|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Štitna žlezda
30.5.2012 10:53:09   
Modessty
i ja sam nakon porodjaja imala otečenu štitnu žlezdu i rezultate duplo gore nego ti. Kreni samo redovno da piješ eutirox i sve će biti ok. Samo da znaš da će trebati bar tri meseca da se sve vrati u neku normalu. A te otekline moraju da se prate. I nemoj odmah da misliš na najgore. Takodje za tebe viša nema neslane hrane user posted image Obavezno da koristiš jodiranu so u ishrani jer je ona jedan od faktora za dobar rad štitne žlezde. Mada, lekove ćeš verovatno da piješ doživotno.
i slobodno doji bebu

(odgovor članu Mama 78)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Štitna žlezda
30.5.2012 11:21:25   
Mama 78
Ma ja sam i dosad solila baš baš,a za dojenje mi je rekao,samo to mi nije rekao da ću ih piti do kraja života.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Štitna žlezda
30.5.2012 11:21:32   
Mama 78
Ma ja sam i dosad solila baš baš,a za dojenje mi je rekao,samo to mi nije rekao da ću ih piti do kraja života.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Štitna žlezda
30.5.2012 11:27:41   
Modessty
ako je hipotireoza to je smanjen rad žlezde i ona bi trebalo da se u stvari smanjuje. ali je verovatno došlo do neke uplae pa zato ima čvorića. Nije strašno ako se otkrije na vreme i ako se uzimaju odredjeni lekovi. Štitna žlezda je gadna zato što su simptomi takvi da retko ko pomisli da je štitna u pitanju. I ja sam mislila da sam preumorna i da mi vrućina smeta zbog dojenja i obaevza oko male bebe. Medjutim kad je počelo da otiče ukapirala sam da je možda žlezda. Ja sam čak imala i problem sa otečenim očima, naročito podočnjake. Išla sam čak i u bolnicu na očno i radila briseve i još svašta nešto. Na kraju ispalo zbog žlezde.
A lek koji piješ ti samo nadoknadjuje hormon koji žlezda ne proizvodi ili ga ne proizvodi u dovoljnoj količini.

< Poruku je uredio Modessty -- 30.5.2012 11:28:02 >

(odgovor članu Mama 78)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Štitna žlezda
31.5.2012 8:25:18   
Mama 78
Jer ste imale neke nuspojave od eutiroxsa,npr.glavobolja ili povecanje t.mase?

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Štitna žlezda
31.5.2012 11:25:14   
Modessty
nije ti to od leka. to ti je od žlezde. Lek ti pomaže, ne odmaže.
Ja sam u prva tri meseca terapije smršala 4kg bez dijete. Sad se nadam da će nakon ove poslednje trudnoće opet da se stabilizuju hormoni i da će težina početi da se spušta.

(odgovor članu Mama 78)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Štitna žlezda
31.5.2012 13:30:13   
isidora88

IZVORNA PORUKA: Mama 78

Jer ste imale neke nuspojave od eutiroxsa,npr.glavobolja ili povecanje t.mase?


ja sam pila prvo letrox (isto kao i eutirox) i ugojila se za 2 meseca skoro 15 kg,tako obavezno pazi sta jedes i sto vise budi aktivna da ti se ne bi desilo kao meni,ja jos mucim muku da skinem te kg,ostalo mi je jos nekih 5 da skinem,zacementirali se za meneuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Mama 78)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Štitna žlezda
31.5.2012 14:26:39   
Modessty
nema to veze sa lekom! Isti je hormon i u eutiroxu i u letroxu! Samo je proizvodjač drugi! Potrebna su bar tri meseca redovnog uzimanja leka da bi hormonski status krenuo da se vraća u normalu. Ne može to sve da se reši za dve nedelje ili mesec dana!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Štitna žlezda
31.5.2012 14:29:46   
Modessty
pila sam letrox godinu dana i više. Onda sam u trudnoći prešla na eutirox jer se on proizvodi i u dozi od 125 koliko je meni trebalo a letroxa ima samo u dozi od 150, 100 i 50 pa da ne bi seckala tablete. I nikada nisam imala problema tipa glavobolja ili gojenje zbog leka. Problem je žlezda koja ne radi svoj posao. Kad se to sredi krenuće i kilogrami na dole (naravno ne i ako jedemo ko prasići).

