mog zivota! i uskoro cu imati jos jednog malog divotica, kog cu isto da volim do neba!
pa ima li sta lepse od toga? a sta bih uradila da sam to sve prekinula... u jednom momentu bih upoznala nekog "besnog", ali dzaba sav bes, luksuz i novac, kada nema pravih emocija.
ljubav ne moze da se stvori, ona ti se desi ili se ne desi. a novac i sve materijalno moze da se stvori, samo ako se to zeli! a uz zdravlje i ljubav, mnogo je lakse stvoriti!
meni je mama rekla kada sam pocela da razmisljam o drugoj bebi... "volite se i on zeli tvoje dete, imate kakve takve, ali imate uslove, lepo ti ide fakultet, zasto da ne, ja nikada u zivotu nisam dozivela da neko zeli moje dete!"
i zasto ste toliko zapele sa tim materijalnim, samo materijalno... zato smo ovako izvrnuto drustvo. kukamo kako nemamo, umesto da se potrudimo da stvorimo. radimo samo na spoljanjosti, a raspadamo se iznutra... ne znam mozda 2012 donese neki preokret... u smislu preokreta drustva i smanjenje ove strasne dekadencije umova i dusa, koja nam se dogadja.

< Poruku je uredio jovicaa -- 7.9.2012 16:04:32 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
7.9.2012 16:10:35   
Janncica
jovice user posted image user posted image Manje vise slicna prica.... I volimo se i samo to je bitno. Ja sam o drugom se premisljala samo zato sto sam mlada,ali cini mi se da lakse sada ...Moj brak,muza,decu,kucu,svekrvu,svekra....cak i odvratno kupatilo ne bih menjala ni za sta na svetu....user posted image
A kako kome volja. Imamo za nas troje,bice i za ovog malenog fudbalera.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
7.9.2012 16:16:42   
Olga75
vidi , lepo je to ljubav i sve
ja zelim jos jedno
ali danas kila mesa 1000 dinata puta petnaes to je 15000 dinara , ajde dalje posto je hleb , mleko , sampon , prasak , blablabla
i apsolutno mi je jasno preracunavanje oko toga hocemo li drugo
jbg u takvoj drzavi zivimo
i sad ono cuveno " stvoricemo " . kako ? srecan je onaj koji ima posao i koga uredno isplacuju a puuno vise je ljudi koji bukvalno zive od danas do sutra i to drugo dete , prvo , peto im dodje samo kao jedna ustaza nahraniti i jedna straznjica za pokriti
i moze sad da se sablaznjava ko i kako hoce ali sve je otislo u finu materinu i mnogi ljudi zive neke tudje i teske zivote a ne ono sto su nekada planirali

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here