|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  66 67 [68] 69 70   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Klinika Ivanović
13.2.2021 22:27:04   
bbubica
Zamrznuti su u oktobru 2018,nije dug vremenski period. Tri slamčice, 1+1+2. U ovoj poslednjoj jedan nije preživeo odmrzavanje. 



_____________________________

Just hoping for a miracle.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1676
   RE: Klinika Ivanović
14.2.2021 9:48:25   
lesli
Znaci pune 2 godine su bili zamrznuti u momentu proslog FETa, a za ovaj jos koji mesec vise.
Kada sam ja radila ovaj poslednji transfer, do pojave implantacijskog krvarenja, bila sam ubedjena da ni ovaj put nije uspelo jer nista nisam osecala. Nasa maslacak mi je poslala link ka jednoj studiji koja pokazuje vezu izmedju duzine cuvanja i uspesnosti FETa. Ako nadjem link, postavicu ga ovde.
Meni sada jeste uspelo, ali je meni ovaj put vratila 2 blaste i uz to radila indukciju ovulacije i trazila tempirane odnose, tako da ne znamo sta se “zakacilo”. Cinjenica je da sam ja pre prve vto imala jednu trudnocu koja je bila missed i da nakon toga nikada vise nisam zatrudnela spontano i da niko nije otkrio konkretan uzrok tome. Tako da, sto rece maslacak, sve opcije su u igri.

(odgovor članu bbubica)
Direktna veza do poruke: 1677
   RE: Klinika Ivanović
14.2.2021 9:51:36   
lesli
Obrisite ovaj post

< Poruku je uredio lesli -- 14.2.2021 9:58:56 >

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1678
   RE: Klinika Ivanović
16.2.2021 22:57:42   
Bixy1985


user posted image
Da li mozete pogledati nalaz i prokomentarisati to sto insulin skace posle sat vremena od opterecenja ali do optimalnih vrednosti?Pozdrav,Biljana

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1679
   RE: Klinika Ivanović
28.2.2021 15:26:28   
leni90
Cao! I kod mene je bila slicna situacija pa me interesuje par sitnica.Aspiracija je radjena 2018 godine, vracen svez embrion i u 2019 sam dobila sina 🙂Zamrznute su 2018 tri blastociste. U decembru 2020 vracen jedan embrion i to se zavrsilo biohemijskom trudnocom. 12 dan beta bila 220, ponovim na inicijativu endokrinologa za 48h i vidimo da je pocela da pada.U februaru ponovo radjen embriotransfer vracena dva embriona i beta 11 dan 165.Kolika je tebi bila beta? Mislim da cu umreti do prvog ultrazvuka.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1680
   RE: Klinika Ivanović
28.2.2021 21:20:06   
bbubica
Leni, moja beta iz uspešnog transfera je bila 301,11 dan. Ali i ta tvoja je odlična, tako da samo budi strpljiva do prvog uz i ne brini, bice sve kako treba. Čestitam ti na trocifrenoj beti😊

A ova dva neuspešna feta, beta je bila <1.

_____________________________

Just hoping for a miracle.

(odgovor članu leni90)
Direktna veza do poruke: 1681
   RE: Klinika Ivanović
28.2.2021 21:30:39   
leni90
Hvala draga! Nadam se da ce biti tako.. Meni je u prvoj trudnoci 11 dan bila 120 zato se ne brinem mnogo 🙂Da li su ti rekli da dan kada rade transfer racunas kao prvi dan ili ne?Meni su rekli da racunam 😕

(odgovor članu bbubica)
Direktna veza do poruke: 1682
   RE: Klinika Ivanović
28.2.2021 21:38:32   
bbubica
Tako je, dan transfera se računa kao prvi dan, bar je tako kod Ivanovica. Kad su ti zakazali prvi uz? 



_____________________________

Just hoping for a miracle.

(odgovor članu leni90)
Direktna veza do poruke: 1683
   RE: Klinika Ivanović
28.2.2021 21:47:46   
leni90
Pa da, i ja sam kod njih radila.Tek za 16 mart 😔 ne znam kako cu preziveti do tog dana bukvalno.Vratili su mi dva embriona ovaj put, ali obzirom da beta nije mnogo visoka pretpostavljam da se zakacio samo 1.Pitala sam ih ali oni kazu da ne mora to nista da znaci i da je beta skroz ok 😕Videcemo. 

