|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
9.11.2011 15:24:02   
Hristinica
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
11.11.2011 1:44:57   
Biserka
Ja sam se porodila u Zemunskoj bolnici, u martu ove godine, i mogu da kažem samo sve najbolje i najlepše. Doktori su super, bar oni koje sam upoznala dok sam bila u porodilištu, a i dok sam na kraju trudnoće išla na preglede, ctg itd. Izdvojila bih već pomenutog dr Igora Plješu, koji je stvarno sjajan, kao i dr Milana Perovića koji je mene porodio, i koji je stvarno super, vrrrrrhunski doktor. user posted image Fina je i dr Aleksandra...ne mogu da se setim prezimena, dr Mačkić...ako se dobro sećam, dr Dević, i da ne nabrajam više...Uglavnom, svi su ok, babice i sestre takođe. Da napomenem, nisam imala nikakvu vezu ni vezicu, otišla sam jer sam čula da je tamo ok, a inače sam za vreme trudnoće 2 puta ležala u Višegradskoj zbog nekih ispitivanja i pobegla sam odande glavom bez obzira, ono je za mene bio užaaas!user posted image U odnosu na Višegradsku, meni je Zemunsko porodilište hotel sa 5*! E sad, bolnica je ipak bolnica, tako da i u Zemunskoj hrana nije ništa posebno- bolnička, sobe solidne, bitno je da su čiste, u apartmane nisam ulazila ali verujem da su ok, porođajna sala je super opremljena, imaju neke nove krevete sa više položaja, sve u svemu nije loše. Za epidural ne znam tačno koja je procedura, pošto sam se porađala bez, ali znam da se plaća 17, 18.000 plus izabrani lekar 30.000, već je u prethodnim postovima pisano. Što se tiče poseta, nisu dozvoljene, mada je to po meni ok, ionako tamo ležiš samo par dana. Ono što je po meni bezveze, je da u samoj bolnici nema nikakva prodavnica, kao npr. u Višegraskoj, gde možeš da kupiš recimo vodu, maramice, uloške, šta ti već treba, nego to može da ti donese neko i to tačno u određeno vreme npr. od 14-16h (ne sećam se tačno) i da ostavi dole na prijemu, pa ti to kasnije donese sestra. A naravno, ne smeš da mrdneš sa odeljenja, tako da ako nešto zaboraviš da poneseš ( kao npr. ja), ima da se načekaš, ali bože moj... E, da još nešto da dodam, kad se ulazi u porođajnu salu, možeš da uneseš samo neku manju torbicu, ne sve stvari, telefon naravno ugašen, ali meni se tako zadesilo da sam se jedina tada porađala, pa sam u par navrata ostajala sama, nigde nikoga, i uspela sam čak da se javim m.m. između kontrakcija, on nije mogao da veruje da sam na porođajnom stolu i da pričam sa njim. user posted image Ma i sad kad se setim svega, mogu samo da se nasmejem, imam jedno jaaaako lepo iskustvo iz Zemunskog porodilišta, zahvaljujući njima porođaj će mi uvek ostati u najboljem sećanju i uvek svima kažem- kada bih još 10-oro dece rađala - SAMO ZEMUNSKO PORODILIŠTE! user posted image

(odgovor članu Hristinica)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
11.11.2011 16:43:10   
Hristinica
hvala puno Biserkauser posted image user posted image user posted image joj bas ste me ohrabrile sa zemunskim porodilistemuser posted image a znaci nema poseta? ni muz ne moze da me vidi?user posted image a jel ne daju vodu ni hranu satima pre porodjaja? neko kaze sme noko da ne sme ni vodauser posted image

(odgovor članu Biserka)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
11.11.2011 17:17:02   
SUPER MAMA
E biserka ja sa sve torbom usla u preporodjajna soba kad sam se preselila na boks kako sto su rekla nove su jos me i doktor pitao kako zelim da se poradjam ja sma ga zamolila samo da me ne vezuje,preselili su i moju tasnu stim sto telefon sestrica mi je dala da ga iskljucim a odma nakon porodjaja sestrica mlada odma mi je dala samo da kazem muzicu da sam se porodila i to tiho i sto pre.
Hrana je u svim bolnicama ista mene su savetovali da ponesem neki sokic voda pod obavezno nesto slatko i slano grickalice da bih imala posle porodjaja.

