|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
5.7.2019 12:46:32   
Nada8
Hvala na odgovoru.  Mislila sam mozda ste radili u GAK-u Narodni front. Pozdrav 

(odgovor članu Cekalica03)
Direktna veza do poruke: 601
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
5.7.2019 12:50:25   
Cekalica03
Nema na cemu,ne nisam tamo radila.pozdrav


(odgovor članu Nada8)
Direktna veza do poruke: 602
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
10.1.2020 18:35:28   
Little Shmic
Pozdrav svim clanicama! :)Nova sam na forumu. Mi pokusavamo malo duze od god.dana i dosao je na red i hsg ili hycosy. Jos razmisljam sta je bolje da radim.Radila bih privatno u NS pa me zanimaju iskustva i o zahvatu i o doktorima.Hvala unapred! :) 

(odgovor članu Cekalica03)
Direktna veza do poruke: 603
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
15.1.2020 19:23:55   
branki*
sta ti je ovo drugo?koja je to intervencija?
hsg sam radila,to obavezno uradi.ja sam radila drzavno ,bez anestezije i bolelo me je jako.ali,ne traje dugo,srecom,inace bih umrla.ali,opet bih ponovila,ako bi trebalo.


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Little Shmic)
Direktna veza do poruke: 604
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
28.1.2020 2:45:00   
Pticica555
Cao devojke, prvi put sam ovde. Ukratko, pokusavam da zatrudnim dve godine, imam policisticne jajnike, ali nista nije strasno, hormoni manje vise ok. Hsg sam radila prosle godine u martu,gde je ustanovljena dvoroga materica, i akcenat je stavljen na oblik materice, da bi mi moj doktor sad posle godinu dana kad je opet gledao snimak rekao da jedan jajovod nije dobar, i da mora laparoskopija, ali prvo da probamo par meseci stimulaciju, medjutim ja od kada mi je to rekao nemam mira, pa sam odlucila da prvo odradim jos jedan hsg na svoju ruku ali sa anestezijom, jer ono sto sam prosli put dozivela, bez anestezije, to je pakao, ono ne bih pozelela nikome na svetu.Ono sto sam ja primetila na snimku je da meni taj jajovod deluje kao da ima hidrosalpinks, i iz tog razloga hocu da uradim opet hsg.  E sad cega se ja plasim i to me zanima, da li je moguce da meni jajovod pukne pod tim pritiskom? Malo sam nepoverljiva prema ovom drugom doktoru kod koga cu zakazati hsg,mada znam da zene to rade kod njega, ali se plasim da ne bude nekih komplikacija... 

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 605
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
28.1.2020 6:19:43   
branki*
Ne verujem da moze da pukne.. Mada, javice se jos neko. Ako je je hidrosalpings, mora da se odstrani. 

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Pticica555)
Direktna veza do poruke: 606
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
28.1.2020 10:45:10   
jess021
Kako to misliš tebi deluje? Umeš sama da očitas snimak? 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 607
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
28.1.2020 11:23:49   
nata11
Pticice ja nemam pojma sta ti je ovo hidrosp...

Jei ti medicinske struke? Ili si to nesto pronasla na netu? Ako jesi onda verovatno i znas da li je moguce ili ne ( ja bih rekla ne) a ukoliko nisi sacekaj da nalaz protumaci dr. Srecno.

_____________________________





(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 608
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
28.1.2020 11:50:49   
Pticica555
Nisam iz medicinske struke (steta, jer me ove stvari dosta interesuju 🙂) ali sam dovoljno dobro proucila neke stvari za sve ovo vreme dok radim na tome. Pa na snimku se jasno vidi da li je jajovod zapusen, da li je hidrosalpinks ( prosirenje na jajovodu koje se puni toksicnom tecnoscu, i ne dozvoljava implantaciju, jer se sliva u matericu), da li propusta kontrast u trbusnu duplju,kakvog je oblika materica itd. E sad svakako da doktor treba da procita nalaze, i da kaze svoje misljenje. A moj doktor nije siguran, pa mi predlaze laparo, ali ja cu jos jednom odraditi hsg za svaki slucaj.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 609
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
28.1.2020 15:42:53   
branki*
ja sam imala hidrosalpings i video je dr na hsgu.isla na laparoskopiju i histeroskopiju.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Pticica555)
Direktna veza do poruke: 610
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
28.1.2020 16:09:19   
branki*
i ,da..desi se da neki dr razlicito tumace te nalaze.npr,meni je moj dr rekao-jedan je onako ok,drugi je zapusen,ali predlazem laparo i hosteroskopiju.i da mi uput za gak.taj dr iz gak kad je video snimak,rekao je da je taj nalaz bez laparoskopije odmah z vto i odradi mi te dve intervencije,posle toga mi kaze,probaj prirodno tri meseca,ako ne zatrudnis,vto.ja odmah krenem na vo,ona usspe iz prvog puta ,da bih nakon toga ostala i prirodnim putem trudna.zelim ti svu srecu.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 611
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
28.1.2020 18:18:28   
Pticica555
Hvala puno!
Ja sam poslala snimak doktoru koji radi u Visegradskoj, on mi je rekao nema potrebe da se radi laparoskopija, opusti se i pravi bebu, imas drugi jajovod. A moj doktor je rekao trebalo bi da se uradi laparo, jer je sumnjiv levi jajovod, ne propusta kontrast u trbusnu duplju. I sta onda da mislim, resila sam da uradim jos jedan hsg, pa kako bude... 