(odgovor članu bbubica)
Direktna veza do poruke: 1684
   RE: Klinika Ivanović
28.2.2021 21:51:20   
bbubica
Znam kako ti je, ta čekanja su najgora. Prvo beta, a posle uz. Ali uzivaj i opusti se, deluje daleko ali dok trepnes procice I 9 meseci😁 Znas vec iz prve trudnoce😊



_____________________________

Just hoping for a miracle.

(odgovor članu leni90)
Direktna veza do poruke: 1685
   RE: Klinika Ivanović
16.4.2021 14:36:30   
Tanja97
Molim za pomoc, ja sam iz banja luke.

Treba mi klinika u beogradu koja prodaje spermu, i koja radi vantjelesnu oplodnju. Koja dobro radi.Hvala vam unapred. 

(odgovor članu mkgirl)
Direktna veza do poruke: 1686
   RE: Klinika Ivanović
16.4.2021 17:31:34   
leni90
Draga Tanja, koliko sam ja upućena u Srbiji ne postoji klinika koja prodaje spermu jer je kod nas zakonom to jos uvek zabranjeno.Mislim da se donacija radi u Češkoj u Pragu, naši prijatelji su išli pa možeš njima mail da pošalješ, saradjuju sa Srbijom, BIH i slicno pa znaju naš jezik ☺️

(odgovor članu Tanja97)
Direktna veza do poruke: 1687
   RE: Klinika Ivanović
17.4.2021 17:09:51   
SesilijaBn
PozdravPrvi pregled-odmah krenula u postupak jer sam imala sve nalaze(koje sam imala od ranije  nema gde nisam isla). Imam IR i Pcos.Dobijeno 18 jajnih ćelija,oplodilo se 8. Smrznuto 5.dan u 4 slamčice, nakon hiperstimulacije kratak odmor uz redukovanu ishranu i terapiju. Predložene su mi presoterapije,prihvatila sam. Endometrijum odličan(i ako sam ranije imala probleme( ,zakazan transfer. Vracena su mi 2 embriona u stadijumu blastociste.8 dan sam radila test jer nisam mogla da se smirim pojavila se druga malo svetlija crta. 11 dan sam uradila betu koja je bila 1108,bas sam se iznenadila cak i uplasila sto je velika nazvala sam ih oni su rekli da je odlično i zakazali pregled za 3 nedelje. Ja sam ponovo samoinicijativno 13 dana ponovila betu iznosila je 2250. Inače prva mi je VTO. Je li jos ko imao slicno iskustvo? I zaista imam tople preporuke za kliniku Teofanovic ,istina je da  dr Goca mnogo ne prica al sigurno zna sta radi.


(odgovor članu leni90)
Direktna veza do poruke: 1688
   RE: Klinika Ivanović
18.4.2021 10:07:59   
leni90
Sesilija to je ooooodlican rezultat i verovatno da su blizanci u pitanju 😍😍😍Odlicno sto se duplirala za 48h! Moje iskustvo je slicno i zaista su za svaku preporuku!Meni su prvi put vratili jedan embrion, i rodila sam sina. Posle godinu ipo dana sam isla na ET ali sam imala spontani nakon pozitivne bete i treci put ponovo nakon ET dobra beta i evo uskoro ulazim u 4 mesec ☺️Srecnooooo! 

(odgovor članu SesilijaBn)
Direktna veza do poruke: 1689
   RE: Klinika Ivanović
18.4.2021 13:44:54   
SesilijaBn
Leni hvala i tebi neka je sa srećom!Evo meni se jutros pojavilo krvarenje ,nije mnogo al ima,zvala sam ih malo su pojacalli terapiju i rekli da mirujem. Nadam se da ce sve dobro proci,bas me bila uhvatila panika. 