Joj seticu se jos nesto.
Eto Hristinice nadam se da smo te ohrabrile i da ces se porodile u zemunsko porodiliste.user posted image

(odgovor članu Hristinica)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
11.11.2011 18:31:44   
Hristinica
da super mama, ohrabrile ste meuser posted image user posted image a znaci ja mogu moju tasnicu sa sobom u saluuser posted image to je superishka..a ako npr se dugo otvaras i bues u medjuvreenu mnogo zedna da li ce ti dati nesto da uzmes?user posted image

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
11.11.2011 18:36:37   
SUPER MAMA
Meni su dali vodicu malo, a torba nisam ni trazila sami su je doneli kako sam ustala da odem do boksa jedna pod ruke me je uhvatila druga je nosila torbu, mislim na sestre.
Po meni najbitnije ti je da imas 2-3 spavacice na kopcanje napred peskir za sebe da bih mogla da se istusiras i obavezno peskir za bebu jer kad ti donesu bebu nece ti dozvoliti da je stavis na svoje ruke ako nemas cist peskir ili tetra pelenu, to same sestre kazu.ja sma nosila i bade mantil iako nije mi bio potreban i one gacice sterilne za jednokratnu upotrebu.nakon porodjaja nisam ih stavila tek uvece sam ih stavila i 2 pakovanja bar po meni one uloske sa mrezicom i pelene za bebicu.Otisla sma u drugu temu.nemojte mi zameriti.user posted image

(odgovor članu Hristinica)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
12.11.2011 2:29:31   
Biserka
Hristinice,
Drago mi je da smo te ohrabrileuser posted image Ako ti nešto znači, i moje 2 jako dobre drugarice su se tamo porodile, obe prošle godine, i njihova iskustva su takođe pozitivna. Što se tiče poseta, nisu dozvoljene, niti ti možeš negde sa odeljenja, može jedino neko da ti donese paket, tj ono što ti treba i da ostavi kod sestre na prijemu, pa ti kasnije to donesu. I veruj mi, tako je i bolje, u bolnici se ostaje 3 dana ako je sve ok, to jako brzo prođe, pri tome ćeš biti i iscrpljena posle porođaja, spavaće ti se, a kada ti prvi put donesu tvoju bebicu... samo ćeš na nju misliti user posted image E što se tiče vode i hrane pre porođaja, mislim da je kao što je SUPER MAMA rekla, samo po malo vode, tako je i meni sestra rekla. Mada sam se ja porodila za 2 sata, pa ni nisam bila žedna ni gladna, sreća moja user posted image Ma i dr i sestre i babice su skroz ok, slobodno ih pitaj i zamoli ako ti nešto treba i biće ok user posted image E, i ovo što je SUPER MAMA već rekla, obavezno ponesi nekoliko spavaćica, u svojoj ćeš se i porađati, zatim peškirče za bebu i pelene, ostalo znaš, da ne menjamo temu. Ako se još nečega setim, napisaću user posted image
SUPER MAMA,
Drago mi je da i ti imaš lepo iskustvo iz Zemunskog porodilišta user posted image Meni je sestra isto kao i tebi posle porođaja dala telefon da se na kratko javim m.m. nije znala da sam već pričala s njim pola sata pre toga, s porođajnog stola, dok nikog nije bilo u sali, a m.m. kad sam ga nazvala, ostao bez teksta, kad sam mu saopštila divnu vest, prvo tišina, pa onda ne može da veruje, kako i kad sam se porodila i odakle ga zovem kad smo malo pre toga pričali, ma šooou user posted image E, a koji je dr tebe porađao, čisto sam radoznala? Meni je Dr Plješa bio na samom početku, pred ulazak u salu, onda je negde otišao, pa je došla dr Aleksandra...ne znam prezime, pa se promenila smena i došao dr Milan Perović koji me je i porodio. Ni kraćeg porođaja, ni više lekara user posted image

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
12.11.2011 8:46:05   
SUPER MAMA
Biserka porodio me je Doktor Pljesa, puka slucajnost je bila.primila me nacasnica Avramovicka a onda smena i eto kod njega.Mada posle sam videla da i ostale doktore su jaaako dobri.

