|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
7.8.2011 15:40:39   
vonavoj
ja sam pila tursku,ali mi je billo muka od nje na pocetku trudnoce...a i zbog mleka pijem nes..jer ga ne bi ovako pila...mrzim mleko..ali zato jogurt obozavam!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
7.8.2011 15:43:56   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: verolino

mada sam cula da ne valja u trudnoci piti vise od jedne male soljice dnevno...


Samocitiram seuser posted image
Ne valja ni u ne-trudnom stanju piti vise od ovoga. Jedna soljica ima lekovito dejstvo na probavu (cak sprecava kancer debelog creva; govorim o turskoj kafi)..Vise od toga ne...Pogotovo uzimnajucu o obzir da se sad kafa pije iz velikih solja za belu kafu...To je tri male solje odjednom, a mozda i vise...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 152
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
7.8.2011 20:24:04   
dacca
Smucilo mi se blitva, spanac, cokoladno i slatko SVE, sokovi, nemam neku zelju za breskvama i kajsijama, a njih sam obozavala, rostilj itd.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
7.8.2011 20:31:11   
bea83
još uvek me je strah da probam prvu jutarnju kafu, ne pijem je od prvog dana trudnoće zbog mučnina, one su se sad smanjile pa ovih dana razmišljam da se vratim na jednu kafu dnevno (malo turske sa puno mleka) jer bi mi prijalo zbog niskog pritiska i glavobolje
A još uvek ne smem da nabrajam šta NE jedem jer je spisak podugačak, nadam se da će se uskoro to izmeniti. Mislim da se ničega ne treba odreći potpuno ukoliko vam telo to traži, samo umereno, umereno, umereno...

(odgovor članu dacca)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
8.8.2011 10:46:53   
jance
ja juce popila skoro litru mleka.. najgore je to sto ja pijem tecnost zato sto sam zedna pa sta god mi stavis u casu, popicu litru jer sam strasno zedna.. a jutros sam opet imala neku varijantu slabe kiseline-mucnine opet, tako sam u 1. tromesecju izbacila mleko pa me proslo.. nista moracu ipak jogurt, to mi uvek vise prija

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
8.8.2011 13:03:25   
Anoniman
Ja zbog kandide nisam jela ništa slatko (čitaj: NIŠTA!) osim voća, kafa mi nikako nije prijala svih 9 meseci, a zgadila mi se i mirođija, skuša, ajvar, i jedno vreme i mleko... user posted image Sve ostalo sam pokušavala da zadržim u organizmu... Ali sve je to prošlo, i odmah nakon porođaja ponovo sam jela kao i dotle, a prvo što me dočekalo iz porodilišta kad sam stigla je veliko parče torte i ogromna šolja hladne nes kafe user posted image

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 156
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
11.9.2011 14:23:10   
ivana87
U trudnoci nisam pila sokove, ni vocne ni gazirane, samo vodu..a od hrane nikada nisam ni podnosila svinjetinu, tako da sam nju totalno zaobisla..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
14.9.2011 10:36:59   
smeskicTB
meni se uopste ne pije kafa..ni u kakvom obliku..pa je i ne pijem..sokove isto ne pijem..ili popijem retko, retko..ako sam van kuce, neko me posluzi, u kaficu..
ne jedem lisnata testa i slatkise..ili eventualno jednom u dve nedelje..
sve ostalo je tu..

(odgovor članu ivana87)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
14.9.2011 13:17:41   
PoisonEve
Ja sve jedem ko i kad nisam trudna. Jedino sto ne pijem gazirane sokove (osim  ponekad). Sve namirnice koje sam volela pre trudnoce volim i sad samo ih mozda jops vise klopam.
E da! Poslednje dve nedelje sam navalila na kornisone, one kupovne...user posted image


_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu smeskicTB)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
23.9.2011 10:32:28   
jelenaaaaa
ja jedem sve osim fast food-a i pohovanog, voca i povrca u nenormalnim kolicinama, jabuke i grejp me u zivot vracaju, svjeza mrkvica svakako dezert, slatko rijetko, ali ponekad dodje i to, e uz sve to sam dobila 8 kg, a tek usla u peti mjesec. Mnogo je, zar ne?!

(odgovor članu mrvicica)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
30.9.2011 10:37:21   
Inica
Hehe.. Ja jedino od nezdravog sto ne jedem slatko, mogu uzeti, ali ne pricinjava mi takvo zadovoljstvo kao kisela jabuka user posted image Ali zato hleb, testo, pizze, przeno, pohovano, pljeskavice, mek..nista sebi ne uskracujem, mada ne preterujem u kolicinama jer se brzo zasitim- i imam +3g... Za sada user posted image

(odgovor članu jelenaaaaa)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
30.9.2011 10:44:24   
PoisonEve
Inice, pa ti si moj covek!user posted image
Evo jedino sto moram da izbegavam od kad sam usla u 9. tesku hranu i veceru uopste. Pre nekoliko dana sam spremila pasulj ne da mi nije legao negooo user posted image Nije mi prijao ni djuvec ni becarac.
Pice takodje ne mogu vis etako cesto, bas mi tesko padnuuser posted image Juce popodne sam napravila bas ekstra siromasnu picu (vrlo malo kecapa, malo sunkarice i malo sira) i to mi je bilo ok.


