|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
1.3.2012 22:20:11   
Odri Hepbern
Ne jedem ono sto nisam ni pre jela,znaci slatkise,grickalice,po pekarama,masno,mnogo slano... Smanjila sam malo tunjevinu jer znam da je nije dobro cesto jesti u trudnoci. Od mesa jedem junetinu,piletinu i morsku ribu- nju obozavam. Imam srece sto mi salje rodbina sa mora. Od njih npr dobijam i maslinovo ulje koje nije ni prineti ovom sto mi kupujemo.

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
1.3.2012 22:50:18   
Cunce
Imacu to na umu, hvala user posted image

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
29.3.2012 18:24:26   
leamalamut
Ja jedem sta god mi se u trenutku jede i sta imam da spremim ili namazem .Uopste se ne opterecujem , sve mi prija , nista od hrane koju inace volim da jedem mi ne smeta .Jedem i slatko i kiselo i mesinu u svim oblicima i testa , ma sve ....user posted image a jos nisam ni kg dobila

_____________________________

Muškarac je uspeo da izmisli i pripiše ženi sve odlike karaktera koje ona,u stvari nema, čak koje su više njegove nego ženine.Tako, muškarac misli da je žena slaba i zbunjena,a ona je izvanredno gipka,smela,dosledna,i uvek zna šta hoće i koliko može

(odgovor članu Cunce)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
29.3.2012 21:55:51   
Sanchy
Polako ...ja sam u 15 nedelji bila jos u minusuuser posted image ...sad sam +6 od pocetne kilaze(to sto sam otisla u minus ne racunamuser posted image )....ne jedem sjenicki sir posto se pravi od nekuvanog mleka,smanjila sam tunjevinu i sardine zbog zive u konzervama,ne pijem sveps,inace omiljeni.zbog kinina,ne jedem zelenu salatu zbog toksoplazmoze,ne kupujem pljeske na kioscima,ne jedem rovita jaja zbog salmonele to nisam ni ranije jela,meso nista osim pileceg filea tako jedem od kad sam pocela da jedem cvrstu hranu ,i da,ne jedem pastete,suhomesnato nista i to bi bilo to...ostalo jedem normalno ukljucujuci i slatkise...dok god mi je secer okkkuser posted image

(odgovor članu leamalamut)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
29.3.2012 22:10:12   
leamalamut
A joj , sta si ti sve izbacila sta ti je ostalo da jedes user posted image ... ja ne mogu da se odrieam jaja ni zelene salate , jaja volim tvrdo kuvana i dobro przena ili pecena i to na masti za koju smatram da je daleko zdravija od ulja koje kupujemo , salatu dobro perem i uz to pojedem ko zna koliko mladog luka :) , imam mace dve kuci kod roditelja i ne bezim od njih , ali se ne mazimo kao nekad , sir jedem svaki dan ali domaci i kravlji , kao i sve druge  mlecne proizvode .Od gaziranog samo pijem kiselu povremeno .Trudim se da vise jedem voca nego inace . Suhomesnato skoro iskljucivo iz moje domace proizvodnje .Ali ne mogu previse da se opterecujem sta da jedem a sta ne .Sve sto mi prija ja jedem ama bas raznoraznu hranu i uglavnom iz licne domace proizvodnje 


_____________________________

Muškarac je uspeo da izmisli i pripiše ženi sve odlike karaktera koje ona,u stvari nema, čak koje su više njegove nego ženine.Tako, muškarac misli da je žena slaba i zbunjena,a ona je izvanredno gipka,smela,dosledna,i uvek zna šta hoće i koliko može

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
29.3.2012 22:16:56   
Sanchy
Ma to se samo cini da sam svasta izbacilauser posted image ...ja ti ceo zivot meso ne jedem osim pileceg filea i povremeno pljeske ,suhomesnato takodje ne jedem ne vezano za trudnocu,jaja pojedem dva nedeljno ali dobro dobro kuvana,jedem svo povrce i voce osim zelene salate nju je nemoguce oprati posto ima sitne pore u koje ova napast moze da udje a jako jako je opasno dobiti tokso prvi put u trudnoci...najzalije mi je sjenickog sira i svepsa sto sam morala da se odreknem eto...inace imam i ja macu ali sad je nepustam u kucu jer eto i ako imam macke ceo zivot skoro i grebale su me i skakale po mene ja tokso ne dobih i nemam imunitet na nju pa sad moram da vodim racuna do porodjajauser posted image

