|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
6.3.2010 15:23:27   
Dora
Ja sam 2004. god bila prijavljena i osigurana u Zrenjaninu ali sam se porodila u Novom Sadu, čak mi je i u l.k. adresa prebivališta glasila na Zr. Niko mi nije pravio nikakav problem zbog toga, jednostavno su me primili u porodilište nisu me ništa pitali.

Mislim da to ima veze sa Vojvodinom jer od pre godinu dana moja kuma kojoj su transplataciju bubrega a kasnije i porođaj uradili na VMA sad ne može više da ide tamo na redovne kontrole, mora u NS. Pošto se njena dok. ne slaže s tim jer ima svoj tim koji se već 15. god. brine o mojoj kumi, ona joj je omogućila da nastavi na VMA, a drugi nisu imali tu sreću.

I još nešto, Dr. koji je porodio tu ženu je jedini koji ima pravo da oceni situaciju jer je odgovoran za taj slučaj, mislim da njegova dijagnoza mora biti uvažena i ključna, ako je on rekao da je to bio hitan slučaj, ko onda ima pravo da ocenjuje o njegovoj hitnosti ? Pravnica iz Pančevauser posted image ma daaaj!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
6.3.2010 15:30:23   
liliana
Sa mnom je u bolnici bila jedna žena iz Inđije i porodila se u BG-nije ništa plačala iako ima porodilište u Sremskoj Mitrovici i u Novom sadu. Nije imala vezu.

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
6.3.2010 15:30:41   
LillyT
Liliana, a na koga se vodi tvoje osiguranje i u kom mestu?

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
6.3.2010 15:33:07   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: bojana87


Pa nije ona žena htela namerno u Bg-u da se porodi





IZVORNA PORUKA: Dora


I još nešto, Dr. koji je porodio tu ženu je jedini koji ima pravo da oceni situaciju jer je odgovoran za taj slučaj, mislim da njegova dijagnoza mora biti uvažena i ključna, ako je on rekao da je to bio hitan slučaj, ko onda ima pravo da ocenjuje o njegovoj hitnosti ? Pravnica iz Pančevauser posted image ma daaaj!



Možda jeste htela da se porodi baš u BG i možda je podmitila dr koji je rekao da je to hitan slučaj... Meni je najlogičnije ono što je viking rekla:


IZVORNA PORUKA: viking

Lillyt, to sam baš i ja htela da kažem, veži za celu Srbiju. Moja baka je trenutno u Beogradu (inače je osiguranik u Užicu) i ovde nigde ne može da ode kod lekara a da ne plati.
Sve to je jeste bez veze i nezgodno jer u situaciji kada si bolestan, a naročito ako si hitan slučaj  i treba ti lekar poslednje čime želiš da se baiš jeste biroktarija, ali s druge strane je i logično jer su u pitanju različiti finansijski fonodovi i da nije tako sigurno bi svi išli gde im padne na pamet i ne bi se znao nikakav red.


To je priča kao sa prvorođenom bebom u Novoj godini u Betaniji koja dobija ne znam koliko para, ali ne sa bilo kojom bebom, već roditelji bebe moraju biti prijavljeni u NS. Dakle ako se pre te bebe čiji roditelji su prijavljeni u NS, u Betaniji rodi 20 beba čiji roditelji su prijavljeni negde van NS - te bebe neće dobiti novac.




(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
6.3.2010 15:35:18   
LillyT
Dora, ja koliko sam shvatila, a nemoj me bas drzati za rec, na teritoriji Vojvodine je drugacije. Cuvena plava zrenjaninska bolnica je isto pokrajnska sada i svi mogu u njoj da se lece, koji imaju osiguranje na teritoriji Vojvodine. Mislim da je to slucaj i za NS. A devojka koja se spominje u textu je trebala da se javi u hitnu jer je hitan slucaj, pa onda ne bi nista placala. 

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
6.3.2010 15:36:20   
liliana
Osiguranje se vodi na mene.

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
6.3.2010 15:37:40   
liliana
A ova devojka o kojoj sam pisala iz Inđije - jednostavno je uzela uput u Domu zdravlja i otišla za BG.

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
6.3.2010 15:39:40   
bojana87
ja sam skoro sigurna da ce meni biti naplacen i porodjaj u Betaniji zbog mog osiguranja iako sam prijavljena u Novom Sadu

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
6.3.2010 15:39:43   
minavb
U tom slucaju, mora da plati. 

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
6.3.2010 15:41:15   
liliana
Mina, ali ona nije ništa plačala.

