|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
9.5.2013 18:31:35   
pande
Zdravo svima da li moze neko da mi kaze da li je neko radio HSG u visegradskoj bolnici i da li davaju anesteziju user posted image

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
9.5.2013 21:44:23   
Maraj
pande, ja sam radila u Frontu, tamo rade samo sa anestezijom. U Visegradskoj ne rade sa anestezijom, ako zelis sa anestezijom, uzmi uput za Front...

(odgovor članu pande)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
10.5.2013 9:16:45   
maksmin
ja sam radila u visegradskoj, i nema anestezije, ali mislim da nije ni potrebno jer sve traje 3 min, i istrpi se. Sto se mene tice nije to neki uzasan bol vredan anestezije.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
10.5.2013 15:14:57   
pozitivna
Maslacak draga sta si ti po struci? Zanimaju me simptomi kod zapusenih jajovoda dali zena ima neki bol uopste? user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
10.5.2013 22:54:48   
Maraj
pozitivna, ja sam imala zapusene, a nisam ni znala. Ama bas nikakve simptome zena nema. Nakon tog saznanja na HSG-u uputili su me na laparoskopiju.

(odgovor članu pozitivna)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
20.5.2013 10:53:38   
iva80
Ajde pa pitam ovde pošto obično posle HSGa se ide na ciljane odnose (folikulometrija + pregnil itd) pa neke Dr daju i Utrogestan da se stavlja (ili pije) - pitanje: da li od Utrogestana zateže (bolucka) donji stomak i grudi-ali onako sa strane??
Hvala!

_____________________________

you try-you fail,
you try-you fail,
but the only true failure is when you stop trying!
So, YOU MUST WIN!!!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
20.5.2013 11:40:38   
Jole84
Ivice user posted image
moguće je da je od utrogestana mada svaka žena reaguje drugačije,mislim da postoji negde tema,sad ću da pročačkam.
Kod mene je naduven stomak i zatezanje,ponekad i mučnina,znojenje...Kod druge žene možda totalno suprotno.
Sve u svemu,samo krkaj da potpomogne gnezdašce da se namesti i uživaj user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu iva80)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
20.5.2013 14:26:15   
iva80
Jolenceee user posted image user posted image
hvala draga! Ja se ne preznojavam ali ovo zetazanje ranije nisam imala niti grudi bolne na dodir, sa strane...a nisu mi nešto tvrde, malo uvecane ali ne i tvrde... hm... user posted image

_____________________________

you try-you fail,
you try-you fail,
but the only true failure is when you stop trying!
So, YOU MUST WIN!!!

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
20.5.2013 14:36:04   
Verolina
Od utrica bole grudi, ali stomak ne boli. Mene licno od njega ne bole grudi, ali se zato jako preznojavam i imam neke talase vrucine.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu iva80)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
20.5.2013 15:21:32   
iva80
Joj dobro je sto mene ne preznojava...tacno bih na poslui poludela zbog toga (iovako nam je jaaaako vruce na poslu)...
Hvala Verče! xXx

_____________________________

you try-you fail,
you try-you fail,
but the only true failure is when you stop trying!
So, YOU MUST WIN!!!

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
1.6.2013 20:31:17   
drjole
.

< Poruku je uredio drjole -- 1.6.2013 20:33:44 >

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
1.6.2013 20:33:25   
drjole

IZVORNA PORUKA: viking RR

Evo me, bila sam jutros i jeste obavezan. Idem u petak da uzemem uput za Front (zbog anestezije :).
A imam još jedno ingeniozno pitanje - zašto se HSG radi od 7 do 10 dana ciklusa? Da li su tada najbolji rezultati ili zbog moguće trudnoće? Milslim da sam davno čula da je zbog trudnoće, da te ne čačkaju ako si trudna. Pošto ja definitivno trudna nisam, razmišljam da li bih mogla da ga odradim ranije?


Zato što je tada endomtrijum najtanji.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
1.6.2013 21:07:33   
drjole
IZVORNA PORUKA: viking RR

Pa što ga bre komlikuju, što ne urade sve odmah? user posted image
Hvala Iva!


Zato što se uvek kreće od najmanje invazivnih metoda. Recimo da imate problem sa sterilitetom...Prvo se ispituje prisustvo bakterija ili je možda uzrok loš spermogram kod partnera. Ako se tu utvrdi problem, to se rešava lekovima. Glupo je da se žena izlaže kojekakvim intervencijama i operacijama, neprijatnostima i bolovima ako je problem recimo u spermogramu. Zbog toga se UVEK traže te prethodne analize. Ako i dalje ne dolazi do trudnoće, predlaže se najmanje invazivna procedura-HSG. Ako je tu loš nalaz (ili je dobar ali i dalje ne dolazi do trudnoće) tek onda se predlaže laparaskopija.

