|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koliko dugo ste tražile posao?
24.8.2009 13:44:37   
Debeljuca
znam...

iskreno za mene je to tuga ove zemlje...
da zavrsis fakultet i radis tako.....

ja kao asistent... obavljam sekretarske poslove za profesorku.... koja mi je sefica....

ali takva je sluzba user posted image

(odgovor članu Debeljuca)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Koliko dugo ste tražile posao?
24.8.2009 13:49:08   
Anoniman
da nisam imala štelu najvjerovatnije bi radila za neku mizeriju od plate ... itd...a ovako ko hadžinica ... i ja bar otvoreno kažem,  ali nisam dobila preko partija ovakvih ili onkvih, nisam dobila posao za pare, nisam dobila posao tako što sam raširila noge ili odrala koljena, ne ...nego na osnovu što prijateljstva što familije , a koja je znala i da ih neću osramotiti

(odgovor članu Debeljuca)
  Direktna veza do poruke: 52
   RE: Koliko dugo ste tražile posao?
24.8.2009 13:52:52   
božana
Ja sam posao dobila u sudu preko preporuke predsednika suda u kom sam ranije radila.Ali sve na odredjeno.Za stalno radno mesto mi treba jakkkkaaaa vezara, najbolje politička.A ja budala pa teram svoje principe.Neću, neću i neću.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Koliko dugo ste tražile posao?
24.8.2009 13:53:59   
Debeljuca
e pa iskreno ... plate na fakultetu bar nas asistenata su malo vece od higijenicarki...
i to je ono sto je stvarno zalosno...

ali sve se nadam da ce doci bolje sutra.... samo ne znam kad ce da svane to sutra...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Koliko dugo ste tražile posao?
24.8.2009 13:58:44   
prase
Ja sam imala neviđenu sreću u traženju posla, nisam ni diplomirala a već sam saznala za 4 radna mesta na koja mogu da konkurišem. Na jedno sam se javila samo na oglas, ova druga 3 je prijatelj prijatelja radio u firmi pa mi rekao da se javim tom i tom tad i tad... Zaposlila sam se na ovom mestu gde sam se javila na oglas, jer mi se dopao posao a i bilo mi je najzgodnije zbog prevoza. Mesec dana nakon što sam počela da radim sam diplomirala i još uvek sam u istoj firmi. Bog me pogledao, da sam otišla na bilo koje od ona druga 3 mesta, do sada bih promenila zilion poslova i verovatno još uvek negde bila na početničkoj plati i u pripravničkom statusu... Ovako u svojoj firmi već spadam u starije inženjere, imam platu i posao koji odgovaraju mom iskustvu u oblasti i molim Boga da tako i nastavim. Trudim se da ne zaboravim koliko se sve slučajno namestilo i pokušavam da budem spremna na to da ću jednog dana možda bezuspešno tražiti posao i da mi neće ići sve od ruke. Nadam se da će onda da me se sete svi prijatelji prijatelja i da ću biti dovoljno mlada da mogu preko svojih poznanstava da dođem do informacija gde se traže inženjeri mog profila...


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Koliko dugo ste tražile posao?
24.8.2009 13:59:28   
Debeljuca
mi na fakultetu radimno na odredjeno od po 3 do 5 godina...

a onda nam produzavaju ugovor....

ako zasluzimo....

tako da ni kredit za stan ne mogu da dobijem...
a sve sto kao daje drzava... su sarene lazi...

Imamo bar da prezivimo...


Vec sad sam pocela da snje trudnoce stedim za pelene... i radimn honorarno... od kuce gomilu glupih sekretarskih poslova.. prekucavanje teksta, prevodjenje... casovi iz hemije i matematike...

i ta politika radjanja... kad svaku tabletu za odrzavanje trudnoce placam...

a za bebu na putu ne mogu da kazem nemamo.... moramo da stvorimo....


