|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
6.9.2012 9:26:30   
jovicaa
ma da isi, valjda treba i sami nesto da stvore, u tome i jeste smisao, a ne sve da dobijaju na gotovo. ti koji dobijaju na gotovo uglavnom ne prodju dobro u zivotu. i ja sam radila pre nego sto sam se udala, tako da cela prica o studijama, finansiranju i tralalalla ne pije vodu, zakljuceno. sutra ako bi nam zafalilo para, posto je bas gusto, zaposlila bih se bilo gde, nije me sramota da radim, pa bih zavrsila faks kada bih imala para, ili uporedo sa poslom. to sto meni moji daju je vise simbolicno i hvala im puno na tome, ali toliko su mi davali i kada sam bila sam u zru i radila tako da...

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
6.9.2012 9:37:50   
tanjica85
za mene je bolja tema Kako se odluciti za trece dete? user posted image

Elem, da smo cekali da se mm i ja usaglasimo oko drugog deteta,sad bi verovatno moja cera bila sama. Ovako se desilo i svi srecni i zadovoljni. user posted image Evo vec duze vreme radimo na trecem i ne ide. ne moze uvek da ide sve po planu i nasim zamislima

_____________________________

"...jer sve što ljubimo - stvorili smo sami "
Jovan Dučić

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
6.9.2012 9:53:18   
Anoniman
Ja sam jedinica i znam koliko je ponekad teško biti sam... Dovoljno da želim da Nevena ima brata ili sestru ali ipak ne toliko da bih rodila drugo po svaku cenu, imala nemala čime da ih izdržavam. Mi smo trenutno u finansijskoj krizi, ali imamo dovoljno jaku osnovu da možemo da budemo sigurni da je privremena i prolazna, tako da se na to ne obazirem previše kad su planovi za drugo dete u pitanju.

Ja sam studirala i radila ali sam radila za svoj džeparac, moji mi ni dinara nisu uzeli za kuću a i sve vezano za školu i fax su oni plaćali, doduše ja sam redovno završila kao student na budžetu pa nije bilo školarine. Tako planiram i ja, moje je da ih iškolujem a ono što i ako zarade je njihovo pa nek vide šta će sa tim. Što se stanova tiče, mm i ja smo imali svoj tj njegov stan kad smo počinjali i to nam je mnogo značilo. Tako da ću učiniti sve da obezbedim tu vrstu prednosti svojoj deci. Plan mi je da u nekom trenutku podignem stambeni kredit i kupim veći stan a da ovaj mali izdajem da mi otplaćuje deo rate. Ako moji roditelji ne odluče da svoj stan ostave nekom humanitarnom društvu, jedno će dobiti njihov, drugo taj naš stan a mi ćemo se vratiti u ovaj u kome smo sada kad za to dođe vreme...

(odgovor članu isidora88)
  Direktna veza do poruke: 128
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
6.9.2012 9:59:40   
anajid
Sad ste me malo bacile u bedakuser posted image ,vi se dvoumite toliko za drugo dete a ja pride dobila i trece.
Prvo,moje misljenje kada su deca zdrava svega ce biti dovoljno.Ne daj boze necega onda dzabe pare i sve o cemu se unapred misli.

Mi smo svojoj deci obezbedili pristojne uslove za zivot bez icije pomoci,sve sa svojih deset prsti,mm i ja.Niko nam ne pomaze i ne treba,borimo se kako znamo,jer smo u kreditima ali opet imamo dovoljno.

Drugo,zasto bih ja toj svojoj deci bas SVE nudila na gotovo?Nisu ni meni moji roditelji,snalazila sam se,zavrsila fax,radila i za vreme studija,ma bilo je svakako.Imala sam uvek njihovu podrsku ali dosta toga sam stekla sama kako sam znala.Sa mojom sestrom koja je puno mladja od mene roditelji su otisli u drugu krajnost.Sve je dobila na gotovo i eno je (boze me oprosti) kao debil.Samo ceka da neko umjesto nje nesto uradi.

Neka i ta moja djeca nesto steknu sama,nece im nista faliti,kao ni meni.Samo sam jos ponosnija na sebe i mm ,koliko smo za ovo (uslovno receno) malo godina stekli,i jos cemo,ako bog da.

