|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ukinuta MPR (MMR) vakcina u Hrvatskoj
15.8.2010 23:39:41   
Anoniman
Mislim da ne.

(odgovor članu cici78)
  Direktna veza do poruke: 126
   RE: Ukinuta MPR (MMR) vakcina u Hrvatskoj
16.8.2010 8:39:53   
Jele
IZVORNA PORUKA: cici78

Hvala na cestitkama! user posted image I vi ste blizu user posted image  A da li ta vakcina moze negde da se kupi? Pa da prodjemo bez reakcije kao sto smo sa Pentaxim vakcinom?


Ako misliš na Priorix, može da se kupi, ali baš moraš da je nađeš, nemaju je svi... Ja ću uskoro da se bacim u potragu, pa ću javiti.
Evo malo info: Izvor: stetoskop.info: KLIK

Registrovane vakcine
  • vakcine protiv Haemophilus influenzae tip B – ACT-HIB (Sanofi Pasteur Francuska), HIBERIX (Glaxosmithkline Biological Belgija),
  • vakcina protiv meningitisa (tip A i C) – MENINGOCOCCAL A+C (Sanofi Pasteur Francuska),
  • vakcina protiv pneumokoka – PNEUMO 23 (Sanofi Pasteur Francuska),
  • vakcine protiv difterije i tetanusa – VAKCINA PROTIV DIFTERIJE I TETANUSA ADSORBOVANA (Institut za virusologiju, vakcine i serume "Torlak" Srbija), VAKCINA PROTIV DIFTERIJE I TETANUSA ADSORBOVANA ZA ODRASLE (Institut za virusologiju, vakcine i serume "Torlak" Srbija),
  • vakcine protiv difterije i tetanusa i velikog kašlja – ALDIPETE-T (Institut za virusologiju, vakcine i serume "Torlak" Srbija), TRIPACEL (Sanofi Pasteur Francuska),
  • vakcina protiv tuberkuloze – BCG VAKCINA LIOFILIZOVANA (Institut za virusologiju, vakcine i serume "Torlak" Srbija),
  • vakcina protiv trbušnog tifusa – TYPHIM VI (Sanofi Pasteur Francuska),
  • vakcine protiv gripa – VAKCINA PROTIV GRIPA INAKTIVISANA (Institut za virusologiju, vakcine i serume "Torlak" Srbija), VAXIGRIP (Sanofi Pasteur Francuska), AGRIPPAL S1 (Chiron Italija), FLUARIX (Smithkline Beecham Belgija), VAXIGRIP JUNIOR (Sanofi Pasteur Francuska),
  • vakcine protiv hepatitisa B – EUVAX B PEDIATRIC (Aventis-Pasteur Francuska), ENGERIX B (Glaxosmithkline Biological Belgija), ENGERIX B (Smithkline Beecham Belgija), EUVAX B (Aventis-Pasteur Francuska), EUVAX B (LG Life Sciences Južna Koreja), EUVAX B (Sanofi Pasteur Francuska),
  • vakcina protiv hepatitisa A – AVAXIM 160 U (Sanofi Pasteur Francuska),
  • vakcine protiv malih boginja – PRIORIX (Glaxosmithkline Biological Belgija), PRIORIX (Glaxosmithkline UK Velika Britanija), TRIMOVAX (Sanofi Pasteur Francuska),
  • vakcina protiv dečije paralize – IMOVAX POLIO (Sanofi Pasteur Francuska),
  • vakcine protiv besnila – IMOVAX RABIES VERO (Pasteur Merieux Francuska), RABIPUR (Chiron Behring Nemačka),
  • vakcina protiv dijareje izazvane rota virusom – ROTATEQ (Merck Sharp & Dohme Holandija),
  • vakcina protiv žute groznice – STAMARIL (Sanofi Pasteur Francuska),
  • vakcina protiv humanog papiloma virusa – GARDASIL (Merck Sharp & Dohme Holandija),
  • vakcina protiv difterije i tetanusa i Haemophilus influenzae tip B i poliomijelitisa – PENTACT-HIB (Sanofi Pasteur Francuska),
  • vakcina protiv difterije i tetanusa i velikog kašlja i Haemophilus influenzae tip B – TETRACT-HIB (Sanofi Pasteur Francuska),
  • vakcina protiv difterije i tetanusa i velikog kašlja i poliomijelitisa – TETRACOQ (Sanofi Pasteur Francuska), TETRAXIM (Sanofi Pasteur Francuska),
  • vakcina protiv Haemophilus influenzae tip B, difterije, tetanusa, velikog kašlja i poliomijelitisa – PENTAXIM (Sanofi Pasteur Francuska).Evo i ovde ima malo oko MMR vakcine i Priorix-a: KLIK


