|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ukinuta MPR (MMR) vakcina u Hrvatskoj
26.5.2010 14:00:19   
prase

IZVORNA PORUKA: Tashke

IZVORNA PORUKA: prase


(3) otkud ja znam da li je ovo stvarno reakcija na vakcinu ili nesto drugo, koje simptome da gledam, sta da radim - njeno "moze da bude" mi nesto nije dovoljno?




7 dana nakon primljene vakcine, Luki je počeo da curi nos i da kašlje. Trajalo je par dana.
Sem toga, kao moguća reakcija na MMR navedeni su nam:
- oticanje žlezda na vratu
- visoka temp
- osip.



E sad se mozdikanje nastavlja. Kao sto rekoh, osim temperature tu je i povracanje, a pisala sam negde da je u nedelju i samo povracao 2 puta bez temperature. Pa onda nocas i proliv... Ja sam to izracionalisala da je povracanje zato sto pije Brufen sirup a skoro nista ne jede, pa slicno tome i proliv (plus cepici, uvek taj proliv bude 15 min nakon sto mu stavimo cepic u guzu). No, sad razmisljam: proliv + povracanje + visoka temperatura = stomacni virus? Kako onda mm i ja nismo zakacili to od njega? Ma, nemam pojma... A i stomacni virus, kako bi lecila osim tecnost + skidanje temperature + probiotik + nadam se najboljem, sto je ono sto radim i sada...


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Ukinuta MPR (MMR) vakcina u Hrvatskoj
26.5.2010 17:50:22   
Anoniman
Niste ga zakačili isto kao što mm i ja nismo pokušili laringitis od Luke... 

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 102
   RE: Ukinuta MPR (MMR) vakcina u Hrvatskoj
27.5.2010 8:51:37   
mihi
Vi ste odrasli i Vaš imunološki sistem reaguje drugačije, epidemija je stomačnog virusa bar u Beogradu, moj stariji sin ima bez t ali proliv nekoliko dana.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Ukinuta MPR (MMR) vakcina u Hrvatskoj
27.5.2010 8:53:51   
mihi
Ajde 7 dana posle, ali 3 nedelje posleuser posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Ukinuta MPR (MMR) vakcina u Hrvatskoj
27.5.2010 9:08:06   
prase

IZVORNA PORUKA: mihi

Ajde 7 dana posle, ali 3 nedelje posleuser posted image


Ja sam se isto zabezeknula, navodno vakcina je takva da se ocekuje 7 dana posle temperatura, 10 dana posle osip (oboje posledica boginja) a 20 dana posle otecene zlezde (zauske). Da li je inace period inkubacije tog virusa koji izaziva zauske veci od perioda inkubacije boginja, to ne znam, ali ovo su i nama rekli u DZ. Kad malo razmislim o tome, ispadne i logicno da su reakcije sekvencijalno nadovezane a ne istovremene, to bi pokosilo svakoga a ne malo dete...

Uzgred, imam jedno otkrice od juce. Napisah negde gore da smo koristili Brufen sirup i Efferalgan cepice za skidanje temperature, valjda. Elem - juce popodne ja uzmem onako bezveze da citam uputstvo za upotrebu za Paracetanmol (valjda se pise sa ovim "n") sirup. U uputstvu eksplicitno pise da je lek delotvoran u slucaju febrilnog stanja (povisene temperature) koje je posledica reakcije na vakcinu, a mi taj sirup nismo ni davali Urosu jer smo mislili:
(1) u slucaju prethodne temperature (koja nije bila posledica vakcine nego valjda izbijanja zuba) nije delovao uopste i
(2) efferalgan je valjda 75% paracetanmol, 25% aspirin, dakle svodi se na isto.
No, zeleci da verujem da ce bas taj sirup iz nkeog razloga da mu pomogne vise, ja mu to dam. Temperatura prvi put za 3 dana spadne ispod 37 user posted image user posted image user posted image Nocas smo imali mnogo laksu noc, tacno na 6 sati se budio, dobijao Paracetanmol i nastavljao da spava.

E sad credits: hvala, hvala i hvala Jeci RR koja mi je juce u nekom razgovoru pomenula da probam ponovo Paracetanmol iako mu prosli put nije pomogao user posted image user posted image user posted image

Sad ukljucite mastu, zamislite onog smajlija koji se klanja, ja da imam vremena da ga trazim i/ili da znam gde da ga trazim, sigurno bih ga ovde stavila!

