|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
22.4.2012 0:03:34   
Hristinica

IZVORNA PORUKA: djoletova mama

Ja sam se poradjala 2008 sa epiduralom i planiram opet.Termin mi je desetog juna.Prvi put sam imala problem sto ni jedan doktor nije hteo da me poradja sa epijem ali mi je anesteziolog Branka sve sredila i stvarno sam joj zahvalna.Sada sam dogovorila da me poradja Milan Perovic medjutim ispada da bas tad anesteziolog mi je na odmoru!!!!!!!!Najgore od svega sto sam pre tri dana pricala sa Milanom i on kaze sad u bolnici ima vise anesteziologa ne brini i posle par sati se nasla sa Brankom a ona kaze radimo samo ja i jos jedan!!!!!!!!!Jos me kao tesi drugi je laksi porodjaj.Stvarno ne znam sta da radim da me ne ispali za epi a da platim dolazak doktora.A cena je oko 50000!

a znaci ta Branka je dobar anesteziolog? a ja sam cula da onda imas pravo da biras dr koji cete poroditi , ako uzimas epidural? to znaci placam 20 hiljada epidural i plus anesteziologa 30 hiljada? a jedna sestra tu u zemunu, koju poznajem, je bas pitala pre neki dan , rekli su joj da je epiduralna anestezija oko 20 hiljada..e sad mozda nije dobro razumela...jer kaze mi da ,posto sada imaju svoje anesteziologe, da se ne placa plus tih 30 hiljada za izabranog lekara..ne znam, ali bas je puno 50 hiljada, ali ja sam se odlucila za epi i za zemun, jedino ako ne moram na carski, zbog pritiska povisenog...

(odgovor članu djoletova mama)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
22.4.2012 0:05:29   
Hristinica

IZVORNA PORUKA: Biserka

Hristinice, ja sam se porodila u Zemunskoj bolnici pre godinu dana, znam da je tada epiduralna bila oko 20.000 + izabrani lekar 30.000, znači ako hoćeš da se porodiš uz epidural to će te koštati 50.000. Znam, pošto sam se raspitivala za sebe, mada sam se na kraju porodila bez i hvala bogu sve je ispalo super. Najbolje bi ti bilo da odeš i da se raspitaš, ne verujem da se nešto promenilo i da sad nema porođaja uz epidural. A inače što se same bolnice i osoblja tiče, ja imam samo reči hvale, najbolji su ! user posted image

a koji se to izabrani lekar placa 30 hiljada? anesteziolog ili onaj ko ce da te poradja?

(odgovor članu Biserka)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
22.4.2012 0:31:52   
Biserka
Pa koliko sam ja razumela izabrani lekar je onaj koji te porađa a ne anesteziolog, jer takođe možeš da imaš i izabranog lekara koji će ti biti na porođaju a da se pri tom porađaš bez epidurala i to te košta 30.000. Jer valjda ako hoćeš epidural, moraš prvo da imaš izabranog lekara sa kojim ćeš se oko svega dogovoriti i on će te i porađati. A anesteziolog ne znam da li se bira i kako to ide. Tako su meni objasnili kad sam se raspitivala...user posted image

(odgovor članu Hristinica)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
22.4.2012 21:09:34   
djoletova mama
Hristinice,kod njih nije kao u drugim bolnicama da platis epidural pa moze da te porodi doktor koji tad radi.I moja sestra se poradjala tamo prosle godine i dok ne platis doktor ne moze da udje u salu.Lopine obicne!Branka je ljubazna,mila zena sve vreme me je mazila,citala mi novine,ma nemam reci.Medjutim ja se plasim da ne platim doktora 30000 a ona se ne pojavi jer ako ne uzmem epidural briga me ko ce da me poradja,puno je to novca.A booojimm seee!!!A ako se potrefi da kad krene porodjaj bas tada je smena tvog doktora vraca ti se tih 30000.Mada se tome i ne nadam,nisam te srece!

(odgovor članu Biserka)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
22.4.2012 21:12:47   
djoletova mama
Biserka jesi uzela epidural?

(odgovor članu Biserka)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
22.4.2012 23:44:22   
Biserka

IZVORNA PORUKA: djoletova mama

Biserka jesi uzela epidural?

