|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kontracepcija
22.3.2011 13:45:44   
ivaj
Dobila sam yaz tablete i to na recept.Morala sam da platim 750 din ucesce za njih.
Sta sad to znaci?
Da cu svaki mesec placati toliko?
Pa koliko su onda bez recepta.user posted image


(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Kontracepcija
23.3.2011 12:57:07   
aleksandrova
zdravo devojke ajde ako je neka imala iskustva sa yasmin tabletama da mi kaze kako se piju...jednoj prijateljici ih je prepisao doktor...popila je jednu tablu sinoc poslednju pilulu i da li sad treba da saceka da dobije ili da pocne drugu kutiju...ja mislim da nakon sto je sinoc popila poslednju pilulu treba da saceka da dobije pa posle krene s drugom dozom...al ipak nismo sigurne ako zna neko neka kaze

_____________________________

mozak mi je otiso na odmor

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Kontracepcija
23.3.2011 13:11:45   
mama76
user posted image

< Poruku je uredio mama76 -- 23.3.2011 13:15:21 >

(odgovor članu aleksandrova)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Kontracepcija
23.3.2011 13:13:38   
mama76
tablete se piju 21 dan,pa se 7 odmara,u tom periodu dobije,a nakon ti 7 dana ponovo pocinje bez obzira je li menstruacija prestala.


(odgovor članu aleksandrova)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Kontracepcija
23.3.2011 16:36:34   
aleksandrova
mama76 hvala

_____________________________

mozak mi je otiso na odmor

(odgovor članu mama76)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Kontracepcija
27.4.2011 15:15:52   
jovicaa
IZVORNA PORUKA: ivaj

Dobila sam yaz tablete i to na recept.Morala sam da platim 750 din ucesce za njih.
Sta sad to znaci?
Da cu svaki mesec placati toliko?
Pa koliko su onda bez recepta.user posted image



u mamu im.... ne mogu da verujem da se ucesce placa 750! pa diane 35 su valjda 700 ovako u slobodnoj prodaji, mislim.
ja sutra idem kod mog gina, ne mogu da cekam da odem u savetovaliste jos da me smaraju tamo 5 meseci da bi mi prepisali tablete na recept, neka hvalauser posted image tako da idem kod ginekologa koji me je porodio i odrzavao mi trudnocu ali u gradsku bolnicu, a oni ne izdaju recepte.... katastrofa.
javim sutra sta mi je rekaouser posted image

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Kontracepcija
27.4.2011 15:30:07   
prolece
Yasmin je oko 1000,00 razlika  je +,- 100,00 od apoteke do apoteke.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Kontracepcija
28.4.2011 13:48:48   
nencydrew
Svašta.previše.A koliko traje?

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Kontracepcija
28.4.2011 18:06:31   
ivaj
Pitala sam za cenu yaz tableta bez recepta-990 din.Eto,a na recept su 750.

Uglavnom,popila sam jednu kutiju i necu vise.Prelazim na kondome.
Ne svidja mi se ta opcija ni malo.

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Kontracepcija
29.4.2011 12:59:57   
jovicaa
zasto ivajuser posted image
meni je prepisan logest da li neko ima iskustva sa ovim pilulama?
da li ste pravile pauzu kod uzimanja kontraceptivnih pilula? koliku?

< Poruku je uredio jovicaa -- 29.4.2011 13:00:07 >

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Kontracepcija
2.5.2011 1:05:52   
milenatea
ja sam pila pilule diane 35 3 godine i super su mi "legle". zbog planiranja trudnoce uz konsultaciju dr. sam ih prestala piti septembra 2010. sada sam naisla na jedan clanak u Blicu, pa bih da ga podelim sa vama... http://www.blic.rs/Vesti/Tema-Dana/251017/Kontraceptivne-pilule-mogu-da-dovedu-i-do-smrtnog-ishoda

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Kontracepcija
2.5.2011 1:21:34   
Snelle
Milenatea, zato se pre korišćenja pilula rade pretrage krvi što većina naših ginekologa ni ne pomisli a kamoli preporuči, jer smatraju da smo zdrave ako smo mlade. Meni je dr isto tako prepisala Diane 35 bez bilo kakve prethodne provere, bilo kakvog pitanja o mom zdravlju...velika greška!

Jovice, logest pilule su pilule sa najmanjom količinom hormona i one se najčešće preporučuju mlađim devojkama. Ne razumem na kakvu pauzu prilikom korišćenja pilula misliš user posted image Između dve kutije ili između korišćenja nakon dužeg vremenskog perioda?


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu milenatea)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Kontracepcija
2.5.2011 1:27:59   
milenatea
meni su vadili krv pre pilula, ali ne secam se tacno, mislim da mi hormone nisu radili, samo obicnu krvnu sliku... ne znaju ni oni sta rade, zato svaka od nas ih treba upozoriti i insistirati da nam odrade sve analize pre nego nam prepisu pilule

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Kontracepcija
2.5.2011 2:38:42   
vukosava
mene su kondomi sacuvali od trudnoce od 1994 do 2010

(odgovor članu milenatea)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Kontracepcija
2.5.2011 9:22:36   
Lu
IZVORNA PORUKA: ivaj

Dobila sam yaz tablete i to na recept.Morala sam da platim 750 din ucesce za njih.
Sta sad to znaci?
Da cu svaki mesec placati toliko?
Pa koliko su onda bez recepta.user posted image



