|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kad si poslednji put nekome pomogao i u cemu
13.6.2013 22:26:02   
jole82
Volim da pomazem drugima i to cinim kad god mogu...
Al ovo mi je ostalo duboko urezano...to je bilo 3 meseca pre nego sam zatrudnela...
Devojka od svojih 26 godina(pacijentkinja...na poslu)...dobila sepsu na porodjaju sa blizancima..bila u komi, pa u vigilnoj komi, pobudila se...u jako teskom stanju na aparatima..bori se vise od 8 meseci..tesko sve to ide..njeni je vise ne obilaze..bebe nikad nije ni videla, sem na slici..ja sam radila sa njom(fizioterapeut) tada nekih 2 meseca...trebala je krv za nju...ceka se operacija danima...nema krvi...pogledam na listi...O+...ja cu dati krv za nju!...dva puta sam davala...uskoro su je opet operisali...ali nije to ni bitno toliko...nego njene reci, kad se vec priblizio kraj..pitala me je da joj pomognem : "Jovana znam da puno trazim, ali shvati najbliza si mi sad, u meni je tvoja krv, necu dugo...molim te budi sa mnom kad...znas vec "...najezila sam se i rekla "Naravno"...kroz nekoliko dana je upala u komu, na viziti kad sam pitala za nju samo mi je dr. odmahnuo glavom i rekao "Ocekujemo svaki cas"..Usla sam kod nje u boks i sedela 2 sata pored kreveta i drzala je za ruku...doslo je ...znas vec...poceo je i aparat da zvizdi..sestra je usla, ugasila ton i izasla....Posle par minuta...stegla mi je ruku na sekund i pustila..tad sam i zaplakala...
Iako znam da je to bio samo refleks, ja sam taj stisak oset_ila kao hvala..iako to zbog hvala, niti zbog bilo cega drugog nisam uradila..nego sam jednostavno oset_ila potrebu u tom trenutku da to eto bas tako treba da bude...


< Poruku je uredio jole82 -- 13.6.2013 22:33:22 >


_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Kad si poslednji put nekome pomogao i u cemu
13.6.2013 22:33:27   
Anck Su Nmaun
Pricuvala komsijsku decu , pomogli novcano jednoj komsinici...

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Kad si poslednji put nekome pomogao i u cemu
13.6.2013 22:37:59   
vukosava
Posao mi je da non stop pomazem drugima. Da se obrazuju i postanu ljudi.

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Kad si poslednji put nekome pomogao i u cemu
13.6.2013 23:14:16   
liliana
Oni kojima sam u životu najviše pomogla, kasnije su me najviše i zaj****i!
Nažalost, ja sam jedna nepopravljiva budala koja i uprkos tome uvek pomogne ako može...
Mada, mislim da u današnje vreme to i nije dobra ljudska osobina...user posted image

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Kad si poslednji put nekome pomogao i u cemu
15.8.2013 19:33:18   
Dana 72
Jole, bas dirljiva prica. Mislim da se nista ne dogadja slucajno. Sve ima svoje ZASTO. Nadam se da su bebe dobro ali mi je zao sto ce odrasti bez majke i pored ljudi "bez srca". Poz. svim devojkama , divne ste

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Kad si poslednji put nekome pomogao i u cemu
15.8.2013 21:41:28   
Modessty
Dana i JOle user posted image


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Dana 72)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Kad si poslednji put nekome pomogao i u cemu
15.8.2013 21:56:13   
dunja RR
Jole user posted image

A što je njeni nisu obilazili? Zar nije bar bebe mogla da vidi pre kraja? I kako uopšte dođe do sepse na porođaju?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Kad si poslednji put nekome pomogao i u cemu
15.8.2013 22:10:29   
jole82

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Jole user posted image

A što je njeni nisu obilazili? Zar nije bar bebe mogla da vidi pre kraja? I kako uopšte dođe do sepse na porođaju?


Jesu u pocetku i stalno su joj donosili slike beba... a posle sve redje i reeedje...
Tamo su zabranjene posete deci mladjoj od 7 godina, posebno u sok sobi, a i bila je infektivna pa da se ne bi zarazili..
A sepsu je dobila na carskom(ocito nisu postovani protokoli asepse)...zalila se bila jos u porodilistu na bolove stomaka..kao to je normalno i normalna je T posle takve opercije tj anestezije (sto jeste tacno, al trebalo je to prvo proveriti) medjutim dobila je visoku T i tek tada su joj vadili krv...medjutim infekcija bila toliko masivna da je ona upala u komu i tad je prebacena iz porodilista....

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Kad si poslednji put nekome pomogao i u cemu
15.8.2013 22:12:54   
dunja RR
Strašno Jole, ej u današnje vreme .. koje porodilište?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Kad si poslednji put nekome pomogao i u cemu
15.8.2013 22:30:07   
Ana RR
Jole, tek sad čitam tvoju priču.. strašno user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Kad si poslednji put nekome pomogao i u cemu
15.8.2013 22:33:51   
jole82
Ne znam, al znam da nije u Srbiji, posto nije bila nasa drzavljanka...
Nisam nikad s njom o tome..nista je nikad nisam pitala, da je ne potresam...samo ono sto mi je sama govorila i sto sam uspela da pokupim usput od dr i od sestara...

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 36
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here