(odgovor članu leamalamut)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
29.3.2012 22:20:55   
Ana RR
Kada spremate zelenu salatu, pre pranja je potopite u vodu sa kašičicom sode bikarbone i ostavite da odstoji neko vreme. Posle toga je dobro isperite pod mlazom vode, sva prljavština i sve gluposti koje postoje na njoj će biti eliminisane user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
29.3.2012 22:31:58   
leamalamut
E Sanchy ja sam ti veliki gurman pa kad tako citam sta ti inace ne jedes meni to deluje kao da je mnogo stavki user posted image

Ana , hvala na savetu


_____________________________

Muškarac je uspeo da izmisli i pripiše ženi sve odlike karaktera koje ona,u stvari nema, čak koje su više njegove nego ženine.Tako, muškarac misli da je žena slaba i zbunjena,a ona je izvanredno gipka,smela,dosledna,i uvek zna šta hoće i koliko može

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
8.4.2012 23:10:44   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: jovicaa

čini mi se da nema ove teme... tako da pisite, sta niste jele od namirnica u trudnoci?
citala sam na vise mesta i uglavnom se ne preporucuju termicki neobradjene, ili poluobradjene mesne preradjevine i sirevi, mleko.....
e sad mi smo dobili neku jako dobru domacu kobasicu... pa koliko ste se pridrzavale ovih pravila?


(odgovor članu leamalamut)
  Direktna veza do poruke: 209
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
8.4.2012 23:30:16   
jovicaa
e pa ja jedem sve sto ne valja... iako to inace ne radim i hranim se relativno zdravo???
ali protiv mucnina mi pomaze jedino jedenje raznih *ovana... sta da radim??
inace cak ni ne volim kobasice... ali sad smo dobili gomilu nekih predobrih domacih? kako da ih ne jedem.. a nasi kumovi su ih jeli celu zimu... valjda su dobre..

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
9.4.2012 10:01:57   
Ana RR
Jovice??? Pa tek sad vidim ticker!! Čestitam user posted image user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
9.4.2012 10:11:04   
Alexis79
Ja jos uvek nisam nista svesno izbacila.
Kafa mi smeta imam utisak jos od Vto.
Ne mogu ni da je pomirisem odmah trcim u kupatilo.user posted image
Cudno je to sto mi nista kiselo ne prija tipa jogurt ili k.krastavcici .
A juce sam u slast pojela svinjsku sniclu koju nisam 10 god. mogala da omirisem.
Ja sam uglavnom zivela na piletini i curetini ,koja mi je sad nesto bljutava.
Ali jos je rano za neke moje prognoze ,jer su jos uvek mucnine svakodnevne.
Kad se budem projela bice strasno user posted image .

Ja inace zelenu salatu obozavam i jedem je stalno i nisam znala da zbog toxoplazme treba nesto da se posebno pazim.Mislim dobro je operemuser posted image

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
9.4.2012 10:46:06   
Anoniman
Jovice, ako ćeš da jedeš suhomesnato, ja svakako pre glasam za domaću kobasicu, koja jeste slana, ali nema aditive, konzervanse, kljunove i kreste kao paštete i viršle, a i mnoge salame. Takođe, recimo barena slanina, mada i često i drugi kupovni, pa i veoma kvalitetni suhomesnati proizvodi sadrže tonu aditiva, pojačivača arome i sl. Dakle, sa mog stanovišta - ako je domaće, i ako ćeš biti umerena, što da ne (mislim na kobaju).
I mislim da u trudnoći ne treba preterivati sa "ne smem ovo, ne smem ono". Postoje neke stvari koje se ne jedu, jer su rizične za trudnice - velike morske ribe, šveps i energetski napici, previše masnog i previše slanog. Ali je po meni veća gre'ota ne jesti dovoljno voća i povrća nego povremeno pojesti malo tunjevine ili malo slaninice, jednostavno, mora da postoji balansirana, zdrava ishrana, kako treba da se hranimo i van trudnoće, a ako ne smemo da zgrešimo s vremena na vreme, ne valja ni touser posted image

(odgovor članu Alexis79)
  Direktna veza do poruke: 213
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
9.4.2012 16:05:35   
jovicaa
ja se tripujem da nema neku od tih bakterija u sebi ... posto je domace, mislim sigurno da je provereno.... ali opet?