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Štitna žlezda
31.5.2012 19:11:38   
Mama 78
Hvala Vam devojke punouser posted image user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Štitna žlezda
31.5.2012 22:23:55   
isidora88

IZVORNA PORUKA: Modessty

pila sam letrox godinu dana i više. Onda sam u trudnoći prešla na eutirox jer se on proizvodi i u dozi od 125 koliko je meni trebalo a letroxa ima samo u dozi od 150, 100 i 50 pa da ne bi seckala tablete. I nikada nisam imala problema tipa glavobolja ili gojenje zbog leka. Problem je žlezda koja ne radi svoj posao. Kad se to sredi krenuće i kilogrami na dole (naravno ne i ako jedemo ko prasići).


ovo nije tacno,ne reaguje svako isto na terapiju,meni je dr rekla da mogu da smrsam od terapije a mogu i da se ugojim,sve zavisi od organizma a i tablete deluju na tsh,dok je vecini problem odrzati pravi balans FT3 I FT4,jasam npr.i dalje zivcana,imam te promene raspolozenja,losiji kvalitet kose,noktiju,losa cirkulacija,jednom recju imam skoro sve simptome hipotireoze bez obzira sto pijem lek i sto su mi hormoni ok

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Štitna žlezda
31.5.2012 22:53:01   
Mama 78
Isidora sad si me ubila nacisto,ali ne shvatam da li ste prestale da ih pijete ili tome nema kraja?

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Štitna žlezda
31.5.2012 23:18:50   
Cecana
Ja pijem eutirox od 75,tri godine pre toga sam pila od 50.Sto se mrsavljenja tice,ja uopste nisam smrsala kad sam pocela da pijem lek,vec tek kad sam korigovala ishranu.
Meni samo nije jasno zasto meni doktorka nikad nije proveravala T3 i T4,samo prvi put i mislim da je T4 bio malo povisen.
Znaci samo kontrolisem TSH.
Sto se simptoma tice ja bukvalno tacno osetim kad mi stitna ne radi bas najbolje tako sto se budim umorna,bez obzira na dnevne aktivnosti prethodnog dana,bez razloga sam u blagoj depresiji i nervozna sam.To mi je par puta i potvrdjeno tako sto sam bila na kontroli i tsh mi je bio oko 4-5.

(odgovor članu Mama 78)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Štitna žlezda
1.6.2012 0:29:31   
isidora88

IZVORNA PORUKA: Mama 78

Isidora sad si me ubila nacisto,ali ne shvatam da li ste prestale da ih pijete ili tome nema kraja?


ja pijem vec 3 godine i picu ga do kraja zovita,svi koji imaju hipotireozu moraju dozivotno da piju lek.
nije mi bila namera da te ubijem u pojam vec samo da te upozorim da ne prodjes kao ja,vecina lepo odreaguje na lek,manje su umorni,kilaza super itd. ali ja eto grozno reagujem i to samo zato sto kod nas ne postoje lekovi za FT4 koji je najbitniji,jer on ako je na donjoj granici pravi haos bez obzira sto je tsh superuser posted image
i da napomenem ja imam antitela tj. hasimoto tako da meni i to pravi problemuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Mama 78)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Štitna žlezda
1.6.2012 11:34:28   
Modessty
Hipotireoza najčešće nastaje zbog oštećenja štitne žlezde, koja se naziva još i štitasta žlezda, tiroidna ili tireoidna žlezda. Oštećenje što dovodi do nedovoljnog stvaranja hormona tireoidne žlezde (hormoni T3 i T4). Najčešće je to posledica autoimune bolesti gde sopstveni imunitet (i celularni i humoralni) napada štitnu žlezdu postepeno dovodeći do njenog propadanja (atrofije). To nastaje pod uticajem zapaljenja i velikog broja antitela protiv žlezde. Antitela blokiraju receptore za TSH. TSH je hormon koji kod žlezde dovodi do lučenja hormona T3 i T4. Kod nekih bolesnika ova je bolest udružena sa drugim endokrinim bolestima (dijabetes tip 1, Adisonova bolest, hipoparatireoizam, hipogonadizam) ili sa bolestima drugih sistema ( sistemski eritemski lupus, reumatiodni artritis, perniciozna anemija, Sjegrenov sindrom, vitiligo, hronični hepatitis, ulcerozni kolitis). Sve su to bolesti kod kojih takođe, dolazi do napada antitela na sopstveni organ.

