|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
22.2.2018 21:39:54   
Dragce86
Ja jedem sve sto i inace. Izbacila sam i pre trudnoce nitrate u ishrani ( parizere, pastete, raznu konzerviranu hranu i sl. ), jer mi je smetalo a i kafu sam svela na minimum ( nekad popijem jednu za 10-ak dana ).

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
22.2.2018 21:45:11   
Sarav
Samo sam tunjevinu izbacila, sve ostalo sam proždiralauser posted image zato sam i bila kao lopta

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
22.2.2018 21:51:06   
mama Jo
U prvoj sam jela kao sumanuta 😊
U drugoj mi se gadilo na samu pomisao na hranu, terala sam se da pojedem bilo sta, a kad osetim miris nekog dinstanja i kuvanja - muka mi je bilo non stop 😊

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
26.2.2018 14:37:22   
Dora89
Meni je muka od mesa i ribe, sve ostalo kao i do sada.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
26.2.2018 14:37:56   
Srecko47E
Nista mi nije smetalo osim mozda kafe.

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 355
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
26.2.2018 14:38:52   
Mala Elena
Jela sam sve, nisam cajeve osim nane i kamilice, sipka...

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
26.2.2018 22:37:15   
mama Jo
Joj i kafu nisam mogla da pijem do nekog 3.meseca...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
27.3.2018 14:04:19   
BuducaMilic
Meni je doktor na pregledu rekao da jedem sve ono sto mi prija, da nema zabranjene hrane u trudnoci, samo da to bude u umerenim kolicinama i da jedem bar 1kg dnevno voca i povrca.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
27.3.2018 15:15:05   
mama Jo
Prepoznacete vec sta vam se ne jede 😂

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu BuducaMilic)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
27.3.2018 15:26:06   
Dragce86
Ja u principu jedem sve, samo sto kaze Mama Jo, ne trazi mi se kafa, kao i pasulj, grasak i sl. To ne mogu da primirisem...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
6.7.2018 9:31:08   
dunja RR
Ovako, moram pitati sada, iako nisam još bila na UZ. Ali ako bude sve ok na UZ, i dr da dozvolu za more, neću imati vremena da pitam.
Zato sada to radim user posted image

Giros da li je ok?
Feta sirevi, pretpostavljam da oni pasterizovani (jesu li) u prodavnici smeju? A u restoranu, ako posluže?
Ribu smem bilo koju ili?
Morske plodove da izbegavam ili ne?
Grčke jogurte smem?

< Poruku je uredio dunja RR -- 6.7.2018 9:34:12 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
6.7.2018 9:32:59   
dunja RR
Ja inače /nevezano za trudnoću) ne jedem suhomesnato, retko, da li je uopšte nešto od suhomesnatog ok u trudnoći, ovo pitam zbog sendviča za plažu user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 6.7.2018 9:33:47 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
6.7.2018 10:19:38   
emicaa
Dunja ja sam prvi put bas pazila i nisam jela nista od suhomesnatog.U drugoj sam pazila manje jela sam ponekad suhomesnato,tipa suseno meso,slaninu i cajnu kobasicu.Od ribe ako se dobro sjecam ne smije sirova riba,za plodove mora mi nije niko govorio da ne smijem

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
6.7.2018 11:27:46   
Maraj
Dunja pa ja jedem. Ne nesto cesto alinjedem
Sto kaze emica slaninicu mozea. Ja volim i cajnu kobasicu ali nekad minse podize pa mi smeta. Migla bi i pecenicu, curetinu...sto da ne
Ja nedem al.opet kazem ne cesto
Ako mislis za plazu sto ne bi napravila sendvic sa namazom (maslac/margarin) salatom i listicem sira (kackavalj)