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 612
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
28.1.2020 18:28:47   
branki*
ne znam sta bih sad uradila,...jako sam nestrpljiva i ne mogu da cekam ,ako ne znam ishod.nista ne gubis laparoskopijom.to je odliucna intervencij,.ne znam koliko imas godina i koliko dugo pokusavas.ja sam nakon 2 godine i manje krenula na pretrage,sa 29 odradila vto i zatrudnela i porodila se sa 30.

< Poruku je uredio branki* -- 28.1.2020 18:38:20 >


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Pticica555)
Direktna veza do poruke: 613
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
28.1.2020 19:14:39   
Pticica555
Ja sam krenula sa pretragama posle 6 meseci pokusavanja, tad sam imala 26, a sad imam 28god. Ma ja cu da uradim sve sto je potrebno, ali veruj da mi je muka od svega, prvo hsg koji sam znaci jedva izdrzala, ono je bio pakao, zatim predlozi da se materica operise jer je dvoroga, zatim saznajem da imam fibroadenom koji sam operisala pre tri meseca, i sad ovo za jajovod, znaci nije humano vise. Uradicu naredni ciklus hsg, pa cu znati na cemu sam. Najvise bih volela da ne postoji taj hidrosalpinks, ali koliko ja nemam srece sa svim ovim stvarima, prosto znam da nece biti tako kako bih volela.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 614
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
28.1.2020 20:21:39   
branki*
sve te shvatam,draga nepoznata,veruj mi.ranije kad sam citala tako,jos dok sam bila u fazi odradjivanja briseva i zasto nece,pa onda citam hsg,laparoskopija,histeroskopija,a meni to nepoznato i ogromno bude kao svemir,mislim se,boze,necu valjda ja ovo da radim sve,zatrudnecu bez toga..ali,kad prodje,nekako nista to ne bude previse,zavrsi se sve.ja sam imala hidrosalpings i pregradu u materici .za tu pregradu nisam ni znala,nije mi rekao dr kad sam odradila hsg.uterus septum ,tako nesto se zove,zaboravila sam.videlo se i odstranilo histerskopijom.verujem da ti je tesko..ali,meni je misija da ztrudnim bila bas misija,morala sam,samo sam o tome mislila...bice to sve dobro.da je tad imao ko da mi kaze.tako,da ,draga moja nepoznata drugarice,bice sve dobro.i javi se.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Pticica555)
Direktna veza do poruke: 615
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
28.1.2020 22:25:39   
Pticica555
E tako sad ja vidim ovo kao nemogucu misiju, meni je sve ovo kao da sam u nekom tunelu bez kraja i izlaza. Lezem sa ovim, do kasno u noc sedim citajuci forume, ujutru se budim razmisljam o tome... Moja materica je sedlasta, odnosno uterus arcuatus, pa su mi rekli da se ne dira nista. Znam da su laparoskopija i histero najbolje sto mogu uraditi, i za jajovode i za matericu, ali dok ne budem u mogucnosti zbog knjizice da resim to, uradicu jos jedan hsg, pa cu javiti rezultate. Veliko hvala na podrsci, mislim da samo zene koje su prosle kroz ovakve stvari imaju zaista razumevanja, a ja kad cujem da se na kraju sav trud isplatio da je sve proslo, ja onda imam jos vise hrabrosti i elana da sto pre odradim sve sto treba, sta god to bilo. Hvala puno! 

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 616
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
18.5.2020 23:12:35   
Pticica555
Ne znam da li nekoga ima jos uvek na ovoj temi. Vidim da posle mene niko nije pisao.

Ako neko ima,neka se javi da procaskamo :) znaci mi da cujem razlicita iskustva. Ja sam odradila drugi put Hsg, ovaj put sa anestezijom, i sad mi tek nista nije jasno. Posle prvog Hsg-a sam mislila da je Hidrosalpinks u pitanju, a sada rezultat glasi ovako: Canalis cervis uobicajene duzine i sirine homogeno ispunjen kontrastom, cavum uteri trouglastog oblika, jasnih ivica endometrijuma, u obliku razvucenog slova V, obostrano tube tanke, duge, izvijugane, pod velikim pritiskom propustaju kontrast, delimicno u peritubaren priraslice, delimicno u slobodnu trbusnu duplju. Da li neko ima neki savet, ili slicno iskustvo? Doktor predlozio histeroskopiju... 