Nisam. Ja sam se raspitivala za epidural jer sam imala veliki strah od porođaja i takođe sam želela da izaberem dobrog lekara koji će me porađati, tako da sam se i oko toga malo raspitivala, koja je procedura itd..Da još dodam, da su mi kao najbolje lekare svi preporučili Dr Plješu i Dr Perovića. Da ne dužim, na kraju sam odustala od epidurala i svega, po nagovoru moje Dr iz D.Zdravlja u koju imam puno poverenja, i sve je ispalo bolje nego što sam mogla da zamislim. Na porođaju su mi bili upravo Dr Plješa i Dr Perović, ja se porodila za 2 sata... user posted image
Malo odužih odgovor, izvinjavam se user posted image

(odgovor članu djoletova mama)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
24.4.2012 23:11:27   
ljubičica
Istina je sve što ste rekle za zemunsko da su lopine. I jako je bezobrazno što uzimaju tolike pare za porođaj sa epijem, ali šta sad da se radi kad je tako. Ni u jednom porodilištu se to toliko ne naplaćuje, samo tu. Ali, ja kad bih se ponovo porađala ponovo bih izabrala zemunsko porodilište jer tu rade meni jako dragi ljudi koje dobro poznajem i koji su jako stručni i pozitivni. Pristrasna sam, znam, ali ko ne može da plati 50 i nešto hiljada neka ide u drugo porodilište gde to ne košta toliko. Ko se ipak odluči za zemunsko neka stisne zube i izgura do kraja. Ja sam se dva puta tu porađala i oba puta me je porađao dr Plješa i ima njegovu sliku da uramim i okačim na zid. Ali vidite, tolike žene su se porodile bez epija i ičega pa je sve kako treba. Ja znam da postoji strah, i sama sam prošla kroz to, ali najvažnija je babica i da je dr tu da smiri porodilju ako je uhvati panika.

Hristinice, draga moja, ti si se previše opteretila i uplašila. Opusti se i biće sve u redu. Nemoj da se nerviraš i da previše razmišljaš o tome, uživaj u trudnoći. Znam kako ti je, zato ti i pričam sve ovo. Ljubi tebe tvoja Ljubičica, nemoj da se sekiraš, biće sve u redu. user posted image

< Poruku je uredio ljubičica -- 24.4.2012 23:23:47 >


_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu Hristinica)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
25.4.2012 20:19:42   
Hristinica

IZVORNA PORUKA: ljubičica

Istina je sve što ste rekle za zemunsko da su lopine. I jako je bezobrazno što uzimaju tolike pare za porođaj sa epijem, ali šta sad da se radi kad je tako. Ni u jednom porodilištu se to toliko ne naplaćuje, samo tu. Ali, ja kad bih se ponovo porađala ponovo bih izabrala zemunsko porodilište jer tu rade meni jako dragi ljudi koje dobro poznajem i koji su jako stručni i pozitivni. Pristrasna sam, znam, ali ko ne može da plati 50 i nešto hiljada neka ide u drugo porodilište gde to ne košta toliko. Ko se ipak odluči za zemunsko neka stisne zube i izgura do kraja. Ja sam se dva puta tu porađala i oba puta me je porađao dr Plješa i ima njegovu sliku da uramim i okačim na zid. Ali vidite, tolike žene su se porodile bez epija i ičega pa je sve kako treba. Ja znam da postoji strah, i sama sam prošla kroz to, ali najvažnija je babica i da je dr tu da smiri porodilju ako je uhvati panika.

Hristinice, draga moja, ti si se previše opteretila i uplašila. Opusti se i biće sve u redu. Nemoj da se nerviraš i da previše razmišljaš o tome, uživaj u trudnoći. Znam kako ti je, zato ti i pričam sve ovo. Ljubi tebe tvoja Ljubičica, nemoj da se sekiraš, biće sve u redu. user posted image

jao Ljubicice, draga, uplasena sam puno, ali sta da se radiuser posted image i ja sam se odlucila za zemunsko, i spremna sam da dam para koliko traze, bas zbog te njihove ljubaznosti i atmosfere, a mogu da biram dr koji ce da me porodi, i po vasim komentarima vidim da je dr Pljesa dobar..a kazi mi kako se zove ?!da znam kad me pitaju... ne znam zasto toliko uzimaju za epidural,kad imaju svoja dva anesteziologauser posted image

(odgovor članu ljubičica)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
25.4.2012 23:06:47   
ljubičica
Zove se Igor, mada te niko neće ni pitati ništa, znaju oni Plješu user posted image
Ne radi ti ticker pa ne vidim u kojoj si nedelji....