Pisala ja gore referat kao i ti ali bitno nekome smo pomogli i ja cu boze zdravlja i sa drugom detetu poradjati u zemunskoj bolnici.
Dok sma bila trudna van Zemuna sma izasla kad su u pitanju preglede samo u Visegradskoj zbog ekspertnom ultrazvuku a sve ostalo sam radila do 9 meseca u Silerovoj, Doble test na Institutu a u 9 mesecu na CTG isla sam takodje u onaj odvojeni deo zemunsku Bolnicu pored vatrogasne stanice.
A sve mi je na 5 minuta pesaka mislim na Bolnicu.user posted image

(odgovor članu Biserka)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
29.11.2011 14:00:47   
Hristinica
drage moje, hvala vam na informacijama... a recite mi da li znate ko su tamo anesteziolozi i da li ima neko posebno dobar njega da trazimuser posted image jer cu jaa ili epidural ili carski rezuser posted image

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
4.1.2012 11:05:06   
white snake
Drage dame, ja sam potpuno nova na ovom forumu i molila bih vas da mi kažete da li preporučujete nekog ginekologa iz Zemuna (Šilerova, KBC)...Moj problem su policistični jajnici, bila sam na Diane 35 3,5  godine i sad planiram trudnoću a svašta sam se naslušala na temu svoje situacije... Treba mi neko ko je posvećen i stručan...

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
9.1.2012 19:55:08   
Sanchy
Nisam videla da pominjete Dr.Predraga V.Djurovica koji je dugo vremena radio u Visegradskoj pa je presao u Zemunsku bolnicu?On je takodje veoma dobar kada je u pitanju sterilitet...Da li neko ima iskustvo sa ovim dr.,,do sada sam cula sve najbolje...takodje ako neko zna gde radi privatno bila bih zahvalna...i interesuje me cena apartmana dvokrevetnog u Zemunskoj ako neko ima sveze iskustvo...user posted image

(odgovor članu white snake)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
8.2.2012 23:02:36   
ljubičica
Ja imam novost! Kad sam čula tu novinu umalo nisam pala u nesvest. Uveli su baby friendly.... Baš i nisu morali... Prošli put kad sam se porađala nije ga bilo, ali sada će ga biti...

_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
12.2.2012 22:26:52   
Hristinica
A sta tacno znaci bebi-frendli? to mislis da svi moraju biti ukljuceni u taj program?

(odgovor članu ljubičica)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
18.2.2012 22:00:56   
ljubičica
Znači da je beba sve vreme sa tobom dok ne kreneš kući. Kao i svuda.

_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu Hristinica)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
5.3.2012 1:28:42   
kacafaca

IZVORNA PORUKA: ljubičica

Ja imam novost! Kad sam čula tu novinu umalo nisam pala u nesvest. Uveli su baby friendly.... Baš i nisu morali... Prošli put kad sam se porađala nije ga bilo, ali sada će ga biti...


Ljubičice, molim te odakle ti ta informacija? Nigde je nisam našla osim u tvom postu. Jako me zanima, koliko je proverena, posto bih se u tom sučaju definitivno odlučila za Zemunsko porodilište. Njazad sutra cu pokušati da ih zovnem direktno, ako dobijem informaciju, javljam.
poz

(odgovor članu ljubičica)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
5.3.2012 9:23:41   
Druid
Proverena je informacija. Poradjala sam se tamo. Nema druge opcije osim BF. Sjajno osoblje, doktori, svi. |eljni i voljni da pomognu u svakom trenutku. Beba je sa vama od kada predjete u sobu. U porodilistu se ostaje 48 sati posle prirodnog porodjaja. Znaci, ako se porodite u 18h u petak izlazite u 18h u nedelju. 