_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Inica)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
30.9.2011 10:53:47   
bea83
Inica i ja smo hituser posted image Samo visimo na temama o ishrani u trudnoći a istovremeno se non stop premeravamo i visimo na onoj temi koliko ste se ugojile u trudnoćiuser posted image

I ja jedem sve, ali u malim količinama. A šta ne jedem...bolje da ćutim, nisam nikakav primeruser posted image ne jedem skoro uopšte crveno meso (eventualno jednom u 10 dana od junećeg mlevenog pravim neko jelo) i ne jedem povrće, osim krompira, kuvanog paradajza, pasulja i kupusauser posted image al mi je povrćeuser posted image  Znam da ovo nije ok, ali pošto mi je krvna slika još uvek ekstra ne mogu da se nateram da jedem ono što ne volim, ako budem morala ješću na silu....I da- ne jedem slatko, odnosno pojedem neku kockicu ili keks i mleko povremeno ali baš retko...

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
30.9.2011 11:13:26   
Inica
Pa Bea, moramo biti u toku user posted image
Otprilike nas ista hrana "privlaci".. Bice i kod mene decak, pazi sta ti kazem user posted image
Znam da nam gojenje tek predstoji, ali eto- kod mene za sada nema veze kvalitet hrane sa dobijanjem na kilazi.. Ne znam, mozda je kolicina presudna, i to sto ne jedem kasno.. Mozda neku jabuku, caj, itd.. A za krvnu sliku cu tek videti, bas me zanima sta sam "napravila"  user posted image

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
30.9.2011 11:17:32   
bea83
ja ti pričam od početka da će biti dečkić kod tebeuser posted image user posted image
I ja sam iznenadjena činjenicom da bez obzira na vrstu hrane krvna slika se super drži i kilogrami se još uvek ne nagomilavajuuser posted image možda nas čekaju posledice kasnijeuser posted image

Mm se zeza i kaže da kad bebac izadje neće da zaplače nego će odmah da kaže - Može neki happy meal?user posted image

(odgovor članu Inica)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
30.9.2011 11:22:17   
majared
Do sada sam samo par puta jela dzigericu, morsku ribu, viršle i suhomesnate proizvode, odnosno, trudim se da sve ovo jedem što ređe. Kafu pijem samo jutarnju, grickalice ponekad, ali više što nemam potrebu da ih jedem češće.

(odgovor članu Inica)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
30.9.2011 11:35:39   
Inica
Happy meal user posted image Ali sa dobrom igrackicom, molim user posted image
Bea, nema veze, na RR postoje teme mrsavljenja i dijetalnih obroka, vidim da cemo se i tu sretati uskoro user posted image

(odgovor članu majared)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
2.10.2011 18:21:45   
Lilla
Ne jedem jedino dzigericu i neke vrste sira i ribe koje ovdje ne preporucuju. Kafa mi se zgadila na samom pocetku i jos uvijek je ne mogu. 

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu Inica)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
1.11.2011 16:50:09   
marica983
Koliko puta dnevno mogu kafu u trudnoci (nije mi muka) ?

(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
1.11.2011 17:11:17   
Verus
Ja popijem nes kafu ujutru, i ponekad kapucino popodne.  Ali ne pijem kolu, nista gazirano, retko jedem cokoladu: hocu reci, moras paziti da ne jedes puno stvari koje imaju kofeina, ako vec pijes kafu.  I da, pametno je izbegavati kofein u prva tri meseca trudnoce: povecava sansu za pobacajem.

(odgovor članu marica983)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
3.11.2011 8:47:10   
gogicadj
Drage moje, da li jedete slatkiše koji sadrže alkohol (npr. rum-kasato, šeri bombonjere i tako to..)?

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
3.11.2011 8:58:34   
marica983
I ja pijem jednu kafu dnevno ali ponekad poželim još user posted image a inače baš ništa gazirano, pomalo slatkiša...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
5.11.2011 22:56:03   
Sesilija 83
Ne jedem nista suhomesnato,sardinu,tunu,i ribe kad ih vidim ili ako zamirisu ja pravac u kupatilouser posted image , a pre sam kampovala u meku i mogla sam svaki obrok tamo da rucam ali vise ne kad udjem unutra ubije me onaj miris i bezim napolje,od jula nisam usla tamo .... i bas mi je zaouser posted image

(odgovor članu marica983)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
5.11.2011 23:09:20   
Inica
Jedna od retkih trudnica koja ne moze da se hrani u mek-u user posted image
ja tunjevinu ne mogu- a inace je volim. .

(odgovor članu Sesilija 83)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
5.11.2011 23:23:06   
jabukica
ne pijem više "bućkuriše" tipa 2 u1, 3 u 1, kapućino, nes i sl user posted image , prestala još u 6-toj nedelji i nisam ni jednu popila dosad.

(odgovor članu Inica)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here