|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Klomifen II deo
30.11.2012 20:21:23   
unauna
Seeka hvala ti draga puno i ne brini samo misli pozitivno..pa ne moze uvek da bude naopako..sad mora da bude sve dobro i bice videces!!! Brzo ce sutra pa ces nesto vise znati i da ti ovo bude najlepsi poklon za novu godinu a sledecu da docekas sa svojom user posted image joj rasplakacu sad samu sebe, bas sam se raznezilauser posted image a sto se tice ultrazvuka dr mi je rekla da dodjem 10-og dana a to je jbg nedelja pa cu ja vec u petak da odem pa da vidim..ma bice sve ok.

(odgovor članu seeka)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Klomifen II deo
1.12.2012 13:01:39   
seeka
unauna da ti se javim,dosla sam trudna sam 5 nedelja i tri dana...doktorici lici da je sve dobro...ipak je klomifen ucinio svoje..dobila sam utrogestan svako jutro i svako vece da stavljam...i da dodjem za 14 dana na kontrolu...sve mi je to poznato pa je opet bilo razocaravajuce zato se nesmijem veseliti jos...unauna zelim ti srecu svu da klomifen i tebi uradi svoje cudo...uspjet ces samo se nepredaj...user posted image

_____________________________

"SAMO JE BEBA U STANJU DA NAM POKAZE SNAGU, LJUBAV I HRABROST KOJE SMO SAKRILI DUBOKO U SEBI"

(odgovor članu unauna)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Klomifen II deo
1.12.2012 13:16:28   
velika želja
IZVORNA PORUKA: seeka

unauna da ti se javim,dosla sam trudna sam 5 nedelja i tri dana...doktorici lici da je sve dobro...ipak je klomifen ucinio svoje..dobila sam utrogestan svako jutro i svako vece da stavljam...i da dodjem za 14 dana na kontrolu...sve mi je to poznato pa je opet bilo razocaravajuce zato se nesmijem veseliti jos...unauna zelim ti srecu svu da klomifen i tebi uradi svoje cudo...uspjet ces samo se nepredaj...user posted image


seeka čestitam ti od user posted image i uživaj u user posted image ...i ja sam na klomifenu već treći mjesec,pa kad sam pročitala da je tebi iz prve uspjelo još više se nadam da ću i ja biti jednog danauser posted image

< Poruku je uredio velika želja -- 1.12.2012 13:29:50 >

(odgovor članu seeka)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Klomifen II deo
1.12.2012 13:29:51   
seeka
velika želja draga samo se nadam iskreno da ce ovaj put uspjeti...zelim vama svima da istrajete do kraja sa klomifenom i sve ce biti ok...pratit cu vas da vidim kako napredujete i ako bude kakve promjene kod mene javit cu se...

_____________________________

"SAMO JE BEBA U STANJU DA NAM POKAZE SNAGU, LJUBAV I HRABROST KOJE SMO SAKRILI DUBOKO U SEBI"

(odgovor članu velika želja)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Klomifen II deo
1.12.2012 22:25:53   
unauna

IZVORNA PORUKA: seeka

unauna da ti se javim,dosla sam trudna sam 5 nedelja i tri dana...doktorici lici da je sve dobro...ipak je klomifen ucinio svoje..dobila sam utrogestan svako jutro i svako vece da stavljam...i da dodjem za 14 dana na kontrolu...sve mi je to poznato pa je opet bilo razocaravajuce zato se nesmijem veseliti jos...unauna zelim ti srecu svu da klomifen i tebi uradi svoje cudo...uspjet ces samo se nepredaj...user posted image

user posted image user posted image user posted image Jeeeeeeee!!! Cestitam ti i zelim sve sve najbolje i dace Bog da ovaj put bude sve kako treba! Misli pozitivno, probaj da se opustis koliko god mozes i uzivaj!!! Znam da je lako deliti ovakve savete i da nije lako savladati strah ali iz sve snage, ma zapni muski da budes optimista i govori sebi naglas URAAAAA STIZE BEBA!! user posted image

(odgovor članu seeka)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Klomifen II deo
2.12.2012 9:00:52   
seeka
unauna......opet ja,hvala ti draga moja ali moram vam reci da kad se obrisem kad piskim onda na papiru ostane komadic sluzi boje cokolade...i ja sam naravno vec gotova...ali to nije za ovu temu pa dok nenadjem odgovarajuci temu pisat cu ti u privatnim porukama...