A ja spiralu platila 50 eura sa ugradnjom i mirna sam 5-8 godinauser posted image
Dobro, znam da se mnoge od vas plaše spirale, ja stvarno ne razumijem zašto, osim ako postoje neki medicinski razloziuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Kontracepcija
2.5.2011 11:50:13   
milenatea
u Svajcarkoj puno cura koristi vaginalni prsten za kontracepciju i moja mnogo dobra prijateljica, dr. joj je tamo preporucio. njoj konkretno nista ne fali od toga, ali... opet ne znam koliko je to pouzdano bez analiza, jer koliko sam googlala sadrzi hormoneuser posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Kontracepcija
2.5.2011 11:57:53   
nencydrew

IZVORNA PORUKA: milenatea

u Svajcarkoj puno cura koristi vaginalni prsten za kontracepciju i moja mnogo dobra prijateljica, dr. joj je tamo preporucio. njoj konkretno nista ne fali od toga, ali... opet ne znam koliko je to pouzdano bez analiza, jer koliko sam googlala sadrzi hormoneuser posted image



Ma, slušajte, najbolje apstinencija!user posted image

(odgovor članu milenatea)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Kontracepcija
14.5.2011 17:14:29   
jovicaa
IZVORNA PORUKA: Snelle

Milenatea, zato se pre korišćenja pilula rade pretrage krvi što većina naših ginekologa ni ne pomisli a kamoli preporuči, jer smatraju da smo zdrave ako smo mlade. Meni je dr isto tako prepisala Diane 35 bez bilo kakve prethodne provere, bilo kakvog pitanja o mom zdravlju...velika greška!

Jovice, logest pilule su pilule sa najmanjom količinom hormona i one se najčešće preporučuju mlađim devojkama. Ne razumem na kakvu pauzu prilikom korišćenja pilula misliš user posted image Između dve kutije ili između korišćenja nakon dužeg vremenskog perioda?


gin mi je rekao da ih pijem 6 meseci i napravim pauzu od tri meseca i sve tako! ali ja citam na netu i misljenja ginekologa su da ne treba praviti pauzu, cak sam pricala sa drugaricom koja ih pije vec par godina, kaze da se u medjuvremenu konsultovala sa 3 ginekologa i da su joj svi rekli da nema potrebe za pauzama... da se izaziva jos gori efekat, tj organizam se tek lepo navikne na pilulu, a ti prekines da pijes i onda sve jovo nanovo
e sad ja ne znam sta da radimuser posted image verovatno necu praviti pauze.
inace sta znate o antibioticima i antibebi pilulama?
u uputstvu pise da antibiotici nekada mogu da sprece delovanje i to:ampicilin i rifampicin)
za cefolosporine ne pise da mogu da ublaze, da li to znaci da ne mogu?


< Poruku je uredio jovicaa -- 14.5.2011 17:17:38 >

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Kontracepcija
14.5.2011 17:19:19   
jovicaa
i ivajs sto neces vise pilule da koristis?!

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Kontracepcija
14.5.2011 17:20:44   
Anoniman
Ja sam nakon analiza iz krvi dobila diane 35, koje su mi bile odlicne ali one smeju da se piju samo ograniceni vremenski period, sad se ne secam da li je to godinu ili dve. Posle sam presla na Logest koje mi nisu prijale uopste ali morala sam da ih uzimam 3 meseca i nakon toga sam dobila jasmin koje su mi isto bile fantasticne i njih sam pola par godina. Za pauze stavrno ne znam, nema mi ni smisla posebno ne posle tako kratkog koriscenja, a znam da su mi rekli da nije dobro ni da se menjaju tek tako nego da moraju da se uzimaju bar 3 meseca. E ja sam prestala sa kontracepcijom pre 5-6 godina, tako da su se neke stvari do sad mozda i promenile

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 195
   RE: Kontracepcija
15.5.2011 21:58:03   
Anoniman
Pre prve trudnoće sam imala ciste na jajnicima, te sam počela da pijem antibebi pilule. Počela sam sa Logest-om, međutim krvarila sam ceo mesec, prestalo je tek kada sam prestala za onih 7 dana kada sam trebala dobiti. Dr je rekla da mi nisu dovoljno jake, pa zato menstruacija probija, i da pređem na Yasmin. Pila sam ih neko vreme, onda prekinula pa rodila Luku. Kad sam prestala da dojim, opet sam pila Yasmin, godinama, prekinula, pa rodila Marka. Sada, sa trećim ciklusom nakon porođaja, 07.05., kada sam dobila, počela sam da pijem Yasmin, ali evo i dalje krvarim, 9ti dan. Ne izgleda kao da će prestati. Nije obilno kao prvih dana menstruacije (sva sreća), ali je krv vatreno crvena, i ima je. Čini mi se da će se ponoviti priča kao sa Logestom. user posted image

(odgovor članu ElmaB)
  Direktna veza do poruke: 196
   RE: Kontracepcija
16.5.2011 23:28:32   
Anoniman
Zvala sam dr da se požalim na krvarenje, a ona kaže da je to normalno, da ću krvariti 2-3 ciklusa (čitaj, ceo jun i ceo jul user posted image ), dok se organizam malo ne navikne na njih. A ako budem krvarila i 4-ti ciklus (čitaj: avgust user posted image ), onda ćemo od 5og ciklusa da ih menjamo!
Moram ja nju sutra nazvati da je pitam jel normalna. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 197
   RE: Kontracepcija
16.5.2011 23:33:41   
Nensi*
Ja sam od Logesta isto krvarila ceo mesec,pa sam posle presla na Jeanine i super su mi bile...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Kontracepcija
16.5.2011 23:36:37   
Anoniman
Kako se iz krvi određuje koje antibebi ilule treba da se piju? Šta se radi iz krvi?

(odgovor članu Nensi*)
  Direktna veza do poruke: 199
   RE: Kontracepcija
16.5.2011 23:39:09   
Nensi*
Ja nisam vadila krv za to,i ne znam ni jednu devojku koja ih je pila a da je prethodno radila analize hormona,a znam da bi trebalo.

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here