|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Insulinska rezistencija
25.5.2018 12:37:24   
dunja RR
Anči, hoćeš da ti uslikam svoje ruke user posted image
Svaki dan boce (mesec dana) + vađenje krvi na par dana.

A još sam vanredno juče vadila i za heliko user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 376
   RE: Insulinska rezistencija
25.5.2018 12:44:39   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: lesli

Ana jos jedan savet. Mozes probati sa lh trakicama. Mogu da se naruce preko ebaya, 40-50 komada za neke smesne pare. Ja sam ih radila, kada test bude pozitivan posle max 2 dana bih oset_ila pucanje folikula i onda bih znala tacan dan ovulacije i kada da vadim progesteron.


Tnx Lesli, znam. Veruj mi da sam svašta probala, ja sam u ovoj priči zvanično od 2008. godine. Nekad naletim na svoje postove na RR iz tog vremena i čini mi se kao da je bilo u nekom drugom životu, jer pola toga se više ni ne sećam da budem iskrena. Matora sam, lepo ja kažem user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 377
   RE: Insulinska rezistencija
25.5.2018 12:45:27   
Ana RR
Joj Dunjči, užas!

E piši u temi kad dobiješ rezultate za heliko!

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 378
   RE: Insulinska rezistencija
25.5.2018 12:54:14   
dunja RR
Hoću, hoću, zeznuh se sada kada sam pisala, nisam vadila krv za heliko, za heliko sam radila izdisajni test (duvanje u neke dve kese, između pila neki rastvor, pa čekali pola sata pa duvanje). Ali me toliko bolelo grlo ovih dana (nisam spavala od bolova) pa sam izvadila krv radili crp, ok, je bio malo povišeni granulociti (valjd aoni, više sam zaboravila). I sada evo ništa. Već sam mislila prekodam postupak i vadim krajnike. nisam mogla da gutam, užas.

A za heliko se čeka od 24h do 72h, još ih nema, javljam,

Neću više u offuser posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 25.5.2018 12:56:34 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 379
   RE: Insulinska rezistencija
25.5.2018 12:59:06   
IvanaSK RR
Daa, samo pisete da necete da offujete, a nastavljateuser posted image
Anci, uozbilji se i radi sve sto treba. Znas koliko je Stefan bio srecan kad sam se porodila. Mare ce isto tako ❤️


_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 380
   RE: Insulinska rezistencija
30.5.2018 7:34:07   
Misha i Ljisha
insulin naste mi je 11.46
postprandijalno 28.53

S obzirom da mi je ranije bio i preko 60 dva sata naon jela ja bih rekla da je ovo super. No nije se vratio na pocetnu vrednost. Sta mislite hoce li mi dr dati terapiju?

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 381
   RE: Insulinska rezistencija
11.1.2019 17:25:10   
afrodita07
bila sam na ultrazvuku danas.
uterus auf 54x31x39 homogen
endometrijum 3,5
l.o. 34*20 ,
d.o. 33*19 oba cisticne gradje,
u duglasu malo slobodne tecnosti
nista mi ginekolog nije rekao konkretno zasto kako radila sam u drzavnom domu zdravlja bas je uzurban bio. dat savet da uradim ca-123,he-4,roma-index. Da li treba da se brinem ipak su to tumor markeri ,da li je nalaz koliko toliko uredan ?

Uz ovo imam insulinsku rezistenciju, pijem gluformin 500mg x 2, i policistin, i kasni mi menstruacija nisam imala sad ce skoro 3 meseca... Hvala devojke mnogo znaci ukoliko neka podeli svoje iskustvo

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 382
   RE: Insulinska rezistencija
27.3.2019 0:43:40   
Duska1984
Drage clanice da li bi mogao neko prokomentarisati moje vrednosti u 180 minutnom ogtt-u sa 75 gr glukoze?? ":shy:"
Glukoza
0-5,5 insulin 12,1
30- 8,3 insulin 46,3
60- 8,6 insulin 79
90-6,9 insulin 63,1
120-5,9 insulin 44,5
180- 4,1 insulin 14,5
Hvala unapred ":rolleyes:"


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 383
   RE: Insulinska rezistencija
27.3.2019 1:09:24   
Duska1984
Drage clanice da li bi mogao neko prokomentarisati moje vrednosti u 180 minutnom ogtt-u sa 75 gr glukoze?? ":shy:"
Glukoza
0-5,5 insulin 12,1
30- 8,3 insulin 46,3
60- 8,6 insulin 79
90-6,9 insulin 63,1
120-5,9 insulin 44,5
180- 4,1 insulin 14,5
Hvala unapred ":rolleyes:"


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 384
   RE: Insulinska rezistencija
27.3.2019 1:16:32   
Duska1984
Drage clanice da li bi mogao neko prokomentarisati moje vrednosti u 180 minutnom ogtt-u sa 75 gr glukoze?? ":shy:"
Glukoza
0-5,5 insulin 12,1
30- 8,3 insulin 46,3
60- 8,6 insulin 79
90-6,9 insulin 63,1
120-5,9 insulin 44,5
180- 4,1 insulin 14,5
Hvala unapred ":rolleyes:"


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 385
   RE: Insulinska rezistencija
29.3.2019 5:50:32   
Misha i Ljisha
Ja samo da dignem temu jer se zatrpala zbog nagradne igre. 


Meni rezultati deluju ok. 
Javice se neko strucniji

(odgovor članu Duska1984)
Direktna veza do poruke: 386
   RE: Insulinska rezistencija
30.3.2019 19:53:32   
vocicana
Duska iskucaj vrednosti OGGT testa u temi pitajte doktora na RR doktorka je izuzetna, odgovorice ti sigurno I napisati svoje misljenje.


