|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  68 69 [70] 71 72   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Klinika Ivanović
23.11.2021 8:07:38   
Mrvko
Blago tebi meni je pre mesec dana svaki drugi dan uz radila dok sam pila femaru kao da prati folikule i platila sam kod njih tablu femare 4000, i svaki pregled 6.000 ali stvarno bukvalno sve je preskupo 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1726
   RE: Klinika Ivanović
23.11.2021 10:30:02   
UnaKruna
Hvala vam puno na detaljnim odgovorima❤️Da u proslom postupku sam pila estrogen,koristila utrogestan ali neki nemački iz apoteke gde su me oni poslali ,i injekcije progesterona svaki Treci danSad prvo moram kod endrokrinologa jer me sa ovakvim rez TSH niko ne bi pustao da radim vto

(odgovor članu Mrvko)
Direktna veza do poruke: 1727
   RE: Klinika Ivanović
2.12.2021 8:13:40   
Mačak25
Zdravo, suprug I ja radimo na bebi bezuspešno već godinu dana. Nakon 6 meseci smo počeli sa analizama. Nakon vađenja progesterona ustanovila sam da nemam ovulaciju, bio je 5ng/ml. Hormoni uredni, jedino mi je insulin 192 u nekom minutu. Dva dr mi je reklo da to i nije insulinska jer je šećer dobar. Svakako su mi dali inofolic I glukofaz. Nakon 3 meseca terapije vadila sam progesteron I bio je 11ng/ml. Spermogram 18 milina, rekli nam da je to dovoljno. Inače imamo jedno dete prirodnim putem, trudnoća školska. Razmišljam da odemo na neku kliniku za sterilitet, pa me zanima koje su cene kod Goce recimo? Koliko kosta prvi pregled I kako izgleda? Čisto finansijski da se organizujemo... hvala puno, pozdrav.

(odgovor članu UnaKruna)
Direktna veza do poruke: 1728
   RE: Klinika Ivanović
2.12.2021 18:14:33   
Mrvko
Sve skupa kod goce oko 10.000e ne krecite sa manje, prvi pregled uzimaju vam anamnezu ponesite sve papire ide se 3. Dan ciklusa danas kad dobije zoveš za prekosutra rade svaki dan i nedeljom, prvi pregled 12.000 svaki sledeći zavisi, pogledajte Bolnicu Feronu ja sam čula za njih mnogo a i za Jevremovu Dr Biljana ima najviše uspešnih VTO čak  više nego Goca a probajte preko fonda 

(odgovor članu Mačak25)
Direktna veza do poruke: 1729
   RE: Klinika Ivanović
2.12.2021 18:42:43   
dunja RR
Hm, ja sam kod Goce radila 4 VTO (jednu preko države), dobila sam dvoje dece, sve ukupno sam platila oko 7.000 eur-7.500 eur.

1. VTO je bila preko države, nisam plaćala, zatrudnela sam ali je bio BO i kiretaža u 8. nedelji.
2. FET (ostao smrzlić iz postupka preko države), platila 30.000 dinara vraćanje smrzlića, dobila sina sa mojih 38 godina.
3. Došla kod Goce po drugo dete, ceo postipak ponovo, u mojoj 41. godini, najjača moguća terapija, kratki postupak, oko 3.500 eur, biohemijska trudnoća, nisu ostali smrzlići
4. Posle 8 meseci još jedan postupak, ovaj put dugi protokol, opet najjača terapija zbog mojih godina (tada 42), znači najskuplji lekovi, isto 3.500 eur, dobila ćerku sa moje 43 godine.

< Poruku je uredio dunja RR -- 2.12.2021 18:47:12 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Mrvko)
Direktna veza do poruke: 1730
   RE: Klinika Ivanović
2.12.2021 18:52:05   
Mačak25
Mislila sam da se vantelesne kreću oko 2500-3000 evra. Ovih 10 000 me šokiralo. Probala bih preko fonda nego me ona papirologija smori, kako odraditi sve to, i koliko vremena treba, plus 3 inseminacije pre toga. Dvoumim se između Jevremove i Goce. Kod Goce mi se ne ide jer sam čula da je užasna prema pacijentima a opet zna svoj posao. Hvala na odgovorima...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1731
   RE: Klinika Ivanović
2.12.2021 18:52:58   
dunja RR
Inače, između mog 3. i 4. postupka, razmišljala sam se da promenim kliniku, obišla sam nekoliko doktora i klinika koje su na glasu, svuda su cene bile više nego kod Goce, i svi su mi rekli da ne znaju šta bi radiili u mom slučaju, tj. da bi sve isto kao i Goca, i da je bolje da se vratim kod Goce, jer sam kod nje dobila već jedno dete. Tako sam i uradila, i tada je Goca primenila dugi postupak (sve isto kao kada sam dobila prvo dete), iako se dugi postupak ne radi kod starijih žena, a ja jesam starija, taada imala 42. Goca je odlučila je da rizikuje (na drugim klinikama to nisu hteli i smeli, reki su mi otvoreno), i uspelo je.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1732
   RE: Klinika Ivanović
2.12.2021 18:55:09   
dunja RR
Tako se i kreću cene, ja sam platila 3.500 jer sam primala najjaču terapiju zbog godina, a ostale devojke koje su radile u isto vreme, su uglavnom plaćale manje, jer im je i manje terapije trebalo (mlađe su).

