|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ukinuta MPR vakcina u Hrvatskoj
15.7.2009 20:24:19   
mihi
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Još samo nešto:

Moja drugarica se porodila pre 2 meseca sa drugim, a prvo joj je rođeno u junu 2006.
Pedijatar joj je rekao: "Namojte porediti kartončiće vakcinacije prvog i drugog deteta - zbunićete se. Sada se deca ne vakcinišu kao pre tri godine!"



To sam htela da napišemuser posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Ukinuta MPR vakcina u Hrvatskoj
15.7.2009 20:50:49   
guppy RR
Leki, mihi, ajde molim vas mile... nastavite o vakcinaciji u temi
Kalendar vakcinacije <-- KLIK

< Poruku je uredio guppy RR -- 15.7.2009 21:00:38 >

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Ukinuta MPR vakcina u Hrvatskoj
15.7.2009 22:41:59   
Leki 77
 " A šta ako ti dete nedaj Bože dobije Morbile, rubelu? Ja ne bih smela toliku odgovornost da preuzmem na sebe, u Americi vakcinišu protiv svega čak i protiv varičele (ovčijih boginja), a kod nas deca umiru od meningitisa, pitam se ko nije u pravu? "
 
Ne daj boze, ako dobije boginje, prelezace ih kao ja, svi moji prijatelji, moj brat i svi njegovi prijatelji i kao velika vecina, nadam se, bez ikakvih problema. Da ne govorim, da tako posmatrano, dete i pre 18. meseca moze dobiti neke od boginja. Ja sam suprotnog misljenja, sto je vec jasno user posted image , ja pak, ne bih smela preuzeti na sebe odgovornost davanja detetu vakcine koja je, u najmanju ruku sumnjiva. A uz sve to, konsultovani pedijatri dele moje misljenje. Cak je i tebi pedijatar rekao - 18 meseci sto je ipak malo vise nego 12-15 meseci.
Daleko od toga da mislim da je normalno vakcinisati se protiv svega. Cemu to vodi? Istrebljenju svih poznatih bolesti ili stvaranju plejade novih za koje nas organizam nece biti spreman?
Komentar da kod nas deca umiru od meningitisa je vrlo neumesan. Deca svugde u svetu, pa i kod nas, i u Nemackoj, i u Holandiji, umiru od komplikacija koje izaziva bakterijski meningitis. Postoji jednostavno jedan procenat dece, koja ne razviju odgovarajucu reakciju na antitela Hib B, te u kontaktu sa bakterijom prodju veoma lose. U tome veliku ulogu igra trenutno stanje njihovog imunog sistema, sto je krajnje individualno. Da ne govorimo o tome, da je kod nas, pa i u (civilizovanom) svetu, u pitanju iskljucivo vakcinacija od Hib B, bakterije cija komplikacija moze biti meningitis, a da protiv ostalih izazivaca meningitisa u malo zemalja ima vakcine koja je u obaveznoj vakcinaciji (npr. u Kanadi su od ove godine u program ukljucene vakcine protiv jos dva uzrocnika menengitisa, ali te vakcine su besplatne samo za decu odredjene starosti. PREVNAR i MENJUGATE su imena vakcina i kostaju 80 evra i 60 evra. ).

Mihi, shvatila sam da si kompetentna da diskutujes o ovome , nemoj da se ljutis, verovatno u brzini, zbog nedostatka vremena, ali si dala jedan veoma laicki komentar ( ne mislim samo na meningitis). Ja sam  priznala da sam totalni laik i trudim se da saznam sto vise, bas zbog dobrobiti svoga deteta.
Kako tebi nije jasno zasto neko moze da sumnja u "umece" ili kako god to nazoves, velikih farmaceutskih kompanija, meni nije jasno kako im neko moze verovati. Jednostavno, lepota foruma je da ljudi iznesu svoja misljenja i iskustva.

