|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
6.3.2010 16:20:31   
lothroniell
Nama je devojka koja drzi skolicu rekla da kada udjemo u 37. nedelju ne putujemo nigde daleko jer ako se porodis u porodilistu koje nije tvoje maticno- prirodan porodjaj placas 50 000 + svaki bolnici dan, Cr 100 000 + svaki bolnicki dan... user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
6.3.2010 16:25:30   
Delijagirl
Ma ceo sustina problema je da treba uspostaviti isti kvalitet usluge pa dal je to u nisu, sremskim karlovcima ili beogradu mozda bi tako kada bi imali ljudi pravo da odlucuju nesto se promenilo... A da bi bio kaos to se slazem ali i sad je user posted image

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
6.3.2010 16:28:14   
bojana87
IZVORNA PORUKA: Nena81

Mi smo za novogodisnje praznike 2008/09. bili kod mojih u Ivanjici, i mm je morao 5.januara da primi vakcinu tetanus, koja kolko se ja razumem mora da se primi tacno tog dana kada je dr rekao. Otisli smo u DZ sa urednom zdravstvenom knjizicom koja se vodi u Bgu, i bez problema primio a nista mu nije ni bilo naplaceno. Isto mi se dete bilo razbolelo, najnormalnije smo otisli i bili primljeni kod pedijatra, dobili lekove na recept, nije bilo nikakvog placanja.

Ovo sad sto komentarisete me malo brine jer se upravo spremamo na put na duze kod mojih, sta da radim ako se neko od nas razboli, da sednem u bus i vozim se 4.5h do dr u Bgu ???

A secam se odlicno da je jedna gospodja bila na TVu, neka faca je u Min.zdravlja i socijalne politike, i lepo je rekla da se sa overenom zdravstvenom knjizicom mozemo leciti bilo gde u Srbiji. Prica je bila povodom uvodjenja kompjutera, elektronskih kartona i ostalih noviteta po DZa i
apotekama.


sad je sto se toga tice izasao neki novi zakon.
MM je prijavljen u Rumi i ovde svaki pregled moze da obavi ali da plati,pa cak i uslugu davanja injekcije. Sve je sada pooštreno.Čak ni inzulin ovde u apoteci ne može da podigne nego mora da ide u Rumu.

Jeste da je porodjaj druga prica, ali ljudi ovo je jedna drzava i jedno socijalno/zdravstveno ?
Stvarno neke stvari ne razumem.

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
6.3.2010 16:30:47   
minavb
Da bi se poboljsali zdravstveni centri na lokalnom nivou, novac iz fonda treba u njih da se sliva. Da bi to bilo tako, zdravstveni osiguranici treba da se lece tamo gde placaju osiguranje, a ne tamo gde bi oni da idu. Red mora da postoji.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
6.3.2010 16:33:30   
Delijagirl
IZVORNA PORUKA: minavb

Da bi se poboljsali zdravstveni centri na lokalnom nivou, novac iz fonda treba u njih da se sliva. Da bi to bilo tako, zdravstveni osiguranici treba da se lece tamo gde placaju osiguranje, a ne tamo gde bi oni da idu. Red mora da postoji.user posted image


Mnogo bi se uradilo vec samo time da su zdravstveni radnici malo normalniji ... Za to netrebaju pare user posted image


_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
6.3.2010 16:34:15   
minavb
Mozda, ali to nema veze sa ovom pricom.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
6.3.2010 16:36:46   
Delijagirl
Samo sam htela da napomnem nego niko nezna kako je sa otvaranjem kartona? 

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
6.3.2010 16:40:06   
Mishica 77
U potpunosti podržavam Minu i Tashu!
Red mora da postoji. Drugo je to što smo mi navikli da živimo u opšom haosu pa nam je sad neobično kad je nešto uređeno i psujemo koga stignemo zbog toga. Možda nekad izgleda malo surovo ali neka organizacija mora da postoji.