_____________________________

"SAMO JE BEBA U STANJU DA NAM POKAZE SNAGU, LJUBAV I HRABROST KOJE SMO SAKRILI DUBOKO U SEBI"

(odgovor članu unauna)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Klomifen II deo
7.12.2012 11:17:07   
unauna
E ovako..Klomifen od 2. d.c i danas, 8. dan moj prvi uz. Endometrium 6mm, na desnom najveći folikul od 12mm, a na levom 3 od 11mm i ponovo uz u ponedeljak i to ce biti 10. dc. Sta mislite? Prvi put sam pila klomifen i pojma nemam sta da ocekujem i da li je sve ovo za sada dobrouser posted image

(odgovor članu seeka)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Klomifen II deo
7.12.2012 12:20:45   
Nik Name
Drage moje, dugo citam RR.rs i RR.ba, ovdje se prvi put javljam u zelji da podjelim svoja iskustva sa vama. Imamo problem sa zacecem unazad 3-4 godine. Prosli mjesec sam prvi put pila klomifen sa nadom da cu docekati dugo zeljenu user posted image . Medjutim razocarenje. Dobro sam ga podnijela, dobro reagovala, ali od user posted image nista. Sutra opet treba da pocnem piti klomifen pa se nadam i pozitivnom rezultatu.

unauna, moje laicko misljenje da je kod tebe to sve OK. Da bi doslo do trudnoce endometrijum i folikuli treba da budu deblji i veci, ali obzirom da je 8 d.c. mislim da ima jos koji dan da sve to bude kako treba.

Uz redovne kontrole kod ginekologa ne bi trebalo da bude problema, a doktor ce te najbolje uputiti u sve detalje, jer svaka zena drugacije reaguje.


(odgovor članu unauna)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Klomifen II deo
7.12.2012 14:17:40   
unauna
nik name hvala na pomoći, sva sam nesto pogubljena pa ne znam ni ono sto znamuser posted image   A ti se ne daj, idemo dalje.. desiće se kad tad!!!user posted image

(odgovor članu Nik Name)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Klomifen II deo
10.12.2012 12:18:51   
unauna
Evo mene ponovo,11 dc,  drugi UZ. Na desnom jedan od 17mmi 4 manja izmedju 12mm i 14mm a na levom 3 od 16mm ali kaze da su ti na levom izduzeni? Za debljinu endometrijuma nista nije rekla..Uglavnom sutra idem ponovo i rekla mi je da ponesem pregnil pa ce videti da li ću primiti sutra ili čekamo još. Aj dajte mi neki komentar, malo vetra u leđa.user posted image .sta mislite?

(odgovor članu unauna)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Klomifen II deo
14.12.2012 19:57:15   
plašljiva
Unauna super su ti folikuli, biće tu blizanaca hihi.....user posted image
Seeka čestitam na trudnoći, verujem da nema veće sreće nego kada ugledašuser posted image . Uživaj u trudnoći.