(odgovor članu Debeljuca)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Koliko dugo ste tražile posao?
24.8.2009 14:00:49   
marince1
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

da nisam imala štelu najvjerovatnije bi radila za neku mizeriju od plate ... itd...a ovako ko hadžinica ... i ja bar otvoreno kažem,  ali nisam dobila preko partija ovakvih ili onkvih, nisam dobila posao za pare, nisam dobila posao tako što sam raširila noge ili odrala koljena, ne ...nego na osnovu što prijateljstva što familije , a koja je znala i da ih neću osramotiti


E ovo je za svaku pohvalu!!!
Sto,mislis da sam ja imala vezu da bih rekla,''ne hvala,ja hocu na posteno''.Kako da ne!

Nerviraju me pojedinci,znam ih nekoliko u mom mestu,koji se duvaju kako su posao dobili na posteno,znanjem i trudom a i vrapci znaju da to nije istina!

Ja sam u pocetku kod mm u firmi dolazila u ispomoc kad je guzva i to na pakovanju.To jos dok sam bila student.
I vremenom,ajde da probam i ovo,mozda mozes da se snadjes i oko ovga i sad sam naucila sve zivo i svu administraciju ja radim.
Najveca motivacija mi je bila da ne obrukam mm,odnosno tadasnjeg momka.
I nisam ga obrukala.
Sad se zezam stalno na svoj racun da ''imam protekciju,jer spavam sa gazdom'' user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio marince -- 24.8.2009 14:01:33 >


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Koliko dugo ste tražile posao?
24.8.2009 14:01:00   
Debeljuca
e zato na zapadu imaju drugaciji sistem....

kad ti posao ekstra ide.... tad pocni da juris novi.... :) i bolji....


a mi smo nekako navikli.... zaposlis se i tu sedis do penzije....

(odgovor članu Debeljuca)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Koliko dugo ste tražile posao?
24.8.2009 14:02:00   
mamanp
Ja nisam puno trazila, posao je nasao meneuser posted image user posted image . Moj sadasnji kolega koji me je znao od ranije me pohvalio kao dobrog radnika gazdi i evo me tu sam vec devetu godinu.
A mm je skoro 12 godina cekao na posao za koji ima zavrsen fakultet. Nije uclanjen u nijednu partiju, nije davao pare nikom i camio je u jednoj bednoj stampariji godinama bez dana osiguranja.
E, onda se neko od celnika setio da imaju kadar koji bleji i cipcija drugome. Smilovali se, ali je proveravan sa svih strana kojoj politickoj opciji pripada. Sad radi i cuti i ne izjasnjava se o politickoj pripadnosti, jer je druga stranka na vlasti.

p.s. O, Boze dragi, koliko samo mrzim rec stranka i politika!!!!!!

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Debeljuca)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Koliko dugo ste tražile posao?
24.8.2009 21:43:42   
mamce
Ja sam posao cekala 6 meseci,
zavrsila sam ekonomiju sa prosekom 9.30 i to pre upisa apsolventske godine ali sam se za posao namucila i naplakala.
Igrom slucaja mm je podigao stambeni kredit pa se na kraju i ja zaposli u toj banci, radim na BLAGAJNI tako da do svog radnog mesta nije lako doci ali je vazno da se radi.

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Koliko dugo ste tražile posao?
24.8.2009 21:50:18   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

da nisam imala štelu najvjerovatnije bi radila za neku mizeriju od plate ... itd...a ovako ko hadžinica ... i ja bar otvoreno kažem,  ali nisam dobila preko partija ovakvih ili onkvih, nisam dobila posao za pare, nisam dobila posao tako što sam raširila noge ili odrala koljena, ne ...nego na osnovu što prijateljstva što familije , a koja je znala i da ih neću osramotiti


Isti slucaj i kod mene! I svi smo zadovoljniuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 61
   RE: Koliko dugo ste tražile posao?
24.8.2009 22:17:03   
Lenka_
Čekala sam tri meseca i opet preko veze upala na neko bedno radno mesto za koje nije bila potrebna ni srednja škola, a kamoli fakultet koji sam ja završila. Ali posle samo godinu dana, uznapredovala sam do rukovodećeg mesta u mojoj struci i još sam tu. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Koliko dugo ste tražile posao?
24.8.2009 22:21:22   
mamce
Svaka cast Lenka,
ja sam u maloj sredini pa je tesko napredovati, treba bukvalno nekome nesto da se desi da bi dobila bolji posao a ja to ne zelim tako, raspadamo se od posla ali svi svoje i tako evo vec godinu i po dana.
sta da se radi, ma da mi je da se zabebim nista mi ne treba samouser posted image