    (odgovor članu cici78)
  • Direktna veza do poruke: 127
       RE: Ukinuta MPR (MMR) vakcina u Hrvatskoj
    16.8.2010 8:48:47   
    Jele
    Inače i ovo sam našla za Bg. Cenovnik usluga poliklinike Ristić u Beogradu, između ostalog piše za Priorix vakcinu 3800 dinara.

    KLIK

    (odgovor članu Jele)
    Direktna veza do poruke: 128
       RE: Ukinuta MPR (MMR) vakcina u Hrvatskoj
    16.8.2010 10:17:03   
    mihi
    Miloš je u domu zdravlja dobio Priorix nema druge protiv MMR-a.

    (odgovor članu Jele)
    Direktna veza do poruke: 129
       RE: Ukinuta MPR (MMR) vakcina u Hrvatskoj
    16.8.2010 10:27:41   
    Jele
    IZVORNA PORUKA: mihi

    Miloš je u domu zdravlja dobio Priorix nema druge protiv MMR-a.


    Stvarno??? Ovo me sad baš iznenađuje, jel' to odnedavno tako? Kod nas daju domaću i sestra iz savetovališta nije ni čula za Priorix, a kada sam joj rekla da je vakcina registrovana kod nas, ona reče da im do sada niko nije dolazio sa tom vakcinom i da sa dr moram proveriti da li će uopšte hteti da da detetu Priorix user posted image . Bože, mi kao da smo dve države...

    (odgovor članu mihi)
    Direktna veza do poruke: 130
       RE: Ukinuta MPR (MMR) vakcina u Hrvatskoj
    16.8.2010 10:36:21   
    cici78
    Hvala na odgovorima. Znaci u domu zdr.ce primiti Prorix? Mihi, kako je tvoj sincic odreagovao na vakcinu? Citala sam nesto da je primio proslog meseca, jel tako bese?

    (odgovor članu Jele)
    Direktna veza do poruke: 131
       RE: Ukinuta MPR (MMR) vakcina u Hrvatskoj
    16.8.2010 10:44:44   
    cici78
    Jel sad ispada da nema razlike izmedju obicne mmr i Priorix vakcine? Ne razumem.

    (odgovor članu cici78)
    Direktna veza do poruke: 132
       RE: Ukinuta MPR (MMR) vakcina u Hrvatskoj
    16.8.2010 12:10:10   
    mihi
    Jeste Vi sigurni rekoše mi da te domaće ni nema, videla sam kad je sestra izvadila piše Priorix na vakcini. E stavrno je haos u našem zdravstvu!

    (odgovor članu cici78)
    Direktna veza do poruke: 133
       RE: Ukinuta MPR (MMR) vakcina u Hrvatskoj
    16.8.2010 12:11:31   
    mihi
    I pored toga što je dobio tu bolju vakcinu imao je proli 4 do 5 dana i otok limfnog čvora iza levog uha bez temperature.

    (odgovor članu mihi)
    Direktna veza do poruke: 134
       RE: Ukinuta MPR (MMR) vakcina u Hrvatskoj
    16.8.2010 12:28:44   
    Jele
    IZVORNA PORUKA: mihi

    Jeste Vi sigurni rekoše mi da te domaće ni nema, videla sam kad je sestra izvadila piše Priorix na vakcini. E stavrno je haos u našem zdravstvu!


