|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kontracepcija
19.5.2011 9:26:26   
jovicaa
tash, ja danas pocinjem da pijem logestuser posted image cujem da su mnogima slabe, valjda  necu krvariti ceo mesecuser posted image , jao nadam se da ce mi odgovarati, da mogu malo konacno da se opustim, dosta mi je vise drndanja sa kontracepcijom, ginekolozima i sra_ima! ufuser posted image

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Kontracepcija
19.5.2011 10:20:20   
Anoniman
Biću krajnje iskena, još nikoga nisam čula da mu odgovara Logest, on je baš slab. Ali daj bože da tebi odgovara.
Ja i dalje krvarim... user posted image Ne jako, ali dovoljno da bež i bele pantalone ne mogu da obučem, bljuje mi se od crnih pantalona i farmerica! user posted image

(odgovor članu Nensi*)
  Direktna veza do poruke: 202
   RE: Kontracepcija
19.5.2011 10:57:01   
jovicaa
nisam pametna, da li da mozda pijem diane 35? to su mi pre  trudnoce prepisali.
mislim meni ginekolog nije dao logest sa nekim posebnim razlogom?? nisam vadila krv, to mi je onako rekao, kao logest

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Kontracepcija
19.5.2011 10:58:42   
Sanjica26 RR
Meni je juce dr prepisala vaginalne kapsule pharmatex. Posto dojim njih mogu da koristim. Nista nismo pricale o tome. Sama je pricala sa tom pricom. Jel neko ima iskustva sa takvim tabletama.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Kontracepcija
19.5.2011 11:27:09   
jovicaa
da li su to neke vaginalete sa antispermicidnim delovanjem?
ja cu najverovatnije ipak piti dijane, imam pakovanje vec koje sam digla na recept kada mi je doktorka njih prepisala pre trudnoce.
pise da poboljsavajau kvalitet kose i koze, a u logestu ne, tako da su mi ove vise ok... e sad videcemo kako ce da deluju

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Kontracepcija
19.5.2011 11:28:07   
Sanjica26 RR
Na tom papiricu pise lokalna nehormonska kontracepcija sa antisepticnim delovanjem. Cula si za njih?

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Kontracepcija
20.5.2011 16:21:30   
jovicaa
cula sam za to, licno nisam koristila. mislim da se uz to koristi jos neki vid zastite, kao na pr dijafragma.ili mozda moze i prekinuti snosaj... ne znam..
ali pazi to nije bas siguran metod

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Kontracepcija
20.5.2011 16:23:02   
jovicaa
pijem diane i za sad nista, osim sto sam se juce istripovala da imam mucninu... garant trip, ili je od pasulja..user posted image
inace toliko su male da se ne osecam zasticenouser posted image kao da nisam progutala tabletu, stalno se tripujem da ce mi se zaglaviti iza krajnika ili ispasti iz usta a da ne primetimuser posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Kontracepcija
20.5.2011 16:28:04   
Sanjica26 RR
Doktorka mi nije to rekla. Samo mi je rekla da koristim samo njih. Nikakav vid zastite mi nije rekla da koristim. Samo to.

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 20.5.2011 16:29:36 >

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Kontracepcija
20.5.2011 16:29:53   
mati
IZVORNA PORUKA: Tash

Biću krajnje iskena, još nikoga nisam čula da mu odgovara Logest, on je baš slab. Ali daj bože da tebi odgovara.
Ja i dalje krvarim... user posted image Ne jako, ali dovoljno da bež i bele pantalone ne mogu da obučem, bljuje mi se od crnih pantalona i farmerica! user posted image


Ja jesam.user posted image  Moja drugarica koristi Logest vec pet godina i bas je zadovoljna. Do sad se nije zalila. Ja sam prestala da dojim i sad bi krenula sa nekom zastitom, ali videcemo.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Kontracepcija
20.5.2011 16:34:20   
jovicaa
ja sam se odlucila za diane, pise da ulepsavaju kosu tako da su pobedile logestuser posted image
sanjice ne znam... bolje i prekinuti snosaj sto se mene tice ja bih tako radila... antispermicidna sredstva nisu bas dovoljno sigurna sama po sebi, pogledaj na netu

