|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
3.12.2013 23:02:26   
Štetica
Pa hormone neverujem da ces ponavljati(mada moze da se desi),a brisevi ti trebaju,da budu sterilni za aspiraciju i transfer,tako da ces to ponoviti 100%. I trebace ti krvna slika,urin i mali faktori koagulacije,ali to radis par dana pred aspiraciju jer je pozeljno da nebudu stariji od 15 dana zbog anestezije. Radi se u domu zdravlja ili privatno je oko 2000din.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Skijasica)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
4.12.2013 12:12:06   
Skijasica
Stetice, hvala!
Ti si pravo blago za informacije! user posted image

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
4.12.2013 12:22:08   
djanse
Vidimo se onda sigurno sutra. Hvala Stetice za info.

(odgovor članu Skijasica)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
4.12.2013 17:27:10   
Štetica

IZVORNA PORUKA: Skijasica

Stetice, hvala!
Ti si pravo blago za informacije! user posted image


Nema na cemu,ja sam vec jedan postupak kod njih prosla pa sve sto znam prenecu i vama. O ovoj klinici se jako malo zna i pise tako da smatram da svako iskustvo znaci nekoj koja se sprema da ide kod njih.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Skijasica)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
5.12.2013 18:40:29   
PalcicaBg
Devojke kako prodjoste danas?

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
5.12.2013 19:30:38   
Skijasica
E, zene,
dobro je bilo danas. Pod br. 1 svi su toliko ljubazni da se prosto osecas kao kod kuce. Nas par parova (3 i jedna zena bez muza) smo isli u 9.30h na predavanje kod psihologa. Imali smo mali peh, nije radio projektor, pa nam je psiholog samo usmeno pricao. Uopsteno nam je pricala o stresu, vrstama stresa, kroz sta prolazimo i mi i muzevi ( ne treba ih nikako zanemariti jer i oni prolaze kroz stres). Kako da otklonimo stres. Sve je individualno. Uglavnom da radimo stvari kojje nam prijaju. Da boravimo u prirodi, slusamo muziku, da pricamo ako nam se o tome kroz sta prolazimo pricamo, ako nam se ne prica da ne pricamo. Da radimo na svom samopouzdanju, da ljudima kazemo svoje potrebe, da se ne povlacimo i da kazemo ono sto mislimo. Pa ako nas neko smara da mu to kazemo na fin nacin, da nam ne bude neprijatno... Ukratko sam opisala. To je deo projekta koji oni rade u sklopu VTO. Rekla nam je ako neko ima potrebu da razgovara sa njom bilo u paru, bilo nasamo da joj se slobodno javimo.

Sto se tice konsultacija, mi smo kratko bili jer je doktor zurio na neki sastanak u BG. Izvinjavao se, bas mu je bilo neprijatno. Sestre su ekstra. Uglavnom ja od decembra, sa prvim ciklusom krecem sa kontracepcijom. Rekao je da cemo do pocetka februara zavrsiti sve. Idemo na dugi proces. Pitao nas je kako smo prosli komisiju kada nemamo nikakav problem.

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu PalcicaBg)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
5.12.2013 19:39:22   
Skijasica


Zaboravila sam da napisem da su nas pitali kada zelimo da krenemo sa procesom. Znaci mozes da biras u roku od 6 meseci kada ti odgovara. Naravno mi smo rekli da hocemo odmah.

(odgovor članu Skijasica)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
5.12.2013 19:42:00   
Štetica
Skijasice kada ocekujes da dobijes u decembru?
Ako te planira do februara da bude gotovo onda cemo verovatno biti zajedno u grupi oko 15-og januara da pocnemo sa stimulacijom. Ja ocekujem da cu dobiti oko 17-og decembra.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Skijasica)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
5.12.2013 20:00:12   
Skijasica
Stetice,

isto tada, 17.12. user posted image
On rece posle Bozica da krenemo sa stimulacijom. Sigurno cemo biti zajedno.

Djanse i ja smo se danas upoznale. user posted image

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
5.12.2013 21:10:48   
djanse
Evo i ja se javljam.Skijasice,izvini sto te nisam sacekala,i mi smo zurili da se vratimo,zbog posla. I ja krecem sa kontracepcijom sa sledecim ciklusom,oko 28.12. Nakon toga bi trebalo da im se javim za sledecu kontrolu,pa tek posle toga,valjda krecem sa stimulacijom. I ja bih trebalo da zavrsim sve pocetkom februara. Malo su se dvoumili,sta ce sa mnom,jer ja nemam ni laparo,ni hsg..
A sto se tice ljubaznosti,stvarno nemam reci.

(odgovor članu Skijasica)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
5.12.2013 21:42:00   
Štetica
Djanse ja nebih radila vto bez hsg-a,jer nedaj boze ako su zapuseni jajovodi moze da se desi da hidrosalpsing upropasti celu stvar. Ako imas mogucnosti da u januaru uradis hsg pa u februaru u postupak,jer ako ces vec biti na kontracepciji nebitno je koji bi bio dc kada se radi hsg. A i jedan mesec krace ili duze radi neke sigurnosti mislim da ti nebi puno znacilo. To je moje misljenje a na tebi je da odlucis.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu djanse)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
5.12.2013 22:03:00   
djanse
Ne znam sta da radim. Nije me jasno kako su me uopste pustili na komisiji,ako je to neophodno. Ako pokusam da zakazem u frontu,to se sigurno nece desiti pre marta,a da idem privatno,stvarno ne mogu.