No devojke treba mi vaša pomoć. Ja imam pcos i IR. Radila sam već dve insemenacije zaredom, jedna je bila stimulisana klomifenom, druga nije. Doktor mi je za drugu IUI rekao da nepijem klomifen jer treba da čuvamo jajnike. Nažalost nijedna nije uspela ali sam ja danas dobila a petak je a koliko znate bolnice nerade vikendom kako bi pitala doktora da li da pijem klomifen za treću IUI ili ne. a bojim se da mi je ponedeljak kasno jer je 4 dan mece a klomifen sam pila prvi put od 2 dana ciklusa. Neznam da li da krenem ponovo sa klomifenom ili ne? Veliki pozdrav za sveeee

(odgovor članu unauna)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Klomifen II deo
14.12.2012 20:35:03   
Nik Name
Plasljiva, nemoj molim te da pijes klomifen na svoju ruku. Ja vec dva ciklusa pijem klomifen po preporuci ginekologa. Inace sam oba ciklusa pocela piti od 5 d.c. Sad ne znam zasto neko pije od drugog dana neko od petog. Ako ikako mozes stupiti u kontakt sa doktorom bilo bi najbolje. Znam da je zelja za user posted image ogromna i da je svaka user posted image veliko razocarenje, ali mozda bolje i preskociti nego napraviti neki pogresan korak.

Draga moja zelim ti da uskoro ugledas user posted image .

unauna ima li lijepih novosti kod tebe?

Ja sam drugi ciklus na klomifenu 10d.c. lijevi jajnik folikul 12mm vodeci, desni 19mm vodeci. Endometrijum 4,8mm.


< Poruku je uredio Nik Name -- 14.12.2012 20:39:20 >

(odgovor članu plašljiva)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Klomifen II deo
14.12.2012 20:44:47   
plašljiva
Hvala Nik Name, idem u ponedeljak u front da pitam docu. Pa što ti kažeš neka počnem ako on kaže i 4 dana ciklusa kakve veze ima. Pozdrav....

(odgovor članu Nik Name)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Klomifen II deo
15.12.2012 11:19:09   
Nik Name
Nadam se da nema veze. Inace ne znam na osnovu cega doktor odredi koji dan ciklusa treba poceti sa klomifenom.

Kod mene folikumetrija danas katastrofa. Folikuli nisu ni mrdnuli, samo se endometrijum zadebljao na 7mm. Ako ni ovaj ciklus ne ostanem user posted image moram opet raditi prolaktin. Totalno sam pala user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu plašljiva)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Klomifen II deo
15.12.2012 11:35:40   
Anoniman
Nemoj tako,pa mi smo ovdje da te podignemo...Koliki su folikuli?

(odgovor članu Nik Name)
  Direktna veza do poruke: 65
   RE: Klomifen II deo
15.12.2012 11:50:16   
unauna
nik name nemoj da brines, taj od 19mm je super, kazu da je sve preko 18mm zrelo a vazno je i da ti je endometrijum deblji.. kad ides ponovo na uz?

Plašljiva, ja sam pila od 2-og dana 2 dnevo,po jednu ujutru i uveče ali znam da piju i od 3, 4, 5-og dana tako da ti je bolje da pitas pa i u ponedeljak da kreneš da pijes nije kasno.

A ja sam u četvrtak bila na uz, to je bio 14-ti dc, endometrijum je bio 12,5mm, na levom 23x18mm a na desnom 22x17mm.. sad me buni sto je rekla da su malo izduzeni..pojma nemam sta to znači. Rekla je da navalimo pa da dođem u ponedeljak da vidi da li je popucalo. Uglavnom mene je juce toliko boleo stomak, pogotovo desni jajnik, kao da imam najstrasniju upalu..al danas je vec bolje. Bas sam se uplasila, pomislila sam da su ti folikuli mnogo veliki pa da mi ne prerastu u ciste, jezivo me bolelo. A valjda su pukli, videcu u ponedeljak.

