|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kasalj u trudnoci
8.1.2009 18:59:09   
dince
help je li neko imao takav problem 19-sti tjedan trudnoce a kasljem i zabrinula sam se ne smijem uzimati nikakve lijekove plasim se da ne naskodi bebici sta da radim user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio IvanaSK RR -- 9.10.2016 17:06:21 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: kasalj u trudnoci
8.1.2009 19:18:10   
Anoniman
Čaj sa medom, medom na kašičicu, otopiš šećer u mleku, mislim da i čaj od belog sleza smeš...

(odgovor članu dince)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: kasalj u trudnoci
8.1.2009 19:19:50   
Anoniman
Vidi i ovu temu Kad grebucka grlo

I dobro nam došla!

< Poruku je uredio guppy -- 9.1.2009 19:20:21 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: kasalj u trudnoci
17.1.2009 22:57:14   
bubica87
ja sam u 19. nedelji trudnoce i kasljem vec 3 nedelje... ne znam sta vise da radim- pijem vitamine,jedem voce, naparavam se, jedem med, secer i propolis, pijem i cajeve-nana,kamilica,brusnica,slez... ali nista. nemam temperaturu, povremeno 37 (ali kazu da je to normalno u trudnoci). mnogo sam zabrinuta. user posted image  isla sam kod doktora da me poslusa i rekao mi je da su mi pluca cista, a ja kasljem uzasno. ako neko ima neki savet, neka napise. veliki pozdrav za sve trudnice i njihove buduce bebice (poslala bih vam poljubac, ali se plasim da vam ne prenesem, pa cu vam slati kad ozdravim)user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: kasalj u trudnoci
17.1.2009 23:01:29   
guppy RR
Draga bubice, razumem tvoju brigu, jer sam se i sama u trudnoći bila razbolela toliko da sam morala da uzimam antibiotike.
Slušaj doktora šta kaže i dok su ti pluća čista i nema temperature (da, 37 je normalno), super si.

Pokušaj JOŠ neke prirodne metode lečenja kašlja i idi vidi ovu temu koju je Tasha gore napisala (klikni na naziv teme), da vidiš kako mi šećerom i mlekom lečimo grlo user posted image
Želim ti da što pre ozdraviš i DOBRO NAM DOŠLA user posted image

(odgovor članu bubica87)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: kasalj u trudnoci
18.1.2009 0:16:44   
MERYEN
Med i komova rakija,obloge oko vrata i na pluca,ja sam kasljala isto u trudnoci to mi je bas pomoglo,pored onoga sto si ti nabrojala,zelim ti da brzo ozdravis dobro doslauser posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: kasalj u trudnoci
19.12.2009 13:10:53   
cicko
Deco, ima li neko iskustva sa sirupima za iskasljavanje u trudnoci? Ja sam kupila danas sirup sa jagorcevinom i timijanom, ali nigde ne pise za trudnice ni da li smeju, ni da li ne smeju da ga koriste. Kontam nema brsljana za koji znam da je zabranjen u trudnoci... U apoteci nemaju pojma, a nema nista konkretno ni na internetu.

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: kasalj u trudnoci
19.12.2009 13:19:36   
Dora
Ti sirupi su na biljnoj bazi i oni su ok u trudnoći. Ja sam 18 nedelja i dok. mi je juče rekla da mogu i neoangin za grlo, i septolete i sve te za sisanje...nisam to znala.Kaže, neoangin mogu da uzmem kad idem u prostoriju u kojoj je mnogo ljudi jer u prvom mahu mogu da zaštite od virusa i bakterija...i to sad, koliko...
Probaj sirup ALTIPRIM P ako nisi alergična na med, ima u sebi med, jagorčevinu, beli slez, i još nešto..mislim timijan, ne znam. Mojoj deci je jako dobar, biće i tebiuser posted image

