|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
6.7.2018 22:11:24   
IvanaSK RR
Maraj, pogledaj post na prethodnoj strani o marinadi sto sam pisala user posted image
Ja se nekako uopšte ne opterećujem ishranomuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 376
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
10.7.2018 13:05:48   
Mamavit
Drage trudnice pridružujem se mnogo ste me nasmejale u prethodnim postovima.
Ja sam jedna starija trudnica(38) u 17 nedelji.

Htedoh da vam se izjadam.
Izuzetno pazim šta jedem i to:
Povrće paprika ( jedino je ne ljuštim),paradajz, krastavac i luk. Oprano u vreloj vodi i ponekad u sodibikarboni.
Voće u vreloj vodi oljušteno.
Sve pasterizovano mlečno. Meso prepečeno ili kuvano po 2 h. Tirolska šunka kuvana 2h najduže čuvana 2 dana posle je MM jede.
Elem, svi znaju koliko se čuvam i onda sl.situacija.
Mm kupio pavlaku a nije gledao da li je pasterizovana njega je u tom momentu privuklo 10% mm da se on ne bi dalje debljao jer je gori od trudnice. Pojela sam 3 kom pavlake za par dana i slučajno pogledam piše fermentisana ali ne da je pasterizovana 🤔
Jedva ohladila od tog slučaja odemo kod njegove sestre na ručak koja ima troje male dece i ja uzmem samo testeninu i salatu i pitam koji je sir. Kaže feta. Ja pitam jel pasterizovana računam ina troje male dece, kaže jeste pobogu. Pojedem ja dva parčeta i koju maslinu bez mesa. I sklanjamo hranu kad ja vidim fetu u pakovanju na merenje, šok. Odmah sam je pitala, kaže pa i feta i masline su na merenje ali pošto je iz radnje to je pasterizovano zar ne??

I tako sam opet bila par dana u histeriji i sad malo dođoh sebi. Šta mislite da li preterujem sa ishranom?

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 377
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
10.7.2018 13:10:24   
Maslacak15
preterujesuser posted image Nisam shvatila poentu ljuscenja voca?? A ni pranja u sodi bikarboni.... Opusti se, bolje je i za tebe i za bebu.

a to sto si starija treba da budes mirnija i stalozenija a ne obrnutouser posted image Ja sam se porodila krajem marta, u avgustu punim 41. i nista nisam ljustila. Bez alkohola i pusenja ( inace sam nepusac), bez zivog mesa sa izuzetkom prsuta i inace bez ogranicenja u ishrani. I uz puno nuteleuser posted image user posted image . Beba je ispala odlicna kao i prethodne dve i za sada deluje kao da joj je bio fenomenalno u stomaku. Zelim ti sve najbolje.

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 10.7.2018 13:16:15 >

(odgovor članu Mamavit)
Direktna veza do poruke: 378
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
10.7.2018 13:33:44   
IvanaSK RR
I ja mislim da preterujes user posted image
Nemoj toliko da se opterećujes nego uzivaj u trudnoći.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 379
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
10.7.2018 13:36:33   
veselicaa
Opusti se i uzivaj user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 380
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
10.7.2018 14:16:55   
Mamavit
Hvala vam.
I ja sam skontala da preterujem kad žena sa tri deteta ne zna šta je pasterizovano ali hajde da proverim sa vama.
Znam da 38 god.nije tako punoooo ali prvo dete i puno prepreka i sad sam svu energiju usmerila da sve bude ok.

user posted image

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 381
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
10.7.2018 14:23:11   
IvanaSK RR
Ja imam dvoje dece pa se nisam brinula previse ni oko njihove ishrane user posted image
Kljuc je u umerenosti user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Mamavit)
Direktna veza do poruke: 382
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
10.7.2018 14:55:40   
Maraj
Ma idi. Ja jedem sve. Osim kazem ne jedem mlecno kupljeno na pijaci. Mada ja to ni van trudnoce ne jedem
Pavlaku jedem koja mi prva padne pod ruku
Najcesce imlek
Ne vodim bas toliko racuna.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 383
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
10.7.2018 17:13:59   
Anck Su Nmaun
Sve sam jela nisam davala znacaja tome

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 384
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
10.7.2018 20:38:02   
Maraj
Zeno draga jedi sve. Nismo bolesne. Trudne smo user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 385
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
11.7.2018 11:00:59   
Mamavit
Hvala još jednom. Ja sam baš preterala i to sve u strahu od bakterija user posted image
Malo ću popustiti. Evo jutros sam doručkovala susam pastu sa feta sirom i maslinamauser posted image naravno feta je pasterizovana. Za ručak kuvani kupus sa krompirom, užina pre podne voće, posle ručka čokolino u mleku. Večeru... još ne znam šta bih smislila. Samo razmišljam kuvani kupus i čokolino u mleku da mi ne bude zavrzlama po stomakuuser posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 386
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
11.7.2018 11:09:21   
IvanaSK RR
Evo ima tema o trudnickom meniju
Klik

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Mamavit)
Direktna veza do poruke: 387
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
11.7.2018 11:10:56   
veselicaa
Pridruzi se trudnicama i na ostalim temama,da razmenite iskustva a i opustices se kada vidis sta druge zene jedu.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 388
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
11.7.2018 16:06:50   
Maraj
Evo ja cu danas sebe da castim sa jednom pljeskavicom user posted image
Zvao me sad mm s posla
Kupice mi u povratku s posla user posted image

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 389
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
11.7.2018 16:23:15   
lesli

IZVORNA PORUKA: veselica RR

Pridruzi se trudnicama i na ostalim temama,da razmenite iskustva a i opustices se kada vidis sta druge zene jedu.