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Ukinuta MPR (MMR) vakcina u Hrvatskoj
27.5.2010 9:23:38   
aleksandraz
kcer mi je sada na 13 maj primila revakcina MPR na puni 6 godina ali nije imala reakcija kako sto su mi rekli  da nece biti nikakva reakcija doduse do sada fala bogu sa njom ni sam imala nikakav problem oko vakcine.Nije pokazivala nikakva reakcija.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Ukinuta MPR (MMR) vakcina u Hrvatskoj
27.5.2010 9:30:30   
Jeca*
user posted image user posted image user posted image
bitno da je ukiju bolje

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Ukinuta MPR (MMR) vakcina u Hrvatskoj
27.5.2010 9:48:56   
*Alexx*
Jeca je naša riznica znanja user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Ukinuta MPR (MMR) vakcina u Hrvatskoj
27.5.2010 9:55:14   
Jeca*
Oh, hvala user posted image
ovo je nažalost bilo iskustveno.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Ukinuta MPR (MMR) vakcina u Hrvatskoj
25.6.2010 23:29:26   
Diabla
Mi smo ovu vakcinu primili 16. juna. Nocas je dobio temperaturu, 37.7 sto i nije neka velika temp. Medjutim, spremila sam se na najgore. Imao je danas i proliv, da li i to moze biti jedna od reakcija? Upozorili su nas na vatru, osip i otecene zlijezde.

I da li da vodim dijete kod dr zbog toga? jer kada mu je sestra davala vakcinu, objasnila mi je za moguce reakcije, ali nesto je i promrmljala da se javimo druser posted image A meni se bukvalno zdravo dijete ne vodi u DZ jer je velika epidemija upale pluca, a privatnih ordinacija nemamo, nego neki pedijatri dolaze na po pozivu, ali samo je 2 njih sto rade: jedna je Davidova dr iz DZ koja ga nije htjela primiti kad je sa 5 mj ima 41 vatru, a drugoj dr predajem kcerci i onda se ona pravi luda da ne ide po kucamauser posted image Ovako bih mogla u nedogled....

Nego sta da radim?

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Ukinuta MPR (MMR) vakcina u Hrvatskoj
25.6.2010 23:40:49   
simke
Ja sam se isto zabezeknula, navodno vakcina je takva da se ocekuje 7 dana posle temperatura, 10 dana posle osip (oboje posledica boginja) a 20 dana posle otecene zlezde (zauske). Da li je inace period inkubacije tog virusa koji izaziva zauske veci od perioda inkubacije boginja, to ne znam, ali ovo su i nama rekli u DZ. Kad malo razmislim o tome, ispadne i logicno da su reakcije sekvencijalno nadovezane a ne istovremene, to bi pokosilo svakoga a ne malo dete...


To je reakcija na vakcinu,a proliv može biti reakcija na temperaturu.Prati mu temperaturu,ako ne prelazi 38c ne skidaj jeuser posted image Ja lično ne bih vodila dete kod lekara,osim u slučaju da je temp.blizu 40c i da ne mogu nikako da je skinem.
Diabla,dušo,da li možeš da nazoveš savetovalište,pa njih da pitaš?user posted image

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Ukinuta MPR (MMR) vakcina u Hrvatskoj
26.6.2010 0:04:28   
prase
IZVORNA PORUKA: Diabla

Mi smo ovu vakcinu primili 16. juna. Nocas je dobio temperaturu, 37.7 sto i nije neka velika temp. Medjutim, spremila sam se na najgore. Imao je danas i proliv, da li i to moze biti jedna od reakcija? Upozorili su nas na vatru, osip i otecene zlijezde.

I da li da vodim dijete kod dr zbog toga? jer kada mu je sestra davala vakcinu, objasnila mi je za moguce reakcije, ali nesto je i promrmljala da se javimo druser posted image A meni se bukvalno zdravo dijete ne vodi u DZ jer je velika epidemija upale pluca, a privatnih ordinacija nemamo, nego neki pedijatri dolaze na po pozivu, ali samo je 2 njih sto rade: jedna je Davidova dr iz DZ koja ga nije htjela primiti kad je sa 5 mj ima 41 vatru, a drugoj dr predajem kcerci i onda se ona pravi luda da ne ide po kucamauser posted image Ovako bih mogla u nedogled....

Nego sta da radim?


