|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
22.8.2011 22:33:44   
goda
Jele
nemoj da brines pice kad  ozedni. Anastasija nije pila gotovo nikao jedva 2-3 gutljaja do 11 meseci i tada je pocela bolje i bolje. Prvu casu koju sam kupila koristi i sada nisam ni pokušala da joj kupim drugu jer nije htela nikako ni iz čaše ni na kašikicu ni iz obične čaše/šolje iz koje mi pijemo što znači da nije žedna. Takođe je dojila i sve dok je dojila jedva je pila od 20-50 ml  (od 11 meseca pa do prestanka dojenja)vode. Prestala sam je dojiti sa 13 meseci i malo više, od tada pije 200-400 ml vode zavisi koliko je vruce napolju i koliko se znoji i sta je jela,osim sto pije mleko tada je pila 400 ml a sada 600 za ceo dan. Zato nemojda da se brrineš nije žedana ali je ipak potrebno 7-8 puta ponuditi dete vodom posebno nakon jela(pogotovo ako soliš hranu),jer 5. puta nije zedno a 6 put ce se napiti bar gutljaj.

I ja sam se tako brinula isto kao ti user posted image gotovo da nikako nije okušala vodu,a sok ne pije ni danas,nece ni da proba ili uzme pa pljune.

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
5.11.2011 20:03:03   
Anoniman
Mi smo pre neki dan kupili Nuk First choice sa silikonskim piskom i ručkama i moram da se pohvalim da nam ne ide loše. Imamo 4 i po meseca i mleko pijemo na flaju pa smo rešili da napravimo razliku između mleka i vode tako što ćemo vodu piti iz čaše i ide nam voda bolje nego iz flašice (valjda očekuje mleko kad vidi flajku pa se razočara user posted image ). Kad ja pridržavam pije lepo a kad uzme sama pije ali se i zaliva pa posle moramo da se presvučemo ali nema veze neka uči, presvlačićemo se koliko god često treba,,,

(odgovor članu goda)
  Direktna veza do poruke: 202
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
5.11.2011 21:13:44   
bratzz
Milica odavno pije sok i vodu iz case, kad je imala 8 meseci iz one male za rakiu
a sada pije iz normalne case. Ona inace nikad nije volela cucle i flasice.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
5.11.2011 21:30:18   
bratzz

IZVORNA PORUKA: gae_gr

Mi smo pre neki dan kupili Nuk First choice sa silikonskim piskom i ručkama i moram da se pohvalim da nam ne ide loše. Imamo 4 i po meseca i mleko pijemo na flaju pa smo rešili da napravimo razliku između mleka i vode tako što ćemo vodu piti iz čaše i ide nam voda bolje nego iz flašice (valjda očekuje mleko kad vidi flajku pa se razočara user posted image ). Kad ja pridržavam pije lepo a kad uzme sama pije ali se i zaliva pa posle moramo da se presvučemo ali nema veze neka uči, presvlačićemo se koliko god često treba,,,

Samo da pitam posto nisam upucena,a iz konteksta sam shvatila da tvoja beba ne voli da pije vodu, jesam li dobro ukapiralauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
5.11.2011 22:23:49   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bratzz


IZVORNA PORUKA: gae_gr

Mi smo pre neki dan kupili Nuk First choice sa silikonskim piskom i ručkama i moram da se pohvalim da nam ne ide loše. Imamo 4 i po meseca i mleko pijemo na flaju pa smo rešili da napravimo razliku između mleka i vode tako što ćemo vodu piti iz čaše i ide nam voda bolje nego iz flašice (valjda očekuje mleko kad vidi flajku pa se razočara user posted image ). Kad ja pridržavam pije lepo a kad uzme sama pije ali se i zaliva pa posle moramo da se presvučemo ali nema veze neka uči, presvlačićemo se koliko god često treba,,,

Samo da pitam posto nisam upucena,a iz konteksta sam shvatila da tvoja beba ne voli da pije vodu, jesam li dobro ukapiralauser posted image


Ne, samo je buni kad pije iz flašice jer očekuje mleko... Dok sam imala mleka nije pila vodu uopšte. Kad je ponestalo mleka prešli smo na adaptirano i uveli 2 nemlečna obroka pa smo počeli i vodu da pijemo jer ne mogu da je kljukam ad mlekom svaki put kad je žedna... Sad iz čaše pije normalno, s tim da joj dajem između obroka, posebno posle nemlečnih (Dakle, ako jede na 4 sata a sat i po pošto je dobro jela traži da pije dam joj vodu, ako je prošlo 3 i po sata dam joj mleko...)