_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Duska1984)
Direktna veza do poruke: 387
   RE: Insulinska rezistencija
30.3.2019 20:02:00   
vocicana
Duska 1984 pitanje za tumacenje rezultata OGGT testa je rpebaceno u temu pitajte doktora na RR tamo ces vrv dobiti odgovor.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Duska1984)
Direktna veza do poruke: 388
   RE: Insulinska rezistencija
30.3.2019 22:31:11   
Duska1984
Vocicana,hvala!

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 389
   RE: Insulinska rezistencija
31.3.2019 10:10:00   
vocicana
user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Duska1984)
Direktna veza do poruke: 390
   RE: Insulinska rezistencija
5.6.2019 14:15:01   
jocajaca
Cao!
da li je možda neko od vas kao terapiju za IR koristio Bioliver biljne kapi?
Hvala vam :*

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 391
   RE: Insulinska rezistencija
20.5.2020 15:31:29   
jabudic
Zdravo svima,

Zanima me da li je neko od vas imao insulinsku rezistenciju u trudnoći i kako je tretirao?
Ja imam insulinsku, ali ne neku strašnu, za sada nemam terapiju (tj.dobila sam Inofolic dodatak ishrani, ali sam ga pila samo par mjeseci, jer su mi se od njega pokrenule neke ciste u grudima i prestala sam na svoju ruku).

U junu imam kontrolu kod endokrinologa, a u međuvremenu se desila trudnoća. Doduše, ja sa ciklusom nisam nikada imala problem, bio je tačan u dan.

Moja doktoka (ginekolog) mi ništa specijalno nije dala ni rekla, sem da pazim na ishranu, da ćemo raditi svakako OGGT test kao i u svakoj trudnoći.

Sad se ja naravno tripujem kako će mi šećer ubiti bebu, itd.
Je li imao neko sličnu situaciju? Kako da se ponašam? user posted image

(odgovor članu jocajaca)
Direktna veza do poruke: 392
   RE: Insulinska rezistencija
20.5.2020 15:46:05   
dunja RR
Jabude, ja sam pre prve trudnoće imala insulinsku, sredila je dijetom i vežbanjem, zatrudnela I(u trdunoći pila siofor po savetu endokrinologa) i pred kraj trudnoće dobila gestacijski dijabetes (ali jela sam slatko dosta, na kraju trudnoće).
Godinu dana nakon prve trudnoće sam opet radila OGTT i više nije bilo insulinske, sredila sam je dijetom i vežbanjem.
U drugoj trunoći nisam dobila gestacijski, ali mi je moja dr endikrinolog kojoj beskrajno verujem, dala ipak preventivno siofor (u obe trudnoće). Ne sećam se do kada, iskreno, nisti se sećam doze.
Ja bih ti savetovala da proveriš sa endokrinologom, pitaj za savet, možeš da probaš da pitaš i dr Jelenu koja ovde odgovara na RR, u temi Pitajte doktora, dok ne odeš kod svog doktora.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 393
   RE: Insulinska rezistencija
20.5.2020 15:51:35   
jabudic
Hvala
Dunjice, pitaću.
Ona je i tada pominjala da ako ne bude djelovao Inofolic da će mi dati terapiju ( 1 tabletu dnevno).
Sada, pošto je trudnoća u pitanju, a imam jaku porodičnu anamnezu, mislim da će mi sigurno uklučiti nešto.


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 394
   RE: Insulinska rezistencija
20.5.2020 15:55:56   
dunja RR
Pa to, neki gluformin da ti uključi, da budeš mirna.
Eh, mi, "šećerne" žene user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 395
   RE: Insulinska rezistencija
31.7.2020 19:14:56   
jabudic
Zene, sta mislite o mom nalazu?


Ovo je prvi oggt koji radim u trudnoci.Inace sam prije trudnoce imala blagu IR  dobila Inofolic, koji sam pila 2 mjeseca i prestala jer su me od njega grudi uzasno boljele.
Evo rezultat glukoze:user posted image
I evo insulina:user posted image
Ranije bi na ''60 bio preko 70.
Malo mi ne pada baš posle 2h kako bi trebalo, ali ja sam super zadovoljna, po ovome ni nemam insulinsku?
Kod dr (ginekologa)  sam tek 20/08.


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 396
   RE: Insulinska rezistencija
1.8.2020 20:51:23   
jabudic
Anyone? 🧐


(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 397
   RE: Insulinska rezistencija
1.8.2020 22:03:32   
Ana RR
Draga, ja se baš i ne razumem. Ima devojaka koje znaju, nadam se da će i Maslačak videti.



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 398
   RE: Insulinska rezistencija
3.8.2020 8:22:00   
Maruska15
Jabudic malo ti je povisen insulin a i secer nakon dva sata. To je intolerancija  na glukozu,sigurno ces dobiti dijetu. 


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 399
   RE: Insulinska rezistencija
3.8.2020 8:25:59   
Mirko Svirko
Jel to znaci da mora da smanji sve slatko? 

Ili postoji neka druga terapija, mislim set_nja kao terapija?Pitam jer se ne razumem. Moja komsika vidim nesto prica na terasi da mora da set_a, ima povisen secer.

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada je pravo vreme da uradite test za tru...
Da li da sačekate da vam izostane ciklus ili da ga uradite odmah? Evo nekoliko smernica koje mogu da vam pomognu.
Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here