|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kasalj u trudnoci
9.12.2013 12:46:27   
Jole84
I ja se toga plašim,jer onda bismo morale neki antibiotik user posted image još meni operisani krajnici,pa to ako krene ide direkt na pluća.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Kasalj u trudnoci
9.12.2013 12:47:38   
Torbica
Dunja, ne bi trebalo niz grlo da ti se slije nego kroz drugu nozdrvu. Dakle, glavu na bok, ispod peskir, sipas spric od 5ml fizioloskog u gornju nozdrvu pa ce vecina da se slije kroz donju. Isto to uradis sa drugom nozdrvom, glava na drugu stranu, druga nozdrva, gornja uvek. Kapi za nos sam koristila u trudnoci, ili Adrianol ili deciji Nafazol, od 0.05. Za noc obavezno. Preko dana i nije strasno ali kad se legne, da poludis. Moj ginekolog se salio kaze - alergija na trudnocu! user posted image Inhalacije naravno. Vise puta dnevno!user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Kasalj u trudnoci
9.12.2013 12:49:18   
dunja RR
E Torbi, hvala puno, to me zanimalo!
A kako se inhalirate, opis molim ako može :)

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Kasalj u trudnoci
9.12.2013 13:22:12   
Torbica
To sa propiranjem ce ti kasnije posluziti i za detence user posted image . U pocetku nek ti tm pomogne, brzo ces uci u fazon. Mi imamo inhalator, ja sipam 1.5ml fizioloskog i 0.5ml pantenol rastvora. E sad, u kucnim uslovima, skuvaj lonac caja od bosiljka pa peskir na glavu i koliko izdrzis. user posted image Inhalator je zakon, meni kod dece zavrsi 95% svih prehlada i svega. Ovo propiranje nosa je jako dobra higijena nosa, evo nikad nismo imali upalu uha, ma spas. A ako imate problema sa sinusima, onda su kapi za nos dobra terapija, da se dreniraju sinusi, da sekret ne stoji. Opet, efedrin u inhalaciji je zakon, 5 kapi na 1.5ml fizioloskog.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Kasalj u trudnoci
9.12.2013 13:59:01   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Torbica

To sa propiranjem ce ti kasnije posluziti i za detence user posted image .



Hvala puno Torbi! user posted image

A ovo sa baš i ja pomislila user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Kasalj u trudnoci
9.12.2013 17:02:12   
Jole84
Torbi ovo sa iskrivljenom glavom mi nikad ne bi palo na pamet user posted image Hvala,koristiće nam user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Kasalj u trudnoci
9.12.2013 17:08:13   
dunja RR
A jel se tako i običnr kapi stavljaju? Ja sam ranije stavljala sa pravom glavom..ali to je kod mene retko bilo ..
Ja mislim da je meni malo popustilo, ali neću da trčim pred rudu, javljam sutra ..

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Kasalj u trudnoci
9.12.2013 17:53:38   
Trcosava
Obične kapi stavljaš normalno. Ne naginješ glavu. Fiziološki por pritiskom (na špric) je da slinci izlete napolje. Mada i tako je sad većina kapi u spreju. Meni su one bolje za doziranje. Anči sad dajem te u spreju. Za špric nemam više potrebe jer lepo zna da izduva nos.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Kasalj u trudnoci
9.12.2013 22:19:09   
Torbica
Dunjice, evo Trca je lepo napisala. Samo kod ispiranja glava na bok. user posted image Sekret mora da se spira, zna da bude opasan ako stoji. Dobrom higijenom nosa cete se spasiti i od sinusitisa. U toj vlaznoj sredini se mikroorganizmi jako lepo razmnozavaju i prave sebi pogodno tle da se razbukta zapaljenski proces.. Secam se da su nam na ORL govorili da se kapi koriste bas da bi se sinusi drenirali, a ne da bi primarno otpusio nos. user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Kasalj u trudnoci
13.12.2013 8:35:55   
srna001
Evo i mog iskustva! Na početku devetog meseca 10 dana sam kašljala užasno.Nisam imala temperaturu ali me je grlo od tolikog kašlja bolelo i sušilo se stalno.Mislila sam da nikad neće proći.Za grlo sam koristila čaj od žalfije i u pola čaše tople vode 20 kapi propolisa bez alkohola, naravno ne sve odjenom.Ispiranje više puta na dan i pomagalo je odlično.Nalivala sam se po ceo dan toplim, ne vrelim čajem od nane sa kašičicom meda.Sa kašljem je bilo malo teže.Kašljala sam kao magarac.Prvo sam pila fluimucil 200 dva puta na dan 7 dana jer sam imala puno šlajma koji nisam mogla da iskašljem a posle toga poslednja tri sirup od belog sleza da mi smiri nadražaj na kašalj.I posle se sve samo smirilo.Hvala Bogu!Kad god bi se zakašljala a to je na 10 sek bila bih mokra, ups.Istrošila sam dnevnih uložaka za tri naredne godine.user posted image