Moj savet: dok temperatura ne predje 38 ili ako si hrabrija kao ja 38.5 - uzivaj. DODUSE, nama je isto tacno 10 dana posle vakcine temperatura bila onako (nismo je ni merili, ali sam konstatovala da je veca od 37 a manja od 38 na dodir i povukla se sama). A od sutra je krenula zurka... U zabavistu 37.5, pa kod kuce 38.7, pa u toku noci 40.3 pa... sve ti pise gore. Ukoliko budes lekovima skidala temperaturu, daj detetu Paracetanmol (ili nesto sto je na  bazi Paracentamola tipa Efferalgan, ali sirup, ne cepice, pogotovo zbog proliva), mi smo se presli sa Brufenom (opet pise gore) i dete se izmucilo najstrasnije. I da, kod nas je isto bio proliv. E sad, slucajnost ili ne...

Ako i odete kod doktora, reci ce vam da se vratite kuci (tako nama rekli) jer je to reakcija na vakcinu. Da pratite temperaturu i ako nikako ne mozete ni malo da je skinete, da se javite ponovo...

Srecno i da ne ponovite nasu pricu... ne ponovilo se nikome...


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Ukinuta MPR (MMR) vakcina u Hrvatskoj
26.6.2010 8:56:16   
Diabla
Prase, Direktore, iscitala sam sve, hvala puno. Jos uvijek ima 37, zivahan je, pa se i ne brinem, spavao je cijelu noc, iako je imao temp.

Nisam ni mislila da mu skidam vatru ispod 38.5, ali sam za svaki slucaj pripremila Paracetamol i Brufen. Vidis, jedan jedini put kada je David imao temp. sa 6 mj nama je jedino Brufen pomogao, imao je i 41. Ali ja sam tada kombinovala , preko dana Paracetamol, a pred spavanje Brufen(nekako mi je jak).

Nadam se, vjerujem, da ce ostati na ovoj temperaturi, ali sam sam spremna na sveuser posted image

Hvala vam duskeuser posted image user posted image


_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Ukinuta MPR (MMR) vakcina u Hrvatskoj
26.6.2010 9:09:42   
simke
Nema na čemuuser posted image Ljubimo mafijuuser posted image

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Ukinuta MPR (MMR) vakcina u Hrvatskoj
2.7.2010 12:38:46   
mihi
Miloš je juče primio MMR vakcinu, sad čekamo da vidimo šta će biti baš me to nervira al šta ćuuser posted image .

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Ukinuta MPR (MMR) vakcina u Hrvatskoj
2.7.2010 13:11:18   
prase

IZVORNA PORUKA: mihi

Miloš je juče primio MMR vakcinu, sad čekamo da vidimo šta će biti baš me to nervira al šta ćuuser posted image .



Mihi, ne ocekuj reakciju u prvih 7 dana, bar se toliko opusti. A kada prodje 7 dana, pa mozda tek i 10, onda ga samo prati i nadaj se najboljem. Daj Boze da ne bude reakcije uopste...


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Ukinuta MPR (MMR) vakcina u Hrvatskoj
2.7.2010 13:15:28   
Diabla
D. je imao samo blago povisenu temparaturu, ali je dobro jeo i spavao. Trajalo je tri dana. Mihi, mozda nece ni imati nikave reakcije. Valjda smo zaobisli osip i otecene zlijezde.

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Ukinuta MPR (MMR) vakcina u Hrvatskoj
2.7.2010 13:18:09   
Rivana

IZVORNA PORUKA: mihi

Miloš je juče primio MMR vakcinu, sad čekamo da vidimo šta će biti baš me to nervira al šta ćuuser posted image .

Draga mozda nece biti reakcije

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Ukinuta MPR (MMR) vakcina u Hrvatskoj
2.7.2010 13:26:49   
mihi
Znam prase reče mi doktorka ali kada sam videla kako se tvoj Uroš namučio uplaših se...... Možda i neće biti reakcije videćemouser posted image , ali ja se u međuvremenu brinem.

