|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
26.11.2010 11:40:39   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: suki

Onu koju si ti do skoro koristila. Znaci kupujem flasicu danas ali ja cu morati sa onim drzacem, ili sa gumom oko flasice da lakse drzi flasicu jer jos uvek ne zna... ma..cu joj njenu razmazenu.


Nije silikonski, plastičan je, tvrd. Ima i sa silikonskim.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu suki)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
26.11.2010 11:45:33   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

ali meni je problem - šta napolju? Šta ste vi, iskusne mame, radile kad ste navikavale dete na čašu?



Alexx, napolju, sokić na slamčicu ili voda iz flašice, ona dečija jana, recimo. To smo koristili u prelaznoj fazi flašica/čaša. A sad uveliko pije iz obične flašie za vodu, dohvati i ovu rosu od 1,5 l pa pijeuser posted image

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 77
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
26.11.2010 12:06:00   
suki
Ne kontam sta je razlika unutra/napoljuuser posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
26.11.2010 12:33:07   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: suki

Ne kontam sta je razlika unutra/napoljuuser posted image


Pa kako ćeš dati detetu da pije iz čaše ako ste napolju? Nosićeš vodu u flašici, pa čašu posebno... nepraktično je, ja sam lenja user posted image

Nedjo, hvala user posted image To sam i ja mislila, ali eto... da pitam.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu suki)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
26.11.2010 13:13:08   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

IZVORNA PORUKA: anajid

Aha thanks Alexx!I ja mislim kao suki da sam mozda i okasnila sa tim soljama,mozda sam trebala ranije!Sad vec vidim da Andrija sam zna da drzi npr.flasicu,pa bi mogao i tu solju!user posted image



Blago tebi, moj Andrej neće da drži sam flašicu, razmazila ga mama user posted image Zato sam i prešla na te sa slamčicom jer su u radnji imali jedino takve, sa držačima, kao da bih mu olakšala držanje flašice. Ma jok! Dripac jedan.



Ni Una nece sama da drzi flasicu.
Mi smo dugo pili iz case sa kljunom ali vise nece.Sad pije iz obicne case a najvise voli one  plasticne za jednokratnu upotrebuuser posted image I da,obozava da pije vodu iz onih flasica od kupovnih sokica za bebe.Kao pijanac nekiuser posted image
Kad smo napolju onda pije iz obicnih flasica sa cuclom.



_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
18.12.2010 22:17:16   
Didy
Vodu iz čaše, kad smo napočku iz flašice, najčešće "Jana", mada može i iz obične.
Mleko i sok iz čaše na cevčicu.user posted image i nikako drugačije, dok u gostima pije bez cevčice.
Jednom smo ostali bez cevčica, bio je opšti haos kad je hteo mleko.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
14.4.2011 3:57:36   
Verus
Treba mi mala pomoc:

Moja H odbija da pije iz case na pisak. Kupila sam do sada 6 ili 7 razlicitih i nece nijednu.  Zadnja dva dana u jaslicama, joj je zena cak davala samo iz case, a ne iz flasice i nije pila ni kap.  Pola dana.  Na kraju sam joj dala iz flasice.  Sada pije oko pola litre tecnosti na dan, plus mleko, i sigurno je bila zedna a eto, ni tad nije htela.  Vice "djus" i "jos djus" i pokazuje na casu, a kada jo ponudim zine, i onda gurne rukom kad vidi da nije flasica.

Kako ste naucili vasu decu?  Pedijatar insistira da se do 15og meseca starosti prebaci na casu, da bi mogla da pije mleko uz veceru, pere zube i na spavanje. 

Ne znam ni kako bih je navikla da ne popije mleko odmah pre spavanja, a jos manje kako cu ovo sa casom...Sta mislite?

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
14.4.2011 7:20:23   
bebuska
Mi od 6. mjeseca vodu sok i caj pijemo iz nukove case sa silikonskim kljunom 6+ e sad juce nam je baka kupila neku nukovu casu sa plasticnim piskom 8+ pa cemo vidjeti da li ce znat da pije iz nje... A sad jedno glupo pitanje: citajuci gore sta ste pisale nisam shvatila zasto ove case ne nosite kad idete napolje user posted image Imaju pklopac pa naspes vodu i zatvoris kao i flasicu user posted image

_____________________________

Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
14.4.2011 7:47:04   
Diabla
I kod nas je isto. Kada je D imao 9 mjeseci kupili smo mu Aventovu flasicu na pisak, ma ni ziv nije htjeo. Pa mu onda kupili neku Diznijevu, i opet nista. Mogao je krepati od zedji, ni kap nije pio. Evo sad sa skoro 2 godine, trazi sam iz case. Flasicu za vodu sam bacila. Ali ne popije tecnosti kao iz flasice, pa me to brine. Brzo mu dosadi na casu. popije nekih 50 ml, a iz flasice je lokao kao krava.