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Kontracepcija
20.5.2011 16:37:37   
Sanjica26 RR
Ma, ja jos uvek ne razmisljam o kontracepciji. Cisto sam pitala da li je neko cuo za njih i da li ima iskustvo sa takvim vidom kontacepcije.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Kontracepcija
20.5.2011 16:43:48   
jovicaa
evo sad gledam na netu i uglavnom se preporucuje jos neki vid zastiteuser posted image kondom, prekinuti snosaj i sl
ma kako ne mislis o kontracepciji... ja sam se seksala prvi put joooj,,, mislim da nisu prosle babineuser posted image , al zato posle jako slabo

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Kontracepcija
20.5.2011 23:04:19   
milenatea
ja sam pila diane nekoliko godina, predobre su koza perfektna, kosa sjajna, ne masti se uopste, ali to se sve vidi posle 2-3 meseca, ne moze odmah user posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Kontracepcija
20.5.2011 23:11:52   
Snelle
I ja sam pila Diane čini mi se godinu dana. Jao što sam tada bila lepa user posted image , a i dlake su mi sporije rasle, ne na glavi, na nogama i rukama user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu milenatea)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Kontracepcija
20.5.2011 23:18:40   
bojanica7
ja sam isto bila zadovoljno logestom. pila godinu dana. a posle sam bila jos zadovoljnija jeaninom. stvarno mi je bilo divno. koza, kosa... ma ko kasnije u trudnoci user posted image



_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Kontracepcija
21.5.2011 0:22:49   
milenatea
user posted image user posted image user posted image
IZVORNA PORUKA: Snelle

I ja sam pila Diane čini mi se godinu dana. Jao što sam tada bila lepa user posted image , a i dlake su mi sporije rasle, ne na glavi, na nogama i rukama user posted image


(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Kontracepcija
21.5.2011 8:55:35   
jovicaa
dobro je da ima i pozitivnih iskustava... meni je danas treci dan kako ih pijem i katastrofa... mucnine, glavobolje, nista preterano(blaze nego u  prvom trimestru trudnoce) ali gadno se osecam.. nisam ni znala da te nus pojave mogu odmah da se jave! ali def ih ima... videcu... nadam se da ce proci uskoro. kakva su vasa iskustva sa nus pojavama?
da li ste ih pile samo zbog kontracepcije ili iz jos nekih razloga(diane 35)?

(odgovor članu milenatea)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Kontracepcija
21.5.2011 9:03:40   
Sanjica26 RR
jel ti dr dala na svoju ruku ili je uradila analize i na osnovu toga dala da ih pijes?

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Kontracepcija
21.5.2011 10:03:25   
jovicaa
doktor mi je prepisao logest, moj sadasnji ginekolog.
a pre trudnoce(posto sam i tada htela da pijem kontracepciju, samo malo zakasnila, nisam znala da sam vec bila trudna) tadasnja doktorka mi je prepisala diane 35 i radila mi je neki test krvi, ne znam kakav, ali sigurno nije hormonski, tako da nema nikakve veze. oni otprilike prepisuju te pilule, ne sa nekim posebnim razlogom, osim ako nemas jos neki problem zbog koga zelis da ih pijes.
a na netu sam nasla da i ne moraju da se rade analize krvi, tj da se kod mladih devojaka uglavnom ne rade, a u srbiji i kad ti urade, urade ti samo kks, a ne hormone.. sto sam radila svakih mesec dana  u trudnoci i jednom posle tako da se nadam da je sve ok.
znaci kod prepisivanja kontraceptivnih pilula treba da se rade silne neke analize i zmedju ostalog i hormona, koje su dosta skupe pa ti lekar to nikad nece prepisati, lepa nasa drzava..