Da li znas da MMR vakcina sadrzi jedno zivino jedinjenje za koje, u bas pomenutoj Americi, sumnjaju da ima veze sa povecanim brojem dece obolele od autizma? To nije trac. I sigurno mozes naci u eminentnim pedijatrijskim casopisima ili negde na internetu sastav MMR-a pa proveriti.
Specificnost povecanja dece obolele od autizma cini cinjenica da je to uglavnom bilo "musko" oboljenje, a sada oboleva sve vise devojcica.
U Hrvatskoj je drugarica moje drugarice pokrenula celu pricu oko autizma i o tome se tamo sada nasiroko prica.
Mislim da je to najbitnije. Ako bi tvoja i moja polemika dovela do toga da se vise ljudi raspita oko sastava vakcine, pita svoje pedijatre, a oni malo razmisle o svemu, mozda bi se ta svest koja ne postoji kod nas, to poverenje u SVE sto dolazi sa Zapada, promenilo na bolje. Ma Zapadu takva svest postoji.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Ukinuta MPR vakcina u Hrvatskoj
15.7.2009 22:47:35   
Leki 77
Ok. Necu se petljati vise u kalendar vakcinacije. Ko ima vremena moze malo da pogleda na net-u, videce da ima dosta sajtova sa revakcinacijom MMR-a u 7. godini. Drugarica mi je rekla da je do 2006. bilo u 12. godini, a da je od tada u 7. Kako god bilo, dok moj mis dodje do revakcinacije mozda je i ukinu user posted image  kao npr. u Nemackoj, gde se posle navrsene druge godine primaju dve ture MMR-a u razmaku od 4 nedelje te nema revakcinacije. Posle 7. godine deca koja nisu do tada primila MMR ga primaju u skoli. I u Francuskoj je isti slucaj. Mada mi se cini da je ovo kod nas bolje. Ipak, pauza od mozda cak i deset godina mi deluje lepo user posted image .

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Ukinuta MPR vakcina u Hrvatskoj
15.7.2009 23:20:47   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mihi

Da pitamo Jecu RR šta kod nje piše njeno dete je malo starije od mog?


Ovaj kalendar na RR je, između ostalog, rađen na osnovu plakata koji stoje u DZ u NS i BG. user posted image






(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 80
   RE: Ukinuta MPR vakcina u Hrvatskoj
16.7.2009 14:37:54   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: mihi

Mogu da skeniram sutra i da pokažem, 2. i 12. godina a u 7. Di Te+Polio, verovatno novi program? Da pitamo Jecu RR šta kod nje piše njeno dete je malo starije od mog?


u temi Kalendar vakcinacije je Tasha postovala fotografiju..to je slikano baš u domu zdravlja Vračar, gde moj Luka ima karton.
Inače, nas ta MMR vakcina čeka čim se vratimo sa mora i ja nisam ni pomišljala da je ne primi jer prosto to je logičan sled u imunizaciji i ja nemam nameru da se borim protiv sistema već radim onako kako oni misle da je najbolje jer ipak verujem da znaju šta rade i mislim da ljudi iz svetske zdr. organizacije ipak znaju najbolje. Iskreno, da niste počeli pisati ovde o tome, ne bi mi palo na pamet da razmislim ni na sekund o tome da li postoji neka negativna nus pojava vakcine, ali da se razumemo, svaki lek ima neku kontraindikaciju koja se dešava u ne znam kom milionitom slučaju. A svoje dete da pošaljem u jaslice bez ove vakcine...suludo!

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Ukinuta MPR vakcina u Hrvatskoj
25.11.2009 23:35:50   
Anoniman
mihi, jel MPR isto što i MMR? Nešto sam se zbunila, vidim da smo ovde pisale o MMR, a u naslovu piše MPR, pa bih prilagodila naziv teme.
Zašto je kod nas skraćenica MMR, ako vakcina sadrži Morbilli Parotit Rubelo, zato onda nije MPR? user posted image

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 82
   RE: Ukinuta MPR (MMR) vakcina u Hrvatskoj
25.11.2009 23:41:25   
Anoniman
Evo objašnjenja:

MMR = Measles, Mumps, Rubella
Mumps = Parotitis
Measles = Morbili
Rubeolla = Rubeola  user posted image



< Poruku je uredio Tasha RR -- 25.11.2009 23:42:04 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 83
   RE: Ukinuta MPR (MMR) vakcina u Hrvatskoj
26.5.2010 10:18:50   
prase
Na temu MMR vakcine imam da kazem sledece: primili smo je tek sa 19 meseci i imamo groznu reakciju user posted image

Temperatura varira vecinom izmedju 38 i 40, nece da spadne ispod 38 ni pod razno. Dva ili tri puta u 24h spadne ispod 38 i tada bude "normalna" par sati, koje Uros koristi uglavnom da spava.

Usput povraca, verovatno zato sto skidamo temperaturu izmedju ostalog i Brufenom, a nece skoro nista da jede (skoro nista = par kasika vocnog jogurta i malo nekih glupih grickalica juce).

Bili u DZ, pedijatar sa osmehom kaze da to "moze da bude reakcija na MMR vakcinu" jer se uklapa u vremenski okvir (primio je 14. maja a temperatura je krenula u ponedeljak). Imao je tada neko crvenilo oko vrata - ne ospice, nego manje-vise povrsinsko crvenilo - kaze "eto i osuo se".