(odgovor članu Lenka_)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Koliko dugo ste tražile posao?
25.8.2009 10:14:44   
Markovicka
5 meseci nakon sto sam diplomirala zaposlila sam se regularno preko oglasa nacionalne sluzbe za zaposljavanje, ali u gradu koji je bio 100 km udaljen od mesta u kom sam zivela, pasam se preselila i pretumbala malo zivot. Jos uvek sam na tom radnom mestu, ali putujem iz grada.

(odgovor članu mamce)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Koliko dugo ste tražile posao?
25.8.2009 10:48:23   
guppy RR
Sve vreme fakulteta sam radila neke posliće. Od pakovanja pisama u koverte do anketarstva po kućama, do admnistracije, dizanja telefona, prevođenja, instrukcija, ... nema šta nema. Što sam više tako radila, više sam ljudi upoznala i uvek su me zvali kad im je trebao neki dodatni poslić. Za vreme apsolventskog sam radila kao student 6 poslova odjednom. Sve moje vreme se svelo od trčanja iz jedne firme u drugu. Pred diplomu tri te firme su mi ponudile da radim kod njih, i ja sam završila diplomicu i prijavila se na konkurs, koji je jedna od tih firmi imala otvoren u tom trenutku... i dobila taj posao. Tu sam već 5. godinu.

I otkad radim, drugi posao me nađe. Svake toliko nešto prevodim u slovenački, oblikujem tekstove i diplome,... ma bilo šta, samo da se malo raducka. Ne znam šta bi bilo, da izgubim ovaj posao, ali nekako verujem da su mi u svakom trenutku zbog tih navika vrata NEGDE otvorena.

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Koliko dugo ste tražile posao?
30.12.2009 0:44:11   
hera
Kad kazem da sam od 1992. do 2002.studirala ljudi pomisle svasta bas kao debeljuca...a za tih deset g ja sam se naradila svega i svacega jedno vreme, dve godine, nisam imala novac za stanarinu pa sam bila odustala od studiranja... pa me onda jedan profa zavlacio godinu i po dana a ja ne smem da kazrm da me on muva nikome...pa onda nisam mogla temu za diplomski da dobijem skoro 6 meseci pa kada sam je konacno dobila taj profa ode u Nemacku na 6 meseci a ne mozes uzeti drugu temu jer ne daju...uzas...ali uspela sam da diplomiram i bila srecna da cu kao diplecc negde naci normalan posao...i tako sam pocela da radim u nekoj firmi kao kuvarica kafe, cistacica, radnik u magacinu, radnik u prodaji i da ne nabrajam dalje...i jos malo sam u toj firmi a onda mi istice porodiljsko i ostajem bez posla jer je firma pukla... Trazim normalan posao od kada sam se porodila ali UZALUD...konkurisem ali me niko ne zove...i nemam vise strpljenja...a nemam ni vezu ni pare da platim za radno mesto...

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Koliko dugo ste tražile posao?
30.12.2009 1:04:17   
lence
To je Hera bas bezvezno iskustvo. Stvarno nisi imala srece za vreme studiranja, a sad jos i manje. Da li si citala savete o razgovorima za posao, OTI i jos neke devojke su se stvarno potrudile, mozda ti to pomogne u tvojoj potrazi za poslom? Zelim ti puno srece! user posted image

_____________________________

Zadrzavam svoje gradjansko pravo da skacem na pogresne zakljucke!

(odgovor članu hera)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Koliko dugo ste tražile posao?
30.12.2009 1:08:52   
lence
Evo, to je OVDE.

_____________________________

Zadrzavam svoje gradjansko pravo da skacem na pogresne zakljucke!