(odgovor članu tanjica85)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
6.9.2012 10:11:20   
Anoniman


Ja sam o tome bas razmisljala kako jedinci svi uglavnom pate sto nemaju nekoga, a mi koji imamo ne vidimo u tome ono sto treba.. tako smo eto valjda namesteni kao i za sve u zivotu. Ne cenimo sto imamo, a zelimo sto nemamo..
Ipak sam zato na neki nacin slusala te jedince i videla da ipak treba dvoje.
Ali sudbine su toliko razlicite, zivoti..pa nista ne mozemo generalizovati. Ni u cemu nema pravila. Valjda je onda najpametnije da nas osecaj vodi.


Imam brata koji je 13 godina mlađi od mene.
Moja mama je volela da kaže da ima dva jedinca, jer do pre koju godinu, mi skoro da nismo imali nikakav kontakt. Moj brat je faktički imao 3 mame: babu, mamu i mene. Mislim da me do nedavno apsolutno nije doživljavao kao sestru (kao oslonac), nego kao mamu (kao daveža).
Mislim da nikada nećemo imati kontakt kakav imaju oni sa manjom razlikom u godinama, i ne mogu reći da patim zbog toga.
Nisam patila za bratom ili sestrom ni u periodu dok nije postojao (nije mi to trauma iz detinjstva), ipak, drago mi je što postoji, i volim ga neizmerno.


ti koji dobijaju na gotovo uglavnom ne prodju dobro u zivotu.


Ne slažem se baš.
Naravno da detetu nećeš kupiti Džip, ali mu možeš kupiti Yuga.
Naravno da mu nećeš kupiti stan od 100 kvadrata, ali možeš od 20ak.
Ja to ne doživaljavam kao davanje na gotovo, već kao odskočnu dasku.
Zaista se nadam da se oni neće zadovoljiti Yugom i sa 20 kvadrata, i da će stvarati i stvoriti za Džipa i 100 kvadrata.
(karikirala sam, da ne uzimate ovo zdravo za gotovo)



(odgovor članu Shishica)
  Direktna veza do poruke: 130
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
6.9.2012 10:23:42   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Tash

Imam brata koji je 13 godina mlađi od mene.
Moja mama je volela da kaže da ima dva jedinca,



Moj psihoterapeut kaže da dete koje do pete godine ne dobije brata ili sestru je psihološki jedinac.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 131
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
6.9.2012 10:30:29   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gae_gr


IZVORNA PORUKA: Tash

Imam brata koji je 13 godina mlađi od mene.
Moja mama je volela da kaže da ima dva jedinca,



Moj psihoterapeut kaže da dete koje do pete godine ne dobije brata ili sestru je psihološki jedinac.


Ja se slažem.

Ja sam jedinica, a moj brat ima sestru. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 132
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
6.9.2012 10:42:40   
tanjica85
user posted image

i mm i ja imamo dve sestre i presrecni smo zbog toga. razlika u godinama je velika.
volela bih da nasa deca imaju detinjstvo kao sto imali i mm i ja. Srednje sam dete, mm trece i nista nam ne fali. razlika se vidi samo po tome sto je on nekad razmazeniji, a ja borbenija user posted image
u sustini i roditelji su nam veliki borci, pa smo to nasledili od njih. kako smo se snasli sa prvim i drugim, tako cemo i sa trecim detetom...nadam se.user posted image

_____________________________

"...jer sve što ljubimo - stvorili smo sami "
Jovan Dučić

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
6.9.2012 11:37:03   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: minavb

Ja imam sestru, mm ima brata. To nam nije motiv za drugo.


Takođe.
Između mog brata i mene je razlika 2 god, mnogo ga volim, ali mi nije nikakav oslonac, podrška, i nikako ne računam na njega u životu. Tako je i kod mm, a kod njih je razlika 11 meseci.
Niko ne kaže da treba obezbediti decu do kraja njihovog života, vi pričate samo o faksu, ali neće valjda dete da radi u osnovnoj ili srednjoj školi da zaradi za ekskurziju, letovanje, patike ili knjige? Fakultet je nešto što može i ne mora, ali treba dotle stići. Ja ne idem dotle da neću drugo bez 4 sobe i šteka od ne znam koliko, meni treba posao, i to je sve, pa eto, kome je takvo razmišljanje sebično, neka bude, taj neko je verovatno u mladosti prošao mnogo bolje nego ja, pa se ne bih udubljjivala. Jedno je zaleteti se, roditi prvo, pa izgurati nekako. Ali svesno roditi još jedno, sa jednom platom, u podstanarskom stanu? Po meni to nije sebično, nego ultrasebično prema toj deci koja će posle da ispaštaju. A hoće.