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
6.3.2010 15:43:26   
Delijagirl
Jesam ja napomenula da se meni cini da su to samo politicka prepucavanja i da su na kraju porodilje one koje izvuku deblji kraj? Absurdno mi je da nemas prava da odlucis gde ces da se lecis, gde ces da se porodis i tako dalje... PFFFF i da znam ovo je srbija ali opet sve to mi je smesno 

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
6.3.2010 15:44:08   
LillyT
IZVORNA PORUKA: bojana87

ja sam skoro sigurna da ce meni biti naplacen i porodjaj u Betaniji zbog mog osiguranja iako sam prijavljena u Novom Sadu


Mozes biti prijavljena i u Tunguziji, bitno je gde ti je osiguranje. Najbolje je da se raspitas.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu bojana87)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
6.3.2010 15:44:27   
Anoniman
Meni uopšte nije jasno kako neko iz jednog mesta može da da uput za porođaj u drugom gradu, sem ako to nije nečim indikovano. Valjda postoji neki zakon, ili šta već, koji kaže, lupiću sada prmer: Svi iz lekari iz DZ u NS mogu dati uput isključivo za Betaniju! 

(odgovor članu liliana)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
6.3.2010 15:45:58   
bojana87
prijavljena sam u Novom Sadu i osigurana  u Novom Sadu ali preko oca.
I do sada sam sve u DZ placala

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
6.3.2010 15:46:28   
minavb
Decentralizacija zdravstvenog sistema je pocela prosle godine. U protekla dva meseca se aktivnije radi na tome. Zavisi od opstine do opstine. Od sad ce stvari biti mnogo drugacije. Evo, moj tata ne zeli na koronarografiju u kragujevacki Klinicki centar u kom nista ne bi platio, vec je trazio uput za beogradski. Komisija nije odobrila da fond snosi troskove, bez obzira sto je od pocetka njegovod radnog veka, od njegovog osiguranja odvajan novac za izgradnju upravo beogradskog klinickog centra. Pravila su pravila.

< Poruku je uredio minavb -- 6.3.2010 15:47:36 >


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
6.3.2010 15:46:56   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Delijagirl

Jesam ja napomenula da se meni cini da su to samo politicka prepucavanja i da su na kraju porodilje one koje izvuku deblji kraj? Absurdno mi je da nemas prava da odlucis gde ces da se lecis, gde ces da se porodis i tako dalje... PFFFF i da znam ovo je srbija ali opet sve to mi je smesno 


Ma na šta bi to ličilo? Zna se koje su najbolje bolnice u zemlji, i jasno je da bi se onda svi tamo lečili. To bi bilo loše iz više razloga:
1. ostale bolnice mogu da se zatvore
2. liste čekanja u najboljim bolnicama bi bile užasne, i oni zaista bolesni ne bi stizali na red od baba i deda koji se čude što im u 89 godini diskretno otiču noge!

(odgovor članu Delijagirl)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
6.3.2010 15:49:44   
liliana
Tasha, tako bi trebalo. Ali, oni mogu u uputu napisati one "fore" usled nedostatka ovoga ili onoga, zatim indikacije i ikontraindikacije usled korišćenja određene terapije u trudnoči (iako nisi uzimala nikakve lekove), zatim ima tu brdo sitnih caka kako da dođeš do onoga što želiš. bitno je samo da ti to tvoj doktor napiše, a to svakako prolazi na komisiji za ovjeru uputa.

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
6.3.2010 15:50:58   
minavb
Korumpirano zdravstvo.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
6.3.2010 15:52:22   
liliana
Kakva država-takvo i zdravstvo.

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
6.3.2010 15:52:55   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: liliana

Tasha, tako bi trebalo. Ali, oni mogu u uputu napisati one "fore" usled nedostatka ovoga ili onoga, zatim indikacije i ikontraindikacije usled korišćenja određene terapije u trudnoči (iako nisi uzimala nikakve lekove), zatim ima tu brdo sitnih caka kako da dođeš do onoga što želiš. bitno je samo da ti to tvoj doktor napiše, a to svakako prolazi na komisiji za ovjeru uputa.


Znam, zato sam gore i napisala da je možda ta žena želela da se porodi baš u BG i da je možda dr koji je rekao da je hitan slučaj, podmićen. Možda grešim dušu, ali ja više zaista ne verujem u te "strašne" priče. Neka se svako raspita o tome šta mu je besplatno a šta nije i neka se pruža koliko može, a ne posle kuku-lele!