Jevremova je skuplja od Goce uvek bila.

IZVORNA PORUKA: Mačak25

Mislila sam da se vantelesne kreću oko 2500-3000 evra. Ovih 10 000 me šokiralo. Probala bih preko fonda nego me ona papirologija smori, kako odraditi sve to, i koliko vremena treba, plus 3 inseminacije pre toga. Dvoumim se između Jevremove i Goce. Kod Goce mi se ne ide jer sam čula da je užasna prema pacijentima a opet zna svoj posao. Hvala na odgovorima...



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Mačak25)
Direktna veza do poruke: 1733
   RE: Klinika Ivanović
2.12.2021 18:57:10   
Mrvko
Nas je izaslo 10.000e čak imamo sve račune pa smo tako i sabrali mada smo toliko i kredita podigli, terapije su najskuplje, prikupi papire preko fonda ja ću za sledeći put sigurno samo sada malo da se telo oporavi, drugarica je po preporuci bila kod Biljane u jevremovoj uspelo iz prvog puta bliznakinje su dobili a i doktorka je kaže prijatnija od Goce opet kako kome ko legne, meni je Goca bila onako jedino sto muze za pare u par navrata mi je bilo glupo koliko joj je stalo za pare msm glupo ti da gledaš njenu facu, vidite pa odlučite cena je individualna 🙂 P.s mi smo pre mesec ipo imali poslednji FET kod Goce neuspeli kao i prethodni cene su sveže sa trenutnim poskupljenjem na tržištu  😅

(odgovor članu Mačak25)
Direktna veza do poruke: 1734
   RE: Klinika Ivanović
2.12.2021 18:59:32   
dunja RR
Moj brat od ujaka je radio preko fonda, krajem prošle godine su krenuli u postupak, brzo su došli na red, radili u Frontu, uspelo im iz prve. Snaja treba da se porodi za 15 -ak dana (Iima 37 godina).
Sad zaboravila sam za inseminacije, mislim da su to sve odradili, pre VTO u Frontu, nije uspela nijedna. Ništa nisu plaćali.

Jedino što su išli prethopdno privatno kod endokrinologa Dr Jelene Todorović, ona ih je detaljno pripremila za VTO, i sve prošlo sjajno, i VTo, i trudnoća lagana.

IZVORNA PORUKA: Mačak25

Probala bih preko fonda nego me ona papirologija smori, kako odraditi sve to, i koliko vremena treba, plus 3 inseminacije pre toga.



< Poruku je uredio dunja RR -- 2.12.2021 19:02:26 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Mačak25)
Direktna veza do poruke: 1735
   RE: Klinika Ivanović
2.12.2021 19:04:54   
Mačak25
Počećemo verovatno i preko fonda, nego sve kao desiće se mozda ako zalecim insulinsku, imamo već dete, a onda pomislim da samo gubimo vreme i da treba da krenemo u akciju... Da li treba nesto da se radi od analiza pre nego što odemo na pregled ili te oni svakako šalju na šta misle da treba? Ne bih dva puta radila isto... imamo spermogram, ogtt, hormone.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1736
   RE: Klinika Ivanović
2.12.2021 19:05:49   
Mačak25
Za Prag sam isto čula super iskustva. Znam dva para kojima je uspelo iz prve. Jedni blizance, drugi dvoje dece iz dve vantelesne.


(odgovor članu Mačak25)
Direktna veza do poruke: 1737
   RE: Klinika Ivanović
2.12.2021 19:09:12   
dunja RR
Mačak, ja mislim da je jako bitno da se pre ppstupka poset___i dobar endokrinolog koji se bavi problemom steriliteta (posebno ako se ima IR), pa kada vas on/ona dobro pripremi (oni znaju tačno šta treba od analiza), a za to ne treba puno vremena, onda krenite u postupak.