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
9.4.2012 16:08:11   
Olga75
pa u domacoj kobaji bude svasta ali ako je nosena na analizu kod veterinara ( mislim na trihinelu ) a listerija , pa uvek mozes da odes u higijenski i da uradis antitela

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
9.4.2012 16:09:47   
Sanchy
Pa bas te domace ne podlezu bas nekoj veterinarskoj kontroliuser posted image ...mene je zato strah da jedem bilo sta iz domace radinosti,trenutno...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
9.4.2012 16:13:22   
Anoniman
Kako ne podležu? Pa nose se u vet. zavod obavezno...ja pod domaće podrazumevam provereno domaće, a ne domaće kupljeno od nekoga ko prodaje na tezgi na pijaciuser posted image

(odgovor članu Sanchy)
  Direktna veza do poruke: 217
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
9.4.2012 16:14:47   
Olga75
na podlezu ali ti sam zbog sebe odneses
a koliko kosta pregled , mnogo jeftinije nego da pazaris trihinelu

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
9.4.2012 16:23:53   
jovicaa
da ja uradim antitela, ili kobasica?
mislim nisam ja pravila tu kobasicu... samo bih tako mogla da budem sigurna da je testirana. ali oni su vrlo ozbiljni ljudi, nisu neki divljaci pa da jedu netestirano, u to sam sigurna. a ima da przim tu jadnu suvu kobasicu, pa cu tako da transujem sa mastima ali bar cu znati da je sve crklo!
a od juce uvece sam u takvom raspolozenju da mi se sve gadi... tako da ne znam ni da li cu da jedem jos...

< Poruku je uredio jovicaa -- 9.4.2012 16:25:36 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
9.4.2012 16:26:37   
Olga75
ako mislis da kobasica nece plakati kad joj budu radili antitela user posted image
na trihinelu se nosi meso od dijafragme ili ono izmedju rebara ( to je kazu veterinari najbolje ) a na listeriju se radi krv coveka
ako su kobaje od proverenog proizvodjaca , verovatno ih je nosio na analizu , malo bolida se zeza sa time

< Poruku je uredio Olga RR -- 9.4.2012 16:27:26 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
9.4.2012 21:26:01   
jovicaa
priroda je uradila svoja... od danas imam tako opasne mucnine da ne mogu nista da vidim od hrane, a kamoli kobaje.... osecam se kao da cu da umrem

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
9.4.2012 22:05:15   
minavb
Sino, ne sprdaj se nego bezi od suhomesnatog, domacih sireva i kajmaka, ribe koja dugo zivi, dobro peri salate i jagode, i sve doooobro termicki obradjuj.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
9.4.2012 22:45:31   
Lilla
Ni ja se nisam zezala sa suhomesnatim preradjevinama, ali sam onda dobila savijet od babice da sve zaledim najmanje 3 dana i poslije toga je navodno meso sigurno za jelo jer bajice umiru na niskim temp. Tako sam radila, jela i nije se nista desilo, pa sad, da li je ovo 100% sigurno ne znam. Mlijeko sam pila samo pasterizovano a i jela preradjevine od njega.

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
14.4.2012 19:29:05   
Anoniman
E pa od juce ne jedem nista slatko , ukljucujuci i secer u kafi , sutra cu sigurno pojesti malo parce torte ali na dalje necu nista .. Eto user posted image

(odgovor članu Lilla)
  Direktna veza do poruke: 224
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
14.4.2012 21:58:53   
jovicaa
izbacila sam sve suhomesnato.. jedem kupovne sireve... i tako... mada mucnine me zezaju tako da mi se dosta stvari gadi kao sto je na pr kiseli kupus... pegla mi se kad pomislim na njega

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here