Sve to OK... kao trajace 2-3 dana... a ja ne mogu da se ne upitam:

(1) zasto su nas forsirali da to primi manje od 2 nedelje nakon sto je bio bolestan, kada mu je imunitet bio precrtana nula?
(2) zasto osim "cuti i trpi" nema drugih saveta kako da mu pomognemo?
(3) otkud ja znam da li je ovo stvarno reakcija na vakcinu ili nesto drugo, koje simptome da gledam, sta da radim - njeno "moze da bude" mi nesto nije dovoljno?

Poludecu... Dete se muci, mi roditelji se mucimo, a sve zato da bi izbegao rubeole koje sam ja sa osmehom na licu prelezala ili zauske koje nisam nikada ni imala. E da i:

(4) koga da ubijem ako bude imao duzu rakciju, gadniju reakciju ili ako ovo uopste nije reakcija na vakcinu?

U 21. veku mi i dalje mozdikamo i razbacujemo pasulj... i to je OK jer od mog mozdikanja ne zavise zivoti drugih ljudi... a pedijatri bi trebalo toga da se manu.

Nakon kuknjave, moje pitanje za vas: da li je iko od vase dece imao ovako neku gadniju reakciju, kako je izgledalo i koliko je trajalo?

Hvala...

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Ukinuta MPR (MMR) vakcina u Hrvatskoj
26.5.2010 10:44:16   
simke
Mi smo je primili 6.maja.Dr.je rekla da su moguće reakcije osip i blago povišena temperatura,a mi nismo imali ni jedno ni drugo(osim poludnevne temp.kojoj je uzrok bio izbijanje 2 kutnjaka)user posted image

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Ukinuta MPR (MMR) vakcina u Hrvatskoj
26.5.2010 10:51:51   
prase

IZVORNA PORUKA: simke

Mi smo je primili 6.maja.Dr.je rekla da su moguće reakcije osip i blago povišena temperatura,a mi nismo imali ni jedno ni drugo(osim poludnevne temp.kojoj je uzrok bio izbijanje 2 kutnjaka)user posted image


Blago vama... ma, ja sam ubedjena da ni Uros ne bi imao reakciju da je bio 100% fit kada je primio, a ne tek ozdravio, ali sta ces kada roditelj ne odlucuje nego pedijatar user posted image Sto kaze mm, sutra bi nam uzeli dete kada bismo odbili tu vakcinu, a niko ne otima decu onim ciganima sto vuku bebe po snegu na semafor i prose...

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Ukinuta MPR (MMR) vakcina u Hrvatskoj
26.5.2010 10:56:19   
simke
Mogla si kao i ja da kažeš dr.da sumnjaš na alergijsku reakciju na jajeuser posted image Siniša je trebao da je primi sa godinu dana,a primio je sa 17 meseciuser posted image

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Ukinuta MPR (MMR) vakcina u Hrvatskoj
26.5.2010 11:09:48   
Jeca*
Kako misliš, uzeli bi vam dete? user posted image  pa pisala sam ja već o tome, da je kazna za neprihvatanje vakcine, tipa 2000din. Tako nešto sitno

Inače, na drugom forumu nadjoh:
kod malog broja dece se posle 7 dana javi temp, posle 14 osip, a da je posle 21 moguć otok zlezda
i da 20% dece koja prime tu vakcinu mogu dobiti te nus pojave, a da se čak može dobiti i blag oblik zauški

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Ukinuta MPR (MMR) vakcina u Hrvatskoj
26.5.2010 11:16:39   
Nena81
Imamo je moj sin reakciju mozda jos goru, i to proslog leta, tacno 21dan posle primanja vakcine. Prvo je skocila T na 38-40, jedva smo je spustali na 38, onda je II-III dan dobio kao neke ospice, da bi mu na kraju otekle zlezde ispod uveta prema vratu, bas kao da je dobio zauske.
Ja sam bila sludjena, nas pedijatar na odmoru, dr kod koje smo otisli na pregled kaze da je to reakcija na vakcinu, proci ce..ja trudna stomak do zuba, napolju +40..ludilo. 7 dana je to trajalo i prestalo.

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Ukinuta MPR (MMR) vakcina u Hrvatskoj
26.5.2010 11:17:54   
prase

IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Kako misliš, uzeli bi vam dete? user posted image  pa pisala sam ja već o tome, da je kazna za neprihvatanje vakcine, tipa 2000din. Tako nešto sitno



Ma to mm preuvelicava danasnju situaciju - ne sme ovo, ne sme ono, cak ima teorija tipa da dete do 2. rodjendana ne sme da cuje rec "ne" da mu ne bismo ubili kreativnost, ne sme samo kod kuce do 12 godina... Nemojte me shvatiti pogresno, nisam mislila da mi vaspitanje bude obezbedjeno kandzijom, ali kao dete koje je dobilo po neke batine od svojih roditelja znam da to nije razlog za otimacinu dece user posted image