(odgovor članu leni90)
Direktna veza do poruke: 1690
   RE: Klinika Ivanović
18.4.2021 16:32:43   
leni90
Sta uzimas od terapije? Da li primas progesteron depo?Ja sam isto tako malkice krvarila bukvalno jedva primetno i nisu mi uveli injekcije dok nisam imala odliv nalik menstruaciji. Posle sam tako krvarila 5,6 puta to je bilo gore od bilo kog ciklusa i ispostavilo se da imam hematom. Da su mi na vreme uveli injekcije ne bi doslo do toga.Sada sam punih 12 nedelja i dalje je tu i ne mrdam iy kreveta. 

(odgovor članu SesilijaBn)
Direktna veza do poruke: 1691
   RE: Klinika Ivanović
18.4.2021 16:41:27   
SesilijaBn
Uzimam utrogestan 3x2,estrofem 2x2 i primam inekcije progesteron depo od početka na svaki treci dan po 125 mg (pola doze) . Meni je se pojavilo bas kao da sam dobila ciklus al ne ide obilno al ima opet cista krv. Medjutim cula sam da su sad povukli ovu seriju progesterona,sad  neki drugi treba da kupujem niko nema konkretno objasnjenje Boga pitaj sta se radi.


(odgovor članu leni90)
Direktna veza do poruke: 1692
   RE: Klinika Ivanović
18.4.2021 16:52:30   
leni90
Slicna nam je terapija samo ja uzimam jos 2ug estrofema vise od tebe i celu ampulu progesterona depo.Hm, nisam cula za to da su povukli progesteron.Ko ti je to rekao?Ne znam sta da ti kazem, ja sam se strasno namucila i jos uvek mi trudnoca nije bezbedna iako je hematom u postupku resorpcije. Bukvalno lezim i ne mrdam.Gledaj da mirujes sto vise do ultrazvuka.Tebi su kao i meni vratili dva embriona ali ti je beta super, meni je bila manje jer je uspela jedna bebica samo ☺️

(odgovor članu SesilijaBn)
Direktna veza do poruke: 1693
   RE: Klinika Ivanović
18.4.2021 17:15:46   
SesilijaBn
Ja otisla u ambulantu juce da primim inekciju oni o ne te ne smijes one su povucene (a ja vec 4 primila te) moras drugu seriju kupiti. Ja odem u apoteku pitam kazu tako nam je naredjeno da bude povuceno i kao sto rekoh nema niko konkretno objasnjenje. Zelim ti od srca sve najbolje i da ovo preguramo. 


(odgovor članu leni90)
Direktna veza do poruke: 1694
   RE: Klinika Ivanović
20.4.2021 23:59:14   
Lindaaa
Девојке драге, пишем вам своје ужасно искуство са некад клиником Ивановић, сад Теофановић.
Др Гоца је ужасна, ја лично имам утисак да жена има неке психичке проблеме, јер ми је ненормално да неко тако плаховито реагује. Ишла сам у клинику пре 2 год.преко фонда. Третман никакав. Након узимања јајних ћелија, ниједном ме нико није звао из клинике да пита како сам, а звали су жене које су плаћале. Стомак ме је болео, било ми је ужасно, и оно најчудније, рекли су ми да су ми ИЗВАДИЛИ САМО ЈЕДНУ ЈАЈНУ ЋЕЛИЈУ! сАМО ЕЈДНУ! дА ли је то реално? Стекла сам утисак да ми није посвећена довољна пажња. Жена је без проблема псовала преда мном помињући к...ц, п.чк. итд. Редовно ми је дизала кортизол! Човечност, људскост 0! Више такта има ветеринар према псу, хрчку или некој другој животињи, него она!
Молим вас, не идите тамо! Ако бар једну од вас одвратим, срећна сам због тога!

(odgovor članu SesilijaBn)
Direktna veza do poruke: 1695
   RE: Klinika Ivanović
21.4.2021 0:00:37   
Lindaaa
Да ли неко има искуство из Ваљева? Читала сам неке лепе ствари о овој клиници па молим некога ко је ишао тамо да подели искуство.