Ja sam sve to radila nezavisno od ginekologa, ok, mogu i oni da ukažu na nešto, ali je ipak tu endokrinolog broj jedan.




< Poruku je uredio dunja RR -- 2.12.2021 19:14:56 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Mačak25)
Direktna veza do poruke: 1738
   RE: Klinika Ivanović
2.12.2021 19:15:53   
dunja RR
Dr Jelena je nekada radila kod Goce (pre 8-10 godina), i tada su Ivanovići razbijali kako su dobro radili, jer su praktično imali svog endokrinologa koji priprema pacijente. Ja sam zahvaljujući toj kombinacij: Jelena i Goca (I Dr Bilja koja je sada u Belgiji), dobila prvo dete, a posle kada je Dr Jeena otvorila svoju ordinaciju, nastavila sam kod nje da idem na pripremu (za drugo dete), a i u trudnoći sa prvim, a kod Goce sam išla na postupak, nekako su mi njih dve super kombinacija i dalje, iako ne rade već dugo zajedno.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1739
   RE: Klinika Ivanović
2.12.2021 19:19:27   
Mačak25
Jel možeš da mi kažeš prezime te dr Jelene ili ime klinike na kojoj radi? Da probam sa dobrim endokrinologom...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1740
   RE: Klinika Ivanović
2.12.2021 19:35:52   
dunja RR
Mačak, Dr Jelena Todorović, ordinacija Teamed u Cvijićevoj 5.
Odličan je doktor, mlada je (blizu 50), ali je učila od najboljih, vrlo je posvećena.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Mačak25)
Direktna veza do poruke: 1741
   RE: Klinika Ivanović
2.12.2021 19:36:50   
Mačak25
Hvala puno...


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1742
   RE: Klinika Ivanović
2.12.2021 19:57:03   
lesli
Macak, ako vec imate jedno dete koje ste dobili prirodnim putem, ja mislim da vi nemate pravo na VTO o trosku drzave. Bar je tako bilo ranije, ako se ne varam. Jedino ako su izmenili pravila.Pravo za VTO za drugo dete imaju parovi koji su i prvo dobili putem VTO. Besmisleno malo, ali ajde.
Na kraju krajeva, tebi mozda ni ne treba VTO vec dobar endokrinilog.Onaj ko ti je rekao da nije insulinska sa insulinom 192 jer je glukoza ok, nije bas sasvim cist. Promeni endokrinologa i pokusaj prvo tako. 
Sto se tice Praga, ne znaju oni nista vise nego ovi nasi. Prag ima smisla jedino ako vam treba donacija. Za muski sterilitet (azospermija) je Turska. Sve ostalo je resivo i kod nas za manje para (nego u Pragu).

Inace i mene kod Ivanovica izaslo manje od 10.000€
Jedan postupak 2.000€Lekovi za stimulaciju oko 400-500€ cini mi seZamrzavanje nekih 500€.Lekovi za FET (3 kom)… ne znam tacno, ali mozda oko 200-300€.2 transfera oko 1000€I uz pregledi, prve konsultacije… ne verujem da je sveukupno preslo 500-600€. Analize, to je sve odradjeno pre odlaska kod njih jos 400-500€, a i vecina toga moze drzavno. 
Znaci sve ukupno oko 5000€, ali razvuceno na 3-4 godineNije malo uopste, ali mi je suma od 10.000€ nerealna.

(odgovor članu Mačak25)
Direktna veza do poruke: 1743
   RE: Klinika Ivanović
2.12.2021 20:03:58   
Mrvko
Vidim da je svima jeftinije nego meni i to čak u istoj bolnici gde sam i ja radila pre mesec ipo dana 😑 meni su terapije prešle 200.000 🙁

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1744
   RE: Klinika Ivanović
2.12.2021 20:58:20   
Mačak25
Mislim da si u pravu, sada sam pročitala nesto na brzaka, imaš pravo preko fonda za drugo samo ako je i prvo dete dobijeno preko ut pomoć vto.