(odgovor članu kacafaca)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
5.3.2012 21:32:23   
Hristinica
a sta biva ako se neko porodi varskim rezom?

(odgovor članu Druid)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
10.3.2012 15:06:10   
ljubičica

IZVORNA PORUKA: kacafaca


IZVORNA PORUKA: ljubičica

Ja imam novost! Kad sam čula tu novinu umalo nisam pala u nesvest. Uveli su baby friendly.... Baš i nisu morali... Prošli put kad sam se porađala nije ga bilo, ali sada će ga biti...


Ljubičice, molim te odakle ti ta informacija? Nigde je nisam našla osim u tvom postu. Jako me zanima, koliko je proverena, posto bih se u tom sučaju definitivno odlučila za Zemunsko porodilište. Njazad sutra cu pokušati da ih zovnem direktno, ako dobijem informaciju, javljam.
poz


Rekla mi je drugarica, ona je tamo babica.


_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu kacafaca)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
11.3.2012 22:20:54   
Hristinica
ti se poradjas u zemunskoj?user posted image zelim ti lak porodjaj pa pisi iskustva!:) posto ja tamo planiram

(odgovor članu ljubičica)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
13.3.2012 10:41:51   
ljubičica
Hvala ti mnoooooogo user posted image I ja tebi želim isto, verujem da je to ženi na porođaju jedna od dve želje. Prva je da je beba živa i zdrava, a druga da se lepo porodi user posted image

_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu Hristinica)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
13.3.2012 15:05:09   
Hristinica
Vidim da joj uvek cekasuser posted image bice uskoro i uskoro ces drzati svoju bebicuuser posted image a jel ides na prirodno ili epidural? ne znam da li su iskusni ovi u zemunskoj oko zena koje uzmu epidural?! jos jednom sreecno!

(odgovor članu ljubičica)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
29.3.2012 11:58:56   
ljubičica
Mogu ti reći da sam prezadovoljna. Nisam uzela epi jer mi je dr rekao da mi ne treba, druga beba ide brže. Lekari su super, dr Plješa je najbolji, babice su isto jako dobre, tako da ideš tamo bez brige. user posted image

_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu Hristinica)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
29.3.2012 23:06:08   
Hristinica
e Ljubicice,a jel je bebi frendli obavezan tamo? cula sam za tog dr Pljesu...a mene strah da li imaju iskustva sa epiduralnom?!da li daju zenama tamo uopste?kako je tebi bilo? znaci ljubazni su? meni nesto moja dr iz doma zdravlja kao kaze proslog puta, bolje idi u narodni front ili u visegradsku posto mi je secer na granici, malo mi se poremetio u trudnoci, a ja bih volela u zemunskoj da se porodim, ne znam koliko su strucni?!

(odgovor članu ljubičica)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
30.3.2012 11:12:49   
ljubičica
Ništa se ti ne brini za njihovu stručnost. Oni su super tamo. Za epidural moraš ranije da se dogovoriš, nije kao u drugim porodilištima. A, BF je obavezan kao i svuda, samo što ti ne donesu bebu odmah nego te puste da se odmoriš. Ja sam se porodila u 17:25h i bebu su mi doneli tek sutradan ujutru. I BF nije ništa strašno jer uvek imaš nekoga da ti pomogne ako ti je potrebna pomoć. Samnom u sobi je bila jedna prvorotka i jedino što joj je bilo problem je epiziotomija pa sam joj ja pomagala kad sam mogla jer ja nisam bila sečena pa sam mogla i da sedim.

_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu Hristinica)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
30.3.2012 21:44:54   
Hristinica
axa, dobro..e a reci mi jel nije guzva velika u porodilistu? a koliko ranije treba da se zakaze epidural?ja planiram kad udjem u 9.mesec i dobijem uput za porodiliste...

(odgovor članu ljubičica)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Zašto mnogo žena pobaci pre 12. nedelje?
U prvim nedeljama trudnoće većinu žena izbezumljuje statistika: od tri trudnoće jedna će se spontano okončati u prvom tr...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image
Click Here