(odgovor članu Lindaaa)
Direktna veza do poruke: 1696
   RE: Klinika Ivanović
21.4.2021 7:00:32   
lesli
Linda, ja sam radila o svom trosku pre neke 3.5 godine i nisu me zvali posle aspiracije da pitaju kako sam. Samo su se javili 5. dana da kazu koliko blasti je dobijeno i u koliko slamcica ce ih zamrznuti (isli smo odmah na krio transfer zbog hiperstimulacije) i da se javim kad prokrvarim, da mi daju instrukcije za dalje.Iako je prema meni uglavnom bila ok, sa vecinom ostalo izrecenog se slazem... samo sto cu joj ja biti vecno zahvalna (iako smo sve to dobro platili) jer imamo dete i cekamo 2.

Sto se odgovora za broj jajnih celija tice, mislim da je na zalost moguce. Ja sam imala jako puno folikula, ali tek svaki 3./4. je imao jajnu celiju. Nisam dobila samo 1, ali koliko je bilo folikula za ocekivati je bilo da jajnih celija bude znatno vise. I da, posle aspiracije sam imala grozne bolove. Nisam mogla da se nasmejem doslovce koliko me je bolelo, ali to je zato sto su jajnici toliko odreagovali.Moze da se desi da ti je promasila terapiju ili da prosto tako reagujes. Meni je dala jako blagu terapiju, pa sam i pored toga imala hiperstimulaciju. Pored toga da je terapija bila pogresna za tebe, broj i kvalitet jc moze da zavisi i od toga koliko imas godina i zdravstvenog stanja (neregulisana stitna ,IR...). Da si nekada ponovo otisla kod nje (ali razumem i zasto nisi), verovatno bi promenila pristup. 
Sto se tice Valjeva, ja licno nemam iskustva. I ne znam nikoga ko je radio tamo. Da li si bila u Jevremovoj? Ja sam svojevremeno bila tamo kod dr Ilic na konsultacijama i cini mi se da je skroz ok. Nebo i zemlja u odnosu na Gocu.


(odgovor članu Lindaaa)
Direktna veza do poruke: 1697
   RE: Klinika Ivanović
21.4.2021 9:05:09   
Tiziana
Ja sam cini mi se vec pisala o ovome ranije. NIje moje iskustvo vec iskustvo moje dobre drugarice koja je otisla u kliniku na prvi razgovor I ostala sokirana nakon toga.
Kaze prvo su cekali doktorku dugo. Onda se ona konacno pojavila, sve vreme je pricala,nista ih nije slusala sta su imali da joj kazu. Onda je imala neprimerene komentare tipa fuj na sta vam lice jajnici I slicno.
Rekla joj je da odprlike ne zna sta je cekala sa VTO posto ima 35god, da nema sanse da dobije dete bez VTO I momentalno ih poslala da kupe terapiju da za 2 ned krenu u postupak. Oni su onda sludjeni krenuli da uzmu lekove, kad sui m rekli da su lekovi tipa 60 000 za te prve dve nedelje. Tu su malo zastali I kao cekaj, polako. Hajde da odemo kuci I porazgovaramo o svemu.
Onda je malo razmislila I jos malo se raspitala i njen dr ginekolog joj preporuci doktora koji je takodje strucnjak za sterilitet, predaje I radi u inostranstvu, ali dolazi I u Bgd. Ona ga je sacekala,covek ju je pregledao,pogledao njene rezultate I rekao joj da garantuje da ce nakon inspeminacije ostati u drugom stanju. Uradili su inseminaciju I iz prve je ostala trudna. Sada ta beba puni 1 godinu.
Ja znam da je ovde puno zena bas zahvaljujuci ovoj klinici dobilo decu I da nije sve crno ili belo. Ali eto, moguce da je bilo slucajeva kada mozda VTO nije bila jedina opcija.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1698
   RE: Klinika Ivanović
21.4.2021 12:42:03   
Lindaaa
Molim te napiši gde je tvoja drugarica radila Vto. Ako ne možeš javno, pošalji mi poruku kod kog dr
Hvala beskrajno!