(odgovor članu bratzz)
  Direktna veza do poruke: 205
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
14.11.2011 14:34:03   
Vika
IZVORNA PORUKA: New Mom

user posted image


Prvo smo nabavili ovakvu, ali uopšte nisam zadovoljna, jer je posle drugog puta pocepao zubićem, a nema rezervnih pisaka ( bar tako rekoše u Aksi)

Sada smo preli na Nuk First Choice i prezadovoljna sam!

< Poruku je uredio Vika -- 14.11.2011 14:35:08 >

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
14.11.2011 14:39:22   
lesica
Kod kuce L pije iz case(normalne staklene-sta vise ima ceo komplet svoj user posted image ),kada smo napolju ima onu sportsku no-spilflasu sa ubacenom cevcicom a flasicu koristi samo uvece za mleko mada je i na nju pocela da se mrsti.


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
29.11.2011 12:43:27   
Anck Su Nmaun
Tara sad vodu pije iz  Munchkin flasice sa onom slamcicom a mleko jos iz flasice sa cuclom.... imamo pisak al curi iz njaga user posted image

neznam kako da predje na solju kad se sva ispoliva, a da kupujem jos neku flasicu user posted image ?
Mislila sam da smo zavrsili sa flasicama za Taru?!?

Kako ste vi presli?
I sta kosistite za taj uzrast od 18 mes?

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 29.11.2011 12:57:41 >

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
29.11.2011 13:28:48   
Anck Su Nmaun
Verus jeste se odvikli od mleka pred spavanje?
Mi jako volimo mleko al ga pije iz cucle?
Pa neznam sta bih, da li da menjam? To je vise ritual s mlekom pred spavanje i prvo kad ustane.

I da pitam da li te flasice na slamku  steyte za rast zubica ??

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
29.11.2011 13:30:57   
JMPM
S vec par meseci pije iz solje-case jogurt i vodu, ostalo ne pije uopste. Za noc imamo flasicu sa piskom, jer cesto trazi nocu vodice.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
5.1.2012 18:04:11   
tannata
i mi isto pijemo mleko iz flašice sa cuclom, pokušavali smo iz tih Avent sa piskom ali dosta često se desi da prospe po krevetu pa zato koristimo još uvek cuclu. A danju pijemo vodu, čaj, sok iz tih sa piskom!

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
9.1.2012 10:23:09   
Shishica
Razmisljam i ja koja flasica njoj sad pase (sa 20-21 mesec) jer ipak treba iz case da pije (sto i radi), velika je, ali mora imati nesto za napolje i za mleko kad pije uvece (to planiram da joj uvedem) ili nocu vode. A onu sa kao slamkom, okruglim piskom nece bas.. ima da se kupi mekani i tvrdi pisak neprosipajuci a tvrdi je mozda nezgodan, ali prakticniji, ne moze da izgrize i pocepa...

Ne znam ni koji su kvalitetniji, da li neko ima mozda ovu http://shop.aksa.rs/katalog/nuby-no-spill-casa-sa-silpiskomruckama-i-poklopcem-210ml.html# i da li se lako pocepa?

A ima i ovako nesto http://shop.aksa.rs/katalog/disney-solja-sa-ruckama-pisak-4-rupice.html

....bas nisam pametna

(odgovor članu tannata)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
9.1.2012 10:25:22   
minavb
IZVORNA PORUKA: Vika


Sada smo preli na Nuk First Choice i prezadovoljna sam!

I mi. No spil ga ne zanima uopšte, a iz ovoga pije, pa kad se napije, dobro pofajta kuću.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
9.1.2012 14:03:04   
Shishica
Meni se ova cini ok Klikic
A ima i samo taj pisak da se umetne na flasicu koju vec imas..