< Poruku je uredio ljubičica -- 25.4.2012 23:14:58 >


_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu Hristinica)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
27.4.2012 2:15:00   
Hristinica
Axa,Igoruser posted image da znam..nesto sam se utripovala da tamo rade i sin i otac Pljesa, ali to su sigurno drugi neki dr-i...usla sam sad u 36.nedelju

(odgovor članu ljubičica)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
27.4.2012 22:36:19   
ljubičica
Radi mu i otac, ali on je pulmolog.


_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu Hristinica)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
28.4.2012 22:44:27   
djoletova mama
Hristinice javi kad se dogovoris sa doktorom,posto sam nesto cula da ima vise anesteziologa.Bas me interesuje da li je istina

(odgovor članu ljubičica)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
29.4.2012 0:31:26   
Hristinica
Vazi, javljam odmahuser posted image trebalo bi da idem za nekoliko dana, u ponedeljak uzimam uput..nego me sve nesto strah da me ne ostave tamo, noge su pocele mnogo da mi oticu, a jedna poznanica, mi prica da su nju zadrzali bili kad se javila na ctg zbog otoka i manjka plodove vode...e sad ne znam da li su je mozda zadrzali zbog tog manjka lodove vode ili... a jel ti planiras epidural u zemunu?

(odgovor članu djoletova mama)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
29.4.2012 17:30:26   
Biserka
Hristinice, moram opet da se malo umešam user posted image ja sam u trudnoći imala višak plod. vode, zbog toga sam ležala u Višegradskoj skoro 2 nedelje, a isto su mi noge i ruke oticale pred kraj trudnoće. Termin za porođaj mi je bio 06. mart i dva dana pre toga kad sam bila u Zemunskoj na ctg-u, Dr koji me je tada pregledao kaže mi da bi trebalo da ostanem u bolnici i zbog te plod. vode a i termin mi je bio za 2 dana i napiše mi lepo da sam za prijem u bolnicu. Pošto nisam imala spremljene stvari, ja se vratim kući i dođem sutradan spremna da ostajem. Kad tamo na prijemu u bolnicu, pojavi se neki drugi Dr, pogleda taj papir sa kojim treba da me prime u porodilište i kaže mi da će me on ponovo pregledati. Uradio mi detaljan ultrazvuk, ctg i kaže - niste vi još za porodilište. Kako nisam- mislim se ja. Stomak do zuba, sva otečena da jedva hodam, u papirima mi piše da mi je uvećana plod.voda i da sam ležala zbog toga u bolnici i još na sve termin mi je sutradan. user posted image Kaže on- ništa ne brinite, nećete vi skoro, idite kući i dolazite redovno na preglede da mi to pratimo. Ja u šoku! user posted image Nastavila sam da dolazim na pregleda na svaka 2,3 dana, više niko od Dr nije spomenuo da trebam u porodilište iako sam prošla termin, i na kraju sam se porodila 23 marta. user posted image Znači da zavisi dosta i koji Dr te pregleda, neko možda misli da je bolje da si u bolnici za svaki slučaj, a neki je u fazonu - ma opušteno, dođite kad vam krene porođaj. E sad budi pametan...

(odgovor članu Hristinica)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
30.4.2012 13:31:13   
Hristinica
joj ne znam vise sta da mislim..i danas sam se bas uplasila, bila po nalaze urina, imam jedan + za proteine, a plus oticem, a pijem metildopu, ali dr mi kaze da je to mali procenat proteina i da ne brinem, joooj, poludecu vise, samo da se sve zavrsi kako treba...mnogo me je strah...citala sam za tu preeklempsiju,da je opasna, ja kazem dr, on kaze ma nije ti to to..idem ove nedelje u porodiliste, pa cu da vidim sta ce da mi kazu kad mi urade uz i ctg..mnogo se plasimuser posted image

(odgovor članu Biserka)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
2.5.2012 22:01:48   
djoletova mama
da i ja planiram u zemunskoj nego me brine da anesteziolog ne bude na odmoru jer ide bas 10-og juna kada mi je termin.Dr.Perovic je zvao da pita hoce moci i rekla mu je da hoce a mene bas i nije ubedila,kao mozda ces ranije,drugi je porodjaj laksi itd.A ja se toliko bojim da nisam ziva.I meni su pocele da oticu noge,nece te zadrzati recice da vise odmaras i to,znam jer su mojoj sestri oticale pola trudnoce.Javi mi bas da li ce ti reci da ima vise anesteziologa da znam sta cu.Ja imam zakazan ultrazvuk 11-og pa cu ga pitati da li mogu za svaki slucaj da se dogovorim sa jos nekim,ali ko ce do tad izdrzati.

