|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kontracepcija
21.5.2011 10:28:12   
milenatea
sigurno ce ti pomoci Mirena, tako pise na netu, ali gore isto pise da se urade pretrage isto kao i pre pilula.

resice sigurno obilne menstruacije, a cula sam i ja da je jeftinije od pilula, neke zene su pricale u mom okruzenju.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Kontracepcija
21.5.2011 10:31:08   
Anoniman
Mirena je 13 000 dinara i ugradnja 5 000. Sve to podeli na njen rok trajanja od 5 godina, znači na 60 meseci, dođe ti Mirena 300 dinara mesečno.

(odgovor članu milenatea)
  Direktna veza do poruke: 227
   RE: Kontracepcija
21.5.2011 10:36:11   
Anoniman
Joj, samo molim one koji stavljaju spiralu da vode racuna o roku i redovnim kontrolama. Dok sam bila u bolnici videla sam dve tri zene koje svoje nisu izvadile ni posle20 godina. Jedna je jedva izvukla zivu glavu a druga zaradila rak koji ne znam da li ima veze sa spiralom.

Znam da niste takve, da sve sad redovno idete kod lekara, ali eto njima se omaklo, verovatno su mislile evo samo jos ovo da zavrsim pa idem...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 228
   RE: Kontracepcija
21.5.2011 10:36:15   
milenatea
tako je.

dobro ja sam diane uzimala na recept, svakog meseca user posted image , nisam ih kupovala, dobro nekad kad me mrzi da odem po recept kupim, kostale su oko 450-500. posto imas bebu stavi je, pa kad budes zelela opet izvade je i ne razmisljas da li si popila pilulu itd...

ali kako vidim po tikeru da je beba mala, ne znam da li smes kad stavis pilulu da dojis, jer ona ipak sadrzi hormone user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Kontracepcija
21.5.2011 10:37:59   
milenatea
to je neodgovornost prema sopstvenom telu.

ja sada ne koristim kontracepciju, jer zelim bebu, ali posle bebe cu verovatno opet na diane35, jer mi savrseno odgovaraju

(odgovor članu milenatea)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Kontracepcija
21.5.2011 10:41:10   
Anoniman
Milenatea, ja ne dojim odavno user posted image . Ja sam 2 meseca nakon porođaja odmah išla na kontrolu ginekologu, sve komplet odradila , sve je u redu, rekao mi da , što s enjega tiče, a po nalazima - mirna sam godinu dana. Onda sam išla opet u martu kod državnog dr da se i njemu javim i dogovorim za spiralu. Sad čekam junsku mecu za postavljanje. A inače sam za ginekologa jako ažurna, zdravstveni sam radnik ... A Mirenu neću držati svih 5 godina, verujem da ću je otkloniti ranije zbog druge bebe koju planiramo a 5 godina nam je puno da čekamo user posted image .

(odgovor članu milenatea)
  Direktna veza do poruke: 231
   RE: Kontracepcija
21.5.2011 10:41:51   
jovicaa
milentea da li si koristila diane samo kao kontracepciju ili zbog jos nekih problema?

< Poruku je uredio jovicaa -- 21.5.2011 10:42:03 >

(odgovor članu milenatea)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Kontracepcija
21.5.2011 10:43:37   
jovicaa
IZVORNA PORUKA: BubaMira

Milenatea, ja ne dojim odavno user posted image . Ja sam 2 meseca nakon porođaja odmah išla na kontrolu ginekologu, sve komplet odradila , sve je u redu, rekao mi da , što s enjega tiče, a po nalazima - mirna sam godinu dana. Onda sam išla opet u martu kod državnog dr da se i njemu javim i dogovorim za spiralu. Sad čekam junsku mecu za postavljanje. A inače sam za ginekologa jako ažurna, zdravstveni sam radnik ... A Mirenu neću držati svih 5 godina, verujem da ću je otkloniti ranije zbog druge bebe koju planiramo a 5 godina nam je puno da čekamo user posted image .

divnouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Kontracepcija
21.5.2011 10:44:08   
Anoniman
Ja sam koristila diane kao kontracepciju i bila mi je supe, ali vodite racuna da ona sme da se pije godinu dve, ne vise, ako se u medjuvremenu nesto nije promenilo. Proverite to za svaki slucaj ako nameravate da ih pijete na duzi vremenski period. Meni je bar tako rekla dr

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 234
   RE: Kontracepcija
21.5.2011 10:45:11   
milenatea
user posted image

pa dobro BubaMiro, ni moja sestra ni ja nismo kada smo bile bebe, nasa mama imala male bradavice, ne znam ni ja sta je bilo, pa nam nista ne fali... user posted image

ako si se posavetovala samo napred pa kad budete zeleli drugu bebicu ide napolje user posted image user posted image user posted image



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Kontracepcija
21.5.2011 10:48:47   
milenatea
i zbog koze i zbog kontracepcije.
imala sam nekih problema sa kozom, mlatila se 6 meseci kod dermatologa, nisu znali sta mi je, kao sitne bobuljicice po vratu, ledjima, dekolteu, licu... itd.. uzas je bio tih 6 meseci, i onda sam otisla na redovni ginekoloski pregled i pozalila se dr da ne znaju sta je sa mojom kozom, on me je odmah poslao da vadim krv i dao mi diane, nakon dva meseca mi je koza bila kristalno cista. to je bilo pre 3 god. od septembra ih ne pijem.
IZVORNA PORUKA: jovicaa

milentea da li si koristila diane samo kao kontracepciju ili zbog jos nekih problema?


(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Kontracepcija
21.5.2011 10:49:10   
jovicaa
IZVORNA PORUKA: MaliMis

Ja sam koristila diane kao kontracepciju i bila mi je supe, ali vodite racuna da ona sme da se pije godinu dve, ne vise, ako se u medjuvremenu nesto nije promenilo. Proverite to za svaki slucaj ako nameravate da ih pijete na duzi vremenski period. Meni je bar tako rekla dr

tu su misljenja lekara podeljena, neki smatraju da treba praviti pauzu svakih devet meseci, a vecina da ne treba, zato sto se na taj nacin samo uzburkavaju hormoni u telu

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Kontracepcija
21.5.2011 10:50:42   
Anoniman
user posted image

Jao, mm mi je jako smešan, pričamo o spirali i kako će "ono" izgledati nakon postvaljanja, a on sav nešto smušen pita "a jesi li ti sigurna da onda ne moramo više da pazimo"? Rekoh - videćemo da li sam sigurna, ako mi poraste stomak onda mi više nemoj verovati" user posted image

(odgovor članu milenatea)
  Direktna veza do poruke: 238
   RE: Kontracepcija
21.5.2011 10:50:56   
milenatea
meni su dva dr rekla da ne prestajem da ih pijem dok ne pozelim da ostanem u drugom stanju, tako da misljenja jesu podeljena

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Kontracepcija
21.5.2011 10:51:28   
milenatea
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu milenatea)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Kontracepcija
21.5.2011 10:56:54   
jovicaa
zene meni ne da nije do sexa nego.. aaaa, osecam se odvratno od ovih pilula... ali imam mendzu pa svejedno ni ne treba da bude seksauser posted image