E uvece pije mlijeko na flasicu, i ne znam kako cu ga odvici jer tako zaspi. Probala sam mlijeko na casu da mu dam i nastala je vriska!!!user posted image user posted image user posted image user posted image A pije sok i vodu.

Probala sam i na slamcicu da mu dajem, on jadan je samo grize,

IZVORNA PORUKA: Verus RR

Treba mi mala pomoc:

Moja H odbija da pije iz case na pisak. Kupila sam do sada 6 ili 7 razlicitih i nece nijednu.  Zadnja dva dana u jaslicama, joj je zena cak davala samo iz case, a ne iz flasice i nije pila ni kap.  Pola dana.  Na kraju sam joj dala iz flasice.  Sada pije oko pola litre tecnosti na dan, plus mleko, i sigurno je bila zedna a eto, ni tad nije htela.  Vice "djus" i "jos djus" i pokazuje na casu, a kada jo ponudim zine, i onda gurne rukom kad vidi da nije flasica.

Kako ste naucili vasu decu?  Pedijatar insistira da se do 15og meseca starosti prebaci na casu, da bi mogla da pije mleko uz veceru, pere zube i na spavanje. 

Ne znam ni kako bih je navikla da ne popije mleko odmah pre spavanja, a jos manje kako cu ovo sa casom...Sta mislite?



_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
14.4.2011 9:19:25   
Lu
IZVORNA PORUKA: *Alexx*

Nuby flašice su sasvim OK. Imaju to brzo i sporo, meni (tj. Andreju) je uvek bilo namešteno na brzo. Ja sam imala Nuby sa piskom, a sad smo prešli na Nuby sa ... kao slamčicom (ne umem da objasnim). Sledeći korak je čaša.
Imamo i neku čašu koja ima poklopac sa piskom. Dakle, nije no spill, samo ima taj pisak da se voda ne bi razlivala na sve strane. Odatle relativno OK pije, ali meni je problem - šta napolju? Šta ste vi, iskusne mame, radile kad ste navikavale dete na čašu?


Dok je R. pio iz ove što ne prosipa vodu (avent) normalno nosili smo u njoj vodu a poslije uvijek malu bočicu jane i još uvijek kad negdje idemo nosim mu vodu u bočici  kao i sebi uostalom, iako kod kuće pije iz čaše od godine i pol.



_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
14.4.2011 9:21:26   
jelenadunja
iz flashice,probali smo na casu,grozi se kao da ce da povrati user posted image

_____________________________

01.07.2010. 11:15 rodila sam andjela


(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
14.4.2011 11:34:00   
Iwana87
Ja sve neke gluposti napravim plaseci se da je rano,jel rano da pije iz case?Odusevi se kad mu dam da pije iz moje case,polije se mada to nije problem presvuci cemo se.On nije flasicu drzao dok nije prohodao,sad je samo vuce sa njim i pije sam,ali voli casu,imam nukovu sa piskom,pije.Nego se dvoumim jer sam tako zafrkla samostalno drzanje flasice kad je sam hteo sve misleci da je mali.

(odgovor članu jelenadunja)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
14.4.2011 11:35:10   
jabudic
Moj sin jos iz flasice, milija mu je nego ja, nosice je i u skolu, mislim user posted image

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
14.4.2011 11:37:04   
Lu
Iwana budi zahvalna i daj djetetu čašu da pije, pa nek se i posipa dok se ne usavršiuser posted image
Vidiš kako se neke mame muče sa odvikavanjem od bočice, a kako to loše utječe na zubiće, odvikavanje od noćnog pijenja, bespotrebno nalivanje sokom, problemi sa odvikavanjem od pelena...


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
14.4.2011 11:38:19   
majathegreat
Vodu je pila iz flašice redovne avent do petog meseca. Onda smo počeli i sa sokićima, pa od tad pije i vodu i sok iz OVIH Nuk.

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
14.4.2011 11:38:54   
jabudic
Nemanja umije da pije iz case, npr.jogurt popije sasvim sam iz case, ali vodu nekako vezuje za flasicu, ako mu das vodu u casi, on je nekako popije, ali odmah trazi "prave vode fasice" user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
14.4.2011 11:41:47   
Iwana87
IZVORNA PORUKA: Lu RR

Iwana budi zahvalna i daj djetetu čašu da pije, pa nek se i posipa dok se ne usavršiuser posted image
Vidiš kako se neke mame muče sa odvikavanjem od bočice, a kako to loše utječe na zubiće, odvikavanje od noćnog pijenja, bespotrebno nalivanje sokom, problemi sa odvikavanjem od pelena...


