|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
11.4.2010 19:00:49   
SUPER MAMA
IZVORNA PORUKA: marince

Sutra ce kupim user posted image

Hvala vam!
I kome konacno ide vas gals,odnoso koja je solja najjednostavnija za ''first time''?
Avent ili Nuk?Ili..?


ja bi ti preporucila NUBY imam sliku ovde
user posted image

a imas i manje mililitara ove su od 300ml.
Inace neprosipese od njih kad ih okrenes, samo kad beba zagrize i povuce.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
11.4.2010 21:39:01   
gagana83
Mi smo sa 5 meseci krenuli da pijemo iz case sa kljunom.
Ja sam prvo kupila bas ovakvu Nuby kao sto je Super mama postavila sliku sa silikonskim kljunom.Medjutim Una ima bas dobar cug pa kad pije iz nje skroz iskrivi ovaj silikon,deformise gauser posted image pa sam uzela obicnu sa plasticnim kljunom sa onim dodatkom koji ide na poklopac-no spill varijanta,Marka je Apple i ona nam je super.
Ovu Nuby koristimo samo kad podjemo negde posto je ova sa plasticnim kljunom siroka pa ne staje u termos.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
15.8.2010 13:20:13   
*Alexx*
Za sada smo jos uvek na flasicama, no spill sistem, Nuby. Probali smo i Nuk, i Avent - i u poslednje vreme smo zadovoljni Nuby flasicama.
A postoje li neke posebne case za decu, ili mu dajem da pije iz najobicnije case?


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
15.8.2010 13:51:47   
Lu
Alexx postoje razne čaše i šolje sa likovima (benten, mickimaus, jagodicabobica...), upravo da bi privuklo djecu da se uče piti iz "pravih" čaša...samo ideja.
U svakom slučaju što prije nauči da pije iz prave čaše to bolje za zubiće, odvikavanje od pelene itd...
Preporučuje se od godine prava čašauser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
27.8.2010 15:35:18   
New Mom
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Znači, moj savet je davati vodu na kašičicu, a onda učiti dete da pije iz flašice na pisak.

Sa ovim se vodim isto. Pokušavamo danima na kašikicu da se naviknemo. Sad sam videla u prodavnici takvu flašicu (bedak, nisam zapamtila marku) za 3+, pa sam zbunjena. Prvo, jer sam mislila da su sve od 6+ pa nadalje (12+, 18+). Drugo, jer u upustvu te flašice stoji: "služi da se beba odvikne od sisanja".user posted image  Pa me sada frka. Jer ne želim da odbaci sisanje. Ili ja nisam dobro pokontala šta je pisac hteo da kaže?user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
27.8.2010 15:59:19   
Lu
IZVORNA PORUKA: New Mom

u upustvu te flašice stoji: "služi da se beba odvikne od sisanja".user posted image  Pa me sada frka. Jer ne želim da odbaci sisanje. Ili ja nisam dobro pokontala šta je pisac hteo da kaže?user posted image

Ma neuser posted image
To je postupno odvikavanje od sisanja iz bočice da dudom-cuclom, da se beba privikne na pravu čašu sa godinu otprilike.
Zbunjuju oni sa ovim uputstvima, brateuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
26.11.2010 10:59:31   
suki
Cao svima! Danima se spremam da kupim casu/solju i nikako da se opredelim pa reko ako ima nekog da me posavetuje. Teodora ima 9 meseci i pila je par puta iz neke disney flasice koja ima pisak ali neki gumeni duguljasti koji se meni nikako ne dopada i kada ga posteno operem deluje mi prljav.user posted image Sta mislite koju solju/casu da kupim iz koje bi joj mogla davati i sok i vodu i eventualno mlekce? Videla sam neku nuby solju no spill i kao moze da se podesi kojom brzinom ide tecnost... mozda sam nesto lupila. Dakle, koliko da se drzim onog od 6m, od12m ili? Hvala unapred!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
26.11.2010 11:12:38   
*Alexx*
Nuby flašice su sasvim OK. Imaju to brzo i sporo, meni (tj. Andreju) je uvek bilo namešteno na brzo. Ja sam imala Nuby sa piskom, a sad smo prešli na Nuby sa ... kao slamčicom (ne umem da objasnim). Sledeći korak je čaša.
Imamo i neku čašu koja ima poklopac sa piskom. Dakle, nije no spill, samo ima taj pisak da se voda ne bi razlivala na sve strane. Odatle relativno OK pije, ali meni je problem - šta napolju? Šta ste vi, iskusne mame, radile kad ste navikavale dete na čašu?


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu suki)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
26.11.2010 11:14:44   
anajid
Suki,ja imam OVU solju,ali Andrija jos ne pije iz nje.Jednom sam mu probala dati pa se zalio.user posted image
Mislim da su nasi bebci pribliznog uzrasta!user posted image

(odgovor članu suki)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
26.11.2010 11:16:51   
*Alexx*
Uf, ja sam te Aventove eliminisala. Mora baš mnogo i jako da se povuče, i mnogo vazduha uđe sa vodom. Nuby su lakše za korišćenje user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
26.11.2010 11:20:08   
anajid
Hvala Alexx,kupicu i ja onda Nubi,ovu je Andrija dobio na poklon!Imam i jednu Disney i Apple,iz njih jos nisam probala,ne znam da li je mali jos za to!Kada si ti Andreju pocela davati iz ovih soljica sa piskom?