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
6.7.2018 14:14:22   
lesli
Ja suhomesnato inace retko jedem tako i u trudnoci, ali obavezno mora da prodje termicku obradu. Znaci slanina przena sa jajima ili topli sendvic, inace ne. Mlecni proizvodi obavezno da su od pasterizovanog mleka. Voce i povrce oprano do bescesti. Doduse,to sam i pre radila. Moja mama se zgrazava kad vidi kako ja perem maline, kupine i slicno voce user posted image

Evo imas i ovde neke smernice za ishranu:

http://americanpregnancy.org/pregnancy-health/foods-to-avoid-during-pregnancy/

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
6.7.2018 14:18:20   
Maraj
Ma ja jedem...jedino sto ne jedem to je sir i kajmak kupljen na pijaci. To kupujem fabricki upakovano
To sitno voce operem i stavim malo u vodi da odstoji. Nista preterano

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
6.7.2018 14:23:28   
milicicak
Dunja, sve sto je fabricki upakovano smes i suhomesnato i sireve. U restoranima svakako sve sto sluze je sa deklaracijom tako da ni tu nemas brige. Moje dete bi ti reklo zasto ides u Grcku ako neces da jedes giros user posted image naravno da smes.
Ribu samo ne svezu, termicki obradjenu mozes. Kao i kalamare :) ja bih skoljke i rakove izbegavala ali ako volis slobodno.
Ja jedem sve kao i normalno, samo se trudim da jedem vise voca i smanjim rukolu i zelenu salatu zbog nitrata

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 367
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
6.7.2018 15:07:35   
IvanaSK RR
Ja sam sve jela u obe trudnoće, uopšte nisam pazilauser posted image
U prvoj sam cajnu bas dosta jela.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 368
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
6.7.2018 15:09:36   
Sanjica26 RR
Sve sam jela sem morskih plodova.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
6.7.2018 15:32:30   
dunja RR
Hvala vam!


Ne jedu mi se rakovi i školjke jer sam prošle godine na Limnosu sve što god je izvađeno iz Egeja isprobala user posted image

Osim hobotnice! Nju sam planirala poslednje veče, ali nije imala gde da stane :)



Mili, znači lignje smem? user posted image


Ribu planiram često, i jagnjetinu, ima čak u to mestu gde idemo i restoran koji naše drže, pa možda i tamo svratmo, kažu da su im odlični grčki specijaliteti.


Mmmm girooos može user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 370
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
6.7.2018 15:46:19   
Maraj
Ja sam jela lignje u ovoj trudnoci par puta

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
6.7.2018 15:56:28   
IvanaSK RR

IZVORNA PORUKA: Maraj

Ja sam jela lignje u ovoj trudnoci par puta

Ja sam u prvoj trudnoći, al sam se nakrkala onog preliva od belog luka i celu noc povracala. Svinja.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 372
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
6.7.2018 16:11:29   
mama Jo

IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR


IZVORNA PORUKA: Maraj

Ja sam jela lignje u ovoj trudnoci par puta

Ja sam u prvoj trudnoći, al sam se nakrkala onog preliva od belog luka i celu noc povracala. Svinja.


user posted image
Hahaha umreh user posted image

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
6.7.2018 18:40:30   
MojMiki
Pridruzujem se kao zvanicna trudnica. Danas dr rece da se ne ugojim mnogo, 10ak kg
Dunjice stvarno kako ces u grcku a da ne jedes giros. Ne znam kakva su pravila za morske plodove, ne mislim na ribu, ali ja sam jedini put u prosloj trudnoci povracala posle morskih plodova... ali najela sam se kao prase i seli u auto, putovali danju i u Srbiji ekskaliralo :-)
A mozda je to samo zato sto sam preterala i sunce, auto....

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 374
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
6.7.2018 19:35:21   
Maraj
Miki ja sam se do sad ugojila 23kg. I u prosloj trudnoci sam dosta nabacila. Puna sam vode. Il se ja to tesim user posted image

E ja sam jela lignje ali samo ih isprskam sa limunom. Ne sa marinadom. U marinadi ima dosta belog luka

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here