< Poruku je uredio Dora -- 19.12.2009 13:20:36 >

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: kasalj u trudnoci
17.2.2011 16:15:52   
bubilend
da nije ko pio bronhoklir moc brsljana u trudnoci...kasljem kao manita-pitam na apoteku sta trudnice smeju za kasalj dadose mi ovaj sirup i na netu citam brsljan u trudnoci ne nikako.
inace...kasalj mi je od ostavljenih cigara user posted image

< Poruku je uredio bubilend -- 17.2.2011 16:16:20 >

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: kasalj u trudnoci
17.2.2011 16:16:45   
Ana RR
Mislim da bronhoklir ne sme da se pije u trudnoći, jedino sirup od belog sleza koji je potpuno prirodan.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu bubilend)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: kasalj u trudnoci
17.2.2011 16:19:54   
bubilend
user posted image ok...hvala na brzom odgovoru...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: kasalj u trudnoci
5.3.2011 23:30:40   
bubilend
ako kome zatreba ( a ne trebalo muuser posted image ) dozvoljen sirup za iskasljavanje u trudnoci je djeciji od jagorcevine.

(odgovor članu bubilend)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: kasalj u trudnoci
6.3.2011 2:12:04   
Crvenkapa85
ja sam se pre dve nedelje bila prhladila.....bolelo me grlo do zla boga....kasljala kao magarac,nalivala se cajevima.....limunom....a onda sam se na kraju inhalirala pantenolom i fizioloskim rastvorom...milina....

(odgovor članu bubilend)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: kasalj u trudnoci
9.8.2011 16:10:39   
Verus
Kasljem pa, vec nedelju dana...bole me i ledja i stomak od naprezanja: koliko je to zabrinjavajuce?  Jos nisam isla do dr. jbt nemam kad...Citala sam bas da lekovi koji se i smatraju relativno bezbednim, mogu da ostave neke posledice, tj. sansa da se nesto lose desi nije nula.

Koji se caj sme biti? Jel sme beli slez?  Dajte mi nesto od prirodnih alternativa-serbet mi nije mnogo pomogao...

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: kasalj u trudnoci
9.8.2011 16:14:27   
Snelle
Uh Verus, čim te boli stomak od naprezanja treba da odeš kod lekara user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: kasalj u trudnoci
9.8.2011 16:26:28   
Verus
user posted image  izem ga....sve me boli od kaslja, bas je intenzivan...zvacu doktorku da je pitam

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: kasalj u trudnoci
9.8.2011 16:32:53   
jovana j
Dince, NECE naskoditi bebici koliko god da kasljes, veruj!
Ja sam odprilike bila tu negde oko 20-te nedelje, ne secam se bas jako dobro, kad me je uhvatio grooooooooooozni kasalj. Kasljala sam danonocno, i to bukvalno bez prestanka. Kako disemo, mene je na svaki drugi odprilike udah teralo na kasalj. Dusu sam svoju iskasljavala, sve suvo. Po ceo dan, po celu noc i to tako oko 5 dana, dok mi koooooonacno lekar nije dao odgovarajuci sirup (koji sme u trudnoci) pa mi se kasalj povukao.
Pitaj kod lekara koji sirup da ti daju, a da smeju trudnice, inace ja sam udavila babicu sa pitanjima i lekara u bolnici, da li je moj kasalj opasan i da li skodi bebici, uveravali su me da ne i da ne brinem nista. Meni se stomak stezao normalno kako kasljem, i ja sam se plasila da je njemu nesto, ali nije, ne brini se. Mozda bebici samo cudno zvuci taj zvuk kad kasljemo, ali nece joj nista biti. user posted image
Gledaj ti da resis to sa kasljem zbog sebe.



IZVORNA PORUKA: dince

help je li neko imao takav problem 19-sti tjedan trudnoce a kasljem i zabrinula sam se ne smijem uzimati nikakve lijekove plasim se da ne naskodi bebici sta da radim user posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

11-09-03 Emil
Što možeš sanjati, to možeš i učiniti.
Walt Disney


(odgovor članu dince)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: kasalj u trudnoci
9.8.2011 16:35:19   
jovana j
Verus, ovo sto sam napisala ovoj devojci koja je otvorila temu u sustini vazi i za tebe user posted image
Mene je sve zivo, dusa me je valjda bolela tada kako sam kasljala, pa su me ubedjivali da bebici nije nista. Ali stomak od tog naprezanja i mora da boli, ne moze drugacije.