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
26.11.2010 11:22:21   
pepeljuga
Bas sam htela da pitam kad najranije bebi moze da se da da pije iz te case sa piskom?

Mi imamo sve Aventovo i ja sam planirala da uzmem tu Avent kao sto je tvoja, Anajid. Dobro je sto su kompatibilne sa svim drugim Aventovim proizvodima.

A Alexx, ta Nuby koju pominjes, je l' to No spill, videla sam te njihove i svidele su mi se, bas se pitam jesu stvarno no spill?


_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
26.11.2010 11:23:36   
anajid
Joj sta znaci No spilluser posted image

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
26.11.2010 11:25:26   
*Alexx*
Čim je počeo sa čvrstom hranom, pošto do tada nije ni pio vodu, samo je sisao. Samo ti počni user posted image
Mi smo do skoro koristili ovakve: KLIK. Sad koristimo sa slamčicom.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
26.11.2010 11:25:34   
suki
Hvala vam! Razmisljala sam o Avent ali mislim da su vise izvikane nego sto su dobre barem sto se tice iskustva majki. U principu ona jos posteno nije pila iz case sa piskom tako da bi se pre odlucila za onu varijantu gde mozes da "zavrnes slavinu" da malo nauci prvo da pije. A i mozda mi je glupa logika ali sam razmisljala da je naviknem na neku tako solju jer kasnije treba da prihvati mleko pa da joj ne bude mnogo odjednom i nova solja i nova tecnost. A kolike bi trebale da budu te "prve" case sa piskom za njih, da ne uzmem preveliku? Kako glupo zvuci ovo prve a Teodora ima vec 9 meseci... mislim da sam malo zakasnila sa ovim i da sam joj trebala uzeni ranijeuser posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
26.11.2010 11:26:10   
*Alexx*
Stvarno su no spill. A no spill znači - okreneš flašicu naopačke i ništa ne curi iz nje user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
26.11.2010 11:27:53   
anajid
Imam jos i OVU i OVU

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
26.11.2010 11:28:07   
*Alexx*
Avent su odlični, ja sve imam Avent - jedino mi se te no spill flašice ne sviđaju, jer su toliko no spill da ne može ništa živo da se izvuče iz njih user posted image
Mislim da je najbolje da se flašice uopšte ne koriste, tj. da se odmah krene sa čašom... ali jbg, nije baš praktično za napolje.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
26.11.2010 11:29:43   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: anajid

Imam jos i OVU i OVU


Meni izgledaju super, naročito ova prva! Još ako su no spill... tebi ništa drugo ne treba user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
26.11.2010 11:29:50   
suki
Bas takvu flasicu sam gledala i pise od 9m. Jer taj pisak silikonski?

(odgovor članu suki)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
26.11.2010 11:30:23   
anajid
Aha thanks Alexx!I ja mislim kao suki da sam mozda i okasnila sa tim soljama,mozda sam trebala ranije!Sad vec vidim da Andrija sam zna da drzi npr.flasicu,pa bi mogao i tu solju!user posted image

Evo sad sam isprobala,jesu No spill,znaci to je to,krecemo sa soljom!user posted image

< Poruku je uredio anajid -- 26.11.2010 11:31:51 >

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
26.11.2010 11:31:51   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: suki

Bas takvu flasicu sam gledala i pise od 9m. Jer taj pisak silikonski?


Koju od ovih silnih koje smo postavile? user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu suki)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
26.11.2010 11:33:19   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: anajid

Aha thanks Alexx!I ja mislim kao suki da sam mozda i okasnila sa tim soljama,mozda sam trebala ranije!Sad vec vidim da Andrija sam zna da drzi npr.flasicu,pa bi mogao i tu solju!user posted image



Blago tebi, moj Andrej neće da drži sam flašicu, razmazila ga mama user posted image Zato sam i prešla na te sa slamčicom jer su u radnji imali jedino takve, sa držačima, kao da bih mu olakšala držanje flašice. Ma jok! Dripac jedan.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
26.11.2010 11:37:49   
suki
Onu koju si ti do skoro koristila. Znaci kupujem flasicu danas ali ja cu morati sa onim drzacem, ili sa gumom oko flasice da lakse drzi flasicu jer jos uvek ne zna... ma..cu joj njenu razmazenu.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
26.11.2010 11:38:32   
pepeljuga
Ja Vuku vec sada dajem flasicu sa malo vode, da pije sam. Vec je poceo da konta i snalazi se, pa sam zato mislila da probam i tu casu da mu dam, samo me strah da se sav ne zalije, zato mi treba no spill user posted image



_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







PRONAĐI ME! Nestala 2-godišnja devojčica u...
Dvogodišnja Danka Ilić nestala je danas u prigradskom naselju Banjsko polje kod Bora. Prvi put u Srbiji pokrenut sistem ...
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here