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Ukinuta MPR (MMR) vakcina u Hrvatskoj
26.5.2010 11:22:16   
Rivana
Moj Luka sutra puni 17 meseci i jos je nije primio svasta sam citala pa me strah da ga vodim da dobije vakcinu. a sta se desava ako ja necu da moje dete primi tu vakcinu user posted image

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Ukinuta MPR (MMR) vakcina u Hrvatskoj
26.5.2010 11:34:03   
simke
Da,zaboravila sam otok žlezdauser posted image
Uh,mi se znači još možemo nadati simptomimauser posted image
user posted image vakcinu user posted image

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Ukinuta MPR (MMR) vakcina u Hrvatskoj
26.5.2010 11:36:36   
Nena81
IZVORNA PORUKA: Rivana

Moj Luka sutra puni 17 meseci i jos je nije primio svasta sam citala pa me strah da ga vodim da dobije vakcinu. a sta se desava ako ja necu da moje dete primi tu vakcinu user posted image


E to vec ne znam. Jesi pricala sa pedijatrom , mozda ti otkloni neke sumnje, bar ces imati strucnije i proverene informacije. Ne znam stvarno.

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Ukinuta MPR (MMR) vakcina u Hrvatskoj
26.5.2010 11:36:58   
mihi
Retko kada se reakcija na vakcinu javlja nakon tri nedelje ili se dogodi odmah u prvih 24 do 48 časova ili ne, možda je ovo nakon tri nedelje bila neka virusna infekcija jer svaka vakcina malo obori imunitetuser posted image

< Poruku je uredio mihi -- 26.5.2010 11:37:20 >

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Ukinuta MPR (MMR) vakcina u Hrvatskoj
26.5.2010 11:37:36   
simke
Možeš da dobiješ novčanu kaznuuser posted image Ako je sad ne primi biće vakcinisan sa čini mi se 12 godinauser posted image

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Ukinuta MPR (MMR) vakcina u Hrvatskoj
26.5.2010 11:40:08   
Rivana

IZVORNA PORUKA: Nena81

IZVORNA PORUKA: Rivana

Moj Luka sutra puni 17 meseci i jos je nije primio svasta sam citala pa me strah da ga vodim da dobije vakcinu. a sta se desava ako ja necu da moje dete primi tu vakcinu user posted image


E to vec ne znam. Jesi pricala sa pedijatrom , mozda ti otkloni neke sumnje, bar ces imati strucnije i proverene informacije. Ne znam stvarno.

Ma kad smo bili na kontroli sa godinu dana ona nam rekla da treba da primi do dve god. Ja joj rekla da sam svasta citala ona mi rece da je to sve malo preterano. Luka tad bio prehladjen pa mu nije dala.

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Ukinuta MPR (MMR) vakcina u Hrvatskoj
26.5.2010 11:41:57   
mihi
Miloš ima za koji dan 20 meseci ne bih mu još dala MMR nego idemo u Šarm na more pa me frka da tamo nešto od toga ne dobije inače ga ne bih još vakcinisala. Njegova dr je vrlo razumna i ne insistira na toj vakcini. Čak je Miloš primio Prevenar koji nije u obaveznom režimu vakcinacije i njie se bunila.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Ukinuta MPR (MMR) vakcina u Hrvatskoj
26.5.2010 11:42:36   
Rivana

IZVORNA PORUKA: simke

Možeš da dobiješ novčanu kaznuuser posted image Ako je sad ne primi biće vakcinisan sa čini mi se 12 godinauser posted image

Ma dobice je sigurno samo mi to malo odlazemo sto vise citam manje znam user posted image

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Ukinuta MPR (MMR) vakcina u Hrvatskoj
26.5.2010 11:45:40   
Anoniman
Neša je primio sa 13 meseci, uopšte nisam ni razmišljala da li da mu dam. Nikakvu reakciju nije imao.

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 99
   RE: Ukinuta MPR (MMR) vakcina u Hrvatskoj
26.5.2010 13:14:15   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: prase


(3) otkud ja znam da li je ovo stvarno reakcija na vakcinu ili nesto drugo, koje simptome da gledam, sta da radim - njeno "moze da bude" mi nesto nije dovoljno?




7 dana nakon primljene vakcine, Luki je počeo da curi nos i da kašlje. Trajalo je par dana.
Sem toga, kao moguća reakcija na MMR navedeni su nam:
- oticanje žlezda na vratu
- visoka temp
- osip.

IZVORNA PORUKA: mihi

ili se dogodi odmah u prvih 24 do 48 časova ili ne,


Ne kod MMR. Meni su naglasili da će reakcija biti 7-10 dana nakon primanja ili je neće biti.

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here