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
6.3.2010 16:42:35   
Dora
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: liliana

Tasha, tako bi trebalo. Ali, oni mogu u uputu napisati one "fore" usled nedostatka ovoga ili onoga, zatim indikacije i ikontraindikacije usled korišćenja određene terapije u trudnoči (iako nisi uzimala nikakve lekove), zatim ima tu brdo sitnih caka kako da dođeš do onoga što želiš. bitno je samo da ti to tvoj doktor napiše, a to svakako prolazi na komisiji za ovjeru uputa.


Znam, zato sam gore i napisala da je možda ta žena želela da se porodi baš u BG i da je možda dr koji je rekao da je hitan slučaj, podmićen. Možda grešim dušu, ali ja više zaista ne verujem u te "strašne" priče. Neka se svako raspita o tome šta mu je besplatno a šta nije i neka se pruža koliko može, a ne posle kuku-lele!



Tašo, taj doktor je rekao da je porođaj bio hitan. I tu ne treba polemisati osim ako neko ima dokaza protiv njega da je podmićen. E, to što je on možda bio podmićen ne treba kriviti samo porodilju već treba malo opaliti po doktorskoj mafiji. Zbog te mafije ne treba bilo koja šuša iz neke službe da dovodi u pitanje izveštaj jednog doktora. Pa, majku mu, gde će nas to dovestiuser posted image I kako ja onda sa izveštajem od mog doktora mogu da odem negde, ostvarim neka prava a da mi ne kaže neko tamo "Pa, taj tvoj doktor je možda podmićen, izveštaj nećemo priznati".

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
6.3.2010 16:42:38   
minavb
IZVORNA PORUKA: Delijagirl

Samo sam htela da napomnem nego niko nezna kako je sa otvaranjem kartona? 

Ne znam sta da ti kazem. Ja sam otvorila karton  prema mestu prijave, prosto da ne bih sebi komplikovala zivot. Sasvim sam zadovoljna.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
6.3.2010 17:00:51   
Delijagirl
Da da kaze mi sad cipi da mogu da otvorim bilo gde zelim... U principu ide mi se u rakovicu samo zato sto tamo radi moj ginek. kod koje idem privatno. 

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
6.3.2010 17:20:28   
Dora
Jao ljudi, ja sad tek shvatam da su ozbiljni kad kažu da moramo tamo gde nam je zdrav. zaštitauser posted image A ja vodim trudnoću u Zr, prošli put sam se tamo porodila...sad ću morati u Betaniju, moju noćnu moru...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
6.3.2010 17:20:58   
Dora
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
6.3.2010 18:11:39   
Shishica
Mater im! Pos**em im se u njihova porodilista, u mom gradu imam najbolje BAS cu da im placam ko da su otpali od princa.. user posted image user posted image Sad bi psovala!!!

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
6.3.2010 19:20:12   
minavb
IZVORNA PORUKA: Shishica

Mater im! Pos**em im se u njihova porodilista, u mom gradu imam najbolje BAS cu da im placam ko da su otpali od princa.. user posted image user posted image Sad bi psovala!!!

A sto se ti jedis?


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
6.3.2010 19:25:51   
Shishica
Zamisli da ti neko stalno radi ovo user posted image

Proso me jed.. sad ovako reagujem user posted image user posted image

(Jel cekas sledecu utakmicu user posted image )

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
6.3.2010 19:29:07   
minavb
Ne jedi se zbog glupog senzacionalistickog naslova u glupim novinama, stvar je potpuno pogresno interpretirana. user posted image
Cekam sledecu tekmu i mozgam, strasno nam fali suter kao sto je Tripkovic. ( al sam off)user posted image


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
6.3.2010 19:34:18   
Nena81

IZVORNA PORUKA: Delijagirl

Da da kaze mi sad cipi da mogu da otvorim bilo gde zelim... U principu ide mi se u rakovicu samo zato sto tamo radi moj ginek. kod koje idem privatno. 

Jel tebe muci gde mozes u Bgu da otvoris karton u DZ ?