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
9.1.2012 14:20:35   
MarijaBg
Natalija nikad nije nije prihvatla flasicu. Prvo sam joj vodu/caj davala na kasicicu, posle je pocela da pije iz casue. Flasice smo sve mohuce probala, avent no spill casu sa piskom, sve ih samo godje kao i bilo koji drugi prednem, nece da povuce uopste. Sad me hvata frka kako cemo kad prestane da sisa, iz cega ce piti mleko, jer nema sanse da popije punu solju odjednom user posted image  Ona vodu pije 100 puta dnevno po nekoliko gutljaja.

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
9.1.2012 14:23:36   
MarijaBg
Uopste mi nije jasno odakle ovolike greske u mom postu user posted image

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
9.1.2012 14:51:32   
MarijaBg
IZVORNA PORUKA: MarijaBg

Natalija nikad nije nije prihvatla flasicu. Prvo sam joj vodu/caj davala na kasicicu, posle je pocela da pije iz case. Flasice smo sve moguce probali, avent no spill casu sa piskom, sve ih samo glodje kao i bilo koji drugi predmet, nece da povuce uopste o cela se ispoliva. Sad me hvata frka kako cemo kad prestane da sisa, iz cega ce piti mleko, jer nema sanse da popije punu solju odjednom user posted image  Ona vodu pije 100 puta dnevno po nekoliko gutljaja.
 
Morala sam da ispravim user posted image
Saveti???

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
9.1.2012 18:14:03   
IVA 11
Iz ove mlijeko i sok
user posted image

Iz ove vodu

user posted image

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
9.1.2012 21:53:08   
isidora88
sok i vodu pije iz ove flasice KLIK
mleko pije iz ove KLIK

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
10.1.2012 9:49:47   
Shishica
Mi smo juce uzeli samo onaj aventov zeleni pisak neprosipajuci. Bas je dobar. 250,00 dinara je i Ema pila mleko sinoc user posted image A stavili smo na flasicu koju smo vec imali, nova novcata, jedva je i koristila kad je bila beba.. i eto..

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
19.2.2012 11:55:38   
Anoniman
Petra i dalje pije iz flasice , sad je pocela da sipa iz flasice u tanjir i onda iz tanjira pije pa se sva ispoliva user posted image hoce da pije jogurt iz case obicne , imamo ovu casu i htela bih da je prebacim na nju ali nece
user posted image
Da li ima meksi taj pisak , ako nema sta da kupim , ide mi na zivce sa ovom flasicom , bez nje nece ni da zaspi popodne ..

(odgovor članu Shishica)
  Direktna veza do poruke: 221
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
19.2.2012 12:20:59   
IVA 11
Ima Aventova sa mekim, gumenim piskom, mi smo nju najduze koristili, bas je super. Probaj nju user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
19.2.2012 12:23:02   
MicinaMama
Mi koristimo NUK-ovu onu naj noviju,kao sto nemoze da se prosipa iz nje ali nisam bas zadovoljna pisak je prevelik,tj pre sirok pa moja Milica teze pije iz nje.

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
19.2.2012 12:38:58   
Anoniman
Koja je to najnovija , ne pratim ?
Iva hvala , onda cu verovatno uzeti taj meksi , a kakve li su rupice , nisu valjda mnogo manje od ovog zelenog ?

(odgovor članu MicinaMama)
  Direktna veza do poruke: 224
   RE: Iz čega dete pije sok/vodu?
19.2.2012 13:03:21   
Anck Su Nmaun
Tara Vodu i sok pije iz flasice za onom kao slamcicom, ali mleko ujutru i uvece iz flasice za cuclom user posted image ja bih to da joj izbacim ali neznam kako?
Jednom smo bili kod bake i zaboravili cuclu, i napatila se sa mlekom, jeedva da ga je popila iz ove sa slamkom! Ali iz case bas voli da pije i ako nesto nece inace da popije iz case ce sigurno popiti, ali ja joj Moram pomagati jer se vecinom ispoliva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
Vaške i svrab, kako ih prepoznati i kako i...
Ako se otkriju vaške, ne treba zaboraviti da i drugi ukućani mogu imati parazite i zaraziti druge, a pranje kose šampono...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here