(odgovor članu Mrvko)
Direktna veza do poruke: 1745
   RE: Klinika Ivanović
9.12.2021 17:03:08   
Morence
Cao, skoro sam otisla na kliniku Ivanovic, posle dve neuspesne inseminacije.Na prvom uz mi je rekla da imam polip koji dok ne resim ne moze nista dalje da se radi jer zatvara taj deo sto treba da bude prohodan.Za polip sam znala i ranije, dva dr su mi I pored toga radili inseminacije I komentar prosle Dr je bio da nije dovoljno velik da ometa zacece, dok Goca kaze drugacije.Nije puno pricala ni objasnjavala samo mi je rekla da se javim sl mesec kad bude ciklus da mi kaze pripremu za histero i to je to.Da li je neko od vas kod nje radio tu histero, cula sam da je strucnjak za sterilitet, ali dvoumim se da li da kod nje skidam polip, pritom nije jeftino, pa ako je imao neko slicna iskustva bice od pomoci🌺

(odgovor članu Mačak25)
Direktna veza do poruke: 1746
   RE: Klinika Ivanović
12.12.2021 15:21:09   
Mops
Cao,hrabre zenice🌺.Nova sam na forumu,i kao i sve ostale drugo citam isti.U pripremi sam za vto kod dr Goce .Imam insulinsku rezistenciju,i moj je  glavi   problem izostanak ovulacije.Imala sam stimulaciju ovulacije gonalom,i aspiriranih 18 jajnih celija.Od kojih je 8 preraslo u blastociste.Zamrniti su u 4 slamke.Odmarala sam mesec i po dana ..I sada sam dobila stimulaciju za transfer.Pijem 3x 1 estrofem ,i primam dekapeptil.Da li neka devojka ima slicno iskustvo kao ja ?

(odgovor članu Morence)
Direktna veza do poruke: 1747
   RE: Klinika Ivanović
12.12.2021 20:58:32   
Friday
Pozdrav devojke,

dunja RR, tvoja prica je zaista inspirativna :) nadam se da cemo i mi uspeti u ovoj borbi :)Videla sam da si napisala da je tvoja snaja radila skoro VTO u NF, i posto ja pokusavam da pronadjem informacije o proceduri u NF ( u koje vreme se daje terapija, vadi krv, ultrazuk, kojeg doktora preporucuju?) ovo me zanima jer sam cula da se u NF provodi po ceo dan do et a pokusala bih to da uklopim sa poslom, do sad nisam uzimala bolovanje zbog toga, cisto me zanima koja je organizacija do et. Ako tvoja snaja bude raspolozena da podeli ove informacije sa nama  otvorila sam posebnu temu VTO u GAK NF gde moze da podeli sa nama svoje iskustvo, verujem da bi znacilo mnogima.Morence, ja sam se skoro raspitivala za privatnu histeroskopiju na temi koja se bas tako zove, tamo mozes pronaci vise informacija.Ja sam kod Goce bila pre 2 godine, cula sam da ima jednog od boljih embriologa, tretman mi je bio ok ali nije uspelo. Otisla sam od nje jer, kao sto sam napisala ranije na drugoj temi, nakon neuspele vto kada sam je pitala sta bi mogla jos da uradim od dodatnih analiza za sl. put (npr. trombofilije, ogtt...) ona mi je rekla kako ona ne moze da mi trazi dodatne analize jer sam preko fonda...i tu sam je batalila.

(odgovor članu Mops)
Direktna veza do poruke: 1748
   RE: Klinika Ivanović
12.12.2021 21:05:02   
lesli


IZVORNA PORUKA: Mops

Cao,hrabre zenice🌺.Nova sam na forumu,i kao i sve ostale drugo citam isti.U pripremi sam za vto kod dr Goce .Imam insulinsku rezistenciju,i moj je  glavi   problem izostanak ovulacije.Imala sam stimulaciju ovulacije gonalom,i aspiriranih 18 jajnih celija.Od kojih je 8 preraslo u blastociste.Zamrniti su u 4 slamke.Odmarala sam mesec i po dana ..I sada sam dobila stimulaciju za transfer.Pijem 3x 1 estrofem ,i primam dekapeptil.Da li neka devojka ima slicno iskustvo kao ja ?



To joj je standardna procedura za krio transfer.Meni je dva radila pod tom semom, treci je promenila semu. Sta te interesuje?

(odgovor članu Mops)
Direktna veza do poruke: 1749
   RE: Klinika Ivanović
12.12.2021 21:11:42   
Mops
Sve me zanima :)..Kako se priblizava sve vise razmisljam o tome 😬.Zanima me da li si striktno vodila racuna o ishrani pre vto?Posto pokusavam,ali mi se kao za baksuz nesto jede sto ne smem.Sigurno malo psihicki.Planiram da otvorim bolovanje dan pred transfer.Pa me zanima da li treba da imam neku posebnu dokumentaciju kako bi mi dr iz dom zdravlja otvorila bolovanje?

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1750
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  68 69 [70] 71 72   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  68 69 [70] 71 72   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...
Da li smo zaista prestare za trudnoću nako...
Ne želite bebu posle 35.? U redu, ali nemoj reći da si stara! Postoji bezbroj razloga za rađanje dece posle trideset pet...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here