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 134
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
6.9.2012 11:40:50   
jovicaa
Prvo,moje misljenje kada su deca zdrava svega ce biti dovoljno.Ne daj boze necega onda dzabe pare i sve o cemu se unapred misli.

bravo anajiduser posted image sve si rekla u ovoj recenici, dalje diskusije nema....
i generalno ceo post potpisujem. nekome das sve pa ti vrati najgorim, a neka deca nemaju nista pa stvore sve!
samo da smo zdravi, finansije se stvaraju.. a zdravlje ako nemas, dzaba ti i dzip i stan, jer ako je nesto ozbiljnije u pitanju ni kada njih prodas verovatno neces imati dovoljno para za lecenje.
uf ja nikad od svojih roditelja ne bih ocekivala ni ficu, a kamoli dzip ili juga. ako ikada kupim kola to ce biti od novca koji cu ja sama zaraditi...

< Poruku je uredio jovicaa -- 6.9.2012 11:44:39 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
6.9.2012 11:45:39   
tanjica85
user posted image bravo anajid, to je najvaznije.

_____________________________

"...jer sve što ljubimo - stvorili smo sami "
Jovan Dučić

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
6.9.2012 11:51:38   
Anoniman
Nemam pojma, to što ću stvoriti neku osnovu za dalji život mi nikako ne znači da će nam se zdravlje pokarabasiti, niti mi skroman život garantuje zdravlje, a ta rečenice, samo nek su deca zdrava, biće, meni to upravo znači. Kao da bolest bira kod koga će. kod onog ko ima ili nema. Naravno, svima nam je prioritet zdravlje naše dece, ali ko mi kaže da nije lakše živeti kad ne moraš da razmišljaš o tome da li će imati sutra za hleb i mleko, taj laže.

(odgovor članu tanjica85)
  Direktna veza do poruke: 137
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
6.9.2012 11:52:10   
Anck Su Nmaun
Anjid user posted image user posted image

Pod kreditom za stan smo, zivimo od jedne plate ( ne zalim se), ja sam imala svu finansijsku podrsku kroz ceo zivot, ali mm nije, NIKAD, pa je zavrsio fax i snasao se u zivotu, i prvi je za to da imamo cak petoro dece.
Sad se zalecete , e nece moje dete imati da letuje u Turskoj , ili necu imati para da mu kupim auto kad napuni 18 user posted image Samo sto jos to ne kazete.

Nego idete u krajnost da cete s drigim detetom crkavati svi od gladi user posted image

Studirala sam pedagogiju, i secam se jednom dela gde su bas drzali predavanja o deci jedincima, ne bih sad trazila po kniigama i davila, stoga nece vam glava s ramena otpasti i da dobijete drugo. To sto se vi niste slagale sa svojima druga je prica...ja sam uvek govorila da mi je zao sto jos i sestru nisam imala, a imam brata koji mi mnogo u zivotu znaci.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
6.9.2012 11:53:18   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Nedja RR

Nemam pojma, to što ću stvoriti neku osnovu za dalji život mi nikako ne znači da će nam se zdravlje pokarabasiti, niti mi skroman život garantuje zdravlje, a ta rečenice, samo nek su deca zdrava, biće, meni to upravo znači. Kao da bolest bira kod koga će. kod onog ko ima ili nema. Naravno, svima nam je prioritet zdravlje naše dece, ali ko mi kaže da nije lakše živeti kad ne moraš da razmišljaš o tome da li će imati sutra za hleb i mleko, taj laže.


Neđo, dopusti da se potpišem ispod tvojega posta!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 139
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
6.9.2012 11:54:25   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: jovicaa

Prvo,moje misljenje kada su deca zdrava svega ce biti dovoljno.Ne daj boze necega onda dzabe pare i sve o cemu se unapred misli.

bravo anajiduser posted image sve si rekla u ovoj recenici, dalje diskusije nema....
i generalno ceo post potpisujem. nekome das sve pa ti vrati najgorim, a neka deca nemaju nista pa stvore sve!
samo da smo zdravi, finansije se stvaraju.. a zdravlje ako nemas, dzaba ti i dzip i stan, jer ako je nesto ozbiljnije u pitanju ni kada njih prodas verovatno neces imati dovoljno para za lecenje.
uf ja nikad od svojih roditelja ne bih ocekivala ni ficu, a kamoli dzip ili juga. ako ikada kupim kola to ce biti od novca koji cu ja sama zaraditi...