Ako bude citala moje postove o ishrani nece se opustiti user posted image

Mamavit, ja te potpuno razumem. Slicna situacija sa trudom oko bebe i straha da kad je konacno uspelo ne uprskam nesto. Doduse, mladja sam skoro 10 godina i trudna nekih 12 vise. Hranim se po slicnim principima, sto si mogla videti ako si prelistala par strana unazad. Doduse ne ljustim kozicu sa povrca, samo ga temeljno ribam (ali to sam radila i pre trudnoce user posted image )
Moja mama pre neki dan kod nas. Dolazi mm sa pijace i donosi kajsije. I pita da li moze da uzme jednu. Mi kao naravno. I lepo uzima zena, protrlja i tap u usta, a ja vilica do poda od soka user posted image

Sto se pavlake tice, mislim da mora biti pasterizovana iako ne pise. Ni na moja kravica jogurtu ne pise da je od pasterizovanog mleka, ali sam 100% sigurna da jeste. A i feta je verovatno ok, iako je na rinfuz. Jer imas da kupis koliko znam i president fetu na rinfuz, koja je provereno od pasterizovanog mleka.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 390
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
11.7.2018 16:26:23   
Maraj
Ma zene jedite
Ok pazite da hrana nije pokvarena na ovim visokim temperaturama. Morate bebu naviknuti na sve dok je jos u stomaku. A ne losle alergija na med na jagode.... ja jedem sve. Sve beba neka proba dok je u stomaku

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 391
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
11.7.2018 16:32:08   
lesli
Pa jedem ja sve. Samo ono sto mi spada u rizicno, ipak prodje termicku obradu prvo - prsuta, dimljeni losos, sirevi od nepasterizovanog mleka...
I jedino sto jaja ne jedem onako kao inace sa rovitim zumancem, iako godinama nabavljamo od istih ljudi.

Jedino sto mi se jede susi, to bas nema smisla da narucim i ubacim u rernu. user posted image Ali jos 2-2.5 meseca, pa cu da navalim i nadoknadim user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 392
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
11.7.2018 16:33:51   
Maraj
E pa dobro les to se podrazumeva. Ja ni van trudnoce ne jedem rovita jaja a susi nikako ne jedem. Tako da sve je to individualno. Treba se hraniti zdravo. Al ne treba preterivati.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 393
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
11.7.2018 16:37:25   
lesli
Ja jedem. Ne skroz sirova, to mi ipak deluje rizicno bez obzira na sve. Ali jedem recimo jaje na oko ili kuvano, sa tecnim zumancem, njaaaam.
Sada, zumance mora biti 100% mrtvo user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 394
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
11.7.2018 16:39:13   
Maraj
Ja zbog salmonele i van trudnoce dobro obradim jaja. Zato kazem sve je to individualno

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 395
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
11.7.2018 16:48:17   
lesli
Pa sustinski, salmonela bi trebala da se ubija na cini mi se 60 stepeni. Zato ne jedem i ne pravim kolace sa zivim jajima, ali mi jaje na oko sa blago sirovim zumancem deluje ok. Ipak u trudnoci idem na 100% sigurno...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 396
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
14.7.2018 8:24:51   
dunja RR
I ja volim (van trudnoće) ta tečnjikava žumanca user posted image


Ok znači ribu i giros smema, lignje smem, a feta? U Grčkoj sada neću moći na grčkm da pročitam sastav, ali kontam da smem one njihove jogurte? Feta?

Kačkavalj? Razmišljam, za sendviče za plažu, šta da stavim. Da li smem njihovo suhomesnato da kupim, zapakovano/vakumirano? Ili da odavde ponesem, ima Zlatiborac one slaninice i pršute, ali biće van frižidera u koferu par sati?

Ne vezano za more, da li smem npr štap čajne da kupim, u Idei npr, one iz njihovih frižidera, što seku, ili mora striktno da bude vakumirano?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 397
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
14.7.2018 8:42:28   
milicicak
Dunja, mozes sve sto si navela. Sve. Opusti se malo user posted image
Ja bih izbegavala da nosim lako kvarljive stvari na plazu, tipa sunka i majonez u sendvicu. Cajna, suvo meso, prsuta su ok. I jedi sta ti srce zeli tamo, samo izbegavaj majonez na plazi. Ja ne bih nosila nista odavde.
Jooj, bas ti zavidim. Ovo mi je prvi put da necu pojesti grcki giros od kad se mini buba rodila user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 398
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
14.7.2018 8:47:18   
dunja RR
Hvalaaaa Mili user posted image


A majonez, ja ga ne jedem godinama, niti ga kupujemo, sigurno najmanje 10 godina. Kupiću maslac za sendviče, onda ću sve tamo, neću ništa nositi.
Mogu tamo onda pršutu, suvo meso, ako nađem, nisam to nikada kupovala u Grčkoj, nit sam videla user posted image


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 399
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
14.7.2018 8:48:05   
IvanaSK RR
I ja bih ovako kao Milicicak. Ne bih nosila odavde. I ne bih kvarljivo na plazu. Ne znam koliko ti je daleko plaza od apartmana pa ako nije mnogo mozes da se prosetas kad ogladnis...
I jela bih njihove sireve. Cajnu bih uzela iz frizidera ovde user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here