Ovako je bilo prosle god a da li se nesto menjalo nisam sigurna proveri : opsta praksa mora da ti bude u DZ po mestu prebivalista koje ti je u licnoj karti, a ginekolog, stomatolog i pedijatra biras gde zelis. Samo to zna da komplikuje zivot, meni je strina gin u DZ Zvezdara, a ja sam prijavljena na B.Brdo, pa sam svako vadjenje krvi u trudnoci morala gore u lab.( a zivim na trecoj lokaciji).
Pedijatra za dete biras u DZ koji ti je najblizi, mozes a i ne moras.

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
6.3.2010 19:52:10   
SUPER MAMA
IZVORNA PORUKA: Nena81


IZVORNA PORUKA: Delijagirl

Da da kaze mi sad cipi da mogu da otvorim bilo gde zelim... U principu ide mi se u rakovicu samo zato sto tamo radi moj ginek. kod koje idem privatno. 

Jel tebe muci gde mozes u Bgu da otvoris karton u DZ ?

Ovako je bilo prosle god a da li se nesto menjalo nisam sigurna proveri : opsta praksa mora da ti bude u DZ po mestu prebivalista koje ti je u licnoj karti, a ginekolog, stomatolog i pedijatra biras gde zelis. Samo to zna da komplikuje zivot, meni je strina gin u DZ Zvezdara, a ja sam prijavljena na B.Brdo, pa sam svako vadjenje krvi u trudnoci morala gore u lab.( a zivim na trecoj lokaciji).
Pedijatra za dete biras u DZ koji ti je najblizi, mozes a i ne moras.


Evo da se ja nadovezem na pricu.DG ja i ti posto imamo isti status uopste nije komplikovano.Ja sam izvadila karton kod opste prakse u DZ kako sto kaze Nena prema prebivalistu gde si prijavljena u toj opstini a ginekolog sam birala sama.Posto po preporuci sam isla na NG tamo su me odjebali i fino lepo ja otisla u Silerovoj gde sam cisto slucajno nadenula ginekolog bez preporuke a ispao je divan covek.
Nema nikakve probleme se m sto neke bezobrazne sestre zabadaju nos jer kada sam rekla da zelim da otvorim karton kod ginekologa ona mi je rekla a gde ste bili do sada normalno na to sam odgovorila pustiteme da objasnim a ne da trcite ispred ruda.
Naravno progutala je knedlu i rekla mi je izvolite sta ste hteli najljubaznije i kada sam sve rekla fino lepo su mi otvorili karton bez ikakvih problema.


Inace da dodam da cim sam usla u 9 meseca moj ginekolog me je upozorio da nigde neputujem ne samo zbog zdravstvene probleme nego da budem na teritoriju Beograda da me se nedesi kao sto se desilo onoj porodilji.
Na kraj krajeva cim udzes u 9 mesecu nema putovanje jer mislim da svako zna da mozes bilo koj dan da se porodis jer iz dana u dan situacija moze brzinom svetlosti da se promeni.


(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
6.3.2010 21:15:02   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dora

user posted image user posted image user posted image



user posted image Draga ako ništa drugo bićeš blizu svoje kuće ..a ima jako finih sestara koje rade na Intenzivnom user posted image
U mojoj smeni su se baš izmenjale a sve su bile ok...user posted image

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 70
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
6.3.2010 21:30:45   
marince1
IZVORNA PORUKA: Dora

Jao ljudi, ja sad tek shvatam da su ozbiljni kad kažu da moramo tamo gde nam je zdrav. zaštitauser posted image A ja vodim trudnoću u Zr, prošli put sam se tamo porodila...sad ću morati u Betaniju, moju noćnu moru...user posted image user posted image user posted image


Odkad je ovako?

Ja sam vodila trudnocu i porodila se u susednom gradu.To je bilo oktobra user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
6.3.2010 21:32:33   
Dora
user posted image

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
6.3.2010 21:33:48   
Anoniman
Zaje*** nas Milosavljević ... user posted image

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 73
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
6.3.2010 22:46:53   
Unica
Inace, ja sam radila u zdravstvu i to bas ovaj posao. Dobijala uputstva iz RZZO ko, sta, i gde sme. Nebuloznih pravila ima do besvesti i skroz su protivureceni. Ni oni ne znaju tacno sta i kako ide.
Milion puta sam se svadja sa njima i za banalnije stvarri.