E da i za glo mogu da se uzimaju septolete Pantenol sa vitaminom c, prijatnog su ukusa limunastog 3x1.

< Poruku je uredio srna001 -- 13.12.2013 8:37:51 >

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Kasalj u trudnoci
29.1.2014 17:17:12   
Štetica
Zene ako hocete da izbegnete sirupe u trudnoci a da se resite kaslja(posebno suvog) evo vam prirodan recept.
1 Belu rotkvu izdubite da dobije oblik levka,a na dnu ostavite manju rupu. Kroz tu rotkvu procedite med,i taj med uzimate par puta dnevno po jelovnu kasiku.Ako taj med drzite u frizideru uopste se nece osetiti ni miris ni ukus rotkve. Treba vam otprilike 200-300g meda. Jako je efikasno i kod dece.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Kasalj u trudnoci
18.8.2014 18:08:48   
Mariya
Ja ne mogu da verujem da sam toliki baksuz da usred avgusta i u 34. nedelji zakacim prehladuuser posted image . Danas sam bila kod dr opste prakse, kaze c vitamin,propolis, inhaliranje cajem od kamilice. citam da je neko preporucio i fluimicil, da li ga je neka od vas pila u trudnoci i je li pomogao?

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Kasalj u trudnoci
18.8.2014 18:14:07   
bubulence
moze fluimucil u trudnoci, slobodno.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Kasalj u trudnoci
18.1.2015 23:35:16   
prijepolje82
Joj nek mi neko pomogne,kasljem ko luda i to iz dubina ja ne znam sta cu?jedanesta sam nedelja,pomagajte mi..sta da pijem...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: kasalj u trudnoci
31.1.2015 13:06:20   
leptiric60
Da li se neka trudnica susrela sa istim "problemom",pre mozda nedelju,dve pocela sam suvo da kasljem,posle toga malo me zabolelo grlo i ukljucili su mi antibiotik od koga je grlo proslo i vise me ne boli,pocela sam da iskasljavam prvo zuti slajm,a zatim beli,sada skoro da se uopste ne nakasljem ali i dalje izbacujem slajm,providan ili malo belkast,imam osecaj kao da mi se sliva iz nosnog dela..
Hvala

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: kasalj u trudnoci
29.3.2015 10:27:17   
Dragić
Pozdrav! Ja od sinoć muku mučim sa temp. 37.8, vrućina udarila u glavu, glava boli, užas. Kod mene je virusno, u kući mi svi imaju temp. i kašlju. Ja jedino ne kašljem. Pošaljem jutros mm u apoteku da mi daju nešto da spustim temp i daju mu lekadol. To je paracetamol 500 mg samo što je obložen (filmom obložene tablete). Piše da se ne preporučuje trudnicama i dojiljama, a u aooteci mi ipak dali. Šta da radim? Znam sebe, sama temp mi neće pasti, oduvijek je tako. Ima li iko iskustva sa lekadolom? Vidim da ovdje pišete da paracetamol smije u trudnoći, pa pretpostavljam da može onda i lekadol jer je to-to. Pisala sam i na drugoj temi o ovome, ne znam gdje je odgovarajuće pa vi poslije obrišite user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Jutros me probudilo sunce pa odlučih da ga unesem u svoj život, da obučem najljepšu stvar iz ormara, izađem, idem ulicama i dam malo sunca svojim osmjehom svakoj osobi koju sretnem!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: kasalj u trudnoci
16.2.2016 11:04:20   
mj85
Pozdrav drage trudnice, ja sam 16 nedelja trudnoce i uhvatijo me neki uzasan kasalj, prijateljica mi je rekla da pokusam sa crvenim lukom i cajem od kamilice (tako sto se u vodi skuva crveni luk i caj od kamilice) i meni to pomaze. pa cisto ako nekom treba da znate user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio mj85 -- 16.2.2016 11:05:48 >