Hipotireoza sa strumom (uvećana žlezda) je najčešće posledica Hašimoto bolesti, kod koje zapaljenje žlezde vremenom dovodi do smanjenog stvaranja hormona. Žlezda može da se ošteti delovanjem nekih lekova i strumogenih faktora. U nekim krajevima u vodi i hrani nema dovoljno joda, pa se javlja endemska struma i kretenizam. U svim tim slučajevima žlezda je uvećana (struma).

Različita stanja koja oštećuju hipotalamus i hipofizu (tumori i zapaljenja), mogu dovesti do smanjenog stvaranja hormona TSH, što za posledicu ima nastanak hipotireoze. Ovo su najređi uzroci hipotireoze.

Lečenje

Hipotireoza se leči tireoidnim hormonima. Najbolje je da se koriste preparati sa T4 hormonom (tiroksin), koji se u organizmu jednim delom pretvara u T3 (trijodtironin). Preparati sa T3 hormonom mogu brže da uklone simptome, ali češće daju neželjene efekte (ubrzan rad srca, osećaj lupanja srca i slabost). Lek se uzima svakog jutra. Lečenje se počinje sa nižim dozama, posebno kod starijih i srčanih bolesnika. Kod njih veća doza leka može da dovede do koronarne bolesti ili srčane slabosti (insuficijencija). Ako je hipotireoza posledica oštećenja žlezde (primarna hipotireoza) cilj terapije je da se TSH održava malo iznad gornje granice, što se postiže za nekoliko meseci. Ako je hipotireoza sekundarna tj. posledica nedostatka TSH, teži se da se terapijom nivo T3 održava na normali. Ako je bolest udružena sa hipokorticizmom lečenje se započinje hidrokortizonom. Lečenje je uglavnom doživotno, uz kontrole jednom godišnje.

Hipotireoza

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Štitna žlezda
1.6.2012 17:16:28   
maslackic
Bila sam juce kod endokrinologa u Dragise Misovica sa reyultatima hormona i uz om, i DR Sanja Ilic mi je reklad a se najverovatnije radi o post porodjajnom poremecaju i ona ocekuje da ce se regulisati postepeno samo. kontrolu imam 11,7,...

ja sam se bas bila uplasila, ali dr me je smirila, nigde na netu nisam nasla da poremecaj sitne zlezde moze biti privremen...

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Štitna žlezda
1.6.2012 18:47:25   
Mama 78
Moja mama kaze da je primecivala tu nadutost kod mene i kao devojke svremena na vreme pa se povuce i ja se sve tesim da ce i sad to da se regulise.A sa druge strane nije strasno ni ako ga pijem citav zivot,ziv se covek na sve navikne.Jedino sto me uzasno plasi su ti suvisni kg.Citavog zivota do ove trudnoce sam imala super liniju 162cm i 52kg,sada sam na 61/62kg i to me ubija ako se jos i ugojimuser posted image user posted image Maslackic nista ti nije dala da pijes,verovatno ti rezultati nisu tako strasni ja imam nesto TPOab 928,neznam ni sta je ni zasto je toliko.

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Štitna žlezda
1.6.2012 19:08:51   
isidora88
mama78 samo povedi racuna o ishrani i nece biti suvisnih kg,inace imas i ti hashimo bar po rezultatima antitela

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Mama 78)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Štitna žlezda
1.6.2012 21:18:53   
maslackic
mama 78 , meni su ta anti tela 300 i nesto, rekla je da mi ne treba terapija , bar dosledece kontrole , da vidi da l.i se smanjuje ... jer kada pocnes sa terapijom nema dojenja .. meni je bas bila u8vecana, sada vidimd a se smanjila, ali opet ne znaci da je i to ok, hoce da prati stanje. rekla je da se nisam porodila pre 5 meseci i da sam joj donela ovakve rezultate da bi sigurno dobila terapiju jer nisu bas dobri rezultati, ovako ocekuje da ce spontano proci...meni je vrat natekao u 6 mesecu ali nisam puno obracala paznju na to...