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Ukinuta MPR (MMR) vakcina u Hrvatskoj
7.7.2010 0:28:10   
Megi36
Drage moje, citam, citam, citam...i zabolela me glava!!! Tek sada nista ne znam, odnosno, ne znam sta da radim?!
Moja devojcica je pre neki dan napunila 10 meseci, i za dva meseca nas ceka ta famozna i strasna vakcina MMR!!!
Elem, kao i sve majke, naravno da se sekiram (cuj sekiram...izjedoh se) i pitam da li da odugovlacim sa primanjem te vakcine ili ne? Razloga su dva:
1) nasu devojcicu smo dobili (posle vise od 5 godina pokusavanja ) vantelesnom oplodnjom koju smo, uzgred, sami placali...jer je bas tada bio spisak koji bi finansirala drzava, zakljucen???
2) pocetkom septembra krece u jaslice a nakon nekoliko dana puni godinu (i tada ce dobiti poziv za vakcinu MMR)

I hajde sada, sta raditi???

(Vec duze vreme slusam kako ljudi-majke komentarisu negativno tu vakcinu, problem odlaganja resavaju tako sto lazu da je dete bolesno pa ce ga dovesti kada ozdravi ili nije jos jelo belance (zbog reakcije na jaje...). Ne zelim da lazem ali jos manje zelim da se mojoj bebi nesto dogodi!!!
Sto bi Prase rekla:,,koga da ubijem...,,user posted image

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Ukinuta MPR (MMR) vakcina u Hrvatskoj
9.8.2010 11:03:56   
Jele
IZVORNA PORUKA: mihi

Miloš je juče primio MMR vakcinu, sad čekamo da vidimo šta će biti baš me to nervira al šta ćuuser posted image .


Mihi, vidim da si i ti ''čekala'' da daš Milošu vakcinu, tj. kod nas u kalendaru piše da se daje od 12 do 15. meseci, ali evo ja sve još malo čekam, kao da je veći, da mu je imunitet jači, itd. Ma, poludeću od nje, baš brinem kako će reagovati.
Nego da pitam, nisam baš prelistala pomno prethodne stranice, jel' dobio ovu našu u DZ ili si kupovala Priorix?
Pitanje u vezi sa proizvođačem naravno nije namenjeno samo Mihi, stavila sam ovde jer smo već razglabale na temu Prevenara. Ja se nešto nosim mišlju da nađem Priorix...

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Ukinuta MPR (MMR) vakcina u Hrvatskoj
11.8.2010 10:10:51   
*Alexx*
Nama se priblizava godina dana, i redovan sistematski pregled. Koliko sam shvatila, on bi na tom pregledu trebalo da primi tu MMR vakcinu? A opet, koliko sam shvatila, trebalo bi da uvedemo belance pre toga?
Ili sam ja sve pogresno shvatila? user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Ukinuta MPR (MMR) vakcina u Hrvatskoj
14.8.2010 23:05:11   
cici78
Alexx, sve si dobro shvatila. Verovatno ce na redovnoj kontroli primiti MMR, mada je nama dr rekla da dodjemo negde u septembru jer ona "ne voli da zuri sa tom vakcinom". I tacno je da treba da se uvede belance u ishranu pre nego sto je dete primi, cisto da vidis da li ce biti neke reakcije. Danas sam zvala Halo bebu i oni su mi to potvrdili. Prepadoh se dok sam citala ove postove. Zanima me da li je moguce ovu vakcinu kupiti u nekoj privatnoj apoteci, kao sto smo kupovali Pentaxim i nadati se da nece biti reakcija? Platila bih koliko god da kosta samo da mi Matija ne dobije temp.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Ukinuta MPR (MMR) vakcina u Hrvatskoj
15.8.2010 13:15:38   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: cici78

Alexx, sve si dobro shvatila. Verovatno ce na redovnoj kontroli primiti MMR, mada je nama dr rekla da dodjemo negde u septembru jer ona "ne voli da zuri sa tom vakcinom".

Cici, srecan vam rodjendancic! user posted image Sad videh u tickeru user posted image
I nama je rekla da dodjemo u septembru, verovatno iz istog razloga - iako nam nista nije rekla za vakcinu.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Ukinuta MPR (MMR) vakcina u Hrvatskoj
15.8.2010 22:23:36   
cici78
Hvala na cestitkama! user posted image I vi ste blizu user posted image  A da li ta vakcina moze negde da se kupi? Pa da prodjemo bez reakcije kao sto smo sa Pentaxim vakcinom?

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
OJED I OSIP: KAKO LEČITI, A KAKO SPREČITI?
Posle nekoliko dana ovog kombinovanog tretmana (pranje, sušenje i mazanje, uz redovno menjanje pelena), kod većine beba ...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here