    Nazvala sam savetovalište čim sam pročitala tvoju poruku da ste dobili Priorix u DZ, u nadi da je i kod nas sada tako... Nemam reči.

    (odgovor članu mihi)
    Direktna veza do poruke: 135
       RE: Ukinuta MPR (MMR) vakcina u Hrvatskoj
    16.8.2010 12:29:04   
    cici78
    Ako treba icicu i u dom zdr.da se raspitam sta imaju. Ako nije Priorix, i ne budem mogla u Bg-u da je nadjem narucicu je od svekrve koja zivi u Svajcarskoj. Mada sumnjam da je ovde nemaju-mislim da je Jela vec postavila link da je ima u jednoj privatnoj klinici i da kosta 3800 din.

    (odgovor članu mihi)
    Direktna veza do poruke: 136
       RE: Ukinuta MPR (MMR) vakcina u Hrvatskoj
    16.8.2010 12:30:23   
    cici78
    Jele, ne Jela, sorryuser posted image

    (odgovor članu cici78)
    Direktna veza do poruke: 137
       RE: Ukinuta MPR (MMR) vakcina u Hrvatskoj
    16.8.2010 12:33:55   
    Jele
    IZVORNA PORUKA: cici78

    Jele, ne Jela, sorryuser posted image


    Nema frke user posted image . Na više strana sam čula da u toj privatnoj apoteci u okviru te klinike ima. Mislim da cena od 3800 din pokriva uslugu davanja i cenu same vakcine. Mislim da je sama vakcina jeftinija, samo eto, kao što sestra u DZ meni reče, morate proveriti sa dr da li ćemo i ako donesete tu vakcinu, mi istu dati detetu...

    (odgovor članu cici78)
    Direktna veza do poruke: 138
       RE: Ukinuta MPR (MMR) vakcina u Hrvatskoj
    16.8.2010 12:36:30   
    cici78
    Evo sad sam zvala nas dom zdr. sestra kaze da oni imaju obicnu mmr sa Torlaka i da nikada niko nije doneo Priorix, da svi pacijenti primaju tu obicnu. A za razliku izmedju te dve vakcine rekla mi je da pitam dr.

    (odgovor članu cici78)
    Direktna veza do poruke: 139
       RE: Ukinuta MPR (MMR) vakcina u Hrvatskoj
    16.8.2010 12:38:58   
    cici78
    Znaci definitivno prvo moramo da konsultujemo lekara, ne mozemo tek tako da je donesemo.

    (odgovor članu Jele)
    Direktna veza do poruke: 140
       RE: Ukinuta MPR (MMR) vakcina u Hrvatskoj
    16.8.2010 12:45:26   
    Jele
    IZVORNA PORUKA: cici78

    Znaci definitivno prvo moramo da konsultujemo lekara, ne mozemo tek tako da je donesemo.



    Izgleda. A i ne valja tako da je nosaš, pa vraćaš zbog prekidanja hladnog lanca. Mi kada smo davali Urošu Pentaxim i kada je dr rekla da joj deluje prehlađen i da odgodimo, ja sam kutijicu zalepila, napisala svoje ime i prezime na njoj i ostavila je kod njih u frižider pošto su mi delovali ok, a i da je ne nosam tamo-vamo, za svaki slučaj.

    (odgovor članu cici78)
    Direktna veza do poruke: 141
       RE: Ukinuta MPR (MMR) vakcina u Hrvatskoj
    16.8.2010 12:48:10   
    Jele
    Bolje bi bilo da se svi ovi postovi nalaze pod temom MMR vakcina, pa molim moderatora ako može da premesti, kopira, ili šta ja znam. Neko može misliti da pričamo o ukidanju ove vakcine u Hrvatskoj i preskočiti temu, a mi u stvari pričamo o samoj vakcini i nedoumicama u vezi sa istom. 