samo nemoj da se dodatnpo nerviras oko toga..i ja sam se plasila tih viska kg da mi je prepisala lekove, a onda sam se bas uplasila , i nije mi bilo vazno ni da imam 100kg samo da budem zdrava i da cuvam bebu :D



_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Štitna žlezda
1.6.2012 21:59:34   
isidora88
antitela se ne lece,tj. ne postoji lek za to,samo za TSH postoji.
a dojenje ne treba da se prekida zbog lekova,i na kutiji leka pise da se trudnoca normalno vodi kao i dojenje i da je uzimanje lekova obavezno pogotovo tada,tako da ne treba to da te brineuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Štitna žlezda
3.6.2012 9:33:48   
pocahontas
pisala sam na temi poremecaj stitne zlezde u trudnoci, ali posto vidim da je ova tema aktivnija molim vas za savet, ako je neko imao slicno iskustvo, ja sam se dugo patila sa hipertireozom, lekove sam prestala da pijem pre godinu i po dana a poslednji put sam hormone proveravala u novembru i sve je bilo ok. sada sam 6. mesec trudnoce i u petak sam radila hormone, tsh mi je u granici, kao i t3, ali su mi t4 i ft4 blago snizeni, odnosno ispod donje granice, sto me je prilicno uplasilo, u ponedeljak cu zvati da zakazem pregled, ali me zanima da li se nekome desilo da zlezda normalno radi ali da su hormoni snizeni, a posebno me brine taj prelazak iz hiper u hipotireozu bas u trudnoci i da li to moze da naskodi bebi..
hvala unapred!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Štitna žlezda
3.6.2012 10:23:30   
isidora88
FT4 kad je snizen ukazuje na hipotireozu,koliki ti je TSH?
Sto pre zakazi kod dr,verovatno ces raditi ponovo hormone uskoro da bi se videlo da li je stitna pobrljavila u trudnoci ili ne,ne brini nece uticati na bebu,dr ce ti dati terapiju ako bude smatrao da treba,lekovi ne skode bebi tako da ne brini ukoliko ti nesto prepise mada mislim da za sad nece,osim ako ti TSH nije veci od 3,moja dr vec tad prepisuje terapiju

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Štitna žlezda
3.6.2012 12:37:20   
pocahontas
tsh mi je 0.7 u okviru granice je, ali sa tendencijom hipertireoze, dok su mi hormoni snizeni sto je znak hipotireoze, to me najvise i buni...bojim se zbog bebe jer sam previse nervozna u poslednje 2 nedelje, i to nervozna kao kad mi je prvi put proradila zlezda, zvacu sutra doktoricu da zakazem pregled.
punoooo hvala sto si mi tako brzo odgovorila :*

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Štitna žlezda
3.6.2012 22:14:03   
isidora88
nemoj da se brinesuser posted image ja sam na pocetku trudnoce imala visok tsh dok nisam uspela da ga snizim terapijom i bebac mi je superuser posted image
jesi li radila antitela? proveri i secer u krvi,on secera hoce nervoza,meni je pred porodjaj skocio secer ali je proslo samo posle porodjaja.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Štitna žlezda
4.6.2012 18:01:34   
pocahontas
antitela sam radila jos ranije i ogromna su, ali njih ne proveravam, posto se ona, koliko sam shvatila, ne lece user posted image
zvala sam danas i zakazala endokrinologa za sledecu sredu, ne moze ranije, pa cu videti..a valjda ce biti sve ok, bila sam se uzasno iznervirala na pocetku jer sam toliko potisnula sve probleme sa zlezdom iz proslosti i nadala se da ce me bar u trudnoci postedeti, ali eto, sta da se radi, samo da sa bebanom bude sve ok, zvala sam i ginekologa on mi je rekao da ne moze bebi nista da se desi a da dodjem kod njega na kontrolu posle pregleda kod endokrinologa.
hvala ti jos jednom na odgovorima user posted image

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

vase misljenje
basso

Blizi mi se termin porodjaja ,ne zelimo cesto ime a opet ni takvo da to ime dete sutra nosi kao teg.Pored predlozenih imena bice mi drago da cujem i vase predloge.Nama se svidjaju

VIDAK (21%)

VOJIN (35%)

KOSTA (37%)

MOMCILO (7%)


Ukupan broj glasova: 321

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here