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Kontracepcija
21.5.2011 10:05:11   
milenatea
i meni je prvog dana, kada sam uzela prvu pilulu bilo strasno muka, jedva sam stajala na nogama, i posle prodje sve to. ako ti je dr dala to je sve normalno.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Kontracepcija
21.5.2011 10:11:12   
Anoniman
Da li ste negde pročitale - moraju li se raditi neki lab. nalazi pred postavljanje spirale? Moj dr meni ništa nije tražio od nalaza.

(odgovor članu milenatea)
  Direktna veza do poruke: 222
   RE: Kontracepcija
21.5.2011 10:15:26   
milenatea
ne znam nista o tome, ali evo nasla sam na netu



Intrauterina kontracepcija
Podrazumeva kontracepciju koja se zasniva na postavljanju umetka od plastike u šupljinu materice ( spirala).

Intrauterini umetak može biti
sa dodatkom metala (IUU)
sa levonorgestrelom (IUS)- MIRENA
Žene kojima se posebno preporučuje primena IUU:
žene koje su rađale
žene koje su dostigle telesnu i psihosocijalnu zrelost
žene koje su u dužoj monogamnoj vezi.
Medicinske indikacije za primenu IUS (MIRENE) su:
poremećaji ritma i inteziteta materičnih krvavljenja(obilne, produžene neredovne menstruacije)
prevencija i lečenje anemije uslovljene obilnim menstrualnim krvavljenjem
ublažavanje bolne menstruacije i PMS-a
kao sastavni deo nadoknade polnih hormona u perimenopauzi
lečenje endometrioze i adenomioze
zaštita endometrijuma kod pacijentkinja koje dobijaju tamoksifen u lečenju karcinoma dojke.

Prilikom odluke o postavljanju IUU potrebno je preduzeti adekvatnu procenu na osnovu anamneze i kliničkog pregleda (kao i kod oralnih kontraceptiva) i o tome porazgovarati sa ginekologom.

Što se tiče odluke o tipu IUU potrebno je adekvatno sagledavanje potreba pacijenta.

Korišćenje MIRENE karakteriše viša kontraceptivna efikasnost, smanjivanje inteziteta materičnog krvavljenja i nizi rizik za nastanak zapaljenja unutrašnjih polnih organa u poređenju sa primenom IUU sa dodatkom bakra pa je zbog toga na zapadu, a sve više i kod nas MIRENA intrauterini uložak, uložak izbora.

Spisak preparata iz grupe IUU i IUS koji postoje u Srbiji:
IUS MIRENA (20 mikrograma/dan levonorgestrel-a)
IUU Intragal M, S.
IUU Bio-Cuprum M, S.
IUU Bio-Argentum M, S.
Prva kontrola posle insercije IUU preporučuje se posle 6 nedelja, a dužina korišćenja po proizvođačkoj specifikaciji.

< Poruku je uredio milenatea -- 21.5.2011 10:17:11 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Kontracepcija
21.5.2011 10:18:14   
jovicaa
sta stavljas, mislim koju?
logicno je da ako sadrzi neke hormone treba, ali.... to su male kolicine... nisam cula da treba

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Kontracepcija
21.5.2011 10:21:45   
Anoniman
Da, ja idem na Mirenu iz medicinskih razloga (obilna, preobilna menstruacija i hronična anemija).
Čitala sam dosta i savetovala se sa 3 ginekologa i sad jedva čekam da se rešim svojih problema.

Pilule nisu toliko efikasne za moj problem, zato se i nisam odlučila za njih, a i kad sabereš cifru - Mirena vs pilule  dođe ti na isto kad gledaš na 5 godina. Lažem, nije ni isto, ispadne Mirena jeftinija.
Ma kakva da je, samo da se rešim ove muke.

(odgovor članu milenatea)
  Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here