Istina je, da bilo kakav vid zdravstvene zastite (OSIM HITNIH STANJA- LEKAR DEFINISE STA JE HITNO) MORA da se ostvaruje gde je i dobijena knjizice, osim kad je odredjena firma sklopila ugovor sa nekom zdrav.ustanovom i ima par izuzetaka kod skolske dece. Da ne komplikujem, komisija mora da odobri porodjaj u drugom mestu/gradu. Nema biranja. Razlog je da ne bi doslo do prebukiranosti, recimo porodilista u NS, ako ga ima Zrenjanin.

Sto se tice novcane nadoknade, ne bi smelo da se naplacuje. Porodjaj je standardna procedura i jeste da ima svoju cenu (ali samo fiktivnu koju osiguranici i ne znaju) ali  ne bi smelo da se naplacuje osim za strane drzavljane.
Prosto, neko moze da nema za to a to je nesto sto mora da se uradi. I pokriva ga RZZO.

Slazem se da ne traba putovati u 9. mesecu iz ovakvih razloga. S tim, da ne postoji zakon koji zabranjuje putovanja u drugi grad u trudnoci. Pa ko se pozove na to ne moze mu biti naplaceno. A porodjaj kad krene iako je prirodan tretira se kao neka vrsta HITNOG stanja. Otvorenost preko 5cm (svi znamo da trudnica ne mora da oseca nikakve bolove a da se otvori cak i vise od 5cm) je aktivan porodjaj. Svaki lekar ce zadrazti trdunicu u ovakvom stanu i poroditi je. Nije lud niko da u takvom stanju salje zenu u njen grad da se porodi. Da joj se, ne daj Boze nesto desi on bi bio odgovoran i protiv njega bi bila pokrenuta krivicna prijava.

Sad je samo pitanje hoce li g-dja Svetlana naplatiti ili ne (zavisi koliki je pristisak javnosti)...


_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
13.3.2010 22:21:53   
mejvis
Istina je da gomila žena želi da se porodi u Beogradu i da iz tog razloga vodi trudnoću kod nekog od beogradskih ginekologa kome posle i plati po dogovoru da je porodi a od njega dobije dokumentaciju o hitnom prijemu.....Ja znam nekoliko njih koje su tako uradile....
Pošto iz mog grada niko ne može da dobije uput za porodjaj u BG, žene moraju da plaćaju privatno vodjenje trudnoće u BG  i porodjaj u željenoj bolnici....i onda još može da joj se desi da joj stigne račun iz bolnice, kao u slučaju iz ove teme.....
Ja mislim da nije fer da ljudi iz BG mogu da dobiju uput za bolnicu koju žele i da budu lečeni od strane najboljih lekara a da su oni iz unutrašnjosti "osudjeni" na svoje bolnice....
Svi znamo da su u Frontu i u Višegradskoj najbolji ginekolozi, da je DM najmodernije porodilište u zemlji...
I trudnica iz BG samo kaže za koje porodilište želi uput...a mi , kao da smo gradjani drugog reda....user posted image
Meni je jedan doktor rekao na početku trudnoće. Zvezdara- može ali ćemo morati da izvedemo odredjene akrobacije???!!! Odustala sam, naravno, nisam ja ni gimnastičar ni kriminalac....
I onda se ljudi prijavljuju kod rodjaka u BG, samo da bi došli da mogućnosti da se leče u BG...to je tužno....
U još goroj situaciji su drugi bolesnici, koji imaju teška stanja i koji moraju iz PA za NS, a BG je tu ispred nosa!?

Molim trudnice iz BG da me ne shvate pogrešno, mogu samo da kažem da ste u velikoj prednosti, blago vama!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here