(odgovor članu lence)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Koliko dugo ste tražile posao?
30.12.2009 10:39:25   
Delijagirl
IZVORNA PORUKA: Debeljuca

mi na fakultetu radimno na odredjeno od po 3 do 5 godina...

a onda nam produzavaju ugovor....

ako zasluzimo....

tako da ni kredit za stan ne mogu da dobijem...
a sve sto kao daje drzava... su sarene lazi...

Imamo bar da prezivimo...
Vec sad sam pocela da snje trudnoce stedim za pelene... i radimn honorarno... od kuce gomilu glupih sekretarskih poslova.. prekucavanje teksta, prevodjenje... casovi iz hemije i matematike...

i ta politika radjanja... kad svaku tabletu za odrzavanje trudnoce placam...

a za bebu na putu ne mogu da kazem nemamo.... moramo da stvorimo....




A sto ne odete u inostranstvo pretpostavljam da nisi po boloniji nego po starom sistemu a ona diploma po starom sistemu je priznata svuda u svetu gde god ti srce pozeli samo trebas da se malo ulogiras na molekule pa da nadjes oglase...



_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Debeljuca)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Koliko dugo ste tražile posao?
30.12.2009 12:18:06   
hera
Hvala...ja se jos ne predajem...trazim i trazicu...user posted image

(odgovor članu lence)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Koliko dugo ste tražile posao?
30.12.2009 12:26:23   
viking
Ja nikad nisam tražila posao, uvek su mi nudili posao...

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu hera)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Koliko dugo ste tražile posao?
31.12.2009 11:41:41   
Anck Su Nmaun
Uff duugo ..par godina (u medju vremenu sam se snalazila honorarnim poslicima).... i da nije dosla beba jos uvek bih ga trazila user posted image user posted image

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Koliko dugo ste tražile posao?
3.1.2010 14:16:14   
LillyT
Vec smo pisale o tome da zavrsen fakultet nista ne znaci jer (izmedju ostalog) fakultet sada svi zavrsavaju. Ja sam trazila posao oko 1.5, ali sam sama kriva za gomilu stvari. Prvo, apsolventski staz sam produzila (zaljubila se kao luda, putovala, onda se odljubila, patila, pa zaljubila....) da sam ranije zavrsila (jer sam sve godine dala u roku) mozda bi mi u zivotu bilo bolje...mozda i ne bi.....Onda je doslo to da su me sa faxa zavlacili pola godine, te sacekaj jos malo, imamo mesto za tebe, blablabla, a ja sam bas htela tamo da radim. Inace, radila jesam tokom studiranja, ali to je vise bilo eto tako, da zaradim nesto da otputujem.....To sto sada radim je izvan struke, mada je moja struka bas siroka, ali morala sam da krenem od najnize pozicije. Sta da se radi, ovde ne postoji predvidjanje trendova potreba radnika, pa imamo i to sto imamo...

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Koliko dugo ste tražile posao?
23.6.2010 15:46:44   
Mivica
Hajde da čujem još neke od vas...

_____________________________

"Zeko, zeko, zeko...
tape meke...gude usi...lep...
zeko, zeko, lep!" :)

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Koliko dugo ste tražile posao?
23.6.2010 16:08:27   
Anoniman
ja radim od 18.godine...preko leta i kad god sam mogla uz studije.
Onaj PRVI PRAVI POSAO posle fakulteta (to je ovaj sad) sam trazila sedam meseci.konkurisala svuda.
onda se prijavila u sadasnju firmu, poceo konkurs.bila sam na dva testa i tri intervjua i mislila sam da je sve preko veze ali sam primljena...

pre toga sam radila u jednoj poznatoj firmi, necu da kazem kojoj i bilo mi je uzasno.

mislim da ljudi treba da spuste loptu.
ja sam sa diplomom trazila BILO STA> konkurisala za sekretarice, asistente..nisam se zaludjivala time sto imam fakultet jer sam sama sebe izdrzavala i trebao mi je bilo kakav posao.
hvala bogu pa je naisao ovaj iz struke na kom sam i sad

(odgovor članu Mivica)
  Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here