Ja se grozim kad dete sa 3-4 godine drzi flacisu zubima po ceo dan,da se neko ne uvredi sad jednostavno mislim da se od svega moze odvici.
Lu ja se sve nesto plasim i za***em.Nije problem sto se polije nego kao,beba mi je jos,a ako mu sad ne dozvolim kasnije ce verovatno biti proces navikavanja malo duzi

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
14.4.2011 11:48:02   
Lu
IZVORNA PORUKA: Iwana87

Ja se grozim kad dete sa 3-4 godine drzi flacisu zubima po ceo dan,da se neko ne uvredi sad jednostavno mislim da se od svega moze odvici.
Lu ja se sve nesto plasim i za***em.Nije problem sto se polije nego kao,beba mi je jos,a ako mu sad ne dozvolim kasnije ce verovatno biti proces navikavanja malo duzi


Naravnouser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
14.4.2011 12:05:39   
Snelle
Pošto je L 6. meseci samo sikila, a vodu nije htela onda flašicu nismo ni koristili. Kad sam joj uvela čvrstu hranu, počela sam da forsiram vodu, ali pošto na flašicu sa cuclom nije bila naviknuta nisam ni htela da je navikavam, pa sam odmah kupila OVO. Teško je prihvatala, zagrcnula bi se, jako malo vode bi popila, svega gutljaj. Posle nekog vremena sam odlučila da uzmem OVO zbog ručki. Baš je voli a i vodu pije sada u ogromnim količinama user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
14.4.2011 15:01:33   
mati
Snelle ja mislim da takva solja ima tri rupice, mozda je bilo lakse da krene sa jednom.Mi imamo OVU. Jedna je za vodu i tako je od sestod meseca, a kasnije smo uzeli i za sokic, kada smo shvatili da od cucle nema nista. Sokic takodje pije i na slamcicu. Vodu pije i iz rosa male flasice ili iz case, ma iz svega ce da pije, samo nikako na cuclu.
Evo je slikica, nesto izgleda nece...
user posted image

< Poruku je uredio mati -- 14.4.2011 15:04:17 >


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
14.4.2011 15:07:16   
New Mom
IZVORNA PORUKA: Snelle

Posle nekog vremena sam odlučila da uzmem OVO zbog ručki. Baš je voli a i vodu pije sada u ogromnim količinama user posted image

Ista, roza. Obožava je. Sva je bitna kad iz nje pije.user posted image
Pre toga sam imala njihovu za 3+ (pisak je širi i tvrđi), a posle toga bila uzela Aventovu, ali nije htela ni da je proba (osim da žvaće).
Glupo pitanje: je l' sa godinu obavezan prelazak na pisak za 12+? Videla sam da je skroz okrugao, kao slamčica skoro (samo gumen).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
14.4.2011 15:10:06   
Snelle
IZVORNA PORUKA: New Mom

Glupo pitanje: je l' sa godinu obavezan prelazak na pisak za 12+? Videla sam da je skroz okrugao, kao slamčica skoro (samo gumen).


Meni ovo uopšte nije palo na pamet user posted image Ja ne bih prelazila, pa taman je na ovu lepo naučila da pije user posted image
Mati, ova naša ima dve rupice.


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
14.4.2011 15:15:17   
mati
IZVORNA PORUKA: Snelle


Mati, ova naša ima dve rupice.


Pa mozda se zato na pocetku malo mucila... Ali super kad je navikla. Ova nasa ima jednu pa nije bilo problema. I iako je vec pola izgrickana jos necu da je menjam.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
14.4.2011 15:42:24   
Verus
Super=ali mi niko nije napisao kako ste ih navikli da predju na casu sa flasice?  Ima li kakvih trikova? Igara uz koje bi naucili?

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
14.4.2011 15:44:55   
Lu
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Super=ali mi niko nije napisao kako ste ih navikli da predju na casu sa flasice?  Ima li kakvih trikova? Igara uz koje bi naucili?

Ja sam svom jednostavno dala tu čašu naveče da popije mlijeko, bunio se ali nema druge, dali smo jednoj maloj bebi koja nema bočice a tebi smo kupili novu i to je touser posted image
EDIT, U početku je samo pio vodu iz nje oko 6 mjeseci a mlijeko iz normalne do godine.

< Poruku je uredio Lu RR -- 14.4.2011 15:45:43 >


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here