Šta bi sa onom tolerancijom o kojoj si pričala na prethodnoj stranici? user posted image

A šta ako su deca zdrava, valjda od toga svi polazimo. Pretpostavljamo da su zdrava, i gledamo šta još možemo da im stvorimo.

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 140
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
6.9.2012 11:55:46   
minavb
Danas vise nema zdravlja bez love, na zalost.
Elem, ne verujem da ce moja deca izrasti u lose ljude ako im budu placene dobre skole. Nase je da im prosirimo vidike, da vide svet, da upoznaju neke druge kulture, pa ce im se i htenja i ambicije uvecati. Tako ce sami zeleti da stvore vise od onoga sto smo im mi pruzili.
Mm i ja zelimo malo vremena i jednom drugom da posvetimo, pa bismo ove zime malo da putujemo sami, pa tek onda da se upustimo u prosirenje porodice. I na braku treba da se radi, tako bar mi mislimo.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu tanjica85)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
6.9.2012 11:56:48   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gae_gr


IZVORNA PORUKA: Nedja RR

Nemam pojma, to što ću stvoriti neku osnovu za dalji život mi nikako ne znači da će nam se zdravlje pokarabasiti, niti mi skroman život garantuje zdravlje, a ta rečenice, samo nek su deca zdrava, biće, meni to upravo znači. Kao da bolest bira kod koga će. kod onog ko ima ili nema. Naravno, svima nam je prioritet zdravlje naše dece, ali ko mi kaže da nije lakše živeti kad ne moraš da razmišljaš o tome da li će imati sutra za hleb i mleko, taj laže.


Neđo, dopusti da se potpišem ispod tvojega posta!


user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 142
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
6.9.2012 11:57:56   
jovicaa
naravno podrazumeva se da se ima za osnovno, hranu, odecu, vrtic, skolu... valjda niko nije lud da radja gomilu dece, a da nema za osnovno. ali u ovoj nasoj slepackoj drzavi si do juce imao za svasta, a danas odjednom plata ti je smesna,, koja je do juce bila ok. kako ovde bilo sta planirati, ja nemam pojma. svaka cast nama koje se usudjujemo da ovde radjamo, treba imati hrabrosti za to.
ja vam kazem kada smo mm i ja planirali drugu bebu, sa istim primanjima kao sada ziveli smo sasvim pristojno, a sad odjednom nemamo vise ni za sta, krpimo se, kriza je. ja je nisam ocekivala

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
6.9.2012 11:58:30   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun


Studirala sam pedagogiju, i secam se jednom dela gde su bas drzali predavanja o deci jedincima, ne bih sad trazila po kniigama i davila, stoga nece vam glava s ramena otpasti i da dobijete drugo. To sto se vi niste slagale sa svojima druga je prica...ja sam uvek govorila da mi je zao sto jos i sestru nisam imala, a imam brata koji mi mnogo u zivotu znaci.



Izvini, ali ja nemam pojma šta si ti ovom rečenim htela da kažeš. Čitala si nešto o jedincima, samo ti znaš šta, ali da ti verujemo na reč da je to nešto što ne želimo da naša deca budu?

Kakva kola sa 18, i kakvo gladovanje za jednim detetom, vi ne znate šta je pristojan, normalan život? ne biti gladan, žedan, bos? I smatrate svako ko ima želju da ne bude gladan, nije? Ekskjuz mi, onda, idem malo da žmurim pred tv-om, da ne vidim šta se dešava, koliko sve poskupljuje i u kakvoj smo trenutno državi. Ok, imaš sigurnost za drugo dete? Rađaj, svako ima moju podršku. Ali ubeđivati nekoga ko tu sigurnost nema, da je blesav što o tome razmišlja...totalno nezrelo.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 144
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
6.9.2012 12:00:17   
tanjica85
svi smo mi razliciti. ne mogu niti zelim da osudjujem majke koje se odluce samo za jedno dete, kao ni majke koje se odluce za vise dece. stvar sopstvenog izbora i mogucnosti. Svako od nas razlicito dozivljava te mogucnosti. Za mene je mogucnost: da je dete cisto, opeglano, obuceno, skolovano i da ima detinjstvo kao sto smo imali mm i ja imali. letovanje, zimovanje, sve ostalo kako bude.