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
5.12.2013 22:05:27   
djanse
Jos jedno pitanje,ne znam na kakvom cu protokolu biti. Sad krecem prvo sa microgynonom,a posle dipherelin/gonal f?

(odgovor članu djanse)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
5.12.2013 22:07:26   
Skijasica
Djanse,

sta mislis da pitas da ti urade u Valjevu? Pokusaj, nista ne gubis!

(odgovor članu djanse)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
5.12.2013 22:11:03   
Štetica
Pa ako je napisano u izvestaju diferelin/gonal onda bi trebalo da je dug protokol. 10-ak dana pre ocekivane M pocinjes sa diferelinom i od 2-3 dc sa gonalom.
A da pokusas da zakazes u Visegradskoj ili Gradskoj,eventualno da dobijes uput za Valjevo?
Ako je spermogram ok onda je i meni cudno da ti nisu trazili na komisiji.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu djanse)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
5.12.2013 22:12:38   
Skijasica
Djanse,

ja krecem sa microgynonom, pa Dipherellin/ Gonal F III, Menopur I.
Pitala sam je na kom smo mi postupku i ona mi je rekla da smo na dugom! Mislim, sestru sam pitala, onu na salteru, super lik.

(odgovor članu Skijasica)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
5.12.2013 22:14:30   
djanse
Dr Branko mi je rekao da mi nece dati uput u socijalno za Va.Pitala sam ga,jer bi oni to mogli odmah da mi rade. Spermogram je jako los,pa su me mozda i zbog toga pustili. Nemam pojma sta da radim.

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
5.12.2013 22:18:08   
djanse
Sestra Bilja je super. user posted image Ja nemam menopur.
Ako su me i sad pustili,mozda je najbolje da nista ne radim,ali opet postoji onaj crv sumnje,sta ako,i to me mnogo nervira
user posted image

(odgovor članu djanse)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
5.12.2013 22:23:13   
Skijasica
Djanse,

valjda ti on ne bi krenuo sa postupkom da moze nesto lose da se desi.

Mozda da pitas da li oni rade u Valjevu o tvom trosku, cisto da uradis da ti bude lakse. Da ne razbijas glavu. Mozda nije skupo.

Nas je pitao kako smo prosli komisiju kada nam je sve ok. Ja mu rekoh zbog godina, a vise od dve godine pokusavamo.

(odgovor članu djanse)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
5.12.2013 22:27:46   
Štetica
Djanse onda je to u pitanju jer tamo u onom spisku rfzo-a pise da se analize tipa hsg-a i laparaskopije traze kod zena ciji partneri imaju zadovoljavajuci nalaz spermograma( normospermija-oligospermija).
Skijasice ako mislis na sestru Bilju,crne duge kose,ona je stvarno lik. Kad god sam otisla na odeljenje i videla je onako nasmejanu i raspolozenu nekako mi ulepsa dan.Ona i Milica embriolog treba da budu zastitno lice tog odeljenja jer bas zrace pozitivnom energijom. Mada su na tom odeljenju svi super likovi,od doktora do cistacice,svi nasmejani i raspolozeni,na svako pitanje dobijes odgovor.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu djanse)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
5.12.2013 22:34:35   
Skijasica
Stetice,

jeste na nju. I ona sestra sto je bila sa doktorom na razgovoru je isto lik. Posto je doca zurio ona nam je sve pricala. Dosta su puta ponovile obe da sve sto nam nije jasno da ih zovemo. Bilja kaze cak i ako je nedelja zovite, desi se neko i nedeljom tu. Ma super su!

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
6.12.2013 13:20:49   
PalcicaBg
Devojke nek vam je srecan pocetak! Meni nije jasno sta znaci gonal II i gonal III,koja je razlika,meni pise da cu primati gonal II.

(odgovor članu Skijasica)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
6.12.2013 21:20:09   
Skijasica
Hvala Palcice,

ja se jos uvek nadam da cu otici u onu grupu: zeznuli VTO. user posted image user posted image


Vidis ja se prvi put susrecem sa ovim lekovima i ne znam koje sve vrste postoje. Pokusala sam malo po netu da nadjem ali ne pominje se gonalII I gonalIII. Sada sam se i ja zbunila. Da mozda nije doza?

(odgovor članu PalcicaBg)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
6.12.2013 21:26:24   
PalcicaBg
I ja ti zelim da zeznes VTO,blago tebi kad imas cemu da se nadas.Ja nemam jajovode,pa mi je jedina nada u VTO.Moguce da je to razlika u dozama,nemam pojma,ni ja na netu ne nadjoh to za II,III...Bilo kako bilo,samo da je uspesno! user posted image

(odgovor članu Skijasica)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
6.12.2013 21:42:47   
Skijasica
Palcice,
hvala na zeljama. Ja se i nerviram sto nemamo problem, a ono nece, pa nece. Jos ovaj ciklus mogu da se nadam, a posle idemo na VTO. Ne mozemo vise da cekamo, ja uskoro punim 39.

Bice kod tebe ok, samo veruj. Moja komsinica je uspela bez jajovoda sa VTO.

(odgovor članu PalcicaBg)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?
Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

najlepse ime za decaka
sneza90

najlepse ime!

Pavle (35%)

Filip (34%)

Aleksandar (31%)


Ukupan broj glasova: 361

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here