(odgovor članu Dragić)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: kasalj u trudnoci
17.3.2016 0:44:17   
Melica
Pozdrav za sve,imam problem sa bolovima u grlu već par dana,sada sam u 23 nedjelji,kašalj je suh i javlja se navecer,nemam temperaturu,ali imam jake bolove u plucima ,dešava se da iskasljem sekret,da lu je oko imao sličnih problema

(odgovor članu mj85)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: kasalj u trudnoci
17.3.2016 7:03:34   
vocicana
Imas o0dlicne predloge za inhalaciju u kucnim uslovima.
Probaj caj od bosiljka, nesto od ovog sto su devojkenapisale. Malo da sluzokozu rehidriras i obnovis,prepostavljam da ti je bolno gutanje nakon dobrog iskasljavanja, uzmi oriblete pantebnola, mada sam ja negde u 6-tom imala iste muke, kupila sam Fitosept sa biljkama, odlican je bio, ne znam da li sam 4 utrosila, odreagovala sam odlicno.
Pridruzi se user posted image , ja svako malo otkrijem da negde ima novih trudnica, bas bi bilo lepo da nam dodjes povremeno.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Melica)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: kasalj u trudnoci
17.3.2016 7:51:29   
Anck Su Nmaun
Ja sam se mucila mesec dana sa uzasnim kasljem prvo dve nedelje suv, davila sam se al meni te biljcice nista nisu pomogle samo inhalacije ..inhalacije i inhalacije.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: kasalj u trudnoci
17.3.2016 21:58:06   
Melica
Danas sam bila kod doktora,imam upaljenu lijevu stranu plućnog krila,dali su mi antibiotik cefalosporin Zinnat 500mg,strah me zbog bebice, alii je bilo lakše od prve tablete

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: kasalj u trudnoci
17.3.2016 22:02:54   
IvanaSK RR
Ako doktor kaze da moze antibiotik, onda ne treba da se plasis.

(odgovor članu Melica)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: kasalj u trudnoci
17.3.2016 22:04:29   
vocicana
Nista nadoknada tecnosti, pij antibiotik, lezi i lepo to da se zaleci.
Bas mi je zao.
Anck secam se kada si pisala da te to muci i mucilo te toliko dugo, ali dobro si prosla.
Pitam se samo decica silna imaju problem saastmom, gusenjem,a roditelji nepusaci, vodjeno racuna i vodi se, a bez inhalacije nema zivota. Da li je moguce da nam je vazduh toliko zagadjen, da na spisak neophodnih stvari za bebu i vas treba odmah staviti i inhalator sa Berodualom i ostalim otrovima koji se moraju dati...?!

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Melica)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: kasalj u trudnoci
18.3.2016 7:56:34   
Anck Su Nmaun
Jao voci stvarno... ja kad sma bila mala ne secam se da je to iko i koristio..nije ga mozda ni bilo user posted image
A sad nemoze se ziveti bez njega. Pa ja stvarno razmisljam sad da kupim inhalator. Jer se bez njega ne moze.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: kasalj u trudnoci
17.4.2016 17:31:51   
emicaa
Djevojke pomagajte,već deseti dan otprilike kašljem dan noć,sutra ću zvati doktora ali pojma nemam kad će mi dati termin.Šta da radim do tad?

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here