(odgovor članu milenatea)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Kontracepcija
21.5.2011 10:57:07   
bea83
evo da podelim sa vama moje iskustvo sa tableticama pošto sam ih pila punih pet godina (do prošle godine)
bila sam tri godine na jeaninu i bilo mi je ekstra, nikakvi neželjeni efekti, nijedna bubuljica, kosa i nokti fenomenalni...medjutim, postale su mi slabe, imala sam krvarenje dva puta u toku ciklusa i posle šest meseci pauze doktorka me je prebacila na logest, na njima sam bila dve godine, isto nikakvih neželjenih efekata nisam imala osim što mi je holesterol porastao do gornje granice, hoće to od pilula...pošto nisam radjala, moja doktorka mi je rekla da je pet godina ukupno maksimum koliko može da me pusti da budem na pilulama, tako da kad je to isteklo prestala sam...inače sve vreme sam vadila krv na tri meseca (ne samo krvnu sliku nego kompletnu biohemijsku analizu)
moje iskustvo je generalno jako pozitivno, i jednog dana kad dobijem bebicu planiram da se vratim pilulicamauser posted image
što se mirene tiče, moja mama je iz istih razloga (obilne menstruacije i sl.)trebala da je stavi pre jedno dve godine, medjutim na kraju je odustala pošto nam je naš doktor iz N.fronta rekao da postoji mogućnost (i dešava se relativno često) da telo ne prihvati spiralu a mama nije baš u mogućnosti da da 200e pa da ispadne da je za džabe...takodje doktor je napomenuo da jako važno ko je stavlja, pošto za naše doktore je ova vrsta spirale (hormonska) nov "izum" tako da nema puno njih iskustvo u tome

(odgovor članu milenatea)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Kontracepcija
21.5.2011 10:59:33   
jovicaa
ja cu ici u drzavnu kod lekara opste prakse za par meseci da trazim uput za biohemijske analize krvi... eto da bih bila sigurna.

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Kontracepcija
21.5.2011 11:01:39   
bea83
meni je taj uput davao državni ginekolog, tako da možeš i kod njega, jeste malo smor to vadjenje krvi non stop ali mislim da je ipak jako važno, jer pilule mogu da utiču na razne stvari i treba ih tržati pod stalnom kontrolom

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Kontracepcija
21.5.2011 11:05:13   
milenatea
slazem se Bea. i ja sam stalno radila kompletnu sliku i sve je bilo ok. i uvek sam bila malokrvna, a godinu dana posle pilula se to poboljsalo. znam dan verovatno nema veze sa pilulama, ali eto...

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Kontracepcija
21.5.2011 11:07:42   
bea83
može i te kako da ima veze sa pilulama, mojoj drugarici su ih prepisali baš zbog malokrvnosti, imala je jako obilne menstruacije i nakon nekoliko meseci korišćenja pilula stanje se znatno popravilo, jer su se menstruacije baš smanjile

(odgovor članu milenatea)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Kontracepcija
21.5.2011 11:10:43   
milenatea
meni su i pre pilula i posle pilula bile normalne, ali da... dok sam pila diane, bas bas su bile minimalne, samo sam drugi i treci dan koristila normalne ulose, a ovako samo dnevne, zato sam kontala da nema veze sa njima, ali eto... sigurno je onda zbog njih..

bravo za pilulice user posted image user posted image


(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Kontracepcija
21.5.2011 11:19:13   
jovicaa
IZVORNA PORUKA: bea83

meni je taj uput davao državni ginekolog, tako da možeš i kod njega, jeste malo smor to vadjenje krvi non stop ali mislim da je ipak jako važno, jer pilule mogu da utiču na razne stvari i treba ih tržati pod stalnom kontrolom
]
znam, ali kod nas se kod drzavnog ginekologa ceka mesec i po dana da bi ti uopste zakazao pregled! a i kada bih otisla i rekla da sam isla kod drugog gina i da mi je on prepisao tablete, odlepila bi, verovatno bi me oterala

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Kontracepcija
21.5.2011 11:25:31   
bea83
a joj kakve komplikacijeuser posted image pa onda kod opšte prakse po uput na na boc,bocuser posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Kontracepcija
21.5.2011 17:39:47   
jovicaa
nego recite mi da li i kakve ste nus pojave imale? sve mi navedite od najmanjih do najvecih
ja bas imam gadne, osecam se kao da cu dobiti gripu... slomljena sam

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







10 načina kako možeš pomoći prijateljici k...
Pomoć oko gostiju kojih nakon porođaja zaista ne manjka, korisni pokloni umesto skupih poklona za bebu i ohrabrivanje i ...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here