|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 16 17 [18]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
10.12.2020 12:56:51   
lesli
E da i djumbir pomaze, ako ga mozes i volis.Uzmes djumbir u prahu (kotanyi recimo) i razmutis malo tog praha u casi vode i popijes.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 426
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
10.12.2020 14:19:04   
Deika
Trudim se da jedem ok, ali dosta stvari mi ne prija. Ali sam isto primetila čim se malo isprazni želudac meni mučnina i onda se nateram da jedem nešto. Ali dobro. Jede mi se plazma a i voće, ali pošto imam insulinsku ne smem da preterujem u tome. tj doktor mi je rekao da izbegavam plazmu koliko je moguće, jedino ako baš ne mogu nista. Danas čekam krekere da probam da mi donese verenik, ali mi se već u startu ne jede to slano. Za đumbir sam čula, i isporbaću. 


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 427
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
17.12.2020 0:11:42   
Elenita
Riba


(odgovor članu mrvicica)
Direktna veza do poruke: 428
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
20.12.2020 10:03:24   
Deika
Pojela sam juče za doručak tunjevinu, za ručak pastrmku, za večeru skušu. Po parče jedno. Da to nije pretetano zbog žive? Prijalo mi baš


(odgovor članu Elenita)
Direktna veza do poruke: 429
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
20.12.2020 10:07:29   
Duškić
Ja nisam neko ko obozava ribu, volim ali ne preterano.
Meni je smetala cajna , nisam mogla to tako da jedem i puno zacinjeno.

Ako ti prija i nije ti muka zasto ne ?

(odgovor članu Deika)
Direktna veza do poruke: 430
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
20.12.2020 10:15:01   
Deika
Pa rekoh zbog žive da nisam preterala. Mada nisam je jela nijednom više u ovoj nedelji. A čitala sam da tuna ne sme često, za pastrmku i šarana ne znam


(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 431
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
3.4.2021 17:05:16   
Deika
Pozdraav, da li je u trudnoći dozvoljena upotreba sode bikarbone za čišćenje voća i povrća? Pošto verujem da nešto sode ostane i na voću/povrću, zanima me je l u potpunosti bezbedno to.. 


(odgovor članu mrvicica)
Direktna veza do poruke: 432
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
3.4.2021 17:23:07   
nata11
Naravno. Mislis da potopis voce i povrce. To se svakako preporučuje.



_____________________________





(odgovor članu Deika)
Direktna veza do poruke: 433
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
3.4.2021 19:48:23   
mati
Deika, ti to sve dobro isperes. Nesto i ljustis. Sigurno je bezbednija od svega onoga što ostane na kori dok stigne do marketa ili pijace.

< Poruku je uredio mati -- 3.4.2021 19:49:07 >


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 434
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
8.4.2021 10:35:49   
Deika
Hvalaaaaa 😀 ja samo da pitam, da ne razmišljam za džabe. 😀 Da, da, mislim na to pranje u sodi bikarboni. 😀 


(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 435
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
9.4.2021 15:13:58   
Akita11
S

(odgovor članu Deika)
Direktna veza do poruke: 436
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
9.4.2021 15:15:37   
Akita11
Zanima me da li je opasno u trudnoći jesti prepečenu, zagorelu hranu? Desilo mi se par puta da mi je pasulj zagoreo, pa sam jela iako je imao sitne male crne ljuspice od tog zagorelog. I generalno,prepečem hranu.


(odgovor članu Akita11)
Direktna veza do poruke: 437
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
9.4.2021 18:51:45   
lesli
Ako si pojela 1-2x bebi nece biti nista, ali na duge staze i na nekoj redovnoj osnovi to nije za tebe zdravo.

(odgovor članu Akita11)
Direktna veza do poruke: 438
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
1.2.2024 14:59:44   
Anci2024
Ja takodje nemogu da podnosim slatko a pre trudnoce sam jela. Jedem banane i jabuke. Sir i cvarci su mi odlicna kombinacija u trudnoci. Hahahaha malo cudno😉. Nemogu da podnesem miris kulena niti limuna. Kad sam imala mucnine limun mi dosta pomogao a sad nemogu da ga smislim. Smoki mogu da jedem ali do neke mere. Cevape nemogu da podnosim. 
Prva mi je trudnoca i jako se cudim kako to da nemogu podnositi to sto sam mogla pre trudnoce ali citala sam da je to normalno.


(odgovor članu She Ra)
Direktna veza do poruke: 439
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
1.2.2024 17:46:37   
17 joka
Meni je jedino   smetao miris mleka i njega nikako nisam mogla da pijem.Ono sto mi se nestvarno trazilo i jelasa sam jesu vocni jogurti pavlaka , ma sirevi  jogurt sve mlecno , kisele salate  , voce.Slatko uopste mozda od 6tog meseca me krenulo i to nepreterujemGrickalice  nista, brza hrana  nista  Povracala 4 puta  samo su mi razni mirisi i smradovi smetali od treceg meseca pa nadalje   dok se sprema hrana umirala sam ali da klopam nisam imala problem 😆 videcemo jos ovih mesec dana kako ce biti 

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Anci2024)
Direktna veza do poruke: 440
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
12.2.2024 11:09:36   
Srecko47E
Ja sam vala jela sve sto mi se jelo.
Te ne bi trebalo ovo,te ne smes ono...Ma hajde molim te.
Jela sam sta mi se jelo. user posted image

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 441
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 16 17 [18]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 16 17 [18]
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here