< Poruku je uredio drjole -- 1.6.2013 21:08:14 >

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
15.6.2013 0:24:03   
Leax
IZVORNA PORUKA: klomifen

Moj problem pocinje pre 2.5 god,kad smo se suprug i ja prestali da cuvamo.Od nove god.sam krenula doktoru,njegov spermogram je u redu,sa mnom je sve u redu ali bebe nema.Bila sam na klomifenu,ovulacija postoji,JC postoje sve ok,,,prosli mesec sam radila hsg tacnije 8.5 to je bio 8 dan ciklusa,,jajovodi u redu maternica u redu,,e sad imam problem od 1.5.nikako nema mi menstruacije,radila test negativan,,kasni preko 20-ak dana...da li neko ima iskustva kao ja i kakve su menstruacije posle hsg.usput hsg me nije tako bolio,sve se da pretrpiti za jedno malo user posted image pustili su me isti dan kuci a da napomenem rade bez anestezije...sledece mi preporucuju vantelesnu i to tamo krajem avgusta...pozzzz



_____________________________

-Strasno je to kad imate da ispricate nesto vazno a nemate kome. A jos je strasnije kad imate kome, a nemate sta.-
-Samo kukavice vole po nekoliko zena. Hrabri muskarci ne plase se rizika da vole samo jednu zenu.-
-Dušan Radović-

(odgovor članu drjole)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
15.6.2013 8:55:36   
Maraj
draga, svi krvare nakon hsg-a mozda par dana, ja sam posle dobila uredan ciklus. Ne znam sta se desava jer ti kasnilo ikad tako dugo? Izvadi betu najbolje je , da budes sigurna, mozda si mila i zatrudnela nakon hsg-a user posted image

(odgovor članu Leax)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
15.6.2013 10:16:40   
nata11

IZVORNA PORUKA: Leax RR

IZVORNA PORUKA: klomifen

Moj problem pocinje pre 2.5 god,kad smo se suprug i ja prestali da cuvamo.Od nove god.sam krenula doktoru,njegov spermogram je u redu,sa mnom je sve u redu ali bebe nema.Bila sam na klomifenu,ovulacija postoji,JC postoje sve ok,,,prosli mesec sam radila hsg tacnije 8.5 to je bio 8 dan ciklusa,,jajovodi u redu maternica u redu,,e sad imam problem od 1.5.nikako nema mi menstruacije,radila test negativan,,kasni preko 20-ak dana...da li neko ima iskustva kao ja i kakve su menstruacije posle hsg.usput hsg me nije tako bolio,sve se da pretrpiti za jedno malo user posted image pustili su me isti dan kuci a da napomenem rade bez anestezije...sledece mi preporucuju vantelesnu i to tamo krajem avgusta...pozzzz




Zar tako brzo vantelesna ? user posted image
Uradi ti ipak betu kao sto kaze Maraj.

(odgovor članu Leax)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
16.6.2013 22:34:38   
Minja23
drage moje,posto i mene ceka ista sudbina :) zanima me da li je neka devojka imala iskustva u KC Kragujevac?hvala unapred na odgovoru :))) user posted image

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
17.6.2013 11:41:41   
anasrce
Ja cu Hsg raditi u Frontu oko 8.jula, videcemo kad cu dobiti ciklus pa ce mi onda zakazati...

Mene interesuje da li ima devojaka koje su zatrudnele odmah taj mesec posle Hsg-a? Dr mi je rekla da je tad bas velika verovatnoca da do zaceca dodje :)

(odgovor članu Minja23)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
17.6.2013 11:57:23   
nata11
Anasrce desavalo se ima i takvih slucajeva. Ti muckaj, navijam user posted image

(odgovor članu anasrce)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
17.6.2013 12:02:17   
anasrce
Hvala Nato user posted image

Muckamo mi muckamo ali nikako da smuckamo user posted image

Nikako da naletim na konkretan takav slucaj, a bas mi je dr. ulila nadu..

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
17.6.2013 14:33:00   
Minja23
anasrce onda si i ti meni sad ulila nadu user posted image i nek' produvavaju ako ce da da neki rezultat user posted image
mada cu ja morati pre toga da uradim AMH i ASA test,kao i briseve (koje nisam radila do sada user posted image user posted image )

(odgovor članu anasrce)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
17.6.2013 15:09:41   
anasrce
Drago mi je Minja user posted image
Ali bih ipak volela da se javi neko sa pozitivnim ishodom :)

Meni su brisevi o.k

A sto ces raditi tad dva testa? Dr ti je savetovala? Meni nista nisu pominjali?

(odgovor članu Minja23)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
17.6.2013 15:31:01   
Minja23
moram odraditi,jer sumnjaju na antitela ... a i to je jedino sto je preostalo da uradim da bi bili sigurni da je sve ok.ostale hormone,ispitivanja sam odradila i sve je ok.(ne savrseno,ali ni ne predstavlja smetnju za user posted image )...e sad da vidimo da nije nesto od ovoga problem user posted image user posted image ...

(odgovor članu anasrce)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
17.6.2013 15:53:38   
anasrce
Verovatno cu i ja onda to morati da radim posle Hsg jer mi je sve ostalo o.k. user posted image

Navijam za tebe Minja user posted image

(odgovor članu Minja23)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
17.6.2013 16:23:54   
Minja23
anauser posted image hvala ti puno na podrsci!mnogo znace ovakvi forumi i razmene iskustava,podrske :***
anasrce,ne mora da znaci,samo ako ti dr.kaze da je neophodno onda ok.svi mi imamo neke razlicite problemcice :))) poljubac

(odgovor članu anasrce)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...
Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here