    (odgovor članu Jele)
    Direktna veza do poruke: 142
       RE: Ukinuta MPR (MMR) vakcina u Hrvatskoj
    16.8.2010 13:45:54   
    cici78
    E Jele upravo tako, mi svi komentarisemo kakva je vakcina kod nas, a ne u Hrvatskoj. Bas sam malo pre o tome razmisljala. Sto se transporta tice ja bih vodila racuna, ne bih je ostavila na toplom, samo da mi dr da zeleno svetlo.

    (odgovor članu Jele)
    Direktna veza do poruke: 143
       MPR (MMR) vakcina
    24.8.2010 10:36:22   
    Jele
    Sve čekam da moderatori promene naziv u MMR vakcina, ili tako nešto, ali ništa izgleda.

    Napisaću onda ovde svoju nedoumicu i odgovor koji sam našla sad.
    Uglavnom, pošto sam u bližoj okolini imala dete koje je loše reagovalo na MMR vakcinu, dobilo encefalitis i teži oblik zaušaka, kao i boginje zbog verovatno lošeg imuniteta (znači razvilo sve te bolesti odjednom), krenula sam da razmišljam o tome kada da vakcinišem Uroša, itd. Pošto sam sada htela da ga vakcinišem, slučajno sam pomislila da ako ne daj Bože on recimo dobije boginje (rubelu) od vakcine, preležaćemo to i prebroditi nekako, ali da li je dete onda zarazno ako razvije tu bolest? Ja sam u VII mesecu trudnoće i ne bih kao trudnica smela da dobijem Rubelu, a a ne znam da li sam je preležala. Proveriću preko tog dela TORCH-a... Sve sam žive pitala to pitanje, ali niko baš nije siguran u odgovor, sve je na bazi ''''''''ma ne verujem...''''''''. Evo sad sam kopala po sajtu BabyCenter (mislim da je američki) i naišla na sekciju Odgovori stručnjaka, te ovde kopiram odgovor:

    Is it safe to have my child vaccinated while I''''m pregnant?

    Expert Answers

    John Larsen, ob-gyn, genetics

    A recently vaccinated child generally poses no risk. While it''''s dangerous for a pregnant woman who''''s not immune to be exposed to certain viruses that vaccines protect against, such as rubella, there''''s no evidence that the usual vaccines given to another person you may come into contact with can harm your developing baby.


    Ronald J. Ruggiero, pharmacy and obstetrics, gynecology, and reproductive science

    It depends on which vaccine your child receives. The only ones you might possibly need to worry about are the live virus vaccines, such as the MMR and chicken pox. With those, there''''s a very remote possibility that the virus in the vaccine could spread from your child to you if you haven''''t had that type of infection before. And if you ended up with even a mild form of a vaccine virus, that could be bad for the baby. (For example, a German measles infection can cause birth defects.) But it''''s extremely unlikely that this would ever happen.



    Uglavnom, u drugom odgovoru Ronald kaže da mogućnost postoji kada je u pitanju živa vakcina, ali da je verovatnoća mala.


    < Poruku je uredio Alexx RR -- 24.8.2010 10:56:43 >

    (odgovor članu cici78)
    Direktna veza do poruke: 144
       RE: MPR (MMR) vakcina
    24.8.2010 10:57:22   
    *Alexx*
    Potpuno sam zaboravila da promenim naziv teme. Ispravljeno! user posted image

    _____________________________

    Do not speak - unless it improves on silence.

    (odgovor članu Jele)
    Direktna veza do poruke: 145
       MPR (MMR) vakcina
    24.8.2010 12:36:44   
    mihi
    Ima Priorixa kod dr Ristića, rizikuje se to sa hladnim lancem a nema potrebe kad i ovde ima vakcine. Drugo mislim da to nije baš tako lako nabaviti tamo ja sam htela preko sestre koja živi u Švajcarskoj da nabavim vakcinu protiv ovčijih boginja ali nešto nije moglo pri tom je ona lekar i radi u jednoj bolnici tamo.