(odgovor članu Nik Name)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Klomifen II deo
15.12.2012 15:52:13   
Nik Name
Cece folikuli su ijevi jajnik folikul 12mm vodeci, desni 19mm vodeci. 12 d.c.

una una, u ponedeljak sam opet na uz pa cemo vidjeti

(odgovor članu unauna)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Klomifen II deo
15.12.2012 22:15:13   
zmajče
Pila sam klomifen od 2 do 6 dana 1x2 tab. imala sam na desnom folikul 30cm čak,na levom tri 24,19,17 mm 15 dana ciklusa su pukla dva najveća a ostala su dva doktor je rekao da će i oni pući u toku dana i noći tako da je savetovoa 3 dana uzastopne odnose. Moje pitanje je šta ako folikuli ne puknu nije mi dao pregnil niti pijem utrogestan,postoji mogućnos stvaranja cista nego šta ja u ovom trenutku da uradim pomagaj te

(odgovor članu Nik Name)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Klomifen II deo
17.12.2012 11:05:51   
unauna
Zmajče,  verovatno su pukli ti najveći a ovi ostali sto dr kaze su pukli ili istog dana ili sutradan..jesi bila danas na uz? Ja sam prvi put sad pila klomifen i kako sam shvatila, folikuli mogu da pucaju u razmacima pa su zato i moguće blizanačke trudnoće..ali ja sam ti draga ozbiljan laik, mogu samo da ti pozelim da je sve popucalo i da bude bas to, duplo user posted image user posted image user posted image

Ja sam jutros bila na uz, 18 dc  i kaze ovako: endometrijum postovulatoran 11mm, na desnom jajniku nema vodećeg folikula , na levom nema vodećeg folikula. U duglasu slobodna tečnost.
DG stigmata ovulation. Znaci popucalo je sve, pa sad sta Bog da.. Dala mi je da pijem od danas Dufaston 2x1 i da 28dc vadim betu. ako je negativna da prestanem da pijem a ako je pozitivna da nastavim.

(odgovor članu zmajče)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Klomifen II deo
17.12.2012 12:48:52   
Nik Name
Drage moje, zelim vam da vrlo brzo ugledate user posted image user posted image i da vam to bude najljepsi poklon za Novu Godinu.

Danas sam bila na UZ i nalazi su, po rijecima doc. savrseni. Endometrijum 11mm, dva folikula 23mm i 19mm vodeci i jos manjih. Ovulacija se ocekuje danas. Od 19.12. trebam poceti piti dabroston 2*1 10 dana. Ako poslije Dabrostona u roku od 2 dana ne dobijem user posted image da uradim test. Nadam se da ce ma 01.01. test obradovati sa user posted image

(odgovor članu unauna)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Klomifen II deo
17.12.2012 13:41:45   
Anoniman
Nik Name, utrogestan piješ ili stavljašuser posted image

(odgovor članu Nik Name)
  Direktna veza do poruke: 71
   RE: Klomifen II deo
17.12.2012 14:52:29   
Nik Name
Cece1 nije mi doktorica nista rekla za utrogestan. Dala mi je Dabroston koji je po sastavu didrogesteron. Pa ne znam da li je to isto kao utrogestan. I pijem ga.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Klomifen II deo
21.12.2012 20:58:14   
zmajče
Drage moje meni je danas 22 dan ciklusa i na desnom folikul 22x15 a na levom popucali nema cista u douglasu slobodna tečnost malo čudno zar ne kaze doktorka pućiće opet u akciju ja sam u šoku user posted image Šta da radim oduziće se ciklus napraviće mi se haos

(odgovor članu Nik Name)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Klomifen II deo
25.12.2012 12:34:58   
mamica3
da pozdravim i vas klomifenke ,ja sam ga pila dva puta u razmacima sad se jako dvoumim da ovaj ciklus opet popijem mada sam se zarekla da ga neću piti više...želim vam puno uspijeha s klomifenom..

(odgovor članu zmajče)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Klomifen II deo
25.12.2012 16:30:44   
Nik Name
mamaica3 zbog cega si pila klomifen u razmacima. Ja evo vec dva mjeseca za redom pijem klomifen. Jesi imala neke komplikacije pa nisi htjela da ga vise pijes?

(odgovor članu mamica3)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?
Retke bolesti deca češće nasleđuju od oca
Greške u očevoj DNK mogu biti uzročnici retkih bolesti kod dece, jer se upravo od očeva nasleđuje četiri puta više novih...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here