_____________________________

11-09-03 Emil
Što možeš sanjati, to možeš i učiniti.
Walt Disney


(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: kasalj u trudnoci
9.8.2011 18:44:27   
Verus
Hvala Jovana!  Zovem doktora odmahuser posted image

(odgovor članu jovana j)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: kasalj u trudnoci
11.8.2011 20:49:07   
aldyanna
Veliki pozdrav svima! Trazila sam malo po Internetu lijek za suhi kasalj u trudnoci i naisla na ovu temu. Naime, oko desetak dana imam problema sa suhim kasljem, a u 17. sam sedmici trudnoce. Zvala sam doktora koji mi je rekao da kupim sirup od jaglaca ali on mi pomaze samo par sati nakon sto ga popijem i kasalj se onda vrati. Najcesce pocnem intenzivno kasljati navecer kad legnem spavati (preko dana manje). user posted image Smeta mi, a i citam da se kaslja treba sto prije rjesavati u trudnoci. Sve sto je vama pomoglo kod ovakvog kaslja je dobrodoslo kao savjet.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: kasalj u trudnoci
12.8.2011 3:56:17   
Verus
Kao da sam ja kucala tvoj post.  17 ta nedelja, suv kasalj da je to strasno, vise kasljem nocu i ne mogu da spavam....pocinje mi ici na zivce. Nisam stigla kod druser posted image sramota, ali eto, nisam.  Ne znam sta bih ti rekla.  Citala sam da puno sirupa koji se mogu koristiti u trudnocu, treba sto manje, i ne duze od 4 dana, jer cak ni oni nisu naivni po dete.

Nadam se da nam neko moze dati neku ideju?

(odgovor članu aldyanna)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: kasalj u trudnoci
12.8.2011 10:50:02   
Snelle
Jeste li probale da podignete jastuk pri spavanju, kao što se to radi deci kad su prehlađeni? Pa stari babski lek: premažete grudi svinjskom mašću (znam da zvuči odvratno) pa preko stavite liske kupusa, preko suvu krpu i tako prenoćite. Verus, ne znam da li možeš da nadješ svinjsku mast tamo user posted image  Pa onda preparati na biljnoj bazi - sirup od belog sleza, sirup od jagorčevine, što više voća, tople supice, čorbice,...Inhalacija možda?
@Verus, jesi li bila kod dr?

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: kasalj u trudnoci
12.8.2011 13:40:03   
Verus
Snelle, mislim da nema svinjece masti...mozda ljudi na selu, al ne znam nikog...imam suseni beli slez, znaci smela bih caj od toga u trudnoci?  Sirup nemam....Joj Snelle sramota me reci, ali nista bila kod dr. nisam cak ni zvala, sve sutra cu sutra cu, i evo vikend ce, a ja danas ne radim, pa radim 6 dana za redom.  Mislim da me malo zezne i to sto ne odmorim dosta pa sam verovatno sklonija i da se razbolim.  Nocas sam manje kasljala, mozda se smiruje...

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: kasalj u trudnoci
12.8.2011 13:43:48   
Snelle
Koliko znam sme beli slez, on se daje i deci kod prehlada.
Bićeš valjda uskoro ok, čim ti je noćas bilo bolje user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: kasalj u trudnoci
12.8.2011 13:51:57   
Verus
I ja se nadam, kao da pokusava da sazri, sve bi nesto da iskaslje a teze ideuser posted image popicu solju veceras, jedna sigurno ne moze da skodi.  Ma zeznuto mi je i za dr. jer bolovanje nemam (imam oko 5 sati, znaci ni jedan ceo dan), pa sve uvek zakazujem slobodnim danima ili posle radnog vremena....ma bzvz

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here