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1699
   RE: Klinika Ivanović
21.4.2021 13:18:20   
dunja RR
Ja znam za tu priču o Goci iako je nisam doživela na svojoj koži, i moja najbolja drugarica je nakon što sam ja kod Goce dobila prvo dete, otišla kod nje na konsultacije, i zgrožena izašla sa namerom da nikada više ne vidi Gocu. Posle je obišla xy klinika, što u Srbiji, što u Dubaiu, što u Pragu, i nažalost nije dobila dete, posle nekoliko VTO.

Ja sam u međuvremenu kod Goce dobila i 2. dete, iako sam priznajem bila sumnjičava, jer me za prvu VTO na klinici Ivanović spremala dr Bilja, koja tamo više ne radi, uz konsultacije sa Gocom. Ali kada sam došla sa namerom da dobijem 2. dete, Bilja je otišla sa klinike /u inostranstvo).


Ja sam u Ivanovićima radila 4 VTO (od toga jedan FET).:

1. preko države, ostala trudna, nažalost završilo se sa BO (Bilja, Goca i Gocin bivši muž Dragan su me tada pratili dugo, nisu želeli da se radi kiretaža dok apsolutno nisu sigurni da ploda nema. I moram priznati da je Goca tada bila jako nežna prema meni, jer sam se ja raspadala. Ostala 2 smrzlića srećom iz ovog postupka,
2. nakon 3 meseca od kiretaže, Bilja me priprema za FET, Goca radi transfer, posle 9 meseci rađam sina.
3. nakon 3 godine jedna neuspešna VTo, Goca omanula u postupku i to je na neki način i priznala, nije išla sa onim postupkom 3 godine ranije jer je računala da sam već starija, preko 40 tada, i verovala je da treba zbog godina ovaj put drugačiji, kraći postupak.
4. ipak sa moja 42 ide na duži postupak ovaj put, dobija 10 jajnih ćelija, vraća jedan odličan embrion, ostajem trudna, dobijam ćerku. I imam još 5 smrzlića u 2 epruvete.

Goca ima specifičan karakter, ali ja nikada od nje nisam čula ružnu reč, niti sam se osećala neprijatno, jer sam znala kakva je, posle toliko obitavanja kod nje na klinici. Kapiram da nisu svi doktori isti, i da, važan je i odnos prema pacijentu (Dr Bilja je bila ta koja je nežna, prijatna, uvek dostupna za sva moja pitanja), dok od Goce nikada odgovor na pitanje nisam dobila, pa sam prestala da pitam i odlučila da joj verujem.


Nakon te 3. neuspešne VTO, sela je na moj krevet, ne obrativši pažnju na druge žene, i rekla mi nežnim glasom ako sada ne uspe, radimo sledeći put dugi postupak. Tada sam shvatila da sigurno neće uspeti, jer je omanula, ali ne zameram, jer jesam bila u godinama, i verujem da bi svako na njenom mestu išao na kraći postupak kod žene sa 41. godinom.

Zapravo, ja sam nakon toga obišla mnoge klinike u Bg, i svi su mi rekli da bi u mom slučaju uradili tada sve isto kao Goca, jer u mojim godinama tajav postupak jedino rešenje. Bila sam i kod Biljane Arsić, i kod Milice Ilić koju je Les spomenula, jedna jako prijatna žena, nežna, pristupačna, ali kada je videla moj dosije, rekla mi je iskreno, otvoreno, kao da se celi život znamo, i hvala joj na tome, vratite se tamo gde ste dobili prvo dete, mi ovde u Jevremovoj ne bi smo ništa drugačije uradili, sve bi smo isto kao Goca, a ona je veliki stručnjak, verujte joj. I poslušala sam je, vratila se kod Goce, koja je ispunila obećanje, i naredni put išla na dugi postupak (što niko na drugim klinikama nije hteo da proba kod mene). Ali upalilo je, Goca mi je tada rekla da imam mlade jajnike, i da bez obzira na moje godine, kod mene je efektan samo dugi postupak, koji se radi kod mlađih žena. Rizikovala je, i ja sam zahvaljujući tome dobila drugo dete.

Tako da, iz mogi iskustva, Goca je car. Čudnog karaktera, ali car.

< Poruku je uredio dunja RR -- 21.4.2021 13:30:29 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1700
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  66 67 [68] 69 70   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  66 67 [68] 69 70   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.
Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here