(odgovor članu Hristinica)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
2.5.2012 23:33:08   
Hristinica
Vazi draga, javljam sve... danas sam pricala sa nekom zenom kada sam zvala porodiliste, rekla mi je da moram prvo da izaberem lekara, i onda on nadje anesteziologa..ja cu Pljesu da izaberem, a on je na odmoru do 15-og, pa mi je rekla tada da dodjem, kada poccne da radi, i da ce mi on sve objasniti..i ja se mnoooogo plasim porodjajauser posted image jooj a noge su mi strasne@ jedva hodamuser posted image

(odgovor članu djoletova mama)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
4.5.2012 21:55:01   
djoletova mama
Pljesu svi hvale,nemoj nista da brines.Ukoliko i ja preguram termin Perovic ide na odmor pa cu se prebaciti kod Pljese.Svi idu na odmor kada se ja poradjam stvarnocu da poludim.Reci mi jel se kad udjes u deveti rade i neki brisevi?Ja sa prvim detetom nisam a sad sam videla da mnoge trudnice nose te epruvete?

(odgovor članu Hristinica)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
6.5.2012 21:34:53   
ivatasha
cao devojke ja sam nova na forumu, procitala sam vase poruke . pa reko da podelim svoje iskustvo sa vama. ja sam se pre dve godine poradjala u zemunskoj bolnici i bilo mi je odlicno... poradjao me je dr milan perovic, ali je i dr pljesa extra... poradjala sam se epiduralom... postoje 2 anestezijologa... branka i jos jedna zenica kojoj ne znam ime... i istina je da se epidural placa 20000din a da bi uzeli epidural morate da izaberete lekara koji ce vas poradjati i za njega placate bolnici 30000din... i jedno i drugo se placa posle porodjaja po novom . ja sam ponovo trudna i termin mi je u junu i opet cu u zemunsku i opet cu uzeti epidural jer sam stvarno prezadovoljna user posted image

(odgovor članu djoletova mama)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
6.5.2012 21:49:40   
djoletova mama
IVATASA i meni je termin u junu 10-og mozda se sretnemo:)))!Utesila si me sto si rekla da se sve placa posle porodjaja,to mi je i branka anesteziolog rekla a ja sam pomislila da mi mozda nece doci na porodjaj posto tad ide na godisnji pa zato jer moja sestra se poradjala u martu 2010 i uplatila dve nedelje pre termina.Jesi se vec dogovorila sa doktorom,hoces opet Perovica?Jel i tebi bila Branka prvi put?

(odgovor članu ivatasha)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
7.5.2012 15:32:04   
ivatasha
meni je 15 juna termin....user posted image hocu opet kod perovica mada sam se cula s njim i on kaze da ide na odmor u junu pa cekam da mi javi kad tacno ide pa cu videti sta i kako...ako ode na odmor onda cu da vidim da me pljesa poradja jer je i on extra... a jeste mi branka bila anestezijolog a ako bude tad na odmoru videcu da nabavim broj od drugog anestezijologa pa da mi ona da epidural uglavnom bez epidurala nema sanse da se porodim....

(odgovor članu djoletova mama)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
7.5.2012 15:33:52   
ivatasha
i ja kad sam se 2010 poradjala doktor se placao unapred a epidural posle porodjaja a sad se i jedno i drugo placa posle

(odgovor članu ivatasha)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
9.5.2012 21:33:13   
ivatasha
devojke upravo sam saznala da doktor perovic vise ne radi u zemunskoj bolnici nego u narodnog fronta user posted image

(odgovor članu ivatasha)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
10.5.2012 22:23:56   
djoletova mama
Kako ne radi nemoj da me plasis,pa ja sutra imam zakazano!Ko ti je rekao?

(odgovor članu ivatasha)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Novo porodiliste u Zemunskoj bolnici?
11.5.2012 13:33:57   
ivatasha
moja doktorka sto mi vodi trudnocu mi je rekla da je mladi dr perovic presao u narodnog fronta da radi tako da cu ja da se poradjam kod dr pljese

(odgovor članu djoletova mama)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here