_____________________________

"...jer sve što ljubimo - stvorili smo sami "
Jovan Dučić

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
6.9.2012 12:05:55   
Anoniman
O, pedagože, pedagožeuser posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 146
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
6.9.2012 12:06:43   
Anoniman
tolerancija, žene, tolerancija! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 147
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
6.9.2012 12:12:01   
bratzz

IZVORNA PORUKA: Tash



Ja sam o tome bas razmisljala kako jedinci svi uglavnom pate sto nemaju nekoga, a mi koji imamo ne vidimo u tome ono sto treba.. tako smo eto valjda namesteni kao i za sve u zivotu. Ne cenimo sto imamo, a zelimo sto nemamo..
Ipak sam zato na neki nacin slusala te jedince i videla da ipak treba dvoje.
Ali sudbine su toliko razlicite, zivoti..pa nista ne mozemo generalizovati. Ni u cemu nema pravila. Valjda je onda najpametnije da nas osecaj vodi.


Imam brata koji je 13 godina mlađi od mene.
Moja mama je volela da kaže da ima dva jedinca, jer do pre koju godinu, mi skoro da nismo imali nikakav kontakt. Moj brat je faktički imao 3 mame: babu, mamu i mene. Mislim da me do nedavno apsolutno nije doživljavao kao sestru (kao oslonac), nego kao mamu (kao daveža).
Mislim da nikada nećemo imati kontakt kakav imaju oni sa manjom razlikom u godinama, i ne mogu reći da patim zbog toga.
Nisam patila za bratom ili sestrom ni u periodu dok nije postojao (nije mi to trauma iz detinjstva), ipak, drago mi je što postoji, i volim ga neizmerno.


ti koji dobijaju na gotovo uglavnom ne prodju dobro u zivotu.


Ne slažem se baš.
Naravno da detetu nećeš kupiti Džip, ali mu možeš kupiti Yuga.
Naravno da mu nećeš kupiti stan od 100 kvadrata, ali možeš od 20ak.
Ja to ne doživaljavam kao davanje na gotovo, već kao odskočnu dasku.
Zaista se nadam da se oni neće zadovoljiti Yugom i sa 20 kvadrata, i da će stvarati i stvoriti za Džipa i 100 kvadrata.
(karikirala sam, da ne uzimate ovo zdravo za gotovo)




Sa ovim se slazem deci treba pomoci da pocnu od necega, tako ce jos vise voleti i ceniti roditelje jer su im dali podsticaj za dalje. Meni su roditelji dali sprat u kuci i mm i ja smo sami sredili kako smo voleli, a kod sveki nismo imali nista jer nije htela nista da nam da sredimo da imamo bar drustvo gde da primimo. Nismo jos postigli bas sve sto smozeleli ali cemo sigurno i to sto nam fali uspeti sebi da stvorimo. Nije imalo sanse da kupimo stan ili da pravimo kucu jer toliko para nismo imali.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
6.9.2012 12:12:02   
anajid
Niste me shvatile kada sam pomenula zdravlje.Moja jako dobra prijateljica je imala svet pod nogama,a onda joj se (gluvo bilo) decak od 2 godine razboleo,odnosno konstatovan mu je autizam.

Naravno da je lakse ici kroz sve to ako imas novac,ali onda padaju u vodu sva dalja razmisljanja u smislu skolovanja,ekskurzija...bla,bla.

Svako ima svoje misljenje,zna sa cime raspolaze i kakvi su mu uslovi zivota i dalje buducnostii.

Sto kazu :ko voli nek' izvoli"user posted image

(odgovor članu tanjica85)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
6.9.2012 12:12:59   
Anoniman
Užasno me nervira kad čujem: gde ima za jedno imaće i za dvoje. Mm i ja 4 meseca ne primamo platu, i sad smo dogurali do stanja: na računima u banci 0 dinara, (Neveninu ušteđevinu ne računam ona se ne dira sve da kuća gori) u novčaniku 20 evra i 200 dinara, frižider prazan a zamrzivač poluprazan. Gde tu ima za još jedno??? Volela bih da mi neko od onih što nisu sebični sračuna od čega i ovom prvom da kupim mleko i pelene. Naša je sreća da nam se situacija u firmi menja jer nas kupiše stranci pa bi uskoro trebalo da legnu sve zaostale zarade i da krene redovna isplata, ali mnogo je ljudi koji su dospeli u sličnu poziciju a nemaju izgleda da im krene u dogledno vreme.

(odgovor članu tanjica85)
  Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here