    < Poruku je uredio Alexx RR -- 24.8.2010 12:57:04 >

    (odgovor članu cici78)
    Direktna veza do poruke: 146
       RE: MPR (MMR) vakcina
    26.8.2010 14:14:55   
    cici78
    Vakcina kod dr Ristica kosta 1100 din u slucaju da hocete samo da je kupite i nosite u svoj dom zdr. A ako je dete prima kod njih zajedno sa pregledom pedijatra (koji je neophodan)kosta 3800 din. Sad sam ih zvala i te informacije su mi dali. Sto se tice prekidanja hladnog lanca apotekarka mi rece da ce nam izaci u susret i dati nam neke kutije sa hladnom vodom kako ih inace i oni transportuju. Jako su ljubazni. A inace rekla bih da ima razlike izmedju obicne MMR i Priorix vakcine. Naime, moja tetka radi kao pedijatrijska sestra u domu zdravlja u Budvi i rece mi da kod njih daju samo Priorix i da je besplatno, da su ovu obicnu MMR izbacili iz upotrebe i da Priorix ima mnogo blaza nezeljena dejstva. Naravno svaka mama neka odluci sta je najbolje za njeno dete, da se ja ne pravim mnogo pametna. To su samo neke male novosti koje su stigle do mene.

    (odgovor članu mihi)
    Direktna veza do poruke: 147
       RE: MPR (MMR) vakcina
    14.9.2010 8:12:55   
    usamljena
    Nas ovo sad ceka i ja sam na rubu nervnog sloma! Pa nus pojave su uzasne. Pitala sam sestru u DZ kaze i nasa deca su primila iste, ne brinite. Sta uraditi? Dati je ili ne? Neka deca nemaju uopste nikakve reakcije ali moja user posted image je imala povisenu temperaturu nakon svake vakcine tako da mislim da nas ni ova nece zaobici
    IZVORNA PORUKA: cici78

    A inace rekla bih da ima razlike izmedju obicne MMR i Priorix vakcine.


    Ja sam citala da je Priorix "preradjena" varijanta obicne MMR, ali u principu ista stvar

    < Poruku je uredio usamljena -- 14.9.2010 8:17:12 >


    _____________________________

    Hvala Vam
    Sve ce jednom biti juce




    (odgovor članu cici78)
    Direktna veza do poruke: 148
       RE: MPR (MMR) vakcina
    14.9.2010 9:34:08   
    mihi
    E ovako MMR vakcina koju pravi Torlak je napravljen od istih antigenih sojeva virusa Morbila (malih boginja), Mopsa (zaušaka) i Rubele. Problem su kao i kod svake vakcine nosači i purifikacija (tj čistoća) vakcine a to je ono što izaziva buran imunološki odgovor ili ne. Virusni antigeni u ovim vakcinama su atenuirani tj (mrtvi). Od stepena purifikacije zavisi koliko će reakcija biti burna ali i naravno od imunološkog statusa deteta, tj da li je zdravo u momentu primanja vakcine što je za ovu vakcinu izuzetno važno, da li deter možda ima neku hroničnu bolest. Nosiči i stepen čistoće zavise naravno od sofisticiranosti proizvodnog procesa i tehnologije. I na kraju uvek više verujem Glakso Smith Klajnu (Priorix) nego Torlaku bez obzira što ima nov proizvodni pogon.

    (odgovor članu usamljena)
    Direktna veza do poruke: 149
       RE: MPR (MMR) vakcina
    15.9.2010 12:58:04   
    cici78
    Mihi, bas si dobro ovo objasnila. Moje dete ce definitivno primiti Priorix. To nas ceka sledece nedelje pa sta bude, nadamo se najboljem.

    (odgovor članu mihi)
    Direktna veza do poruke: 150
    Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
    Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
    Idi na:







    Prirodan izbor za miran san vaših mališana
    Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
    Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
    Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



    image
    Aleksandra*
    Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
    Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
    image

    Anketa

    Да сазнате...
    пеперутка16

    ...да носите тројке, шта бисте радили?

    Click Here