(odgovor članu Pticica555)
Direktna veza do poruke: 617
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
19.5.2020 10:56:12   
branki*
Sad ispada da nemaš hidrosalpinks. 

JajovodI su prohodni ali otežani. Ja sam sa jednim otežano prohodno jajovodom zatrudnela 2 puta.Samo je pitanje kada ces...koliko dugo pokušavate? J e l kod muža sve ok? Javiće se neko jos..

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Pticica555)
Direktna veza do poruke: 618
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
19.5.2020 11:53:19   
nata11
Pticice moj nalaz je slicno glasio stim da je bio naglasak na ''''dugi'' . I videla sam upala. Ne znam ata bih ti rekla. Jel se spremas za vto? 



_____________________________





(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 619
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
19.5.2020 11:53:45   
nata11
*videla se upala, izvinjavam se. 



_____________________________





(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 620
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
19.5.2020 12:09:43   
Pticica555
Pa ne spremam se jos uvek sa Vto, niko mi to jos nije ni predlozio. Prvo valjda treba laparoskipija da se odradi,ako se nista ne desi.

Prosli put kad sam radila Hsg, pokazao je da je desni jajovod odlican, ali je isto morao da probije pod pritiskom, ali je super bio propustio lepo kontrast u trbusnu duplju. A drugi je bio zapusen na kraju, prohodan, ali kraj zapusen. I imala sam strasne bolove pa doktor kase da nije jako pustio kontrast da probije. A ja sam mislila da je to hidrosalpinks. Sad je ovaj doktor probio to, ali kao ima dosta priraslica.  Inace sad sam radila sa anestezijom. Joooo bas mi je drago sto cujem da si uspela da zatrudnis. Meni sad nista nije jasno, jel on meni produvao te jajovode, kako se to sliva u priralive. On je rekao da radimo celo leto na tome, ako se ne desi nista, onda na laparoskopiju. Jel vi smatrate da ima neke sanse?Pokusavamo malo vise od dve godine, spermogram ok, izgubila sam nalaz pa ce ponoviti opet, znam da je bilo 37miliona po 1ml, odnosno ukupno oko 195miliona, i znam da je pokretnih bilo 58% sporo pokretnih 4% i nepokretnih 38%.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 621
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
19.5.2020 12:10:55   
Maslacak15
Pticice niko tu ne moze da ti da definitivnu informaciju. ni lekari. Tako da dzaba ih pitas. Dokle god su jajnici otvoreni, postoji neka sansa da mozes spontano da zatrudnis. HSG ne daje informaciju o prirodi preprekama u njima, samo grub info moze li tecnost da prodje ili ne. Prisustvo priraslica ukazuje da je bilo verovatno upala tzv salpingitisa nekad koje su dovele do ostecenja. Isto ne smatram da te grube anatomske informacije su previse relevantne. i to je gledanje u pasulj. S obzirom da si mlada sumnjam i da se neko preterano bavi sa tobom, nego cekaju da se problem sam resi. Ako pokusavas vec dve godine problem sigurno postoji ali mozda nije u jajovodima. da li si radila hormone? Da li je proveravan kvalitet ovulacije i spermiogram?? Nije retka pojava da se zene tako uhvate za nesto a resenje lezi negde drugo. Nalaz nije takav da na osnovu njega mozes da tvrdis da su jajovodi razlog sto do trudnoce ne dolazi... puno te pozdravljam!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 622
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
19.5.2020 15:44:10   
Pticica555
Joj niko mi nista konkretno ne kaze. Sad kao predlog da probamo celo leto. Ja stvarno ne znam, zasto neke lazne nade, ako smatraju da je tesko ili skoro nemoguce, sta da probam, odmah treba da me upute na laparoskopiju. Ne znam vise ni sama. Radili smo spermogram, ok je. Hormoni ok, imam policisticne jajnike, ali redovne su mi menstruacije i ovulacija, ali sam je pratila samo trakicama, nisam isla na folikulometriju. Ali sumnjam da je do toga, pa valjda bi se za dve godine poklopilo jednom da bude dobra ovulacija. Ne znam sta da mislim, odradjena dva Hsg-a, ja opet nista ne znam, jos vise zbunjena...

Hvala vam puno na izdvojenom vremenu... 

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 623
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
19.5.2020 18:18:27   
branki*
Zašto te dr ne pošalje na laparoskopiju i hiateroskopiju?imaš prava na to.ja sam radila na osnovu uputa ,na predlog mog dr.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Pticica555)
Direktna veza do poruke: 624
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
19.5.2020 18:25:06   
Pticica555
Sutra idem kod jos jednog doktora, da cujem njegovo misljenje. Ovaj kaze da pokusavamo celo leto, ako nista ne bude, onda da se radi laparoskopija na jesen...


(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 625
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here