(odgovor članu liliana)
  Direktna veza do poruke: 45
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
6.3.2010 15:53:17   
Delijagirl
Pa tasho razumem ali nek se zatvore ako ne umeju da rade svoj posao kako valja i ljudi zele drugdje ... Izvini ali tako ja gledam... Za babe i dede znam ali zasto se njima ne postave jasna pravila koje vaze i za sve ostale nego njima se moze sve dopustitiuser posted image

Nego da vas pitam ja sam prijavljena u starom gradu i moja firma je u starom gradu jer ja moram onda u Dz Stari grad ili mogu da biram neki drugi?


< Poruku je uredio Delijagirl -- 6.3.2010 15:55:01 >


_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
6.3.2010 15:55:31   
LillyT
DG, to bi bio opstenarodni haos. Zamislim koliko zena bi samo zelelo da se porodi u BG-u i NS-u. Stvorile bi se velike guzve i kvalitet usuge (koji se i ovako osporava) bi bio jos gori. A onda se javlja i nesto drugo kod ljudi, a to je bunt, tipa, ceo zivot sam ovde i placam samodoprinose za svaku bolnicu, a onda mi dodje neko 200 km odavde i bitniji je od mene. E pa nece moci...i onda idemo u.... znas vec gde. Nazalost, tako je

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
6.3.2010 15:58:09   
Anoniman
Delijo, ne slažem se da narod treba baš o svemu da odlučuje sam! Ja ipak nisam za potpunu slobodu, i nisam baš demokrata. Smatram da je narod stoka, i da ga treba držati u oboru, inače nastupa rasulo! (to je moje mišljenje, i ne mislim da je moguće da ga iko promeni, i dozvoljavam da se sa mnom svi ne slažete user posted image )

Znaš, to je kao što svi znaju šta im je i pre nego što odu kod dr, i već znaju i šta dr treba da im prepiše od lekova, i onda se uvrede kada dr kaže da im nije ništa.

A babe i dede, nije njima sve dopušteno, oni samo imaju vremena satima da sede u čekaonici i da budu na redu pre nas. A ako kažeš da treba da nam se dozvoli da sami biramo gde ćemo se lečiti, onda i babe i dede treba sami da biraju, te mogu zbog svojih oteklih nogu da maltretiraju i dr na VMA, jer zašto ne bi mogli?

(odgovor članu Delijagirl)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
6.3.2010 16:16:54   
Nena81
Mi smo za novogodisnje praznike 2008/09. bili kod mojih u Ivanjici, i mm je morao 5.januara da primi vakcinu tetanus, koja kolko se ja razumem mora da se primi tacno tog dana kada je dr rekao. Otisli smo u DZ sa urednom zdravstvenom knjizicom koja se vodi u Bgu, i bez problema primio a nista mu nije ni bilo naplaceno. Isto mi se dete bilo razbolelo, najnormalnije smo otisli i bili primljeni kod pedijatra, dobili lekove na recept, nije bilo nikakvog placanja.

Ovo sad sto komentarisete me malo brine jer se upravo spremamo na put na duze kod mojih, sta da radim ako se neko od nas razboli, da sednem u bus i vozim se 4.5h do dr u Bgu ???

A secam se odlicno da je jedna gospodja bila na TVu, neka faca je u Min.zdravlja i socijalne politike, i lepo je rekla da se sa overenom zdravstvenom knjizicom mozemo leciti bilo gde u Srbiji. Prica je bila povodom uvodjenja kompjutera, elektronskih kartona i ostalih noviteta po DZa i apotekama.

Jeste da je porodjaj druga prica, ali ljudi ovo je jedna drzava i jedno socijalno/zdravstveno ?
Stvarno neke stvari ne razumem.

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
6.3.2010 16:19:52   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nena81



A secam se odlicno da je jedna gospodja bila na TVu, neka faca je u Min.zdravlja i socijalne politike, i lepo je rekla da se sa overenom zdravstvenom knjizicom mozemo leciti bilo gde u Srbiji. Prica je bila povodom uvodjenja kompjutera, elektronskih kartona i ostalih noviteta po DZa i apotekama.




Moja ex koleginica iz Niša nikada u NS nije išla kod dr jer nije sredila papire, vodila se na Niš, iako je živela i radila u NS, pa je rekla da joj se isto 'vata dal ide privatno ili državno, isto plati.

(odgovor članu Nena81)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

MMR
argus

MMR za ili proziv

Za (32%)

Protiv (14%)

Uzdržana (55%)


Ukupan broj glasova: 184

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here